mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 20:16:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 124592 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #75 : sreda, 11.01.2006 : 10:58:54 »

Aussieji vzrejeni v SLO so zanimivi, če so, predvsem za kupce iz CZ, SK, PL in ostalih vzhodnih držav...od koder tudi prihaja največ povpraševanja (dva slovenska sta že na Poljskem recimo). Zahodne države so s temi linijami, ki jih imamo mi že tako ali tako pokrite in tisti, ki bolj resno vzrejajo tam, seveda iščejo "svežo kri".

V SLO ni nekega velikega povpaševanja po aussiejih, kar je v bistvu še dobro. Trenutno nekako trg "prebavi" eno leglo na leto...letos bomo očitno sprobali kako se spravi v promet dve legli hm.

Meni so od bikolorjev največja fora črno-beli. Zakaj? Ker če imajo rep, zlepa noben ne verjame, da je to aussie in ne BC Wink

Drugače pa so tud meni bluemerli brez copperja všeč, posebi, če imajo modre oči.






Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #76 : sreda, 11.01.2006 : 11:03:34 »


Drugače pa so tud meni bluemerli brez copperja všeč, posebi, če imajo modre oči.

Hehe, vi sploh ne veste kako se jaz počasi prebijam skozi tele barve...vsakič grem gledat če je blumerle tista barva, ki mislim da je....no, zdaj vsaj vem, kaj pomeni, če je copper oz. če ga ni  Grin Grin Grin in šele potem lahko povem kakšno je moje mnenje  Wink

Vglavnem, počasi bo šlo  Grin

LP,
Diana
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #77 : sreda, 11.01.2006 : 11:08:32 »

Moja Bee je šla v Belgijo. Vedno znova se pozablja,  da normalni ljudje  iščejo pse za sebe( ne za vzrejo ) in kupijo pse, ki pač ustrezajo po določenih lastnostih. 95% psov NE GRE V VZrejo, vsaj na zahodu...
Ne vzreja vsak, ki ima 5 minut časa, ker se ljudje malo bolj zavedajo odgovornosti, ki jo to prinaša...
In backyard vzreja avstralcev ni ravno popularna, hvala bogu, vemo zakaj..
to so informacije, ki jih imam od vzrediteljic, pri katerih sem kupila moja psa...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #78 : sreda, 11.01.2006 : 11:10:58 »

Saj meni je pravzaprav ZELO všeč, da je tako malo avstralčkov v Slo...vemo zakaj.

LP,
Diana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 11.01.2006 : 11:12:18 »

Martina, so ti poslali kakšno sliko od Bee?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #80 : sreda, 11.01.2006 : 11:13:36 »

Še eno vprašanje...kako je z dlako avstralčkov...jim pomalem odpada skozi celo leto? Kaj pa vonj, imajo izrazit ali ne?

Koliko dejankso rabijo gibanja? Kako intenzivno? Npr. andi , v primerjavi z Brinov, kdo potrebuje več gibanja?

No, pa spet nisem ostala pri samo enem vprašanju Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 11.01.2006 : 11:32:15 »

Mel, ti kar sprašuj, hvala bogu za take radovedneže. Jaz sem bila še hujša he he, sem sirtaki totalno okupirala.

Kar se tiče dlake; ko jo menja skoraj doživim živčni zlom, sesam dvakrat na dan, pa še vedno lahko spletem pulover Cheesy
Vonja Bejba nima nobenega.

Za gibanje pa takole; npr zdaj, ko je Brinčk na bolniški (prerezana blazinica, nobenega gibanja) smo se vsi polenili in Bejba še kar uživa he he. Drugače, ko je vse ok, pa oba fajn rekreiram, predvsem zaradi Brina, ki definitivni rabi več gibanja kot mali vragec, s tem, da se Brin prej utrudi, ker seveda bolj nori na sprehodih. Nikoli, tudi npr ko sem bolana in ni bilo večjih sprehodov, ni Bejba kazala kakšnih izpadov zaradi tega, se prilagodi in je srečna tudi če se valjamo po postelji.
Mnogi pravijo, da je treba na sprehodih delati s psom, jaz nikoli. Sprehod zame pomeni sprostitev živcev, tako mojih, kot pasjih. Delam samo na poligonu ali pa grem posebej z vsakim ven na travnik in ponavljam vaje.
Naši sprehodi zgledajo takole; zjutraj obvezen sprehod za najmanj eno uro, ponavadi se zavleče do dveh. Popoldne je na vrsti samo lulanje in sprehod okoli bloka(prebiranje časopisov), zvečer pa ponavadi tam okoli pol ure. Vikendi pa so mali težji treningi; npr v avto naložim kolo in se zapeljem do Brnika, tako da jih fajn prelaufam. Vse to počnemo seveda ko je malo topleje kot sedaj Wink Itak pa vmes padajo še igre med psi, na srečo ima Bejba tukaj veliko pasjih prijateljev in skoraj na vsakem sprehodu se znori z njimi ali pa se z Mihelo dobimo. Potem pa dodaš še treninge v šoli in pes je srečen Smiley
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #82 : sreda, 11.01.2006 : 12:45:13 »

Mel,

naša zverina praktično nima nobenega vonja (jutri bo stara 7 mesecev), vonj bi lahko primerjal z plišasto igračo....

kar se  pa gibanja tiče....preden grem v službo greva ven res samo na potrebo, nato ga pelje okoli 9h še Špela za cca. 20 minut.....ko pridem iz slube sledi sprehod, ki je dolg cca. urco in pol do dve uri, na tem sprehodu ponavadi nori z drugimi psi, prinaša žogico, išče igračo ali kaj podobnega, odvisno od pasje družbe, ponoviva tudi kakšno vajo, predvsem odpoklice, ki zaenkrat deluje zelo dobro....okoli 20h sledi še večerni sprehod cca. 20-30 minut in nato še zadnji samo lulanje ob 22h...včasih se mi zdi, da ni nikoli zmatran, praktično nikoli ni zadihan ne glede na to koliko nori...ko prideva z dolgega sprehoda resda spi kakšno urico.....včasih se sprašujem, če je toliko gibanja dovolj....no naj omenim, da takoj, ko bo mogoče začneva z agilitiyem...(če kdo ve kje se trenutno da trenirati naj mi prosim sporoči)...pa še to Sun je doma moja senca, za mano gre povsod...če sem  na računalniku mi spi pred nogami, če sem v dnevni spi pred kavčem itn...
lp
Logiran
ovja
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 11.01.2006 : 14:27:00 »

Živjo !

Ja vonja res skorajda ni pri teh kužkih. Kar pa se tiče gibanja... pa ga rabijo veliko...Pri nas skoraj vsak dan osvojimo kakšen hrib ala Lubnik, Blegoš, Ratitovec. Osovnik, Stari vrh...Sploh sedaj v teh zimskih razmerah uživa naša Bell 100 na uro. Kondicije ima kar nekaj. Ko pridemo domov pa najprej prinese igračo in si želi igre in ne kaže nobenih znakov utrujenosti. Naslednji teden greva tudi že na lavinski tečaj..se že veselim...Pravo veselje jo je gledati ko dela...Kar se tiče podrejanja ostalih psov v družini je pa tako, da ji Gaja pač popušča skoraj povsod, razen ko dobi kost. Ja bi rekla, da je tako kot pravi Blumina. Na nek prefrigan način si osvoji avstralec vodilno mesto v tropu. Je pa še ena dobra stran mešane druščine. Naša Gaja je kar precej shujšala odkar imamo Bell pri hiši. Gibamo se veliko hitreje in bolj intenzivno, ker tudi na sprehodu malo pase...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #84 : sreda, 11.01.2006 : 14:55:16 »

Pri nas pa zadevce zgledajo tako (na povprečen delovni dan v tednu):
1. okoli 7.30 zjutraj lulanje za 5minut nekje (potem jo itak oba ubrišeta nazaj na toplo  Grin
2. okoli 16.30 sprehod za eno uro
3. okoli 22h večerni sprehod za vsaj 20minut

Potem pa pridejo taki dnevi, ko imamo še trening (2x tedensko načeloma), takrat je vse skupaj seveda v znamenju popoldneva/zgodnjega večera na svežem zraku.
Med vikendom je zadeva seveda malo drugačna, pač odvisno a smo doma ali pa smo kje na kaki tekmi, izletu itd.

V deževnem in mrzlem vremenu sta "primorana" preživeti ostali čas v hiši, kjer se navdušeno izživljata en nad drugim ali nad igračo ali nad mano  Roll Eyes
V suhem in toplem vremenu pa imata, ko smo mi doma, seveda neomejen dostop na vrt (razen ponoči).

Uglavnem pa opažam, da ni pomanjkanje sprehodov tisto, kar dela štalo, ampak predvsem izostanek od treningov za teden/dva. Takrat pa se samo sprašujem KDO jima je dal izpit BBH, naziv urbanega spremljevalca al kaj je že... Angry


ps: zadnja 2 tedna sem se tako ali tako deklarirala za absolutno neprimerno lastnico aussiejev...ampak sta očitno preživela tudi to kot kaže  Lips Sealed




Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #85 : sreda, 11.01.2006 : 15:12:22 »

Uf, super ste, hvala za vse tele odgovore Smiley

Ovja, fiti, kaj lahko kje vidim slikice vajinih pesjančkov? Ovja vidim, da ste vi zelo aktivni..Bravo. Jaz priznam, da meni ne bi uspelo vsak dan delati takih tur, saj časovno nimam pogojev za to. Kar je tudi drugo vprašanje. Koliko so vaši peski sami doma? Khm, moj Ori namreč je gopsod, ki ni navajen biti sam doma (moja krivda, mladih let!!), tako da ga peljem vsak dan na čuvanje k babici  sram, in sploh ne vem po koliko časa so ostali kužki doma... Huh (je razvajen kot hudič, vem ja  Wink)

Jaz imam sicer že kar življensko željo delati reševanje, tako da bi se najverjetneje takrat pridružila tej disciplini, in kdo bi bil boljši za to kot avstralček Wink Moram pa priznat, da bolj kot berem o njih bolj so mi pisano na kožo Shocked Tole postaja že kar nevarno Grin Grin Včeraj je še mami nekaj omenjala, kako lepo glavico imajo Huh

Nikoli, tudi npr ko sem bolana in ni bilo večjih sprehodov, ni Bejba kazala kakšnih izpadov zaradi tega, se prilagodi in je srečna tudi če se valjamo po postelji.
Mnogi pravijo, da je treba na sprehodih delati s psom, jaz nikoli. Sprehod zame pomeni sprostitev živcev, tako mojih, kot pasjih.

Npr, ravno tole mi je zelo všeč, ker sem tudi brala, da vseeno koliko energije ima avstralček, še vseeno je "sposben" preživeti miren dan, če je treba, ne?

Kar se tiče podrejanja ostalih psov v družini je pa tako, da ji Gaja pač popušča skoraj povsod, razen ko dobi kost. Ja bi rekla, da je tako kot pravi Blumina.

Ovja, kateri je pa vaš drugi pesjan?

Sirtaki, ti imaš dva avstralčka? Potem sta v deževnem vremenu notri in se nič ne pritožujeta? Grin

LP,
Diana
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #86 : sreda, 11.01.2006 : 15:13:44 »

Andi, tresem se ravno ne, sem pa v pričakovanju in odštevam dneve  Cheesy. Dedek mraz oz. amazon mi bo prinesel še en kup knjig, da se bom dobro teoretično pripravila na mladička. Letos bo leto polno enih prelomnic... najprej matura, ki ji potem sledi faks, potem pa še kuža  Kiss

Mel, a zaenkrat samo firbcaš o pasmi ali nameravaš v bližnji prihodnosti (recimo letos) tudi imeti aussieja?

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #87 : sreda, 11.01.2006 : 15:19:12 »


Mel, a zaenkrat samo firbcaš o pasmi ali nameravaš v bližnji prihodnosti (recimo letos) tudi imeti aussieja?


Hehe, če bi imela možnost, bi si že v naslednjem leglu izbirala pesjančka  Wink Samo realno gledano pa verjetno ne bo tako. Vsaj dokler ne grem na svoje ne (kdaj bo to, je pa spet vprašanje  Roll Eyes, še večje...), saj mami pravi da ima ona enega pesjana dovolj...pa tudi po moje bi Orija kap od ljubosumja Wink.

Definitivno v prihodnosti bo tudi aussi pri meni doma...zato me pa zanima vse, od prva do zadnje dlake  Wink

LP,
Diana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #88 : sreda, 11.01.2006 : 15:24:10 »

Pri nas je glede gibanja tako: dnevno dobi priblizno uro in pol sprehoda z mano, ves cas spuscen, po travnikih/njivah/gozdovih, pac kamor nas zanese pot. Na sprehodu razen odpoklica ne dela nic, ker sem ugotovila, da mu tocno to pase: da se dobro zlaufa in pregleda okolico. Ker imam sreco, da si sama razporejam dan Tongue je ta sprehod enkrat v casu dnevne svetlobe, ampak ura variira Tongue
Potem dobi lahko se ekstra sprehod s katerim drugim druzinskim clanom, posebej, ce je lepo vreme.
En ali dva dneva brez sprehoda (ce je dez Roll Eyes) mu nic ne manjkata, posebej, ce klikava kaksen nov trikec.
Dvakrat tedensko priblizno hodiva na agility (to tudi variira), in zdaj zacnemo z nadaljevalno malo solo, tudi dvakrat tedensko. Doma potem se delava s klikerjem.
Med vikendi pa se gremo socializacijo na tekmah, razstavah, obiskih, pasjih srecanjih...

Sam ni prakticno nic sram kar zna bit problem, enkrat ko bom jaz v resni sluzbi, ampak bomo pac takrat resevali. Naceloma se pa naucijo bit sami kot vsi ostali psi.

Glede vonja: jaz voham Grina. Tudi moji so, po tridnevni odsotnosti od doma, vstopili skozi vrata in zaceli vpiti, naj vendar ze prezracim... kadar je moker, se posebej "vonja" (ne morem rec, da smrdi...). Dlaka odpada zmerno, jaz nisem najbolj pospravljalski tip cloveka sram in pometam, ko se zacnejo nabirati kupcki dlak po vogalih, na dva ali tri dni, odvisno od vremena (ce je sonce, je vec zunaj, ce je dez, moram se blato brisat...). Grinu se tudi delajo snezne kepe na dlaki, kar naj se naceloma ne bi, tako da ne vem Huh mogoce mora se do konca dobit odraslo dlako, pa bo kaj drugace.

Mi imamo doma se novofundlandko in bi tezko rekla, kateri je alfa. Med igro je na tleh enkrat eden, drugic drugi, naskakujeta se tudi oba... Bomo videli, kaj bo, ko bo zrasel Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #89 : sreda, 11.01.2006 : 16:04:50 »

Mhm jst imam trenutno 2 aussieja doma (mamo od vseh "avstralskih" Jonfijev in njenega sineta, ki so mi ga vrnili pri 11 mesecih).
Sej lahko vidiš na moji www.

Ok tkole, ko vas berem ugotavljam, da imata moja črna klinca očitno še najmanj gibanja od vseh.
Ampak no se pa pozna, da imata en druzga - predvidevam, da je življenje samo z enim zdolgočasenim aussiejem prava katastrofa (z dvema pa sploh Smiley

Glede koliko so sami pa si naračunaj - če grem od doma okoli 7.30 in pridem nazaj 16.30 so sami torej hm 9ur nekje v povprečju?

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines