mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 14:39:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149756 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #735 : četrtek, 26.05.2011 : 11:45:23 »

Sem že prebrala, hvala! Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #736 : četrtek, 26.05.2011 : 17:35:29 »

Ekola, sem že preskrbljena s sprejem tele firme. Imajo pa v tej trgovinici, kjer sem kupila sprej, tudi naravna eterična olja in še cel kup naravnih stvari. Pravo odkritje zame (hvala SunnyDay - če mi ne bi tistega linka poslala, verjetno še celo večnost ne bi vedela za obstoj te trgovine v našem kraju).
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #737 : torek, 07.06.2011 : 06:51:34 »

Joj, meni se bo zmešalo od teh klopov - v dveh dneh sem jih na svojem maltežanu našla 12!! Veliko hodiva na sprehode v gozd in očitno mu Advantix ne pomaga več (čeprav poleg tega pa uporabljam tudi eterično olje). S katerimi sredstvi ste zadovoljni? Nekaj sem brala o Canina Petvital Verminex kapljicah/spreju - kje se jih dobi?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #738 : torek, 07.06.2011 : 09:05:07 »

Joj, meni se bo zmešalo od teh klopov - v dveh dneh sem jih na svojem maltežanu našla 12!! Veliko hodiva na sprehode v gozd in očitno mu Advantix ne pomaga več (čeprav poleg tega pa uporabljam tudi eterično olje). S katerimi sredstvi ste zadovoljni? Nekaj sem brala o Canina Petvital Verminex kapljicah/spreju - kje se jih dobi?
Tudi jaz imam enake probleme z Jako.......klopi kot da so se odločili, da se bodo naselili na Jakovi koži.......Uporabljam Advantix, pa tudi prej, ko sem uporabljala Frontline, je bilo tako. Kak nasvet? Undecided
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #739 : torek, 07.06.2011 : 09:58:44 »

A kdo ve, kako je lahko klop prisesan par urc pa je že cela bulica okrog njega Angry?
Sem prepričana, da sem včeraj popoldne vlekla ven eno barabo, ki nas je našla na jutranjem sprehodu pa je uspel že fejst izboklino narest na tkivu, čeprav sam sploh še ni bil pretirano napit in torej očitno res ne dolgo not? A mesto, kjer klopa potegnete ven, potem še kaj dodatno razkužite?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #740 : torek, 07.06.2011 : 10:30:57 »

Dodajam eno povezavo (ravnokar naletela na ta članek) o prašku neem. Jaz ga  vsake toliko vmešam v svoje "domače razpršilo" k eteričnim oljem ...  Za pit je res bljak, ampak prti mrčesu na rastlinah pa dejansko pomaga preverjeno (moje vrtnice so brez uši od škropljenja z njim), tako, da mogoče zna tudi kakega klopa res odgnat.

http://www.ekologicen.si/article/281/S_prahom_neem_tudi_proti_klopom,_komarjem_in_drugim_insektom
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #741 : torek, 07.06.2011 : 10:34:35 »

Citat
Nekaj sem brala o Canina Petvital Verminex kapljicah/spreju - kje se jih dobi?
Verminex kapljice in Bio insect shocker spray dobiš v Gali&Nika na Linhartovi 66 v Ljubljani, telefon 01 437 77 88, link http://www.gali.si. Če nisi iz Ljubljane, lahko dobiš tudi po pošti. Te zadeve lahko kombiniraš z vsemi ostalimi. Delovanje je malo drugačno, vpliva na dihalne organe klopov in bolh in zato ne morejo sesati krvi, se zadušijo.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #742 : torek, 07.06.2011 : 10:47:54 »

Jaz sem v Z****C-u kupila naravno neemovo razpršilo. Uporabljam ga približno teden dni in se kar dobro obnese. Navodilo je sicer tako, da naj bi se psa popršilo 2x zapored na dva dni (pri čemer naj bi sprej prišel do kože), ampak jaz jo kar lepo pred vsakim sprehodom v gozd ipd. nasprejam (itak piše, da ni nevaren ne za živali in tudi ne za ljudi). Prej sem po vsakem sprehodu z nje pobrala minimalno 5 klopov, pa še kasneje kakšnega prisesanega, ki sem ga v njeni dolgi dlaki uspela spregledati. Zdaj po sprehodu najdem enega ali dva. Upam, da bo tako tudi ostalo in ne gre samo za 'začetno srečo'.

FŽ, Neli ima tudi pogosto kar precejšnje bulice, pa čeprav je klop prisesan le kratek čas. Menda gre za reakcijo na klopovo slino (nekaj v tej smeri...).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #743 : torek, 07.06.2011 : 14:30:14 »

A kdo ve, kako je lahko klop prisesan par urc pa je že cela bulica okrog njega Angry?
Sem prepričana, da sem včeraj popoldne vlekla ven eno barabo, ki nas je našla na jutranjem sprehodu pa je uspel že fejst izboklino narest na tkivu, čeprav sam sploh še ni bil pretirano napit in torej očitno res ne dolgo not? A mesto, kjer klopa potegnete ven, potem še kaj dodatno razkužite?
Ja, kamot se naredi bulica zelo na hitro, sploh na bolj občutljivih mestih (Roku recimo a notranji strani stegen). Razkužila sem samo, ko je izgledalo že malo spraskano, pa enkrat, ko sem jaz malo preveč mesarila - je bil klop zarit "do pasu"  Angry ). Sicer pa raje ne packam preveč, ker si pes itak vse zliže dol in kako alkoholno razkužilo verjetno ni fajn za zauživanje.
Pri nas so vse take bulice izginile v dveh, treh dneh, če si le ni pes ranice kaj pretirano obdeloval. Če pa recimo v enem tednu bulica ne bi izginila ali če bi se kaj dodatno zapacalo, bi šla pa verjetno počekirat do veterinarja.

... po mojih opažanjih so se bulice naredile tam, kjer se je lahko klop zaril fajn globoko - da je bila res skoraj polovica klopa zarita in to na frišno. Takega sem tudi dosti težje lepo spravila dol, kot recimo že precej napitega Huh
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #744 : torek, 07.06.2011 : 19:27:33 »

A pa ta razpršila, ki jih omenjate, gredo skupaj z Advantixom? Mene so namreč ljudje zelo opozarjali glede teh kombinacij, ampak bi tudi jaz rada našla nek dodatek. Seveda razumem, da to opozorilo ne drži za izključno zeliščne pripravke.  Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #745 : torek, 07.06.2011 : 20:16:07 »

Jaz uporabljam Advantix vsako leto od aprila pa do jeseni, pred odhodom v gozd pa jih pošpricam še z Biospotixom ampak samo po podvozju. Moram se pohvalit, da že zelo zelo dolgo nismo imeli nobenega klopa, že trkam. Res pa je, da nismo vsak dan v gozdu. Biospotix uporabljam tudi na morju zaradi komarjev.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #746 : torek, 07.06.2011 : 21:04:43 »

Verminex kapljice in Bio insect shocker spray dobiš v Gali&Nika na Linhartovi 66 v Ljubljani, telefon 01 437 77 88, link http://www.gali.si. Če nisi iz Ljubljane, lahko dobiš tudi po pošti. Te zadeve lahko kombiniraš z vsemi ostalimi. Delovanje je malo drugačno, vpliva na dihalne organe klopov in bolh in zato ne morejo sesati krvi, se zadušijo.
Super, hvala za odgovor. Katero sredstvo pa je 'boljše' - kapljice ali spraj?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #747 : sreda, 08.06.2011 : 08:11:50 »

Oboje je enako učinkovito, oboje deluje cca 30 dni. Mogoče je kapljice lažje nanašati oz. hitreje, s sprayem je treba popršiti celotno telo do kože ter pustiti, da se posuši.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #748 : sreda, 08.06.2011 : 09:06:12 »

Verjetno pa 30-dnevno delovanje odpove, če imaš "vodnega" psa, ne? Se lahko uporablja kot "dodatek pred sprehodom", torej večkrat na teden, na primer?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #749 : sreda, 08.06.2011 : 09:41:37 »

Normalen dež ali krajše čofotanje učinka ne zmanjša. Če je pes vsak dan do kože moker, pa ga. In seveda kopanje s šamponom tudi. Takrat je potrebno nanašanje kapljic ali pršenje ponoviti. Kadar je pes zaradi jutranje rose vsak dan moker po spodnjem delu telesa, se vsakih nekaj dni na teh delih doda nekaj kapljic.
Tekočina je rahlo oljnata in se prime kože, ko se posuši. Zaradi tega se ne spere ob krašem stiku z vodo. Daljše namakanje pa seveda počasi odstranjuje nanos. In pa "drgnjenje" kože ob kopanju.
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines