mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 19:24:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153106 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #780 : sreda, 13.06.2012 : 11:28:13 »

LacenS, v resnici ne gre samo zate, temveč za vse, ki berejo take teme in ki se odločajo zdaj ali se bodo odločali za nakup psa v prihodnje. Take teme in taki podatki so lahko le v pomoč, na kaj vse je treba misliti, ko obiskujemo vzreditelja, pa tudi kaj vse je potrebno opazovati, ko smo v stiku z njim, z njegovo psico in z mladički v leglu. Včasih ne bi bilo slabo, da bi tudi kupci opozorili vzreditelja na to, kaj je še treba postoriti, dokler je mladič pri njem. Torej, cepljenja, razglistenje, razbolhanje, navajanje na čistočo ...

Iz tega tvojega primera se lahko naučimo, da je lahko na videz vse ok, pa še vedno bi lahko bilo mnogo bolje.
Res je, da se vzreditelji med seboj razlikujejo kot noč in dan, le kupci pa smo tisti, ki lahko delamo selekcijo.

natis, pri nakupih ne gre vedno za ceno, temveč tudi za 'bližino' (mnogi ne želijo potovanj in nakupov v tujini) in hitrost (raje danes kot jutri, čakati na ustrezno leglo zna biti velik problem kupcev).
Še na dva momenta lahko tukaj opozorim:
- nekaterim preprosto nek vzreditelj ni všeč, zato pri njem ne bodo vzeli psa, ne glede na to, koliko ustreznejši nakup pri njem bi bil,
- kupci se zatečejo k tujemu mnenju, kar zna biti v zelo veliko primerih huda napaka; sprašujejo po netu ali na 'ulici', pri kom kupiti psa in pri kom ne, pri nasvetih pa gre skoraj vedno za subjektivno mnenje.

Lastno raziskovanje dela večini precej težav, prav tako znajo biti velike težave izgube pameti, ko ima kupec mladiče pred očmi. Saj vsi poznamo sindrom obveznega nakupa z namenom rešitve pri znanem štacunarju. Podobno se zgodi tudi pri vzrediteljih: 'Nisem se mogel upreti učkam.' 'Mladič me je izbral.' 'Ljubezen na prvi pogled.' ...

In še enkrat vsem - prav je, da pišete. In eni in drugi. S temi zapisi lahko nekomu pomagamo, da se odloča in deluje bolje in skrbneje.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #781 : sreda, 13.06.2012 : 13:33:06 »

LacenS jaz bi si želela več takšnih posvojiteljev/kupcev, ki pristopajo k nabavi psa na takšen način, kot si ti to storila. Nikjer nisem dobila občutka, da si si psa izbrala, kjer si ga pač si zato, ker je bil poceni, pa kakršenkoli že bo. Očitno se ti kljub previdnosti ni vse izšlo kot bi si želela, mislim pa, da ne po tvoji krivdi.
Strinjam se z natis, kar se tiče vzrediteljev,šlamparije in še česa, vendar menim, da LacenS ni tista, ki bi ji lahko očitali, da je iskala psa po "liniji najmanjšega odpora" zato ker je luškan in ji je za vse ostalo vseeno.

Skratka, LacenS  bravo Afro in veliko zabave s kosmatinko. Wink
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #782 : sreda, 13.06.2012 : 13:56:16 »

LacenS

jaz nisem nikjer napisala, da se nisi nič informirala (sem brala tvoja vprašanja) samo si se premalo.

in dat nekomu aro kar tako ... in potem ugotavljat, da to ni to ... a za vzet aro so imeli pa dovolj izkušenj??

lej ne moreš se it vzreje, če nimaš pojma in ne pisat, da šele po nekaj leglih vidiš kako in kaj ... NI RES ...

imaš vzrejno tetovirnega referenta, če že sam nimaš izkušenj, literature na netu je neskončno, obstajamo tudi vzreditelji, ki nam ni težko pomagat drugim ... jaz pri prvem leglu nisem delala takih trapari... res ne ...

in še vedno sem mnenja, da ste naivni kupci tisti, ki dovoljujete vzrediteljem, da delajo kot delajo.

jana
lahko rečem, da je pri 90% kupcev, ki kličejo najbolj pomembna cena. ne zanimajo jih testi, ne zanimajo jih kombinacije, ne zanima jih nič .. .samo koliko stane. dostikrat tudi barva ne. ne vedo, da obstajajo pudlji v 4 velikostih ... nič ne vedo ... vedo pa, da ga lahko dobijo drugje ceneje.

najbolj žalostno pa je pri tem leglu, ki ga imam sedaj, to da sem dobila klic nekoga iz VURSa (kupec, ne inšpekcija) in lepo mi je gospod povedal, da sem predraga in da on ne rabi rodovnika in da bo šel drugam ... kar naj gre ... takemu, ki mi začne flancat o nepomembnosti rodovnika ne prodam psa, pa če mi ostane celo leglo ...

moram priznat. da sem zaenkrat res imela srečo z novimi lastniki mojih mladičev in da prav vsi uživajo max. prav lahko pa bi bilo popolnoma drugače .... pa če sem še tako sitna z vprašanji, ko pridejo na obisk ...

LacenS pa še to ... a je problem naložit mladiče v avto in jih peljat 100km??? saj ni treba it na morje, saj gredo lahko na bled na kremšnito ... point je, da se jih socializira.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #783 : sreda, 13.06.2012 : 14:02:01 »

No ja, pretiravati tudi ne gre. Sama nimam prav nič proti  iz takim začetniškim ali enkrat samkrat leglom, če je  kombinacija dobra (pravzaprav sem dejansko  vzela psico točno iz takega legla) čeprav vzreditelj naredi kakšno napako, pa nima profesionalne kotilnice z namontiranimi kamerami, pa mladiči pojedo tudi kaj takega, kar ne sodi ravno v ortodoksni  jedilnik, pa jih hodijo sosedovi otroci mečkat in celo kakšno bolho ali klopa jim oprostim, če so psi lahko dovolj zunaj...Taki mladiči so kot družinski ali delovni psi mnogo boljši od tistih, ki odraščajo v skoraj sterilnih razmerah pa če so še tako vrhunski.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #784 : sreda, 13.06.2012 : 14:10:06 »

Ps: Pri majhnih mladičih je edina zanesljiva zaščita pred klopi ta, da ne stopi nikamor, kjer bi bilo možno, da dobi klopa. Vse tiste zeliščne in ultrazvočne larifari so bolj ali manj nategovanje kupcev - pri velikem številu klopov odpovedo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #785 : sreda, 13.06.2012 : 14:15:12 »

Huhm, jst pa vem, kako bi danes kupovala dalmatinca. Vem zelo točno, kaj bi spraševala, kaj bi gledala in na kaj bi bila bolj pozorna. Pa še vedno vem, da bi kaj spregledala.... Verjetno pa takšnih kupcev ni ravno veliko.
Se pa spominjam, kako sem vzela mojo Luno: pomembna mi je bila močnejša opikanost, nedominantnost in ženski spol, pa tudi cena, saj takrat kot študentka nisem imela prav dosti. In, kaj je ratalo iz tega? Veliko več, kot bi nekdo pričakoval. Zato ni vse takšne klicatelje, ki jih najprej zanima cena, za metati v isti koš. Čeprav mi je cena bila pomembna. Mislim, da je dosti bolj pomembno, kakšen občutek imajo vzreditelji za potencialne kupce svojih mladičev.  Wink
 
LacenS, mislim, da si dosti več naredila za dobrobit svojega mladička kot je v navadi v našem slovenskem prostoru.

Moje izkušnje z vzrejnim referentom so bile pred kakšnimi 10 leti  bruham
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #786 : sreda, 13.06.2012 : 14:19:45 »

jaz nisem nikjer napisala, da sem proti novim vzrediteljem, da sem proti takim, ki imajo samo eno leglo ... sem pa proti opravičevanju in pisanju o nevednosti ... to je poanta ... vsak je imel enkrat prvo leglo, se ti ne zdi??

glej moji mladiči so majhni (odrasli psi imajo od 4-7kg) pa nimajo klopov. pa so zunaj, pa jih mečkajo sosedovi otroci, pa tudi kakšen kos plenice se je že znašel na jedilniku ...

meni gre na živce zgovarjanje na nevednost ..... pa naj bo to kupec ali vzreditelj ....

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #787 : sreda, 13.06.2012 : 14:22:06 »

luna7

 saj se vidi način, kako se vpraša za ceno in v kakšen kontekstu ... se popolnoma strinjam, da je nekomu tudi cena pomembna in če vidim, da je oseba, ki se zanima za mojega mladiča "prava", je vse stvar dogovora....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #788 : sreda, 13.06.2012 : 14:24:32 »

Sto ljudi, sto cudi. Meni se ravnanje LacenS ne zdi tako napacno. V bistvu je vse naredila tako kot je treba, mogoce ji manjka "kilometrine" ali pa izbircnosti. Smiley Idealnega vzreditelja ni, pa idealnega kupca tudi ne, prav tako ni takega, ki bi vse vedel. So pa sigurno taki, ki sami zase menijo, da vse vejo - na obeh straneh.

Kec ni v tem, da vzreditelj ze v prvo naredi vse popolno. Takega vzreditelja ni. Pomembno je, da se vzreditelji (in kupci!) iz svojih napak kaj naucijo. Kajti napake delamo vsi, ceprav se tega morda niti ne zavedamo.

Veliko je tudi odvisno od kupca oz. od njegovih zahtev in seveda zahtev vzreditelja. Nekaterim ni vsec, da so mladici 2x ali celo trikrat cepljeni oziroma da so sploh cepljeni in cepljenega mladica ne bodo kupili. Drugi ne bodo kupili mladica, ki je bil hranjen z briketi, tretji ne takega, ki je dobival samo surovo hrano. Cetrtim je pomembna "early neurological stimulation" in vzreditelj, ki tega ne pocne, avtomaticno odpade. Petim gre na zivce, ce jim psa izbere vzreditelj, sesti od vzreditelja zahtevajo opravljene puppy teste pri mladickih in odlocitev na podlagi teh. Sesti s(m)o taki, ki iz principa pri doloceni pasmi ne bomo kupili mladica, katerega starsi nimajo narejenih dolocenih DNA testov. Sedmi ne bodo vzeli mladica, ki ima COI visji od, recimo, 3 % (za 10 generacij). Osmi ne bodo vzeli mladica pri vzreditelju, kateremu morajo sploh razlagati, kaj COI je. In tako dalje in tako naprej, v nedogled.

Aja, kar se tice cene. Mi ni jasno zakaj se jo vcasih tako skriva. Mislim, a je tako tezko napisat v oglas/na spletno stran ceno mladica. Meni so vsec spletne strani vzrediteljev, kjer je crno na belem napisano "ara je tolk pa tolk, placa se jo takrat in se je ne vrne razen izjemoma; celotna kupnina je tolk in tolk in je enaka za vse mladice ALI pet quality je 800eur, show potential pa 1200". Recimo. Ne pa da vleces iz vzreditelja ceno kot en cigumi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #789 : sreda, 13.06.2012 : 14:53:23 »

ali mi lahko prosim razložiš kako naj jaz vem pri 8 tednih ali bo show ali ne???

jaz tega ne morem vedet ... pravzaprav mi pri pudljih (v ostale pasme se ne bom vtikala, ker nimam pojma kdaj se vidi-določne stvari se sigurno ne) pokaži nekoga, ki to ve ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #790 : sreda, 13.06.2012 : 14:57:32 »

Torej prodas vse mladice po isti ceni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #791 : sreda, 13.06.2012 : 15:01:00 »

ne ravno ... ker, če je pri mladiču že pri starosti 8 tednov "kaj narobe" npr. nepravilni ugriz definitivno ne more bit ista cena, kot pri takem, ki te "napake" nima. 
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #792 : sreda, 13.06.2012 : 15:03:38 »

narobe pritisnila sorry

in zato, se ne da napisat na stran cene. ne moreš "napake" enačit ... ene so hujše kot druge meni osebno napaka, da je pes nadgrajen ni isto kot nepravilen ugriz ... če štekaš kaj mislim ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #793 : sreda, 13.06.2012 : 15:11:03 »

Stekam, ampak to je tvoje mnenje in tako ti delas. Ne delajo pa tako vsi in to, da nekateri delajo drugace, ne pomeni, da so slabsi/boljsi. Pomeni samo to, da so drugacni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #794 : sreda, 13.06.2012 : 15:15:03 »


ne morejo bit drugačni ... lahko so boljši ali slabši ali enaki  ...
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines