mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 00:57:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54832 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #30 : četrtek, 13.02.2003 : 15:34:21 »

Tudi jaz sm iz štajerskega konca in me zanima, če ima kdo o rastavljanju več pojma kot jaz. zanima me, če je prepozno, da bi ga začela razstavljat-star je 9 mesecev? Zanima me v kateri kategoriji bi potem to bil-ali kako se to reče, nimam pojma tudi kako razstavna vrvica izgleda, kaj šele, da bi ga sama učila.
Lp
Mateja
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #31 : četrtek, 13.02.2003 : 16:26:46 »

Tejcca,
prepozno ni, prijavi ga v razred mladih.
Mako je bil na prvi razstavi šele pri 13 mesecih, pa je potem v manj kot dveh mesecih postal postal slovenski in hrvaški mladinski prvak (= 6 razstav). Za Slovenijo in Hrvaško velja, da mora za naziv slovenski oz. hrvaški prvak mladi osvojiti tri naslove prvak mladih,  od tega mora biti en naslov osvojen na mednarodni razstavi.
V trgovinah s pasjo opremo imajo razstavne vrvice, čim prej jo kupi in začni psa navajat na vrvico.
Z veseljem bi ti pokazala, pa žal še sama delam prevelike "felerje".  
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #32 : nedelja, 16.02.2003 : 22:44:03 »

Tejcca, tudi jaz bi ti z veseljem pokazala kako se razstavlja, pa čeprav tudi jaz še ne obvladam vsega, pa sem žal z Gorenjskega konca. Nikakor pa ni prepozno, mislim da je od 9 mesecev naprej ravno najbolj primeren čas za začetek razstavljanja.

Vsekakor mislim, da bi bile v Sloveniji, šole razstavljanja in priprave kužka na razstavo, zelo potrebne saj je za to dejavnost vse večje zanimanje. Verjamem, da to zato, ker poleg adrenalina ob razstavljanju kužka, doživimo še prijetna srečanja med nami lastniki.

Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #33 : ponedeljek, 17.02.2003 : 20:18:46 »

Se strinjam, da je veliko zanimanje za to. In bi bilo res super, če bi kje to učili, pes bi se navadil na druge pse in obnašanje v ringu...
Še nekaj me zanima. ker sem še čisto "friška" Roll Eyes v tem, pa me zanima kakšna je razlika med CAC in CACIB in kaj to pomeni?

Lp
Mateja
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #34 : sreda, 30.07.2003 : 12:41:48 »

Pozdrav!

Tudi jaz sem čisto "frišna", šele potencialna razstavljalka,  sram pa mi za boga prosim povejte, kakšen je ta razstavljalni povodec - vrvica? Je kaj drugačen od navadnih? Ali obstaja tudi za velike pse, ker ima naš Pablo pri svojih 6 mesecih namreč 50 kg in kakšna šminkerska zadevica ne pride v poštev.
Zanima me tudi, če mora biti povodec pripet na ovratnico ali je lahko pripet na oprsnik, ki ga imamo trenutno, ker ovratnica španskemu mastifu grdo preščipne obsežno podgrlino. :-/

Hvala za informacije!

Maja
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #35 : sobota, 01.11.2003 : 09:11:00 »

 :-\Zanima me kdaj lahko psa prvič pelješ na razstavo oziroma koliko mora biti star, da gre prvič na razstavo?
Hvala za vaše odgovore.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #36 : sobota, 01.11.2003 : 09:16:28 »

Mislim,da je razred mladičev od 3 do 6 mesecev.Samo je pomoje bolje,če psa najprej socializiraš in navadiš na druga ljudi in pse,da ne bi bil prevelik stres,ko bi bilo kar naenkrat toliko tujcev na kupu.Samo ti pa priporočam,da psička začneš že kot malega vzgajat in pripravljat za razstavo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #37 : sobota, 01.11.2003 : 11:07:33 »

Prvič gre lahko pes na razstavo ko dopolni 3 mesece Wink

Če te še kaj zanima vprašaj...

lp,pia
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #38 : sobota, 01.11.2003 : 11:12:50 »

Razred mladičev je od 4 - 6 meseca, kužki pa v tem razredu dobijo le opisne ocene...zelo perspektivno, perspektivno itd. Je pa razstavljanje v tem razredu dobra "šola" za bodočega razstavljalca in za kužka...  Cheesy

LP, Eva  Tongue
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #39 : sobota, 01.11.2003 : 11:14:44 »

majave:Razstavna vrvica je tanjša kot običajne vrvice.Je narejena iz blaga,usnja lahko pa je tudi zatesna.Razstavlanje z oprtnikom ni zaželjeno in ponekod so psi tudi diskfalificirani(odvisno od sodnika).

tejcca:Naziv CAC se podeli prvouvrščenenmu psu in psici v razredu delovnih,prvakov,umesnih in zrelih.

Naziv CACIB se potegujejo vsi dobitniki naziva CAC.Naziv CACIB podelijo samo na mednarodnih razstavah.

lp,pia
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #40 : nedelja, 02.11.2003 : 17:17:56 »

Pia, kako pa potem lahko postane pes mladinski prvak v lepoti? Kje dobi ta mladinski CAC-v katerem razredu? Huh Huh
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #41 : ponedeljek, 03.11.2003 : 14:48:36 »

archie:v razredu maldih psi ne dobijo cac niti caciba mapak najlepsi mladi pes.lahko pa tudi dobijo BOB.

CAC naziv se podeljuje v vsakem razredu(na drzavni in mednarodni razstavi)razen veterani in mladi in najmlajsi vsak spol.in ce hoces potati CH slo rabe (odvisno od pasme)ponavadi 4 CAC .

CACIB se pa za eno pasmo podeli samo 2 za Ž in M in se ga podeljujue na mednarodni razstavi.

lp dasa

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #42 : ponedeljek, 03.11.2003 : 15:04:16 »

Daša razumem. Ampak na internetu sem zasledila, da obstaja tudi mladinski prvak v lepoti. Kako pes postane mladinski prvak v lepoti?
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.11.2003 : 15:46:31 »


za mladinskeg prvaka v lepoti v slo potrebujes mislem da 4 nazive prvaka maldih.nisem cist prepricana kolik jih poterbujes.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.11.2003 : 15:59:40 »

Mislim,da za mladinskega rabis 3xprvaka mladih in enkrat CAC.

lp,pia
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines