mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 00:21:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124095 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #645 : ponedeljek, 20.03.2006 : 14:12:25 »

No krasno, da sta si vsec, Blum je drugace kar zbircna ane Wink

Zdi se mi, da je zbircna bolj Blumina in ne Blum, drugace pa, saj to je skoraj isto ne?  Roll Eyes Wink Cheesy

Uzivajte na soncku in kar tako naprej v polnem teku, saj berem, da ni nikomur dolgcas.

Blumina
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #646 : ponedeljek, 20.03.2006 : 20:24:43 »

Blumina je sedaj tudi drugace in uradno postala Blumina, Blum je spoznala Billa in sta si bila neizmerno vsec. Sta si obljubila, da se cez kaksen mesec ali dva zopet vidita.
Pricenjam nekam sumljivo gledat na to zacetnico B? A mi kdo hoce kaj povedat? Pa sej znam napisat tut druge crke?!  Grin Grin Grin
blumina

Torej bodo mladici Blumina's? Simpaticno Cheesy
Pa vsi na crko B Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #647 : torek, 21.03.2006 : 09:14:10 »

pa nekastrirani naskakujejo nekastrirane. To naj bi il znak dominantnosti, čeprav so v eni oddaji dokazovali, da so lahko tudi med živalmi geyi...  Tongue

Psa od prijateljev noben pes ne naskakuje pa čeprav je kastriran. On pa drugih itak sploh ne opazi...
Do moje prejšnje (sterilizirane) samice, so se pa vsi psi enako obnašali prej in pol.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #648 : torek, 21.03.2006 : 09:23:05 »

Ok Jasna pol pa skoraj "zahtevam", da je ena pikica Blumina's Bibi, en pikec pa Blumina's Blocksberg  Tongue

Drugače pa ko smo že pri kastrirancih...včeraj se je en ogromen malinovc matral in matral okoli Urcha...Tax je samo na hitro povohal, potem pa testiral svoje casanova sposobnosti, na "brezjajčniku"  Roll Eyes

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #649 : torek, 21.03.2006 : 09:28:11 »

ha ha... bogi Urch Shocked Roll Eyes
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #650 : torek, 21.03.2006 : 14:13:57 »

Ko Sun ''naskakuje'' ne zgleda tako kot, da bi hotel podrejati....zgleda bolj kot ''ljubezenski pohod''...cvili, se podreja, vabi k igri in nato HOP  Grin....
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #651 : torek, 21.03.2006 : 14:21:48 »

Mižeria... ta je pa dobra....  Grin Roll Eyes
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #652 : torek, 21.03.2006 : 16:48:42 »

Mhm, kako je šele smešno ko te goneča psica skuša naskočiti Cheesy
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #653 : torek, 21.03.2006 : 18:47:57 »

Neki popolnoma normalnega pri nas vsakih 5-6 mesecev Tongue
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #654 : sreda, 22.03.2006 : 10:47:37 »

Tole obvestilo je v temi o zdravju, pa se bojim, da ga bo videlo premalo ljudi. Vsem lastnikom ogrozenih pasem bo ta podatek se kako prav prisel, zato kopiram obvestilo se sem. 10 avstralckov je ze bilo potestiranih in med njimi so ze bili najdeni tudi taksni, ki nikakor ne smejo prejemati Ivermektina in nekaterih drugih zdravil. Razmislite o tem, test ni drag, je pa za lastnike zelo zelo dragocen. Srecni tisti, ki vedo, da njihov kuza teh zdravil ne prenese in se jim zato izognejo.
Pogovorite se z vzreditelji, saj ce je ze znan podatek za starse, potem lahko sklepate o tem ali je test za vasega kuzka potreben ali ne.

Kopiram:

Vesela novica!
V Sloveniji (Veterinarska Fakulteta v Ljubljani, IAHE, laboratorij za genetiko in molekularno biologijo) je od sedaj naprej mozno opravit MDR1 test. Za vse, ki imate colije raznoraznih vrst in oblik, in njihovo zlahto in vas skrbi ce prenesejo Ivermektin in nekatera druga zdravila, je to zelo razveseljiva novica.
Nekaj o MDR1 si lahko preberete tu:
http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/
pasme, ki imajo lahko omenjeno tezavo:
 http://www.msnbc.msn.com/id/5518665
in se za nemsko govorece:
http://www.vetmed.uni-giessen.de/pharmtox/mdr1_defekt.html
Pozdravcek
Blumina
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #655 : sreda, 22.03.2006 : 11:03:40 »

Blumina!

Mogoče bi dala Jana tudi še na forum border collie, šetlandski ovčar, škotski ovčar, bearded colli.
lp
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #656 : sreda, 22.03.2006 : 11:28:01 »

K Skotom sem ze jaz!

Blumina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #657 : sreda, 22.03.2006 : 11:42:53 »

In, ker je že uradno potrjeno, sporočam, da sta pri nas Tax in Bejba MDR1 +/+   Smiley
Res olajšanje. Zelo velika verjetnost, da so tudi ostali "naši otroc" +/+, čisto možno pa je, da so tudi +/-, ker se ne ve za očka.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #658 : sreda, 22.03.2006 : 11:46:51 »

Kaj pa pomeni MDR1 +/+?

Eno (verjetno malo glupo) vprašanje: a to testirajo, če psi lahko dobijo omenjeno zdravilo? Zakaj pa testirajo samo za 1 zdravilo? In zakaj samo colije? A drugi pa niso občutljivi na to? Malo neumna vprašanje, vem, ampak res mi ni jasno sram Undecided
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #659 : sreda, 22.03.2006 : 12:24:52 »

Bina, Bina, a se ti ne da brat tistih linkov? Ti, ti... Wink
MDR1 +/+ pomeni, da nimajo mutacija na tistem delu DNK-ja, ali DNA- ja kakor hoces.
MDR +/- pomeni, da prenasajo omenjeno genetsko spremembo na potomce, oni pa sami naj ne bi imeli tezav, -/- pa pomeni, da je na delcku  DNA prislo do mutacije in zato do tezav, ce jih zdravimo s  temi zdravili.
Zakaj Coliji? Zato, ker so nekje dalec nazaj imeli nekega skunega prednika, ki je nato pri teh pasmah pustil svoj vpliv. Paziti je potrebno tudi na mesancke s temi pasmami, saj tudi pri njih nikoli ne ves kaj so podedovali
Zelo pregledna je tista stran v Nemscini, katere povezavo sem prilepila nekaj postov nazaj. Se splaca prebrat.

No, ker je Sirtaki ze obelodanila rezutata od svojih dveh, pa naj se jaz. Blum je tudi MDR1 +/+.
Jupiiii!

Blumina
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines