mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 11:09:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 150021 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #705 : četrtek, 10.02.2011 : 22:39:11 »

Pazi, vinski lahko dlako obarva Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #706 : četrtek, 10.02.2011 : 22:45:01 »

Eh, Sančo je še vedno siv, čedalje bolj bel, dejansko. Če bo kdaj rdeč, dobiš prva fotko.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #707 : četrtek, 10.02.2011 : 22:54:41 »

A kis je potrebno kaj razrečiti, ali samo direktno našpricaš?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #708 : četrtek, 10.02.2011 : 23:22:36 »

Nikakor ne razredčiti. Jaz ga samo prelijem v  1-2dcl prazno plastenko na pritisk (npr. od losijona za telo) pa dam v nahrbtnik.
Od špricanja s kisom je edino manjšo reakcijo imel okoli jajc, kjer je zelo tanka koža in mu jo je alkoholni kis malo preveč izsušil, da se je začela nekoliko luščiti. Vendar brez srbenja.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #709 : četrtek, 10.02.2011 : 23:41:16 »

Aha, ok. Bomo poiskusili, hvala Smiley
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #710 : petek, 11.02.2011 : 10:39:11 »

Bohpomagi, sem morala pogooglat, da sem našla prevod za "zagiftati"  Shocked A bi vi uporabljali malo bolj "obalno-friendly" izraze prosim  Tongue Hvala  predaja
Hehe, mi je žal, sem se ubistvu  šele po tem, ko sem tole prebrala dejansko zavedla problema Smiley


Hec na stran, tale miks frontline+advantix čez 14 dni se mi zdi prehuda zadeva. Že če samo pomislim, da imata eden in drug dokaj dolg rok delovanja in da gredo vse te zadeve v krvni obtok...jaz tega ne bi počela, ga res lahko kaj že - zagiftaš Sad

Saj to je tisto (nisem še nikdar česa podobnega poskušala, ker res ne upam). Samo veterinar je meni razložil, da frontline gre res v kri, ker tudi deluje "od znotraj", se pravi, ubija klope, ko se že prisesajo, tako, da tole

je držalo kakšen teden do dva, potem pa so se klopi spet veselo prisesavali
je za frontline normalno, ostale ampule (omenil je recimo advanitx) pa svojo odganjalno sestavino pravzaprav razširijo po koži (in se zato recimo s skakanjem v vodo tudi dolžina učinkovanja kljub vsemu zmanjša, medtem, ko se pri frontlinu ne).

Je pa res, da je imel advantix od vseh ampul najboljši učinek odganjanja, samo tisti, ki se pa niso odgnali so bili pa prekleto živi prisesani .... in pač, bi bila kombinacija odganjalne in ubijalske ampule pravzaprav idealna, samo najbrž, če bi bila to dobra ideja, bi verjetno tudi kak veterinar že sam predlagal kaj podobnega ...


Tako, da sedaj razmišljam o bolj naravnih odganjalcih (kis, biospotix, pa ta njegov obesek) v kombinaciji s "ubijalskim" Frontline-om, ki bo pobil potem tiste, ki bodo prodrli čez "obrambni" zid ...


Kaj pa je to zadnje?? Kar težko verjamem, da se dajo klopi pregnati nadležnim zvokom, če pa še kemikalije ne delujejo ...

Saj pravim, da mene učinek zaenkrat naravnost preseneča in ne vem ali naj ga pripišem samo sreči ali pa zadevica res tudi deluje. Podobno reč dobiš v raznih lovsko-ribiških trgovinah tudi za ljudi (klopi, komarji). Jaz se ne bi samo na to zanašala, ampak škodi pa kod dopolnilo pa prav gotovo ne.
Imeli so ga v mr.petu in Dogetu, kako se pa imenuje pa ne vem več. Je taka rdeča plastika, okrogel in vodotesen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #711 : petek, 11.02.2011 : 11:06:32 »

nekateri ga celo zelo priporočajo po kopanju psa
Ja, za "suho kopanje" in svetlečo dlako ... voda, kis, pa namočit krpo, pa lepo zbrisat psa z njo. Tudi če recimo smrdi, ko se je v nečem povaljal (bolj suhem, seveda, da ni umazan, ampak samo "blažje smrdeč"), to super pomaga.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #712 : petek, 11.02.2011 : 11:09:51 »

Tisti obesek mislim, da se imenuje Skudo.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #713 : petek, 11.02.2011 : 11:52:50 »

Saj pravim, da mene učinek zaenkrat naravnost preseneča in ne vem ali naj ga pripišem samo sreči ali pa zadevica res tudi deluje. Podobno reč dobiš v raznih lovsko-ribiških trgovinah tudi za ljudi (klopi, komarji). Jaz se ne bi samo na to zanašala, ampak škodi pa kod dopolnilo pa prav gotovo ne.
Imeli so ga v mr.petu in Dogetu, kako se pa imenuje pa ne vem več. Je taka rdeča plastika, okrogel in vodotesen


Hvala! A deluje pa samo na klope ali tudi na žuželke?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #714 : petek, 11.02.2011 : 12:05:19 »

Jaz zaenkrat lahko za klope in bolhe rečem, da jih ni bilo, ostalega niti nisem opažala. Jo je imela pa tudi prijateljica (od Lexi), samo njim se je pa zelo hitro pokvarila zadeva in nehala delat  Sad
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #715 : petek, 11.02.2011 : 12:41:24 »

sanco1a in ostali, hvala Wink bomo sprobali, sam, da mi dlake ne obarva, pa je kul Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #716 : petek, 11.02.2011 : 12:58:58 »

Jaz zaenkrat lahko za klope in bolhe rečem, da jih ni bilo, ostalega niti nisem opažala. Jo je imela pa tudi prijateljica (od Lexi), samo njim se je pa zelo hitro pokvarila zadeva in nehala delat  Sad

Mislim, da je nam zadeva "umrla" zaradi pasjih "bojev" - sumim namreč, da je med igro nek pesjanko moral vanj ugriznit...tako da mu bomo dali še eno možnost Wink...pa definitivno ovratnico dol, ko bomo na pasjem igrišču Grin
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #717 : petek, 11.02.2011 : 22:34:28 »

Mislim, da je nam zadeva "umrla" zaradi pasjih "bojev" - sumim namreč, da je med igro nek pesjanko moral vanj ugriznit...tako da mu bomo dali še eno možnost Wink...pa definitivno ovratnico dol, ko bomo na pasjem igrišču Grin
Moram reči, da na to pa niti pomislila nisem...  Roll Eyes. Pol pa preklinjam proizvajalca, hihi  Roll Eyes
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #718 : četrtek, 17.02.2011 : 15:28:54 »

hmmm... prijateljica mi je poslala ene izdelke za "pogledat", če bi naročila. Med njimi je tudi ena stvar (proti bolham, mogoče ne toliko proti klopom), ki naj bi bila popolnoma naravna. Vsebuje predvsem Diatomaceous Earth (prevoda ubistvu ne poznam) ... piše pa potem v nadaljevanju o tem
Citat
It is so safe that it is rated as food-quality, which means that when used in grain storage it is left in the grain during processing as it is turned into human food. Diatomaceous earth is actually ancient geologic deposits of the fossilized skeletons of microscopic organisms. These geologic deposits are broken into tiny pieces that are razor-sharp at the microscopic level, although to humans and pets it feels like a fine powder. When a flea comes into contact with it their protective coating is pierced, whereupon they lose their bodily fluids, dehydrate, and die.

poleg tega vsebuje še "leaf powder" timijana, poprove mete, limonine trave in rožmarina


Kake misli glede tega?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #719 : četrtek, 17.02.2011 : 15:31:42 »

Kolikor vem, diatomeje so alge.

http://www.minet.si/sola/geslo_pop.php?id=2432
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines