mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 15:22:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 126387 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.01.2006 : 16:23:01 »

Borderji so vseh možnih barvnih kombinacij, aussieji pa samo določenih.
In ja včasih je podobnost med posameznimi primerki več kot grozljiva  Grin Posebno med tistimi z repi...
Vsake toliko časa sem namreč malo žleht in kakim lastnikom borderjev pokažem fotke "borderjev ki to niso"...ampak so v resnici aussieji, in le redkim uspe ugotoviti, da se spet delam norca  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #31 : ponedeljek, 09.01.2006 : 16:29:13 »

Imas ze odgovor na sosednjem forumu Wink

Se enkrat pa link:
http://www.ashgi.org/color/

O razliki med BC in ausijem:
http://www.maculated.com/1/f.html


Hvala, grem študirat Wink

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:34:26 »

Vglavnem, ugotovila sem da je črni trikolor moja želja  Kiss Kiss

Če se ne motim, je letos 10 let, odkar je pasmo priznala FCI, torej pasma ne bo več pod " FCI čakalnico", ne?

lp,
Diana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.01.2006 : 22:35:40 »

Čakamo junij, ko bo morala tudi Jana nas prestavt v FCI 1 Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #34 : torek, 10.01.2006 : 10:53:11 »

Meni se pa zdi, da so borderji bolj nezni, aussieji imajo pa mocnejso konstitucijo in so krajsi. No tako jih jaz locim, ceprav vcasih ta teorija odpove Smiley

V nasi vasi so trije borderji in ravno so se ljudje navadili na to pasmo, sem jaz dobila Nerota. Potem pa so govorili ja ja to je pa border collie samo brez repka, ane Wink Pa sem jih morala razocarati, zdaj so se pa ze navadili tudi na aussieja Smiley

Zdaj pa se nekaj: pozna mogoce kdo kaksno dobro stran o tem kako se pripravi aussieja na razstavo? Ne najdem nic pametnega, jaz bi pa rada, da bi Nero tokrat zgledal tako kot tisti francoski puhci Smiley

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #35 : torek, 10.01.2006 : 14:36:59 »

Čakamo junij, ko bo morala tudi Jana nas prestavt v FCI 1 Wink


Čakamo.... Wink

Ko bo enkrat tudi pri nas aussi doma, bo definitivno črni trikolor...mi je pa npr. ful všeč malo več beline..tako kot jo ima Bejba. Od Bejbe mami mi je malce pretemna...čeprav tudi lepa  Wink To je verjetno vidno že pri mladičku ali pa se lahko brava "spremeni" ?

Sem brala, da so  aussiji delovnih in razstavnih linij..kateri so v Slo, ter kakšne naj bi bile razlike?

LP,
Diana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #36 : torek, 10.01.2006 : 14:46:54 »

Ja pri aussieju se že pri mladiču vidi kak vzorec ima, čeprav za bela področja velja, da se sčasoma malenkostno zmanjšajo (a ne preveč - glej slikce na moji www naših črnih trikolorjev kot mladičev in kaki so zdaj, kot odrasli "črni klinci").

Razstavne/delovne linije v SLO? Hmmm zares čisto delovna linija sta samo dve. Potem je še ena, ki je mešanca "vsegapomalem", ostali pa so kar lepo razstavnih linij. No vsaj vsaj po rodovnikih glede na to, da se sigurno polovica mojih tamalih + oba starša obnašajo  vse prej kot je značilno za razstavne značaje oziroma enako velja tudi za videz  Grin





Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #37 : torek, 10.01.2006 : 14:50:49 »

Hvala sirtaki...

Bo kdo od vas na razstavi? Bi se rada malo stopila ob avstralčkih, tako da ko boste videli eno punco, ki zaljubljeno gleda v avstralčke sem to jaz... sram Tongue

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : torek, 10.01.2006 : 14:51:49 »

Aha, še to...torej v Sloveniji bodo vsa legla razstavnih linij, ne?
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #39 : torek, 10.01.2006 : 15:41:12 »

Mel, jaz bom tam oba dni, sem bom topila tako kot ti Wink bom si napopala mojpes.net priponko  Smiley Drugače je pa sana rekla da pride z Nerotom.

Citat
Aha, še to...torej v Sloveniji bodo vsa legla razstavnih linij, ne?

To ti bo bolj znala sirtaki odgovorit, ampak če mene vprašaš, pri nas ni takih legel, ki bi bili čisto razstavni. No, saj sta bila do sedaj samo dva. Čistih delovnih pa tudi ni... nekaj vmes torej.

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #40 : torek, 10.01.2006 : 15:54:10 »

Mel, jaz bom tam oba dni, sem bom topila tako kot ti Wink bom si napopala mojpes.net priponko Smiley Drugače je pa sana rekla da pride z Nerotom.


Hehe Nadja, pol te lahko pocukam za rokav, da se bova skupaj topili? Jaz imam tudi namen pridet oba dni...

Še nekaj..sem spraševala tudi na sosednjem forumu: mislite da ne bi predstavljalo nobenega problema, imeti aussija + maltežana?  Huh Slednji je namreč ob meni že 13 let in je pasma ki mi je zlezla pod kožo...

LP,
Diana
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #41 : torek, 10.01.2006 : 16:00:47 »

Ojla, Mel!
Malo si poglej naso spletno stran in ti bo kmali jasno, da ni nobenega problema imeti poleg majhnega psa se enega srednjega in enega velikega, pa se kaksnega za vmes se lahko spomnis. Smiley
LP
Blumina
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #42 : torek, 10.01.2006 : 16:03:31 »

Ups, ja sej zdaj se pa po novem ne vidi povezave na spletno stran.
Ja kaj pa jaz zdej vem kaj smem in kaj ne.
Janaaaa! A smem objavit svojo spletno stran?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #43 : torek, 10.01.2006 : 16:15:35 »

Janaaaa! A smem objavit svojo spletno stran?

Jap, lahko Wink Saj si midi. Saj jo imam jaz tudi!
Logiran
s5iztok
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #44 : torek, 10.01.2006 : 17:24:35 »

Kateri dan pa so na sporedu avstralci na razstavi? Upam, da v nedeljo, da si mimogrede, ko bom čakal na agility tekmo mal ogledam konkurenco Wink

Glede delavnih in razstavnih linij - moje mnenje, ne me kamenjat prosim Smiley - psi s katerimi delaš so delavni, tiste, ki pa razstavljaš so pa razstavni Cheesy

p.s.: pa da ne bom kaksne linije spustil, so še naročni, pa kavč psi Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines