mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 15:15:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 159727 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #525 : sreda, 13.08.2008 : 11:07:57 »

Nevem ali imajo tukaj v Slo v lekarnah za dobiti preko naročila. Ko sem omenila na vaterinarski ambulanti to zdarvilo so bili čisto presenečeni da obstaja in so me prosili če prinesem škatlico da si to ogledajo. Klicali so tudi Bayer Slovenija, ker os hoteli naročiti to zadevo za ambulanto, pa so jim povedali da to nimajo in da sploh ne poznajo. Zato sem vedno kupila v A in niti nisem šla v lekrano vprašat.
Ko sem v Grazu v lekrani vprašala za to so mi povedali da nimajo na zalogi, ampak da če hočem da naročijo bo po 2 urah pri njih in lahko potem pridem iskat. Tako da sem res samo 2 urce čakala in potem dobila (ko sem šla drugič po Advocate v drugo lekarno so pa to imeli na zalogi).
Ampak trajalo bo, preden bo dlaka spet začela rasti. Bria je imela črno liso cirka 5x4 cm veliko. Trajalo je nekaj mesecev da je bila lisa s dlaki spet tako pokrita da ni bilo opazit.
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #526 : sreda, 13.08.2008 : 21:42:42 »

Pozdravljeni

Mi smo z dopusta in naš mali Charli je bil prava atrakcija. Kot otrok se je igral v vodi, neprijetno mu je edino bilo, ko je šel malo zaplavat (seveda pod prisilo oz. na finto). Ker je užival hodit po vodi, smo ga zvabili v vodo iz majhnega pomolčka. Revež je mislil da bo lahko hodil, ampak je bila pregloboka. Ne vem pa al je samo naš tako neroden, al pa mopsi ne morejo plavat, kajti naš je bil kot otrok ki ga učiš plavat. Ko si ga držal čez trup je plaval, drugače pa ne sram



Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #527 : sreda, 13.08.2008 : 22:10:24 »

 Wink Hvala Ivanhoe, v ponedeljek dobim Advocate, sem tako vesela,.. Kaj mi priporočaš da povem veterinarki,da mu to dajem?  Tudi jaz sem vprašala vse slovenske lekarne in nimajo in so klicali dobavitelje in tudi ne morejo naročit. Mah malo čudni so pa kaj čmo.

Iii charli kako je lep tvoj mopsek. Ma če sem jaz prav obveščena mopsi ne znajo plavat,.. Se pa naučijo. Ali se motim?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #528 : sreda, 13.08.2008 : 23:04:33 »

II charli, fuuul je luškan!
Nevem mogoče mu je težje plavat ker ima kratke noge.. nevem.  Huh Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #529 : četrtek, 14.08.2008 : 19:13:27 »

Ne gre za to, da ne znajo plavat, samo njihovo telo je zelo neprimerno za plavanje. Težki so, imajo težek prsni koš in težko glavo, pa še kratke dihalne poti, noge so pa kratke. S takšnim telesom je zelo težko plavati. Ker je teža telesa skoncentrirana na sprednjem delu telesa, jih vleče z glavo naprej v vodo. Zato jih ne forsirat k plavanju.
Logiran
charli2008
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #530 : petek, 15.08.2008 : 19:58:05 »

Hvala za pohvale za našega razvajenca. Nismo ga forsirali, je pa sam potem še poskusil, ampak na način kot je na sliki - ziher je ziher, čeprav je hčera imela idejo, da bi mu dali rokavčke kot njej Grin. Je pa res nor na vodo, v vsak potok sedaj doma bi zavil, avta sploh ne moremo umivat, ker je takoj zraven - včasih me že ob živce spravlja s to svojo manijo na vodo sram
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #531 : petek, 15.08.2008 : 20:13:19 »

ha ha moj Neon pa nima glih taako zeelo rad vodo. Če dežuje gospod noče ven, da bi stopil v vodo ali luzo mu niti na pamet ne pride ampak se je izogne v velikem loku. Če dežuje ga moram dvignit in ga pokrit da ne dezuje po njemu. Haha mali razvajencek.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #532 : sobota, 16.08.2008 : 10:25:38 »

Luna, povej veterinarju, da daješ Advocate. Priporočam tudi, da ko jim greš povedat, da prineseš tudi skatlico, da si tudi oni napišejo.  Tao bodo vedeli kakšne sestave je in bodo lahko bolje kombinirali druga zdravila.

Mopsi znajo plavati. Priporočam da si ogledati pod "my tube" video pod mops oz pug swimming. Tam boste kar dosti filmčkov našli o plavajočih mopsih, in boste videli da znajo zelo dobro plavati. Tudi moja Bria je nora na vodi in zelo rada in dobro plava!
Lep vikend želim!
Logiran
Maša*
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #533 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:26:37 »

Moja ni imela čisto nič problemov s plavanjem. Res, da se ne more primerjati z labradorcem, da bi preplavala ne vem kakšne razdalje... V vodo je šla samo toliko, da se je ohladila in to je bilo to Smiley

Zdaj pa eno vprašanje z moje strani: od znanca sem slišala, da je imel probleme z mopsom, ko sta hodila v šolo. Ste svoje mopse razne stvari učili doma, ali ste z njimi hodili oz. hodite v šolo?

Hvala
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #534 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:42:52 »

Zdaj pa eno vprašanje z moje strani: od znanca sem slišala, da je imel probleme z mopsom, ko sta hodila v šolo.

O mopsih ne vem veliko, vem pa toliko, da so poleg ostalega tudi zelo brihtni in učljivi psi. Mi smo imeli v mali šoli eno psičko pasme mops, in je bila zelo pridna in na izpitu "pokasirala" zelo lepo oceno. Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #535 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:58:06 »

Pokica tudi jaz sem tako slišala in brala, da so zelo brihtni in učljivi psi. Z vsakim psom katerekoli pasme je dobro iti v šolo. Seveda pa doma vadita kar sta se naučila. Je fajn tudi za socializacijo psa, ker je tam veliko psov.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #536 : ponedeljek, 18.08.2008 : 15:33:17 »

Pri Švrku smo imeli na tečajih že veliko mopsov in večinoma so bili vsi zelo učljivi in prizadevni.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #537 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:35:30 »

Tudi jaz sem imela v pasji šoli mopsa za " sošolca" pa je bil zelooo brihten.
Logiran
martina1988
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #538 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:28:13 »

pozdravljeni ponovno z moje strani....

Žal mi nihče ni odgovoril na vprašanje o anasteziji pri operaciji mopsov. Zato vas želim opozoriti, da je tako pri mopsih kot pri ostalih kratkogobčnih psih še posebej priporočljivo, da opravite vse potrebne preglede pred operacijo.
Mene žal o tem ni nihče obvestil, niti veterinar ni tega predlagal, zato je naš mops star komaj leto poginil na rutinski operaciji pruha.

Naša nova psička pravtako pasme mops pa bo kmalu stara 5 mesecev. Obiskujemo učne ure pri zasebnem učitelju in moram povedati, da se zelo hitro uči in napreduje.
Zelo me preseneča njena živahnost in energija.

Zanima me če tudi ostali mopsi nemarajo vode? Mi smo jo namreč s seboj vzeli letos na morje in se ni navadila na vodo, se ji boji sploh približat...

hvala in lep pozdrav vsem lastnikom mopsov!

Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #539 : ponedeljek, 25.08.2008 : 18:29:09 »

Pozdravljena Martina in ostali, tudi jaz imam mopsa starega 5 mesecev in je že bil v vodi, ni se je prau nič bal, ni pa plaval, bil je samo tako z tačkami in trebuškom v vodi, se pa ne boji.
Hvala Martina za tvoje opozorilo.
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines