mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 06:15:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124326 krat)
0 članov in 52 gostov pregleduje to temo.
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #480 : petek, 17.02.2006 : 08:36:29 »

Pri nas je vceraj nekaj rahlo naletaval sneg ampak je kmalu nehal. Temperature so bile pa ves cas nad niclo tako da se je snega kar fino topil cel dan. Upam da ne bomo dobili se ene posiljke...

Nekaj me zanima, zdaj ko je toliko govora o pticji gripi kaj pa na primer ce pes najde kaksno ptico na sprehodu in se jo dotakne ali celo da v gobcek? Saj veste kaksni so nasi aussieji, vecinoma navduseni nad kaksno tako stvarjo. Mislite da potem lahko zboli, prenese to na cloveka pa sam ne zboli? Kako je zdaj to? Ste mogoce ze kaj razmisljali o tem?

lp   
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #481 : petek, 17.02.2006 : 08:59:14 »

To sem se tudi jaz spraševal...če Sun najde ptiča, ga bo sigurno zagrabil... Sad...našel sem dva članka na temo...Vsekakor se bom v prihodnje izogibal krajem, kjer so vodne ptice....


http://wdfw.wa.gov/factshts/avian_flu.htm
http://www.news.cornell.edu/stories/Sept05/Dog_Flu.kr.html
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #482 : petek, 17.02.2006 : 09:34:32 »

kot piše v teh dveh člankih, sem tudi jaz nekje prebrala, da za pse ni dokazov, da bi lahko zboleli ali da so prenašalci, za mačke pa obstaja sum.

Ampak, ker ni niti dokazov o nasprotnem se nikoli ne ve, ni pa treba zganjat panike. Berry mi je tudi enega mrtvega ptička prinesla pred dvemi tedni skoraj. Sem jo pač pohvalila, ker ga je spustila ko sem ji rekla in sva šli dalje...

Baje bi se lahko bolezen širila tudi s stvarmi, gumami avtomobilov, ker se selitev ptic še ni začela pa je vseeno izbruhnila epidemija med pticami. Sicer se mi zdi ta malo bosa... ampak ker ni dokazov ne za in ne proti se nikoli ne ve...

fiti
Jaz sem tudi za sprehod!
A to misliš mimo Hrastovelj proti kraškem robu?
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #483 : petek, 17.02.2006 : 12:33:33 »

Glede na to, da točni mehanizmi prenosa virusa niso točno poznani je največ kar lahko storimo sami, da s psi ne rinemo na potencialno nevarna območja (zbirališča vodnih ptic) in skrbimo za dobro higieno rok.


AngSeter,
Pot gre iz Sočerge čez Gradec in Velo Grižo na Lačno.....ja vrh se imenuje Lačna...je pa dve uri in pol v eno smer...mogoče malo dolga....ampak predvidevam lepa pot.
Samo ne vem kako bo vreme... Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #484 : petek, 17.02.2006 : 13:21:12 »

NI NI DOLGA Cheesy
Vreme pa ne kaže najbolje... se pa velikokrat zgodi, da nam napovejo dež pa ga ni...
Bo treba malček spremljat... Undecided
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #485 : petek, 17.02.2006 : 14:48:29 »

Ja s psi se že lahko izogibaš takim območjem mene bolj zanima kako boš mačkam preprečil da naj ne lovijo ptičev Sad Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #486 : petek, 17.02.2006 : 17:33:31 »

mačke pač ne boš ven spustila, če je domača, ne? Huh

Jaz moje v vsakem primeru nebi... najprej bi zunaj po kantah skakala in pod avtomobile in če bi sploh domov prišla mi nebi bilo všeč, da bi šla spat na mojo blazino, kot to zdaj počne...

Dej ji vsaj kak zvonček okrog vratu, da jo bojo ptiči slišali. Ampak če je ptič bolan, itak ne bo mogel zbežat. Za mačke je pa dokazano da so prenašalke, ne vem pa če lahko tudi same zbolijo...
Tako da bo treba poleg kokoši paziti tudi na druge doamače živali, tuje pa lepo pustiti na miru ali pa biti malček previdni.

Samo brez panike  Wink
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #487 : petek, 17.02.2006 : 17:37:57 »

Ok to je mal offtopic sj oblubim da ne bom več sam kaj k ni nobene teme o mačkah tukaj pa mate tako dobre nasvete :)Ja naš maček je zunaj in not.Ga spustimo ven pa pride pol če ga pokličeš.Tko da ne bi mogel bit skos noter :-\Zvonček je pa že imel pa je vseeno ptiče lovil tko da..
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #488 : petek, 17.02.2006 : 17:39:37 »

Uf ta ptičja gripa  Lips Sealed

Tisti, ki imate za svoje aussije bokse, kakšne mere imajo? Enkrat zdaj bomo kupili avto, kjer se bo kuža vozil v prtljažniku v boksu pa bi bilo škoda, če kupimo premajhen avto  Cheesy

lp
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #489 : petek, 17.02.2006 : 18:14:07 »

nadja, Chica ima boks domenzije 90x60 in 70 višine, pa ji je kar udobno Smiley
Imajo pa tudi takšne, ki so posebej za v avto in imajo eno stranico položno. Sem ga kupila za Chico, in sem ga potem tudi kmalu nazaj peljala. En je bil premajhen (višina), drugi pa ni šel v prtljažnik  Angry - bo treba zamenjat avto  Wink

Lp,
Tina
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #490 : petek, 17.02.2006 : 18:16:55 »

mačko ne spuščat ven in konec. Žal ni druge. Sej bo šlo tudi to mimo in pol bo spet zunaj ne skrbi.
Mačka ne trpi če mora bit noter. Morala bo pa imeti kaka igrala in praskala da vam ne demolira stanovanje  Wink

Nadja. Jaz mam Corsico in ugotovila sem da bom mogoče celo lahko en boks za v avto nabavla, ki bo dovolj velik. So boksi različnih oblik, ne samo velikosti in imajo različne načine odpiranja.
Moram samo poiskat trgovino, kjer jih prodajajo. Mislim pa na tiste plastične ki so posebno oblikovani tako da se proti vrhu ožijo. Odpirajo se pa z drsnimi vrati! Upam da bo šlo v avto!
Baje jih imajo v lj.!
Trenutno Berry uživa na 3-eh kvadratnih metrih, ker sem zadaj podrla sedeže in naredila tudi pregradico iz njih. Je kot v limuzini Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #491 : petek, 17.02.2006 : 18:18:04 »

hm... po tem tininem odgovoru pa nisem več tako sigurna... Undecided
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #492 : petek, 17.02.2006 : 18:30:15 »

Nadja - kupite karavana Cheesy ali pa enoprostorca, tudi ce majhnega. S takim prtljaznikom, kot ga ima Tina, znajo bit res problemi. Predvsem v visino.
Grinov boks je 76x54x60 in mu bo kmalu premajhen. Ceprav za kaksno bolj drobno samicko, kot je Chica, bi bil verjetno uredu.

OK ce smo ze pri mackah - moj bi umrl, ce ga ne bi spustila ven. Tako pac je. Tako da po drugi strani ne bo smel v hiso dokler ne bo mimo ta preplah Undecided
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #493 : petek, 17.02.2006 : 18:46:53 »

Ok, hvala za odgovore. Imamo namen kupiti karavana, samo sploh nimam predstave kako bi boks izgledal notri, tako da bom vzela kar mere od Chicinega boksa pa šla merit prtljažnik  Smiley. Verjetno bomo kupili plastičen boks, ker je bolj trden, bo pa v boksu tudi doma.

lp
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #494 : petek, 17.02.2006 : 18:55:54 »

Nadja, če kupiš takšnega, kot ga je opisala Andreja bo kar uredu za v avto in za doma. Midva sva ga kupovala v Mr. Pet. Atlas 80 je bil prenizek za Chico, Atlas 100 pa prevelik za v prtljažnik za kakšen cm. Zato, ker je v višini police ena plastika za zvočnike...
Lilit, imaš prav - naslednji avto bo 100% enoprostorec ali pa karavan  Wink

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines