mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 18:19:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 278774 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #150 : petek, 27.08.2004 : 15:20:55 »

Ja, seveda! Jst to vse razumem...ni mi pa jasno nekaj; ali potem obstaja pasma Dolgodlaki Nemški Ovčar? Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #151 : petek, 27.08.2004 : 15:34:58 »

Ne, ne obstaja. FCI priznava le pasmo nemski ovcar (Deutscher Schäferhund), ki mora po standardu imeti kratko dlako.

The correct hair type for the German shepherd consists of the undercoat and an overcoat. The overcoat must be made up of dense, straight - hard and close-lying hairs. The hair on the head, ears, paws and legs must be longer and even denser. The hair at the back of the hind legs form a moderate "trouser".


Exclusion Faults

A weak character and nervous or nervous biters.
Proven (documented) serious "HD" condition.
Monorchids, kryptorchids or deformed testicles.
Deformed tails and ears.
Dogs with deformities
Dogs with missing teeth
Faulty jaws (under- or over shot mouths)
Oversize/undersize by more than 1 cm from the set standard.
Albinos
If the colour of the hair is white (regardless if the nose/eyes are dark).
Longcoated dogs (where the hair is soft, long, not tight - especially noticeable long for inside and on the outside of the ears, long hair behind the front and rear legs, long hanging hair hanging from the tail).
Longhair with absolutely no undercoat, where the hair from the back is parted in the middle and hangs down the side of the dog.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #152 : petek, 27.08.2004 : 15:36:44 »

Ja, seveda! Jst to vse razumem...ni mi pa jasno nekaj; ali potem obstaja pasma Dolgodlaki Nemški Ovčar? Undecided


Pasma dolgodlaki nemški ovčar ne obstaj.

Tako kot ni razlike med črnim, sivim in pšenično rjavim s črnim plaščem. Vsi so nemški ovčarji.
Tudi dolžina dlake je različna. Eni imajo kratko, eni srednjo, eni pa dolgo. Meja med dolgo in "predolgo" je 7 cm.
Veliko ovčarjev se skoti z bolj dolgo dlako in mislijo oz. si želijo, da bodo ostali dolgodlaki, a pravih dolgodlakih je zelo malo, ker ob prvi menjavi ostane "dolgodlak" le po tačkah in okoli glave - levja griva.
Zato sem v enem izmed postov napisala, da se lahko o dolgodlakem govori šele po 1 menjavi dlake.

Kajči, definitivno nas najdeš pri nemcih, čeprav razmišljam, da grem z Ajšo lahko tudi med krašovce ali pa šarplanince (ne vem kako bi zgoljufala ušesa) z Bajko pa med belgijce Grin.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #153 : petek, 27.08.2004 : 15:44:17 »

Zak je definitivno bil dolgodlak ali pa vsaj srednjedolgodlak. Njegova dlaka je bila dolga tudi po hrbtu in trebuhu. Starsa sta bila oba kratkodlaka.

http://foto.volja.net/user_galleries/kaja00/mucki/midi_zak.jpg

Simi, verjetno bomo itak v istem ringu. Se vidimo. lp

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #154 : petek, 27.08.2004 : 16:27:01 »

ojla
da "dolgodlak" nemški ovčar (zelo je podoben temu na sliki) ima rodovnik in so ga pripeljali s hrvaške baje so bili starši psa(fidija) eni prvaki nevem natančn bom vprašala prjatle pa vm pol povem!!!

lp nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #155 : petek, 27.08.2004 : 18:07:44 »

simi! (če je tukaj še kakšen poznavalec lahko tudi kdo drug, po pravici povedano.. teme ne spremljam sram Roll Eyes )

Mene zanima tale paritev dveh dolgodlakih ovčarjev. Torej v sredni šoli smo imeli celo eno leto obvezne genetike. In če se jaz tistega kaj prav spomnim je tako, da tudi če on pari svojega dolgodlakca z eno drugo dolgodlakico je full mala možnost da bi bili mladički dolgodlaki... se mi zdijo možnosti bolj ko računam in računam enake tistim, ki jih imata dva kratkodlaka psa, da dasta dolgodlake potomce? Ker konec koncev ta dva dolgodlaka oba prihajata od kratkodlakih. Ok ne vem če razumeš ker sem res malo zakomplicirala Roll Eyes Zanima me zakaj potem sploh vzrejna prepoved, če bi lahko dva super dolgodlakca dajala še bolj super kratkodlake potomce recimo. Pri nemških dogah, sivih harlekinih, je nekako znano da so to najlepši predstavniki, in tudi ne dajejo slabih potomcev... ampak še vedno dobijo sivčki vzrejno prepoved Undecided

Mogoče veš za kakšen primer paritve dveh dolgodlakih, ker me res zanima koliko je bilo potem recimo dolgodlakih mladičkov?


LP nina

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #156 : petek, 27.08.2004 : 21:25:24 »

Z genetiko se ne ukvarjam, zato imamo strokovnjake  Grin.
Po moji kmečki logiki je pomeje tam nekje 25% verjetnost, da pride pri dveh dolgodlakih ven dolgodlak, ker ne morem vedeti od kje bo potegnil gen za dolgodlakost.
Na žalost ne poznam par (samec, samica), ki bi bila oba dolgodlaka ter bi imela mladičke.

Poznam pa kratkodlaka, ne srednje dlaka, ki sta dala in dajeta ven dolgodlake.

Tudi pri barvi je tako, tako.
Jaz sm parila sivo psico z samcem, ki ima zelo veliko črnega in rjave ožige.
Ven sem dobila vse 3 možne barve in tudi različno dolžino dlake (in tudi kvaliteto dlake).

Si pa ne predstavljam kakšna lepota bi bila želozno siv  dolgodlak  nemški ovčar, da o črnem dolgodlakem ne govorim Roll Eyes
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #157 : petek, 27.08.2004 : 22:09:18 »

Uh, sem narisala ze vse tabelice, pa vidim, da so se v temi o pasji genetiki ze vse zmenili Lips Sealed
No v glavnem, ce je dolgodlakost recesivna, potem iz dveh dolgodlakih ne morejo prit ven nic drugega kot dolgodlaki.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #158 : petek, 27.08.2004 : 22:12:19 »

Uh, sem narisala ze vse tabelice...

A ti tut.  Grin  Grin  Grin Obozujem risanje teh tabelic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #159 : petek, 27.08.2004 : 22:16:38 »

Vendar je po standardu to napaka in dolgodlak NO ne dobi vzrejnega, torej ni primeren za vzrejo.

Ce se vrnemo na vprasanje, ki ga je postavila Rincy, lahko zakljucimo sledece:
- NO iz njene zgodbe sicer ima rodovnik, vendar ne more (predvidevam) dobiti vzrejnega dovoljenja
- torej ne bo rodovniskih mladickov
Logiran

Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #160 : petek, 27.08.2004 : 22:35:12 »

ja na vzrejno dovoljenje mislim da ga nebodo peljali in bodo imeli mladička brez rodovnika po vsej verjetnosti pa bodo sedaj kuža peljali parit na hrvaško Huh Huh tako da nevem.............. Tongue

lep pozdrav
nina
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #161 : petek, 27.08.2004 : 22:45:16 »

Kolikor vem pa menda obstaja neka organizacija za dolgodlake nemške ovčarje, ki sicer ni članica FCI, vendar pa izdajajo lastne rodovnike. Ali kdo ve kako je s tem?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #162 : sobota, 28.08.2004 : 00:41:35 »

baje da je priznana pasma dolgodlaki NO samo ne za pse za rastavljat na rastavah saj tako mi je rekla ta ki ga ima koliko je tukaj res nevem..... Huh Roll Eyes bom probala dobit njegovo sliko pa jo bom priložila (če bom znala Wink )
lp nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #163 : sobota, 28.08.2004 : 07:49:16 »

simi še eno vprašanje Roll Eyes Ker nisi genetik... nekaj bolj splošnega.

Torej srednje dolgodlaki lahko dobijo vzrejno dovoljenje Huh A pa potem obstaja kako določilo, da srednje dolgodlakega pariš lahko samo z kratkodlakim ali to ni pomembno?

LP nina
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #164 : sobota, 28.08.2004 : 09:13:41 »

Genetika je ena zelo huda znanost.
Recesivnost gor ali pa dol. Če bi bil recesivni gen tako kot bi mogel, bi bilo veliko dolgodlakih, pa jih na žalost ni.

Nekaj bi se še morali zmenit. Dolgodlak ni vsak, ki ima malo več dlake in je daljša kot 7 cm - gledano estetsko. Imamo kar nekaj No-jev, ki so na meji dolgodlakosti - levja griva, malo daljše dlake na nogicah, pa vzamejo ljudje škarje v roke in ni nič več na meji Shocked. Moje laično videnje določenih psov, ki jih poznam v vsakdanjem življenju in takrat, ko gredo na razstave oz. na vzrejnega.

Tudi črna barva je dominantna oz. recesivna. Po tej enačbi bi jaz dobila ven hudo lepe črne pse (no saj dva sem res Cheesy), ampak, ko smo načrtovali paritev, so se skupaj vsedli tudi genetiki, pa ne samo v SLO, ampak tudi drugod po svetu (vsaj za nekaj je moj brat koristen) in mi noben ni garentiral, da če parim s črnim, bom dobila črne, če parim s sivim bom dobila črne in sive, ampak so mi vsi govorili, da bom dobila ne glede s kom parim vse barvne kombinacija. Torej tukaj se tudi stroka ni nič zmotila, čeprav sem jaz to s svojo kmečko pametjo predvidevala.

Ninci. Meja je 7 cm. Torej tisi, ki so daljši in niso postriženi, ne dobijo vzrejnega.
Določil s kakšno dolžino dlake moraš pariti (so priporočila ne pa določila) pa ni.

Torej tako kot je zaključila Jana. Mladič, ki se skoti dolgodlak dobi rodovnik, ne dobi pa vzrejnega dovoljenja.

Meni osebno je to mimo, ker imamo toliko a tipičnih NO-jev, ki so v mejah dovoljenega glede barve in plašča, pa dobijo vzrejenega. Standard je bil na začetku zelo jasen - pšenično rjav z črnim plaščem - takega je zelo težko dobiti. Zopet se ga da dobiti oz. prihajajo ven z delovnih linij.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines