mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 11:27:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159630 krat)
0 članov in 29 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #585 : sobota, 06.09.2008 : 14:27:35 »

Me veseli, da gre Neonu boljše! Samo ne nehat dajati zdravila!

Tudi moja Bria je imela enkrat rano na očesu (se je spet kregala s kokošjo in dobila eno po glavi). Naredila se je celo prava bula. S pomočjo mazil in kapljic smo tudi to uspešno odpravili.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #586 : sobota, 06.09.2008 : 17:33:06 »

how,how,

Ivanhoe, kaj ko ne bo imel več sploh demodexa, mu moram dajati zdravila še koliko časa? Dva meseca?
Logiran
gizmo20
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #587 : sobota, 06.09.2008 : 19:24:56 »

haj,
mi mamo mopseka starega 10 tednov,najbolj pa nas zanima,kako ga najhitreje navadit,da bo lulal in kakal samo na določeno mesto.
Logiran
martina1988
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #588 : sobota, 06.09.2008 : 19:32:21 »

živijo...
iz mojih izkušenj lahko povem da tiste varijante s časopisnim papirjem niso prav nič delovale (pomikati časopisni papir k vratom).
naučili smo jo potem kar hito (par tednov) samo s pohvalo in sicer tako, da smo se ko je svojo potrebo opravila zunaj na travi tega močno razveselili in ji dali pribolšek. SSedaj je stara 4.5 mesecev in že zna prašati za it ven. Pohvale so zmeraj manj potrebne saj ji je to že prišlo v navado. Ko je medtem ko smo jo navajali še usakotoliko lulala v hiši smo to ignorirali. Če ji s strogim glasom to prepoveš obstaja možnost da bo potrebo še naprej opravljala v stanovanju, vendar na skritem mestu.
Upam da sem ti usaj malo pomagala, pa srečno!



Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #589 : sobota, 06.09.2008 : 19:32:58 »

gizmo20 čestitke za novega člana in dobrodošel/a na forumu! Smiley

Ko ga boste videli, da se pripravlja, da bo lulal/kakal zaploskajte (oz. drugače pridobite pozornost) in ga nesite ven.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #590 : sobota, 06.09.2008 : 20:05:37 »

pri nas pa je bil psiček kot majhen ponoči v manjšem prostoru, ki sem ga celega postlala z časopisnim papirjem. zjutraj pa sem vedno zelo zgodaj vstala in ga spustla na vrt, da je tam opravil potrebo ter ga hvalila ter nagrajevala. umazanega papirja je bilo zjutraj vsak dan manj-vedno več je vse opravljal zunaj. čez dan pa imam to srečo, da je bil lahko večino dneva zunaj na vrtu in seveda na sprehodu, zato s tem ni bilo takih problemov. če pa se je zgodilo, da je lulal/kakal notri smo ga malo okregali, nato pa počistili. ampak vse skupaj je bila večinoma moja krivda, saj sem ga zjutraj prepozno peljala na sprehod. no upam, da bo vsaj kakšen nasvet uporaben. lp
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #591 : sobota, 06.09.2008 : 20:29:17 »

Pri nas je bil najbolj učinkovit en večji transporter, oziroma ograijice za mladičke. Pokrili smo v celoti z planicami, ki jih kupimo v specializirianih živalskih prodajalnah. Vedno, če je lulal, kakal tam sem ga pohvalila, nato začela zmanjševat število planic notri. Po enem času smo planico dali ven iz ograjice, in je vžgalo. Planico smo premikali proti vratom, ko je 100% tam opravljav smo postavili planico ven. Pes je začel cvilit pred vrati, ko ga je tiščalo in takrat smo vedeli. Zunaj smo planico počasi umikali. Zdaj vedno nakaže, da ga na WC. Drugače smo ga pa vedno peljali opravljat potrebe 5minut po hranjenju,spanju,igranju. Z velikooo potrpežljivosti bo šlo.  Wink
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #592 : sobota, 06.09.2008 : 22:54:38 »

gIzmo20, jaz imam mopseka starega skoraj 6 mesecev in pri nas je šlo takole. Najprej je lulal in kakal  na eno mesto na papir (to se je sam navadil ali pa sem ga nesla na papir,ko je bil čisto majhen) nato je začel papir grizti in vleči po celem staovanju in se je navadil lulat in kakat na določeno mesto a krpo ali staro brisačo in ko sem že mislila, da se ta pes ne bo nikoli lulal in kakal zunaj,ker ga tudi nisem nevem kako učila in ozila ven vsake pol ure, se je mopsek sam naučil lulat in kakat zunaj. Takoj zjutraj ko se zbudi ga peljem ven in lula, potem poje "zajtrk" in ga spet peljem ven in lula in kaka, potem spet kaka po dopoldanskem počitku okoli poldneva in potem spet okoli 15 lula in kaka in potem ob 19 dobi vecerjo in potem spet lula in kaka ko gremo na dolg sprehod. Nato pa je spet mir do jutra (cca 6:30)
Na začetku se ti bo zdelo neverjetno pa noro,ker bo fuuull krat na dan kakau in lula, potem se sčasoma to zmanjsuje in vidis kadar mora kakat in lulat.

Srečno. Pa prilepi kakšno slikico tvojega mopseka.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #593 : torek, 09.09.2008 : 08:41:38 »

Luna, jaz sem dajala zdravila tako dolgo, dokler nisem videla da spet nove dlake rastejo na celotnem dodročju okuženega mesta. Šele ko sem videla da se je naredil mali puhec sem nehala dajati Ivomec. Advocate sem pa dajala se naprej - s njim sem nehala sele ko je bilo mesto spet čisto zaraščeno.
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #594 : nedelja, 14.09.2008 : 12:02:14 »

Glede čistoče - naš Charli je bil navajen na pleničko hodit že v leglu, tako smo nadaljevali tudi pri nas, s tem da sva hodila pogosto tudi ven kjer sem mu govorila kot otroku sram naj lula in aka, in vedno ko mu je ratalo kaj opravit zunaj sem ga nagradila in pohvalila. Sedaj pri 9 mesecih je čist, žal pa ga ne vem kako odvadit grozne navade (vsaj jaz sklepam da ni kaj druga Cry). Kadar mu kaj ne paše, ali ga ne moremo vzet kam zraven se poaka ali polula nekje, da ja lahko opazimo Shocked. Nekaj časa smo ignorirali, ampak zdaj pa me že jezi. Vse mu razložimo, da takoj pridemo (2-3 ure največ) ampak ušpiči svoje. A ga naj omejim tisti čas, da se bo počutil še bolj žalostno?? In po pogovoru s kolegico ima ona isti problem, vendar nje to ne moti, ali pa ga zapre v ograjico, kjer ima mir, jaz pa mislim, da se da rešit tudi brez zapiranja, sam nimam ideje kako.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #595 : nedelja, 14.09.2008 : 13:27:18 »

Ko odhajate, se ne poslavljajte od njega, ne namenjajte mu nobene posebne pozornosti. Preprosto odidite. Njemu bo tako lažje. Če bo omejen na primer na kletko ali ograjico, to zanj ne bo nobena katastrofa. Nanjo ga najprej navadite, da jo bo sprejemal za svoj brlog.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #596 : nedelja, 14.09.2008 : 17:39:29 »

Charli, ko gremo mi od doma in Neonček ne more z nami postavim velik box pred vrata od hodnika, tako da lahko leži na posteljici v boxu in ima še ce hodnik zase. Naredim pa takole da preden gremo o doma brez njega(pa tudi če je to 5 ura zjutraj) mu dam jest in greva na sprehod da lula in kaka in da se zlaufa,..tako da ima potem mir in večino časa prespi. Jaz se g aenostavno ne upam pustit spuščenega po stanovanju,bi sigurno kaj nevarnega ušpiču! Mislim, pa a mu je hodnik in box dovolj,pa voda seveda.
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #597 : petek, 19.09.2008 : 11:58:22 »

Mogoče se bo komu zdelo noro vprašanje ampak vseeno. Koliko je vstopnina za ogled razstav ta vikend v MB?? Da vidim a bo šla lahko cela družina, ali pa samo pol sram
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #598 : petek, 19.09.2008 : 13:39:05 »

Slikce vaših kosmatinov pogrešam! Wink
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #599 : sobota, 20.09.2008 : 11:32:25 »

jaz tudi!!!
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines