mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 07:39:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149578 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #570 : sobota, 17.06.2006 : 08:48:30 »

se strinjam z ninci...
maych, dobro bi ga bilo navaditi, da prenaša vse dotike po celem telesu in se nikjer ne izmika, tudi če ga držiš kakih 20 sekund pa nima veze kje ali za gobec ali za zadnjo taco, uho, pokaže zobe, ma vse kar ti pade na pamet. Klop je lahko še najmanjši problem.
Kako pa ušeska čistiš?  Tongue
Logiran
maych
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #571 : sobota, 17.06.2006 : 22:15:23 »

Hvala za pomoč...Klopa sem potem s fantovo pomočjo odstranila kar zvečer..Blu pa je tudi nekako privolil v odstanjevanje..SAj drugače je nekako pri miru ko je treba in ne dela problemov, edino odstranjevanje tega klopa mu pa res ni bilo po volji..ušeska mu pa očistim z obilo obilo podkupovanja Smiley...zanima me še nekaj, kako dejansko veš da ima kuža vročino?Ali samo sklepaš ali obstaja tud kakšn način merjenja...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #572 : sobota, 17.06.2006 : 22:46:29 »

Lahko mu jo zmeriš. Oz. tako je najbolj zanesljivo
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #573 : sobota, 17.06.2006 : 23:32:50 »

Način merjenja... Toplometer v rito  Wink. Mislim da pri psu ni drugega načina  Roll Eyes
lp
T.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #574 : nedelja, 18.06.2006 : 16:21:20 »

In normalna je okrog 39°C
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #575 : ponedeljek, 03.07.2006 : 15:32:17 »

Kolegica, ki ima samojeda, je uporabila proti klopom in bolham ampule Advantix

Sprašuje za pomoč lastnikov samojedov in drugih psov, saj je kuža imel hudo reakcijo in je prišlo celo do opeklin in zelenega obarvanja na mestu, kjer so mu dali ampulo, drugod pa do izpuščajev.

Rane mu izpirajo s kamilicami, dobili so tudi kremo. Veterinar je samo čudno gledal in ga je želel čisto ostriči, česar seveda ne želijo.

Je imel kdo podobne težave in kaj svetujete?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #576 : ponedeljek, 03.07.2006 : 16:36:37 »

Moja sestra ima samojeda in mu pomagajo le kapljice Advantix, druge nobene. To se mi zdi malo čudno. Jas ga bi tut na vešem mestu ustrigla, a ne čist na golo, toliko, da lažje mažeš kremo, saj drugače (če je zelo mastne), jo boste steška spravili iz dlake.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #577 : ponedeljek, 03.07.2006 : 16:56:02 »

Najprej pozdraviti ranice, potem pa se izogibati mocnejsih preparatov in se preusmeriti na bio zadeve. Veliko psov ima reakcije po nanosu insekticidnih sredstev, zato je treba biti pri takih zelo pazljiv pri izbiri zascite.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #578 : ponedeljek, 03.07.2006 : 19:15:24 »

Ja reakcije so res različne. Moja se sicer po Advantixu sam mal praska kak dan, sam na žalost ne dobim več Frontlina za njeno kilažo.
Kužka bi blo pa res fino pobrit na mestu kjer ma rano, ker dlake rade še bolj dražijo vneto mesto, pa še hitreje se zaceli in kot je rekla kokerspanjel lažje nanašaš kremo. Dlake pa tud kar hitro nazaj zrastejo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #579 : torek, 04.07.2006 : 10:14:17 »

Ostrič - pobrit, pozdravit in pazit v naprej.

Pa ja ne bo izgled psa pred njegovim zdravjem?!  Shocked
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #580 : torek, 04.07.2006 : 18:46:26 »

Meni je pa ze dosti ljudi reklo,da je imel pes reakcijo na advantix.
No,sem hotela samo omeniti-Scalibor ovratnica,gor 3 mesece,3je mrtvi klopi.Pa jo jaz nic ne cistim vmes Shocked,mogoce pa nimam te potrebe ko se pes vsak dan kopa Sad
Lp pa veliko uspeha v preganjanju "te golazni"
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #581 : sreda, 19.07.2006 : 12:13:56 »

Lep pozdrav vsem skupaj!Imam problem in upam, da mi ga bo kdo znal pomagati rešiti. Na glavici psa sem našla klopa. Poskušali smo ga odstraniti z pinceto, vendar ni šlo. Pes si je nato klopa spraskal in sedaj je ostala le še glavica klopa... Sad  Ne vem kaj naj naredim... Kako ga naj spravim ven? Drugi problem je v bolhah. Kar nori zaradi bolh. Veterinar mi je dal šampon, s katerim sem ga že 4-krat umila, a nič ne zaleže. Mogoče je malo bolje le za kak dan potem pa je spet hudo. A ša kdo ve za kaj drugega, ki je dobro za hitro in trajno odstranitev bolh? Pes je star šele 4 mesece, zato nisem prepričana kaj sploh lahko uporabljam, da mu ne bo škodovalo. Ampule, ki so baje zelo učinkovite za mlade pse baje niso primerne. Kakšna podobna izkušnja? Predlog? Nasvet? Hvala vsem za odgovore.  Shocked
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #582 : sreda, 19.07.2006 : 13:07:02 »

Glede glavice od klopa, ki je ostala v psu in je sami ne morete ven dobiti je najbolje, da se obrneš na veterinarja. Glede dajanja ampul, sem moji dala prvo, ko je bila stara okoli 3 mesece. Na veterini so mi svetovali Advantix in sem s temi ampulami zadovoljna, ker od takrat dalje še ni dobila nobenega novega klopa. Reakcij od teh ampul pa na srečo pri moji ni bilo nobenih na koži.
Ti predlagam, da vseeno psu daš kakšno zaščitno sredstvo - ampule....lp
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #583 : četrtek, 20.07.2006 : 10:37:55 »

Aska, ko si ravno omenila Advantix...jaz sem jo dala Ganyu(kitajc), vendar kot kaze stvar pri njem ne zaleze...kljub temu, da ima ampulo, sem nasla 2 klopa (vsesana v kozo)....od tega je bil eden ze velik za noht mezinca (kako sem ga lahko spregledala tudi ne vem, da imel cas se napit toliko krvi)...

Pri Oliju(civava) pa sem zelo zadovoljna z ampulo, saj je do sedaj sluzila svojemu namenu...

Kaka ideja zakaj razlika...?

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #584 : četrtek, 20.07.2006 : 10:46:43 »

Glede preparatov, jaz jim sedaj dajem ze 3. mesec Exspot in sem zelo zadovoljna, klopov nisem nasla niti enega.
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines