mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 07:18:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Presnete mačke  (Prebrano 34653 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 06.05.2009 : 11:09:36 »

No, res je, tako nekako pravijo.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #76 : sreda, 06.05.2009 : 12:49:55 »

Najbolj mi je pa hard, ko komu mačka zgine in potem rečejo, da so jim jo sigurno ukradli. Pol pa jaz rečem: ma pomoje je bolj verjetno, da so jo povozili (itak so sredi naselja, ceste okrog in okrog). "A, ne, ne, to pa sigurno da ne, ker naša mačka pa ni tako neumna, da bi šla pod avto!" Aja, kul  Undecided In taki me potem še prosijo, naj jim zrihtam novo mačko!  Angry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #77 : sreda, 06.05.2009 : 22:56:56 »

Kje v centru?

Tam, ko se pelješ mimo Aškerčeve proti tunelu (neznam bolje opisati, ker nisem iz Lj.). Odrasel sivo - bel muc.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #78 : petek, 29.05.2009 : 12:10:06 »

Jaz ne vem, kam naj objavim tole vprašanje, upam, da bo kdo videl.

Pri mojih starših na vikendu (kjer preživita cca 10 dni na mesec), se je na kozolec pritepla mlada mucka s tremi mladiči. Povsem verjetno, da je že kotila tam, ampak ker je kozolec nekoliko oddaljen od hiše, nista nič opazila.

Mladički so (glede na sliko, ki mi jo je poslala) stari cca 14 dni (dan gor/dol) in še ne gledajo. Mama mucka jih seveda še doji, moja starša sta kupila brikete in ostalo hrano, s katero jo zdaj hranita, ker je bila revica povsem shirana.

Zdaj me zanima sledeče. Rada bi jo dala sterilizirat in testirat, pa jima ne znam svetovati, kdaj to lahko storita, glede na to, da so mucki še tako majhni. Kdaj gre lahko stran od njih, da se jo poštima pri veterinarju?

Pa še, ali lahko mami mucki stisnemo za vrat ampulo proti bolham, saj se precej praska? Kdaj se lahko mladičkom da pasta proti glistam in kaj še potrebujejo?
In, če bi bila "mama" muca pozitivna na FeLV in FIV, kaj narediti?
Mucka je zelo nezaupljiva in se trenutno še ne pusti pobožati, kaj šele prijeti.

Hvala za kakršen koli odgovor.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #79 : ponedeljek, 01.06.2009 : 08:55:42 »

Ammm... moon ima eno vprašanje  Roll Eyes. Vsi tisti, ki imate mačke že nakaj časa, kako je s spancem mačk z leti? Torej ali z leti maček potrebuje več spanca ali manj?  Roll Eyes Kakšne so vaše izkušnje pri vaših mačkah? To je čisto resno vprašanje, ki je postavljeno z razlogom, ki se mu reče _ _ _ _  Tongue.

Hvala!

Lp, še malo zaspana moon  Cool
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #80 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:01:43 »

Če potrebuje več spanca, ne vem, dejstvo pa je, da moja Missy z leti res preživlja več časa v postelji Smiley Wink

Kaj te spet moti? Roll Eyes Tongue Smiley Kdo preveč spi? Smiley Bi še mačka na agility rada spravila? Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #81 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:02:25 »

Lahko statistiko naredimo Cheesy pri nas je takole:

22,5 ur spanje, dremuckanje, mižanje, pretegovanje
1 ura    gledanje skozi okno, oprezanje za golobi / baloni / vlaki / zmaji / reševalci /ju nejm it
15 min  samoiniciativno igranje, naganjanje mišk / strahcev / muh / vešč / žnirancev / ju nejm it
10 min  papcanje ali fehtarenje za še
 5 min   stranišče in osebna toaleta

Zakaj pa sprašuješ?  Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #82 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:13:16 »

Zakaj sprašujem?  Shocked A ni očitno  Tongue
Torej, bilo je tako. Najprej smo spali 7 ur, zdaj mu je dovolj že 6. Spat pred 24 ne smem, ker potem se zbudi že ob 5 in poje pred vrati, jaz sem zbujeeeeen, a me kdo sliiiiši, Muri je tuuuukaj, aloooooo, Iriiiiina, zbuuuuuudi se. Ko se vstanem je pa najbolj hapi maček na planetu in utihne kot strela. Sem poskušala z ignore pa ne deluje. Ime mu je pa Muri  Grin, ki zdaj lepo dremucka pri meni, jaz imam pa šibice zatakjene za veke  Roll Eyes
Muri je agility maček. Ko bi le videli kake preskoke dela čez Mišo, ko se zapodi proti njem. Kar po luftu skače, mulc frdaman  Kiss
Miša lahko spi in je tiho kot bubica. Verjetno imam črnega hiperaktivnega mačka  Grin

Potem se lahko tolažim, da mački z leti potrebujejo več spanca  Tongue Roll Eyes
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #83 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:15:37 »

Potreba po spanju pri mojih dveh se spreminja z vremenom. Ob lepem vremenu so borbe, dirke in plezanje na prepovedane omare in kuhinjske pulte na sporedu tudi po dve uri na dan, če dežuje, pa spanje prekineta samo za malico in WC. Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #84 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:18:05 »

Citat
Potem se lahko tolažim, da mački z leti potrebujejo več spanca

Hmm, po mojem ne, no Tongue ampak če boš zaradi tega kaj bolj budna, pa tudi prav  Grin

Mal te hecam....se mi zdi, da se z leti malo umirijo, čeprav je pri moji mački divjanje in jutranje zbujanje kar trajalo nekje do sedmega, osmega leta....zdaj pa preračunaj malo Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #85 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:21:50 »

Aaaaa do sedmega  Shocked
Sej je ok, če se zbudi, ampak potem hoče, da se še jaz zbudim, ker Miša spi in je njemu dolgčas  Angry
Zdaj ga pa nikjer ni, ker smo vsi pokonci in to ni več zanimivo. Eno dvonadstropno hišo bi potrebovali. Mačke spodaj, mi pa zgoraj  Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #86 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:24:56 »

Čepki v ušesih včasih tudi pomagajo Wink

Sicer pa res poznam to in sem vesela, da imam staro koko doma Grin
Kadar se mi kaki mali začasniki utaborijo v stanovanju, je pa tudi moj spanec skrajšan, zato te čisto razumem Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #87 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:27:20 »

Naš Zlatko tudi včasih arije zjutraj poje. Če ga spustim v sobo neha, gre spat v kakšen kot.

Ko pa on čez dan dremucka na soncu in ga malo dregnem (naj bo mulc podnevi pokonc, ponoči se spi! Smiley) me pa pogleda grdo izpod čela pa z repom začne mahat pa prav slišim ga, kako si misli ''Baba blesova, a ne vidš da spim'' Angry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #88 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:36:57 »

Čepki v ušesih včasih tudi pomagajo Wink

A naj sosedi nesem čepke? Me fenta baba   Shocked 
No, sej bi lahko bilo še slabše. Lahko bi oba pela, Miša in Muri  Cheesy Grin  Ko bi znal vsaj zapeti, Somewhere over the rainbow...  Tongue

Naš Zlatko tudi včasih arije zjutraj poje. Če ga spustim v sobo neha, gre spat v kakšen kot.

Murija tudi spustim notri ob 6, potem pa hoče spet ven iz sobe. Vrata morajo ostati zaprta, zaradi Miše, ker Miša pa pod kovter leze in lovi prste na nogah in sploh ni fajn, ko te sredi spanca nekaj v palec na nogi pikne  Grin
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #89 : ponedeljek, 01.06.2009 : 09:46:39 »

Ajaaaa, sosedje so moteči? Sem mislila, da imaš ti probleme... Smiley

Eh, potem se pa ne sekiraj.... Wink  Povej, da s tem odganja golobe, ki bi ji drugače srali po okenskih policah Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Presnete mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines