mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 09:29:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153452 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #315 : ponedeljek, 23.05.2005 : 10:35:07 »

Poglejte tegale revčka! Cry

http://www.obala.net/index.php?show=news&action=news&id=10011

za zjokat, a ne....



lp, Katarina
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #316 : ponedeljek, 23.05.2005 : 11:24:02 »

Xena, a ta pes je potem poginil? Iz teksta je razbrati nekaj v to smer...  sicer pa se ne čudim.. ne vem koliko krvi mu je na koncu še ostalo. Sad Ubogi kužek!

Lp, Mojca
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #317 : ponedeljek, 23.05.2005 : 12:01:30 »

Xena, a ta pes je potem poginil? Iz teksta je razbrati nekaj v to smer... sicer pa se ne čudim.. ne vem koliko krvi mu je na koncu še ostalo. Sad Ubogi kužek!

Lp, Mojca

Ja, Geri, revček je poginil.... lahko pa si samo misliš, kako dolgo lahko traja, da mu klopi izpijejo toliko krvi, pa vprašanje tudi, koliko so ga ob tem še okužili.... skratka, lastnika bi dala jaz z nago ritjo na mravljišče sedet!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #318 : ponedeljek, 23.05.2005 : 15:29:29 »

Ok, Ori ima še enega klopa!! Angry >:(Pa sem ga ful pregledala, pa ga nisem nikjer našla..Razen če je ta na novo prisesan Angry. In to pri učku na sponji veki...Jaz sem v službi, doma so mu ga probali dati ven, pa ga boli in ne pusti in renči.

Kakšen nasvet? Vetreinar verjetno Sad Undecided Bom še sama doma poskusila, samo revčka verjetno ful boli, če ne pusti Sad

LP,
Diana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #319 : ponedeljek, 23.05.2005 : 15:41:43 »

Tokrat obvezno uporabi pinceto (pasjo) za klope!! Poskušajte ga malo s hrano podkupiti ali pa se približati ko spi da ne bo tako pozoren na to kaj delate. Vidva pa imata srečo s temi nmesti s klopi Sad...

Lp, Mojca
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #320 : ponedeljek, 23.05.2005 : 16:07:02 »

Hei!

Bingo je tudi včeraj staknil 2 klopa. Sma veliko tekala po (tudi visoki) travi, tako da nisem kaj posebno presenečena. A me vseeno jezi... Angry
Do sedaj sem jih odstranjevala kar s prsti, zadnjič sem pa kupila (človeško) pinceto za klope(v lekarni). Včeraj sem tista dva odstranila s pinceto, in gre res super ven z njo. Wink Upam samo, da kateri ni bil okužen. Sta bila pa oba rjava...  Undecided

Mel, jaz ti predlagam, da Orija podkupiš, da ti bo pustil. Nujno uporabi posebno pinceto za klope, da se bo klop lepo odstranil. Opazila sem tudi, da psa manj boli, če se klopa odstrani s pinceto za klope. Wink Upam, da bo z Orijem vse v redu. Wink

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #321 : ponedeljek, 23.05.2005 : 16:43:24 »

se opravičujem, če je bilo to že napisano...nisem vsega prebrala.

Mi smo dolgo uporabljali frontlain, zdaj pa advantix ki odganja klope, bolhe, komarje in flebolite (še nisem ugotovila kaj je to Wink)
Vedno pa, ko sem šla s psom kam kjer sem vedela da bo veliko klopov sem jo namazala s kisom, ki sem ga dala vatko. Pred tem je po njej lezlo tudi do 30 klopov (prijelo se jih je malo), pol pa ni bilo niti enega in to tudi če se je v mes kopala, kar se je zelooooo pogosto dogajalo Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #322 : ponedeljek, 23.05.2005 : 21:34:37 »

Ok, jaz sem Orija danes rešila tega nagravžnega stvorenja Angry Sem ga dala celega ven s pinceto. Revčka je zabolelo, samo meni je pustil, da ga dam stran Kiss.

Klop je bil reees veeelik, tako da se je zgleda čez noč napil. Tako velikega klopa je nemogoče, da bi jaz spregledala Huh. Imel ga je na spodnji veki, tik pod učkom tako da bi ga vsaj ko mu umivam učke bi opazila, pa tok ga prebožam in precrkljam, da ga ne bi mogla zgrešit.

Zdaj ima bulo tam pod učkom Sad. Bula se mi zdi dokaj velika, ker ima on tako malo glavico, da je še bolj opazno Sad. Namazala sem ga z Bivacynom in bom opazovala 24 ur, če bo slučajno kakšna sprememba.

Teh nagravžnih golazni imam poln kufer Angry.

Uživajte in čimmanj klopov vam želiva z Orijem Wink

LP,
Diana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #323 : torek, 24.05.2005 : 15:31:27 »

Mi smo pred dnevi "pošpricali" z "zizekom" (Zyzek) in zaenkrat ni na nobenemu še nobenega klopa Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #324 : torek, 24.05.2005 : 17:11:04 »

Kako pa zgleda tale Zyzek? Ory sem ravno danes potegnila enega "prašičjega" velikana z vratu  Angry. Sploh ne vem s kje se je vzel. Karkoli dam gor, nič ne pomaga.......

lp
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #325 : torek, 24.05.2005 : 17:29:08 »

Po travniku je grozno in je bolje , da se tam ne hodi . V gozdu jih pri nas skoraj ni. Imam srečo, da imam kratkodlakega psa. Vsakič, ko pridemo domov s sprehoda, v psico namerim močan reflektor (kot KGB Grin)in potem se prišetajo še hodeči klopi , vsi v smeri proti vratu. Na črnem dobiju se to lepo vidi, saj se svetlikajo. Tako, da jih samo dol pobiram in jih potem skurim z vžigalnikom (sado-mazo varianta Angry Cool). Letos je imela moja psica dva zapičena. To je kar solidno pa Frontline sem ji še dala preventivno.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #326 : torek, 24.05.2005 : 19:23:48 »

Olje in podobne mastne zadeve ne priporočajo več, ker naj bi ob tem klop izbruhal najbolj nevarne snovi v rano. Najbolje se obnese pinceta.

Uh...tega pa nisem vedela. Sicer sem pa jaz to izpisala iz knjige ŽIVLJENJE S PSOM: "Zanesljiv način za odstranjevanje klopov je natapljanje s petrolejem ali terpentinovim oljem, ki zamaši klopove dihalne odprtinice in klop čez nekaj ur sam odpade."

lp ana
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #327 : sreda, 25.05.2005 : 01:59:07 »

Ja, olja pa ne!! Samo zgrabiš ga s pinceto, zavrtiš v obratni smeri urnega kazalca in celega dobiš ven- saj mu z vrtenjem klešče popustijo.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #328 : sreda, 25.05.2005 : 09:32:27 »

Ory, Zyzek je tekočina, ki jo z razpršilom (kupiš vse skupaj, kot npr. Biokil) do mokrega našpricaš na psa. Stane skoraj 3 jurje, vendar je velika plastenka (za nas velika, za kakšnega dolgodlakega bernardinca bi se hitro izpraznila). Pri nas smo uporabili sedaj samo enkrat, zaenkrat klopa ni (upam, da tudi ne bo, ker je to naše "edino upanje") Wink
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #329 : sreda, 25.05.2005 : 09:54:46 »

Tudi sama imam po selitvi velike težave s klopi, iskati in odstranjevati jih moram vsak dan. NIč zanesljivega še nisem odkrila. Poskusila bom s kisom, te variante doslej še nisem slišala. Tud reklektor zveni dokaj inovativno  Cool Cool

Pred dvema dnevoma sem kupila tudi elektronski odganjalec klopov. Žal ga nisem uspela preizkusiti, ker ga je Simba nekje po prvih 100 metrih v visoki travi izgubila...

Izvedela pa sem, da se lahko menda veselimo zelo učinkovitega sredstva vsaj približno čez eno leto. V Ameriki so namreč izdelali neko izboljšano različico Strongholda (tam se imenuje Revolution), ki je zelo učinkovit za klope. Ko so ga hoteli uvesti v Evropi so pa razočarano ugotovili, da zaradi drugačnosti klopov tukaj ne deluje. Sedaj to izpopolnjujejo posebej za evropske klope. Le treba bo še nekaj časa potrpeti!
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines