mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 00:56:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54831 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #45 : ponedeljek, 03.11.2003 : 16:39:06 »

za podelitev naslova Prvak mladih Slovenije v lepoti potrebuje pes tri kandidature Prvak razreda mladih. Od tega mora biti ena kandidatura na mednarodni razstavi, vse pa morajo bit dosežene pri različnih sodnikih.

Sem našla na internetu. Razred mladih je pa do 18-tega meseca starosti.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #46 : ponedeljek, 03.11.2003 : 20:10:48 »


Zanimivo, toliko odgovorov kako postati SLO JCH pa noben pravilen, ceprav so jih napisali tudi taki ljudje, ki bi to morali pac vedeti, kot junior handlerji  Roll Eyes

Uglavnem pravila so naslednja (in to 100 % velja napisano, saj se nahajajo v vsakem katalogu in pa na KZS domačih straneh):

Slovenski mladinski prvak lahko postane pes, ki je:
- 3 x osvojil naslov PRM
- vsi trije naslovi morajo biti pri različnih sodnikih
- vsaj en naslov mora biti osvojen na mednarodni razstavi
- en PRM se lahko nadomesti s CAC, ki je osvojen do 24.meseca starosti (tega CAC se ne da več uveljavljati pri SLO CH)


Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #47 : ponedeljek, 03.11.2003 : 20:45:55 »

Sirtaki jaz sem imela prav ::)Trikrat PRM oziroma lahko je enkrat CAC...lepo prosim Grin

lp,pia
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #48 : torek, 04.11.2003 : 14:37:26 »

Živjo,
mislim, da mora biti pes za prvo razstavo najprej cepljen proti steklini,to pa je lahko šele po dopolnjenem četrtem mesecu starosti.
LP Tjaša
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #49 : sreda, 05.11.2003 : 00:54:46 »

Živjo,
mislim, da mora biti pes za prvo razstavo najprej cepljen proti steklini,to pa je lahko šele po dopolnjenem četrtem mesecu starosti.
LP Tjaša
lunca,
ce je psicek prijavljen na razstavi v razred mladicev se obicajno vedno tolerira, ce se ni bil cepljen proti steklini. Wink

Za najnizjo starost kadar lahko prvic razstavljas psa je precej odvisno, v kateri drzavi razstavljas. Ponekod se razred mladicev zacne s 3, drugje s 4 meseci. V Italiji npr. razred mladicev (3-6 oziroma 4-6 mesecev) ne obstaja, ampak se zacne sele z razredom najmlajsih (6-9 mesecev)...
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #50 : četrtek, 20.11.2003 : 10:02:44 »

Na vas se obračam, ker sem še zelo zelena glede vseh stvari pri razstavah.
-Prosila bi vas da mi poveste kaj mora mladiček znati preden gre na rastavo, kaj mora tam pokazati?
-KAkšni so poteki razstav?
-Kakšna je razlika med CAC in CACIB?
Saj vem da veliko sprašujem in čisto brezvezne stvari, a še nikoli nisem nobenega psička peljala na razstavo, sedaj pa razmišljam da bi mojo psičko peljala na razstavo v Vrtojbo , ki bo zadnjega januarja in prvega februarja, takrat bo stara 4. mesece.

Hvala za odgovore.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #51 : četrtek, 20.11.2003 : 16:24:43 »

Kati:smatra se,da nobeden mladiček še ni dodobra naučen vseh razstavljalskih veščin.Je pa dobro,da mladička od malega učiš razstavne drže (za vsako pasmo najdeš razstavno držo na internetu ali v knjigah) hoja pa je ponavadi v krogu,stran in k sodniku.Pes ne sme poskakovati,galopirati ali samo hoditi,temveč kasati.Večina mladičkov zaenkrat še skače,vleče za povodce se igra z rokavi... Cheesy
Na vsaki prijavnici za razstavo imaš napisan razpored,podrobnejši pa je še v katalogu,ki ga dobiš na sami razstavi.
CAC so državne razstave,tu je prijavljeno manjše št. razstavljalcev,običajno razstavljajo razstavljalci in hrvaške,italije,avstrije,madžarske in seveda slovenije
CACIB so mednarodne razstave,kjer je prijavljeno več psov,sodelujejo pa lahko čisto vsi razstavljalci iz vseh držav in kontinentov
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #52 : četrtek, 20.11.2003 : 16:38:01 »

A pol ne bo nič narobe, če moja psička ne bo lepo hodila ampak bo skakala? In se igrala itd?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #53 : četrtek, 20.11.2003 : 17:15:08 »

Oj!
Kati:Odvisno koliko je pes star in v katerem razredu je...Nekaterim sodnikom ni vsec,da pes kace in tako,dalje in to ne tolerirajo,spet drugi pa pustijo oz.jih ne moti... ::)Je pa res,da ce pes skace in se igra se definitivno ne pokaze v najlepsi luci,ker ga sodnik ne vidi dobro in ga ne more primerno ocenit...

lp,pia
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #54 : četrtek, 20.11.2003 : 17:56:47 »

Ajka bo januarja stara štiri mesece, tako da bo še kar "majhna".Upam pa da nama bo uspelo se do takrat navaditi na povodec. Pa tudi drža je zelo lepa a kaj ko ostane tako le nekaj sekund. Je zelo živa in igriva, kar mislim da so vsi pasji otročiči. Ali naj jo prijavim na razstavo konec januarja? Hvala
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #55 : četrtek, 20.11.2003 : 20:01:09 »

Pia,vsak sodnik,ki ocenjuje razred mladičev (do nekatere mere tudi razred najmlajših)je sprijaznen s tem,da večina psičkov skače,pa če mu je všeč ali ne,ker takrat so večina preveč otročji za kja resnejšega.
Kati:glede na to da bo tvoja ajka stara štiri mesece jo pač poskušaj čimbolje naučit,vendar ne pretiravaj,da je ji ne bo zamerilo,ker potem ne bo hotla več delat.Najbolje da delaš z igračko in pa priboljški
Jap,lahko bi šli na razstavo že januarja.Za držo bosta pa se še naučili,tako da to naj te ne skrbi.Pomoje je najbolje,da ko stoji ji dajaš priboljške in ti bo začela stati dalj časa,potem pa količino priboljškov počasi zmanjšuj
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #56 : četrtek, 20.11.2003 : 20:10:54 »

JA saj delava na priboljških a ko dobi priboljšek se usede in res da je tudi nočem še preveč mučiti z učenjem, res da je zelo učljiva, sedaj se navajava na povodec, zna pa že sedi seveda s priboljškom, pridi pa tudi brez priboljška. No saj to se mi zdi kar veliko za štiri dni kar je pri meni ali ne? A je povodec za razstave kaj drugačen od navadnega: Kje ga lahko kupim. Ja verjetno bovi kar šle na razstavo, če ne za drugo zato da se vpeljeva. Hvala.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #57 : četrtek, 20.11.2003 : 20:41:13 »

Pia,vsak sodnik,ki ocenjuje razred mladičev (do nekatere mere tudi razred najmlajših)je sprijaznen s tem,da večina psičkov skače,pa če mu je všeč ali ne,ker takrat so večina preveč otročji za kja resnejšega.

LIZA:Ni zmeraj tako je pa v večini primerih,sem realna zato,pač povem kar mislim in kar sem že videla in doživela.Večina sodnikov je tolerantna do mladičev od časa do časa pa se najde tudi kakšen,ki ni...


Kati:Povodec za razstave je tanjši in navadno narejen iz bolj prožnega mehkega materiala,nekatere vrvice imajo narejeno tudi podporo za vrat.
Probaj jo naučiti tako,da z priboljškom mahaš po zraku nato ji ga daš probaj jo za začetek pripraviti samo do tega da bo stala na mestu ni nujno če ne stoji v razstavni drži.Samo daj jo na vrvico in pripravi jo,da stoji nato pa s priboljškom vsake toliko časa zamahni po zraku nato ji ga daj.Vadi po kakšnem sprehodu ko bo že bolj utrujena in ji ne bo veliko do skakanja in grizenja.Naredi ji razstavljanje zabavno,glavno je da obe uživata in se imata lepo.

lp,pia
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #58 : četrtek, 20.11.2003 : 21:59:26 »

No ravnokar sva prišle s sprehoda, ki je trajal eno uro in uspelo nama je sedaj ne protestira več proti povodcu ampak hodi z njim, seveda ne ves čas na eni strani, malo sem malo tja, ampak kakšne tri minute pa že gre. Malo se tudi ustaviva(lulava, se pocrkljava s priboljški seveda). Ampak je imela povodec kar pol ure. Potem je bilo na vrsti umivanje tačk, ker so od blata in česanje sedaj pa že sladko spi. Sedi tudi že obvladava, če je sir zraven pa še bolje. Mislim da nama bo šlo tudi stanje kmalu od rok, a za enkrat ne bomo pretiravali saj imava še več kot dva meseca časa. Saj bo dovolj?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #59 : petek, 21.11.2003 : 16:19:43 »

Kati:Seveda bo dovolj v dveh mesecih jo lahko naucis ogromno stvari.Predlagam ti le,da z vajo sedi ne pretiravas prevec,saj je mozno,da se ti bo kasneje v ringu usedla,kar ni prevec zazeljeno.To velja predvsem za potem saj pri mladicih to se pustijo,v nekaterih primerih tudi kasneje...

lp,pia
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines