mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 09:31:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 153453 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #285 : sreda, 11.05.2005 : 14:52:04 »

No sej jaz sem tudi 5.500 ali nekaj podobnega v Lj, za nad 25 kg.

a mi lahko poveš kje točno v ljubljani si ga kupla?
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #286 : nedelja, 15.05.2005 : 23:42:59 »

Kje v mariboru se dobijo ampule frontline al pa strongold ? Ena prodajalka mi je rekla da se več ne dobijo niti v lekarnah, pač pa samo pri veterinarju.. pač nek zakon.. ? Huh
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #287 : ponedeljek, 16.05.2005 : 06:37:27 »

Frontline lahko kupiš pri vseh veterinarskih postajah oz. ambulantah (Na Šentiljski, v Bonesu, itd.)
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #288 : ponedeljek, 16.05.2005 : 09:43:15 »

Stronghold je super proti bolham, notranjim zajedalcem,.. ampak sploh ne pomaga pri klopah!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #289 : ponedeljek, 16.05.2005 : 10:14:26 »

bolhica: po novem lekarne izdajajo vsa zdravila (tudi frontline) samo na recept.. torej če ti veterinar izda recept in greš z njim v lekarno dobiš, drugače pa ne...
Ivanhoe: stronghold tudi ni namenjen zaščiti proti klopom...

Lp, Mojca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #290 : ponedeljek, 16.05.2005 : 10:37:53 »

Mi smo že mnogo stvari preizkusili, klopi pa kar pridejo (ne sicer dosti, a jaz že enega ko vidim naredim paniko – slaba izkušnja v preteklosti). Advantix-a še ne, ker imamo za filarijo idr. stronghold in je povedal veterinar, naj ne dajem obojih ampul (ali ene, ali druge, oz. da je potrebno drugače kombinirat: briket-ampula-tableta-tekočina).

Smo pa sedaj po novem kupili ZYZEK (omenjala ga je Katya in Barbara; a nisem nobene povratne inf. dobila). Kakšne so vaše izkušnje? Jaz ga še nisem uporabila, ker sem nedolgo nazaj špricala s Fronline, pa čez par dni našla klopa… Angry Angry
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #291 : ponedeljek, 16.05.2005 : 10:57:56 »

Arieb.. proti čemu pa naj bi ZYZEK bil (bolhe, klopi?..)? Mene tudi zanima več o tem, saj do sedaj tega sredstva nisem že zasledila.. pa pri nas nič ne deluje!

Lp, Mojca
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #292 : ponedeljek, 16.05.2005 : 11:39:15 »

Mi smo preizkušali Advantix in rezultati so presenetljivi. Od dneva nanosa ampule niti enega klopa več, tisti, pa ki so bili prisesani, so odpadli trdi kot kamenčki. Živimo blizu gozda in imamo res velike težave s klopi, skozi celo leto.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #293 : ponedeljek, 16.05.2005 : 11:47:19 »

No, sama sem kužonu dala zadnjo ampulo Advantixa 2 dni pred najinin pohodom na Polhograjsko Grmado. Toliko klopov še v življenju nisem videla. Več kot 60 sem jih pobrala, ko so še lezli po Oksovih nogah. Pred odhodom sem ga namreč še pošteno pošpricala z eteričnimi olji tudi po tačkah, ampak je hodil po potočku in si izpral iz nog vse tiste dišave. Zato predvidevam, da jih je imel predvsem po nogah...mi je komaj sproti uspelo odstraniti vse tiste male počasti. Ko sva prišla nazaj sem ga pošteno prečesala, iz avta pobrala vsaj še 10 mrtvih klopov in ne boste vrjeli...nisem našla niti enega prisesanega klopa...Le nekaj dni kasneje po vztrajnem pregledovanju, ker pač nisem mogla vrjeti, da je bilo toliko klopov na kupu Angry Shocked, pa nobenega prisesanega, sem našla enega velikega kot fižolovo zrno na tleh v dnevni sobi. Bljak... Cry Angry Sad
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #294 : ponedeljek, 16.05.2005 : 14:16:00 »

Citat
proti čemu pa naj bi ZYZEK bil (bolhe, klopi?..)
JA!
Tudi jaz ga še nisem uporabila, a vidim da ga tudi drugi bolj slabo poznajo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #295 : ponedeljek, 16.05.2005 : 17:32:59 »

Mi smo pred tremi dnevi uporabili advantix in danes sem na Kaji nasla prisesanega, debelega klopa, dobrih 5 cm od mesta nanosa.  Angry Zdaj pa res ne vem kaj naj se uporabim. Po etericnih oljih kiham kot nora, tako, da to odpade!

Ta zyzek sprej je kar v redu, jaz sem imela tistega, ki je samo za okolico. Zal pa ga potem dolgo nisem dobila v nasem koncu in sem kupila frontline. lp
Logiran

Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #296 : sreda, 18.05.2005 : 10:28:00 »

Pozdravljeni,
Torej nekaj o sredstvu Zyzek. Zadeva je italijanska, dobi se v obliki spreja, ki ga razpršimo po psu ali mački. Dobi se v dveh oblikah, ki pa se razlikujeta samo v nastavku na plastenki - ena ima razpršilko, druga pa glavniček (ta bi naj bila za mače). Sredstvo vsebujepermetrin, izvleček piretra in piperonilbutoksid (za tiste,ki se spoznate). Deluje proti klopom, bolham, komarjem (naj bi delovalo tudi proti garjam in ušem). Jaz sem ga dobila v Zootic-u.
Moje izkušnje z njim so zelo dobre, uporabili smo ga na treh kužkih (NO, papillon in sedaj lapphund) ter na mačkah. Vsi so bili potem brez klopov, mačke našprejam nekje na 2 tedna, psa pa v večjih časovnih razmakih. Zyzek ima nežen vonj, ki ne moti in hitro izgine (vsaj za človeške nosove). Moje živali niso imele nanj nobenih reakcij, probleme z zajedalci pa smo tudi odpravili! lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #297 : sreda, 18.05.2005 : 13:14:28 »

Citat
treh kužkih (NO, papillon in sedaj lapphund)
Cheesy OOOOOOjjj, a ti si srečnica od »male« zlate črne kepice. Komaj čakam da jo vidim  Wink (in upam tudi malo pomečkam, se pusti? Grin)
Logiran
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #298 : četrtek, 19.05.2005 : 09:41:58 »

Pozdravljeni  Smiley
Vceraj sem tudi jaz za mojega malcka kupila Advantix. Ker frontline se letos ni prevec dobro odnesel. Sem vseeno nasla 2 klopa. Zanima pa me, po koliko casa mu lahko dam Advantix, glede na to, da sem mu dala Frontline 2 tedna nazaj?

Nisem sla cez vseh 20 strani, me pa zanima kateri del gorenjske ima baje najbolj okuzene klope...
Kako je kej s Kranjsko Goro?

Pozdravcek
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #299 : četrtek, 19.05.2005 : 09:45:08 »

Citat
Nisem sla cez vseh 20 strani, me pa zanima kateri del gorenjske ima baje najbolj okuzene klope... Kako je kej s Kranjsko Goro?

A celo obstoja "spisek" prav nevarnih območij? Tudi mene zanima K. Gora, pa Obala, pa (ne nazadnje) cela Slovenija. Če kaj sovražim, so to klopi Angry
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines