mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 02:09:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 272886 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #135 : torek, 24.08.2004 : 22:22:57 »

Simi, kdaj bomo videli kakšne slikice Bajki Huh Angry Wink

sem pa ugotovila, da so trenutno v Lescah v pasjih igralnih uricah kar trije črni nemški ovčarji. Očitno je sedaj malo več črnih NO v Sloveniji. Kar je super  Cool

Lp jana
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #136 : četrtek, 26.08.2004 : 22:09:35 »

bina: samo en popravek, na igralnih uricah v lescah sta samo 2 črni nemški ovčarki, razen če je v zadnjih dveh tenih ko smo bili mi na morju prišel še eden Huh Cheesy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #137 : četrtek, 26.08.2004 : 22:54:52 »

Ups, potem pa popravljam, da sta samo 2 črna NO sram Grin Wink

Zanimivo: NO prevladujejo v pasjih šolah. Tudi pri nas (tečaj za B-BH) so trije NO  Grin Wink

Lp jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #138 : petek, 27.08.2004 : 10:33:33 »

Zelo me veseli, da so ljudje spoznali lepoto in eleganco črnih nemških ovčarjev Wink.
Škoda, da ni veliko lepih sivih nemcev, ker če bi ugotovili še te, bi lepotni lahko rekli samo "adijo" Grin

Bajkine slikice.....imam malo problemov s fotografiranjem, ker je smrkljica tko črna, da se vse blešči na vsaki sliki. Rekli so mi že, naj jo neham mazati z oljem  Grin.

Drugače pa bo imela Bajka svoj prvi javni nastop v nedeljo  Shocked.
Brihta in Bajka v razredu najmlajših in seveda mora zraven tudi mama, da bo čekirala svoje otroke in jih pazila, da jima kdo ne bo namenil kakšnega grdega pogleda. Temu primerno bo v razredu delovnih Grin.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #139 : petek, 27.08.2004 : 10:42:47 »

Ooooooooo, Simi, svojo psico pripelješ na razstavo?? Super Grin Grin Komaj čakam, da vidim (malo Huh) Bajko in Brihto.

Mogoče bodo pa lastniki tvojih mladičev ugotovili, da so črni samci lepši ..... Tongue in se nam obeta več plemenjakov Cool

Slikanje črnega psa?  Grin Grin Grin Tudi jaz imam probleme z Berotom. Ampak na srečo je on po prsih bel, tako da ga je vsaj malo lažje slikat. Zeleno ali modro ozadje je super Wink

LP jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #140 : petek, 27.08.2004 : 10:50:13 »

Ooooooooo, Simi, svojo psico pripelješ na razstavo?? Super Grin Grin Komaj čakam, da vidim (malo Huh) Bajko in Brihto.

Mogoče bodo pa lastniki tvojih mladičev ugotovili, da so črni samci lepši ..... Tongue in se nam obeta več plemenjakov Cool


 Shocked Shocked Shocked Ja na razstavo peljem svoje psice. Mislim, da je skrajni čas, da nekdo zbere pogum in te "grde" pse pelje na razstavo  Grin Grin
Me prav zanima kako se bo izšlo. Glede na to, da nimam popolnoma nobenih ambicij in je glavni razlog prijave zezanje, upam, da bo sodnica dala Bajki piškotek Grin, ki ga bo dobila od mene - saj veste, pes mora pridobivati pozitivne izkušnje. In če bo Bajka iz tega potegnila razstava = piškotek, smo na dobri poti Grin
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #141 : petek, 27.08.2004 : 13:10:39 »

ojla
Ima kdo mogoče nemško ovčarko (dolgodlako ali srednje dolgodlako) čistokrvno, z rodovnikom???!!
za parjenje z dolgodlakim nemškim ovčarjem čistokrvnim z rodovnikom in zdravimi kolki!!

(pomagam prijateljem pri iskanju samičke Smiley Smiley)
sporočite  sem gor če kje to najdete ali pa imate sami tako psičko!!!!


Rinchy!
Kolikor je meni znano dolgodlaki NO sploh ne more imeti rodovnika, ker to ni priznana pasma!!!!Predvidevam, da tudi tale kuža, ki ga ˇˇponujaš" nima rodovnika! Undecided

Logiran
ninci
gost
« Odgovor #142 : petek, 27.08.2004 : 13:14:01 »

oks  dobi rodovnik ampak ima zapisano vzrejno prepoved Wink Sicer pa bo kaj več o tem vedela simi.

LP nina
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #143 : petek, 27.08.2004 : 13:14:03 »

ojla
Ima kdo mogoče nemško ovčarko (dolgodlako ali srednje dolgodlako) čistokrvno, z rodovnikom???!!
za parjenje z dolgodlakim nemškim ovčarjem čistokrvnim z rodovnikom in zdravimi kolki!!

(pomagam prijateljem pri iskanju samičke Smiley Smiley)
sporočite  sem gor če kje to najdete ali pa imate sami tako psičko!!!!

hvala lp nina



Kolikor je meni znano dolgodlakih rodovniških NO sploh ni, ker to ni priznana pasma in predvidevam,m da tudi kuža tvojegta prijatelja nima rodovnika!
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #144 : petek, 27.08.2004 : 13:52:20 »

Nina! Ne razumem...od kdaj jim pa dajejo rodovnik? In, če dobijo rodovnik, predvidevam, da KZS priznava pasmo. Zakaj potem prepoved vzreje? Huh
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #145 : petek, 27.08.2004 : 13:58:40 »

Lej oče in mama sta lahko oba kratkodlaka... pa se skoti en mladiček izmed recimo 10-ih z dolgo dlako. Ta mladiček prav tako kot ostali bratci in sestrice dobi rodovnik, samo se mu vanj napiše vzrejna prepoved. Vsaj tako jaz to razumem.  Roll Eyes

LP nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #146 : petek, 27.08.2004 : 14:01:39 »

Odgovor simi glede iste teme, v neki drugi temi...

Citat
npr. pri nemskih ovcarjih, ata in mama imata vzrejni pregled in vse papirje kot je treba ampak se npr. skoti en dolgodlak primerek te pasme. Kaj je pa s takim psom za narest? Jaz nisem ravno doma pri NO-jih ampak me zanima ce kdo ve ali ze dobijo rodovnik ali se vedno ne?
quote]

Simi odgovarja:  

Citat
Rodovnik dobijo vsi, če se pri prvi menjavi dlaka ne skrajša potem ne more oz. ne naredi vzrejnega pregleda.

LP nina
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #147 : petek, 27.08.2004 : 14:08:24 »

To bi bilo še najbolj logično...ampak vem, da dolgodlaki NO kot pasma sama ne obstaja. Vrjetno ima ta mladiček, ki se rodi dvema kratkodlakima staršema vpisan v rodovnik kratka dolžina dlake!? Huh
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #148 : petek, 27.08.2004 : 14:32:32 »

Vrjetno ima ta mladiček, ki se rodi dvema kratkodlakima staršema vpisan v rodovnik kratka dolžina dlake!? Huh
Grin Tega pa res ne vem. Čakam če se bo simi kaj vključila v debato, da nama obema razloži kako je s tem Wink

LP nina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #149 : petek, 27.08.2004 : 15:10:55 »

Citat
Kolikor je meni znano dolgodlakih rodovniških NO sploh ni, ker to ni priznana pasma in predvidevam,m da tudi kuža tvojegta prijatelja nima rodovnika!

Citat
To bi bilo še najbolj logično...ampak vem, da dolgodlaki NO kot pasma sama ne obstaja

To je le razlicica pasme nemski ovcar, ki odstopa od standarda. Tako kot zdaj dobijo rodovnik beli bokserji in kot bi ga dobili tudi recimo bernci brez belih lis, ga dobijo tudi NO z daljso dlako. Vsi pa (ocitno) dobijo vzrejno prepoved. Ali se jim vpise ze takoj v rodovnik ali pa sele kasneje, ce ga lastniki kljub dolgi dlaki peljejo na vzrejnega. Ma, definitivno bo vedela simi. Wink
Pes iz oglasa, ki isce psicko za parjenje pa ima lahko kvecjemu nerodovniske mladice!

Simi, upam, da se kaj srecamo, da spoznam tvojo Bajko! Kako pa je slikati crne pse pa je tudi meni zelo jasno!  Cool lp
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines