mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 17:20:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149671 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #600 : četrtek, 03.08.2006 : 06:41:53 »

Skogkatt

Mislim, da je možno, da je driska od tega. Tudi moji psički se je enkrat to naredilo, ko je bila mlada.  Dobila je drisko isti dan po nanosu, milim, da sem ji prej nanesla dvakrat. Torej po tretjem nanosu. Vendar je bilo naslednji dan v redu in se ni več ponovilo.

Lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #601 : četrtek, 03.08.2006 : 11:21:38 »

je mozno.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #602 : petek, 04.08.2006 : 11:59:03 »

včeraj zvečer je že bilo spet vse ok  Roll Eyes na srečo  Cheesy
ne morem trditi, da je prišla težava s prebavo od advantixa, samo upam, da se ne bo več ponovilo.
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #603 : petek, 04.08.2006 : 15:45:16 »

Super, da je spet vse ok Smiley
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #604 : torek, 08.08.2006 : 15:50:32 »

Hojla
Midve z Lizo sva bili na morju.Dva dni prej smo jo našpricali s frontlinom. Ker plavat itak noče - opa - zaenkrat, ni bilo težav, da bi se cela zmočila(prve 4 dni)
Si pa je samo tace do kolen. Grin Grin
Morda-sklepam, da ravno toliko, da je frontline na tacah popustil. in ne vem kje (oz.sklepam, da tam na travi pri konjih) je dobila na vsako tačko - cca 50 majhnih črnih klopov (sem jih šla gledat z lupo)
Skoraj me je kap, ko sem zagledala to grdo črno in nevarno golazen. Cry :'(pa glih vsi na moji Liziki.. Cry Cry Cry
Ležala je čisto mirno na terasi, jaz pa več kot pou ure čistila vsako tačko posebej.... Cry Cry Cry
Za zjokat, ampak kaj sem pa hotla. Dve uri ali več sem ležala in Liza je držala tačke čisto pri miru,eno po eno ....
najbrž je vedla, da ji hočem dobro. In ko sva to opravili, sem ji malo pošpricala z bivacinom...pa res zelo malo, ker takrat jo je pa kar odneslo stran. Spreja pa ne mara... Cry
Zato sem ji fino vse tačke do kolen namazala s kremo, in vam povem, da potem ni dobila več niti enega v naslednjih dneh. Smiley Smiley
Tako, da vam svetujem, če greste v gozd, ali travo, kjer slutite da bodo te zoprne živali napadle vašo, da jih namažete na debelo s kremo (najbrž jim drsi in se ne morejo prijeti) Grin Grin Grin
Samo toliko in želim vas vsem skupaj čim manj klopov. Cool Cool
LP Mojca in Liza
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #605 : torek, 08.08.2006 : 17:04:52 »


orkodijo zajedalci nemarni- hvala bogu da je lepo pustila da sta vse ven dobile.
boga revica.
samo da jih ni vec...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #606 : torek, 08.08.2006 : 21:58:59 »

Liza-asta kje se pa da kupiti frontline sprej? Pri veterinarju so mi rekli, da je sprej še najboljša zaščita proti klopom, vendar se ga v Sloveniji ne da kupiti.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #607 : torek, 08.08.2006 : 22:02:10 »

A so se klopi že prisesali na Lizo ali so samo lezli? Ste imeli srečo, da je bila Liza tako pridna. Enega  Kiss revici.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #608 : sreda, 09.08.2006 : 08:30:08 »

Frontline je pa tako.Lahko ti ga pošprica veterinar.Pri nas se ga res ne da kupiti.Jaz ga kupim v Italiji, ali pa mi ga kdo prinese in Nemčije. Tam se lahko kupi. Sicer pa pri nas najraje dajo kar ampule. Jaz pa imam izkušnje, da za kratkodlake najbolj nuca sprey. 1 mesec za klope in 3 mesece
za bolhe.

Kar se pa Lizinih (bivših) klopov tiče. Mi je kar slabo, ko pomislim, kako je to zgledalo. Cry Cry Cry
Eni so se ji že "prijeli" največ pa še neprijetih. Opazila pa sem, ko so bile pikice na ploščicah in sem najprej pomislila, da se je v tačko kaj ranila, ker je bilo krvavo. Ampak jih je bilo toliko, da je kakšen padel dol in ga je pohodila. od tu kri na tleh.
Sva imeli OBE res srečo, da se je tako izteklo. Smiley Smiley
U petek greva spet na morje, pa bom še bolj pazila, kje hodi. Smiley Smiley

Pa še nekaj vam bom zaupala. Dva dni pred tem jo je pa nekaj pičilo. Nisem vidla kaj. Sumila sem da osa. Kar stekla je domov in šla ležat, kar sicer ni v njeni navadi. Ker je sicer zelo poskočna SKOKICA. Grin Grin Grin Grin
Čez kratek čas, pa pride do mene in mi moli gobčka pred oči. Takoj sem opazila, da ima vse oteklo okoli smrčka in rdeče, pa vroče. In čisto pikasta je bila po spodnjem delu telesa.
Takoj v auto in še moja soseda je šla z mano. Poklicala sem dežurnega veterinarja, ki je bil na terenu. Prišel je v 20 minutah in takoj vedel kaj je bilo. Dal ji je 3 inekcije in rekel da bo čez kakšni 2 uri dobro. Pa smo šli domov. Res je bilo že čez kakšno urico vse OK Smiley Smiley Smiley
Spet na najino veliko srečo. Smiley Smiley Smiley
Vidite kaj vse se lahko zgodi.pa če še tako pazimo.
LP od srečne Lize in Mojce Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #609 : sreda, 09.08.2006 : 11:30:32 »

Frontline ampule imajo, samo so zanič Undecided. Proti bolham verjetno pomagajo, ker jih še ni imel. Klopi so pa druga zgodba Angry. Kje pa se kupi v Italiji- v pasji trgovini ali pri veterinarju?
Vidve pa uživajta še naprej na morju brez neprijetnih dogodivščin. Za letos jih je bilo že kar preveč.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #610 : sreda, 09.08.2006 : 12:16:32 »

Lejca hvala. Bova še uživali-greva spet v petek,ha,ha,ha Grin Grin Grin
Upam, da brez neprijetnosti, ker sva jih že imeli vse preveč,preveč Smiley Smiley Smiley

Frontline se pa kupi v Italiji - v LEKARNI. Lahko greš samo do Občin, tam imaš najbližjo lekarno.
V "centru" je levo pri parku. Sicer pa vidiš znak iz glavne ceste, ali pa lahko greš v Trst.

Pa srečno vsem in kosmatincem tudi Smiley Smiley
LP Mojca,Liza
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #611 : petek, 11.08.2006 : 12:56:12 »

Hvala. Zdaj ga bo pa še treba nabavit Wink.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #612 : petek, 11.08.2006 : 13:10:14 »

Proti klopom zelo ZELO pomaga tudi kis, zlije se ga na primer na vato in dobro zdtgne psa, da gre do kože. Če je res do kože, tudi kopanje ni problem in odganja klope pa še dober je za dlako Wink
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #613 : petek, 18.08.2006 : 13:50:33 »

Mene pa zanima, če se je kdo že srečal z boreliozo? Jaz se je namreč zelo bojim. Zanima me tudi, kako hitro po klopu se pojavijo znaki?

Lep pozdrav.
Logiran
S_ara
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #614 : nedelja, 07.09.2008 : 22:14:55 »

Živjo!

Danes sem na moji psički (stara 5 mesecev) opaila klopa pribl. 1 cm stran od levega očesa. Ni bil še napihnjen. Vendar je nastal problem. Ko sem ji ga poskušala dati ven, sem ga ponesreči odtrgala. Tako, da ima sedaj en majhen košček od klopa še na koži, kot v nekakšni majhni jamici in se ga ne da dobiti ven. Ali ga lahko s čim spravim ven in ali je lako nevarno? Zjutraj imam namen klicati veterinarja.

lp in hvala za odgovore.


Sara&Tashih
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines