mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 07:04:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #540 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:52:36 »

Tablet v Sloveniji nimajo. Mi jih kupujemo v Italiji, so pa dveh vrst - Cardotek in Interceptor.
Najbrz lahko pri veterinarju dobis tekocino proti filariji, ki vsebuje isto ucinkovino kot Cardotek.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #541 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:59:02 »

Mi mu za srčno glisto damo stronghold, ko pridemo z morja , po približno desetih dneh, dajanje preventivno ni smiselno, ker deluje le na okuženega psa.
Tisti, ki živijo v primorju dozirajo drugače. Tako nam je razložil vet.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #542 : ponedeljek, 22.05.2006 : 11:41:07 »

Na obali naj bi dozirali ves čas v času sezone. Je pa naša veterinarka povedala, da se okuženi komarji lahko širijo tudi višje po sloveniji in da ni 100% da ni tudi višje.
Tudi zaradi tega, ker lahko pes, ki se je okužil na obali pri nas ali Hrvaškem, okuži komarje tudi drugod po Sloveniji in tako širi bolezen...

Sej večina kontinentalcev sploh še ni slišala za dirofilariozo.  Undecided

Je pa pri nas res kar razširjena, vsako leto nekaj psov pogine zaradi nje...
Logiran
tota
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #543 : ponedeljek, 22.05.2006 : 14:29:46 »

Tudi jaz imam z svojim kosmatincem težave z klopi. Problem je v tem, da mi ne pusti odstraniti klopa,..poskušala sem vse mgoče,...med čohanjem,z hrano,..med igro ko je grizljal igrače,..ne pusti mi,..narepenči se in se skrije,..po 2-3 če še ne več ur se skrije nazadnje sem mu gobček mogla zaviti v brisačo in prekriti oči,  ???da sem mu lahko odstranila klopa. :-\Ima kdo boljšo rešitev?kako predlog?Uporabljama ovratnico,ker fronline ni pomagal.Pa očitno ovratnica tudi nene.Prosim za nasvete in pomoč.


Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #544 : ponedeljek, 22.05.2006 : 14:31:51 »

Navadit ga moraš, da se pusti dotikat povsod in da stoji kolikortoliko na miru. Tudi ko ne puliš klopa.
Sej si ti šef upam...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #545 : ponedeljek, 22.05.2006 : 14:37:50 »

Ovratnica ne pomaga zaradi zamascenosti.
Ovratnici proti bolham in klopom moramo vsake nekaj dni odstraniti plast mascobe, ki se nabere na povrsini. S tem sprostimo ucinkovino na ovratnici, da spet "deluje" in se sprosca. Ce tega ne pocnemo, je ovratnica (predvsem pri psih z daljso dlako) ze po nekaj dneh neuporabna. Mascobo odstranimo z nekaj potegi po ovratnici z brusnim papirjem ali z nekaj "potegi" na vecih koncih ovratnice, da mascobna plast "razpoka".

Berite navodila na skatli, ko kupite in namescate ovratnice! Cheesy Grin

Kar pa se tice "ubogljivosti" med odstranjevanjem klopov, bo treba nekaj narediti pri kompletni ubogljivosti in ne samo za to vrsto posegov. Pes mora biti navajen nasega "slatanja" in stanja nekaj trenutkov pri miru v vsaki situaciji - ko mu pregledujemo kozuh, oci, zobe, usesa..., ko mu odstranjujemo morebitne zajedalce, ko mu pregledujemo trebuh, spolovilo, "tazadnjo"... Skratka, zaupanje psa v vas manjka, po moje, in morebitna navajenost na "crkljanje" na vse nacine Wink
Logiran

tota
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #546 : ponedeljek, 22.05.2006 : 16:18:36 »

Sem si prebrala navodila, in tega ni bilo napisano,...bo treba sprobat,...
kar pa se tiče ubogljivosti,pa je to krivo, da je kosmatinec bil najdenček ki je bil tudi nesocioliziran, in v dveh letih je super napredoval,čeprav z veliko volje in truda in pomoči drugih ljudi,...pusti preglede ušes,krempljev,zob,..ampak ko vidi pinceto je konec,..pa jo je vohal,pa klopa sem mu pustila povohat,..pa nič od njega-kak je treba klopa odstranit je konec...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #547 : ponedeljek, 22.05.2006 : 16:33:43 »

aja... pol so pa že kake izkušnje.
Po moje je najbolje to naredit takrat, ko je pes zelo utrujen. Bo mel manj energije, da bi se branu  Wink

A ti to sama počneš ali ti kdo pomaga?
Logiran
tota
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #548 : ponedeljek, 22.05.2006 : 17:40:40 »

Enkrat sem imela pomoč,ko je imel klopa v čobici,drugače pa sama to počnem,...par minut nazaj mi je uspelo,.. sva prišla iz sprehoda in se mi je spravil spančkat na njegovo dekico,..pa sem ga čohala,pa poiskala klopa ter se pogovarjala z kosmatincem,...cel potek sem mu povedala, kaj mu bom naredila...pa ni nič reagiral,verjetno res zato, ker sem ga zmantrala s sprehodom...tak da imamo klopa zunaj,..vii samo zdaj se je zopet skril pod posteljo,..kaj hočem-očitno je to njegova šibka točka...
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #549 : ponedeljek, 22.05.2006 : 17:50:29 »

Pozdrav!

Drugace sem iz koroskega dela slovenija ampak zdej pa ze pol leta zivim v kopru in sem bila ze 2x pri veterinarju in noben od njiju mi ni kaj posebnega povedal o srcnih glistah in kako tukaj dozirate strong hold. Sad prej sem ga dajala na tri mesece.
dejte mi primorci mal povedat ka morem dajat kuzku in kako to dozirat. Huh in za kja se uporabljajo dolocene stvari.

in kaj cez kupujete namest strongholda? Undecided
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #550 : ponedeljek, 22.05.2006 : 21:02:34 »

Ojla!

Mene pa zanima kje se lahko kupi Petvital ker ko sem vprašala ´mojega´ veterinarja je rekel da to verjetno prodajajo sam v Italiji.  Sad Sem pa iz Nove Gorice.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #551 : ponedeljek, 22.05.2006 : 21:42:27 »

Jaz vem samo za trgovino Gali na Linhartovi v Ljubljani.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #552 : torek, 23.05.2006 : 07:24:01 »

tota, samo de je šel ven  Grin
Sej z leti se bo verjetno tudi na to navadil.

honki, sicer smo malo dosti že zašli s teme o klopih, ampak vseeno. Najlažje je, če daš vsak mesec odmerjeno dozo tekočine proti filariji, ki jo dobiš pri vetu, ker stronghold ni proti klopom in maš dodatno delo.
Sicer pa če boš uporabljala stronghold pa ga bo treba dozirat se mi zdi, da vsak mesec. Piše pa verjetno v navodilih Wink
Če je kuža že preživel kako poletje, oz. sezono komarjev, nebi bilo slabo tudi pregledati kri.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #553 : torek, 23.05.2006 : 09:22:25 »

Citat
dejte mi primorci mal povedat ka morem dajat kuzku in kako to dozirat.  in za kja se uporabljajo dolocene stvari. in kaj cez kupujete namest strongholda?
Tukaj je tema o klopih, o srčni glisti ali filariji si poglej pod druge teme, sedaj se ne spomnim naslova, ena je vsekakor stronghold kapsule, pa še se najde Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #554 : torek, 23.05.2006 : 18:56:47 »

Ojla!

Mene pa zanima kje se lahko kupi Petvital ker ko sem vprašala ´mojega´ veterinarja je rekel da to verjetno prodajajo sam v Italiji.  Sad Sem pa iz Nove Gorice.
Trgovina Gali ti ga lahko pošlje po pošti.
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines