mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 23:22:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 121905 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1395 : petek, 15.09.2006 : 13:46:09 »

Evo, kok sem zmešana  Roll Eyes

Cowgirl ČESTITKE!! Se vabimo že zdaj na crkljanje malih bib  Grin

lp,
Diana
Logiran
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1396 : sobota, 16.09.2006 : 11:55:14 »

Zdele je crkljanje mame na prvem mestu. Wink Nič se ji ne da več... sprehodi so bolj podobni sprehodom kakega maltežana, frizbi ni več med aktalnimi igračami, so pa plišasti zajci, medvedi itd...  Tongue Trebuh ima pa že ogromen, večkrat lula, prvič sem jo slišala prdet...  Cool
Skratka pri nas se imamo umirjeno. Čez 14 dni bo pa spet vse drugače. Juhuhu! Upam, pa da bom našla kupce... malo se bojim, da slovenci niso preveč zainteresirani za hiperaktice... Seveda se bom potrudila, da bom našla najboljše kupce. Blumina... kakšni nasveti okoli marketinga? Kje so tebe našli? Si imela kakšne oglase v časopisih? Revijah? Ali to sploh pride v poštev za avstralčke?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1397 : sobota, 16.09.2006 : 13:09:15 »

Mislim, da ni problem v tem, da ljudje niso zanimani za hiperaktivce. Borderji so recimo kar zanimivi. Avstralci še niso tako poznani (k sreči, če mene vprašaš) Problem je najti prave lastnike (če mene vprašaš). Bom pa vsekakor držala pesti, da najdete dobre lastnike.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1398 : sobota, 16.09.2006 : 18:29:42 »

... sprehodi so bolj podobni sprehodom kakega maltežana, ?

Ej! Angry

Kako pa ti veš, kako izgledajo sprehodi Maltežana? Roll Eyes Ti sploh ne veš, da so to tudi hiperaktivci Wink

lp,
Diana
Logiran
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1399 : sobota, 16.09.2006 : 22:45:57 »

No saj nimam nič proti maltežančkom, če sem koga kaj užalila... Sem tudi že sprehajala maltežane, in so kar zanimivi (vednar avstralcem ne sežejo niti do kolen). Sem enega videla tudi na sedmerih jezerih! Ampak to je že bolj redkost. Mogoče bi se morala izraziti, da so sprehodi bolj kratki in umirjeni, kot se za avstralca "ne spodobi". Diana, še enkrat oprosti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1400 : sobota, 16.09.2006 : 23:43:03 »

Sem tudi že sprehajala maltežane, in so kar zanimivi (vednar avstralcem ne sežejo niti do kolen).

No ja, stvar okusa, želj, pričakovanj, potreb, pa še česa bi se našlo. Vsekakor pa tole, da jim ne sežejo niti do kolen, ni ravno hvale vredna izjava, se ti ne zdi? Je treba malo več, kot le sprehajat jih, da bi jih spoznal. Pa ne pozabi, da si v prihodnosti sama želim avtralca. Pa ostajam tudi pri maltežanu.

lp,
Diana
Logiran
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1401 : nedelja, 17.09.2006 : 01:51:07 »

Oprosti spet. Rada imam vse pse, ampak so pa razlike v karakterjih. Z maltežanom sem živela 2 leti.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1402 : nedelja, 17.09.2006 : 08:32:35 »

Seveda so razlike v karakterjih, ki različno pašejo različnim ljudem. Absolutnega the best ni, pa tudi absolutnega podna ne. Sicer nimam maltežana, si pa tudi avstralca prav nič ne želim. Prav zaradi karakterja in hiperaktivnosti. Mi pač to ne paše, tebi in veliko drugim pa. In se imate super. Jaz pa z mojimi psi.

Nesmiselno je govoriti, kdo komu (ne) seže do kolen. Paziti je treba, kaj pišemo, ne zato, ker bi prizadeli recimo lastnike maltežanov, ampak zato, ker naše pisanje berejo tudi manj izkušeni in tisti, ki si šele izbirajo psa. Pa bo na primer nekdo z zelo meščanskim, mirnim, prav nič športnim načinom življenja slišal, da imajo na primer avtralci najboljši značaj, mu bo to dalo tuhtat, si ga bo mogoče nabavil... kaj pa potem? Frka. Predvsem za psa.

Bo kdo rekel, da pretiravam, ampak če se kaj takega zgodi samo enkrat, je že preveč.

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1403 : nedelja, 17.09.2006 : 08:45:53 »

Sicer se strinjam, da ne mores rec, da si pasme ne segajo do kolen (to je pac stvar okusa).
Ampak po isti logiki bi lahko nekdo sklepal, aha maltezani so tudi hiperaktivci, torej je avstralec malo vecji pobarvan maltezan Roll Eyes
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1404 : nedelja, 17.09.2006 : 10:50:16 »

Ampak po isti logiki bi lahko nekdo sklepal, aha maltezani so tudi hiperaktivci, torej je avstralec malo vecji pobarvan maltezan Roll Eyes

Ammm, ne?! Roll Eyes

Kalsang, zadela si bistvo.

lp,
Diana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1405 : nedelja, 17.09.2006 : 11:25:33 »

Kako pa ti veš, kako izgledajo sprehodi Maltežana? Ti sploh ne veš, da so to tudi hiperaktivci.

Ta post se slisi, kot da je sprehod avstralca in maltezana primerljiv (=sprehod, prilagojen psihofizicnim potrebam pasme).
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1406 : nedelja, 17.09.2006 : 12:14:24 »

Ta post se slisi, kot da je sprehod avstralca in maltezana primerljiv (=sprehod, prilagojen psihofizicnim potrebam pasme).

Ne ni bilo tako mišljeno. Zato pa je bil zraven smajli.

lp,
Diana
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1407 : nedelja, 17.09.2006 : 13:44:22 »

Sej meni se szdi ,da je s tistim niti do kolen mislila izključno samo na eno lastnost in to je hiperaktivnost.
Nimam kakih huduh izkušenj z maltežančki, ampak verjetno je avstralec res bolj živ in zatežen kot maltežan Wink

Jaz sem mela prej nekaj podobnega angleškemi setru. Dosti bolj je šibala gor pa dol kot zdajšnja avstralka, ampak avstralka zahteva delo in mi "teži" in "teži".
Rezime: več km je naredila seterka, ampak je bolj hiperaktivna avstralka... In kar se tiče sodelovanja in želje do te interaktivnosti, lahko tudi jaz rečem da ang. seter na tem področju sega avstralcu tam nekje do kolen  Grin
In ko bom hotela manj zateženega psa, si bom omislila, nekaj setru podobnega  Kiss Tongue Roll Eyes

Upam, da sem dovolj natančno opisala, da se bo morebitni interesent za pasmo zamislil  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1408 : nedelja, 17.09.2006 : 14:13:46 »

Seveda vem, da se po aktivnosti Maltežan in Avstralc ne moreta primerjat. Saj to je jasno. Vendar izjava, da mu Maltežan ne seže niti do kolen...prosim no.
V kolikor je bilo mišljeno po aktivnosti, ok. Samo razumeti je bilo tudi drugače. Pa zaključimo zdaj to. Smiley Nisem želela prepira Wink

Čohec vašim pesjanom in lp,
Diana
Logiran
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1409 : ponedeljek, 18.09.2006 : 12:19:01 »

Ali ima kdo mogoče za prodat/posodit kotišče?
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines