mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 07.08.2024 : 20:17:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 123958 krat)
0 članov in 54 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #840 : ponedeljek, 10.04.2006 : 11:45:22 »

da bi bil najbliže idealu... hm... daleč od tega.

Če si pa malo pogledal po borderjih, so bili še oni pretežki za avstralca! Shocked

Standarda za avstralce sicer ne poznam, tako da ne vem če so BCji, ki so bili v soboto v Ajdovščini pretežki za njih, zanima me pa koliko mora bit težek border, da ni pretežek?

Verjetno je bolje, da odgovoriš v temo o BC-jih, ker pač odgovor ne spada v temo o avstralcih.

Lp
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #841 : ponedeljek, 10.04.2006 : 11:56:48 »

Ja zmagovalec pasme naj bi se najbolj priblizal idealu, ceprav pa seveda se vedno ni popoln in ima lahko dolocene pomanjkljivosti. Saj kdo jih pa nima? Zato zmaga tisti za katerega sodnik meni, da se je najbolj priblizal pasemskemu standardu. Nisem pa se videla avstralca, ki bi bil tocno tak, kot je opisano v standardu. To prakticno ni mogoce... In ce gledamo iz tega vidika potem sodnik nikoli ne bi mogel podeliti BOB-ja. Vsaj tako se meni zdi...

Glede borderjev pa ne vem... Mislim, da so razstavni precej mocni in meni zelo lepi na pogled Smiley

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #842 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:14:36 »

Ampak če piše v standardu medium boned ali kako že, ne more zmagat kuža, ki je sicer lep in simpatičen, ampak je težkih kosti in s preveč dlake, ki naj bi bila po standardu celo dejavnik diskvalifikaceje.

http://www.shalakoaussies.com/BreedStandard_Disqualifications.html

Trend na zazstavah je očitno drugačen od standarda. Zato pa tudi ne maram preveč razstav, ki v bistvu določajo razvoj neke pasme, ki je pa lahko zelo daleč od napisanega ideala.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #843 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:20:04 »

Ja se strinjam s tabo in sem pozabila poudariti-zmaga kuza za katerega pac sodnik meni, da je najblizje idealu, kar pa ne pomeni da je tudi res, na zalost. Kolikor sodnikov, toliko razlicnih mnenj in pogledov.

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #844 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:21:57 »

Bojim se, da ne bomo nič spremenili.

Kaj pa razmišljanje v tej smeri:
mislim, da bi morale poskrbeti za standard vzrejne komisije ( in vzrejni referenti ).. Ker, če bi bilo tako, potem do zgoraj naštetih problemov ne bi prišlo ( pač ne bi parili psov, ki so daleč od standarda  oz. od njega preveč odstopajo).
Pa še temperament naj bi se preverjal in delovne sposobnosti do določene mere. Kar seveda tudi določa standard ( in se na razstavah ne preverja!! ).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #845 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:23:45 »

martina tudi res, bi bilo pa verjetno smešno, da kuža, ki zmaga na razstavi ne dobi vzrejnega dovoljenja, ker ma preveč dlake na primer  Grin
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #846 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:40:50 »

Ja, res, to bi bilo smeha.
Prav sodniki na razstavah naj bi bili relevantni in naj bi poznali standard do zadnje pikice. In naj bi stremeli po tem, da med prijavljenimi psi najdejo psa, ki je najbljizje standardu. Odstopanja v eno ali drugo skrajnost bi moral prepoznat in svojo odlocitev bi moral znat razloziti (zopet po standardu). Sodnik bi nas vse moral prekasati v poznavanju pasme in standarda. Da bi samo odprta usta drzali in si zeleli pogovarjati o pasmi se dolgo, dolgo po zakljucku razstave. A na zalost boste (bomo) morali taksne sodnike iskati kje drugje.
Zato... Zelim pa si srecati taksnega. Zelim in upam.
Blumina
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #847 : ponedeljek, 10.04.2006 : 14:14:16 »

V sosednjem ringu je sodnik vsem okoli ringa razlagal, zakaj je izbral določenega psa. Tudi enkrat na Hrvaškem sem to doživela

Ampak pravim, če bi vzrejen komisije izločale pse, ki odstopajo od standarda, potem taki, ki od standarda odstopajo, ne bi prišli na razstave, ker jih ( teoretično ) ne bi bilo.
No seveda bi pa tudi vzreditelji morali gledati na to ( ampak to ni več tema za forum ).
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #848 : ponedeljek, 10.04.2006 : 17:47:02 »

Citat
Zakaj nek pes zmaga na razstavi v svoji pasmi? Se je on po izgledu in karakterju najbolj priblizal idealu , ki je opisan v standardu pasme?

Zakaj zmaga? Ker je "lep". Ker je skladen, ima odlicne kote in lepo gibanje. Ker ga zna handler lepo predstavit Cool

Zdaj, ce sodnik nima dosti izkusenj z avstralci, si lahko po svoje razlaga "medium coat, medium bone". Saj v primerjavi z, ne vem, njufiji, sta tudi Morwhit psa medium Roll Eyes

Ce vzrejna komisija ne pozna dovolj standarda (Blum nima pravih oci za merla, a ne, blumina Wink), je potem na vzrediteljih, da dovolj poznajo pasmo in realno ocenijo, kaj je standard in kaj ne.
In na nas kupcih, da najdemo take vzreditelje...

Bi sel kdo kdaj na kaksno specialko v Nemcijo? Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #849 : ponedeljek, 10.04.2006 : 17:50:16 »

Lilit lepo povedano...
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #850 : ponedeljek, 10.04.2006 : 18:36:43 »

Lilit, ja tista z barvo oci je bila res dobra. Shocked Cheesy
Ves, moram se enkrat v oci vasih zelenkotov pogledat, ali se iz zelenookih mladicev res razvijejo lepo temno rjavo oki frajercki. Hihihi Cheesy
Ker Aussie merli  res ne smejo imeti svetlih oci.  Shocked
LP
Blumina
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #851 : ponedeljek, 10.04.2006 : 19:33:32 »

Kaj bi potem šele za Olivio rekli?  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #852 : torek, 11.04.2006 : 08:12:05 »

Kaka pa je fora z očmi? Tega pa nisem našla, da so določene barve prepovedane... Sem šla malo gledat.
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #853 : torek, 11.04.2006 : 08:46:38 »

Hihihi!
Ni fore! Saj dobro ves, da imajo lahko kakrsnekoli. Taksne, drugacne, enobarvne, dvobarvne, sekaste, lisaste, kakrsna barva se je pac tisti trenutek materi Naravi pac polila po njih takrat.
LP
Blumina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #854 : torek, 11.04.2006 : 09:23:29 »

Ste me malo zmedli... Angry Grin
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines