mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 07:08:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149572 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #450 : torek, 25.04.2006 : 22:40:30 »

WeilinTia - super! Jaz sem tudi zaenkrat zadovoljna. Bom sporočila, če bo tako tudi ostalo  Wink. Pa jo ti pošpricaš vsakič ko greš ven ali ne? Jaz mu kar malo dlako odmikam in špricam...

lp,
Diana
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #451 : torek, 25.04.2006 : 22:56:33 »

Mel, ni treba spricati za vsak sprehod. Ti lepo posprejaj celega psa, prav je, da odmaknes dlako, da tekocina pride na kozo. Ce psa ne bos kopala (samponirala), bo drzalo  3 tedne do enega meseca, pri nekaterih psih celo vec.  Lahko pa seveda malo dodas vsakih nekaj dni, predvsem okrog vratu in po glavi, ce veliko "rije" po grmovju, pa na bokih.

Druga varianta istega proizvajalca in ravno tako na osnovi etericnih olj je Verminex, ki ga nakapljas po celem telesu. Nekateri imajo to raje, ker ni treba spricati, ampak samo nanasas kapljico za kapljico v enakomernih razmakih.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #452 : torek, 25.04.2006 : 23:11:40 »

Lahko pa seveda malo dodas vsakih nekaj dni, predvsem okrog vratu in po glavi, ce veliko "rije" po grmovju, pa na bokih.


Jp, saj v bistvu tako počnem, sem se bolj nerodno izrazila Tongue

Druga varianta istega proizvajalca in ravno tako na osnovi etericnih olj je Verminex, ki ga nakapljas po celem telesu. Nekateri imajo to raje, ker ni treba spricati, ampak samo nanasas kapljico za kapljico v enakomernih razmakih.

Se pravi je razlika samo v načinu nanosa?

lp,
Diana
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #453 : sreda, 26.04.2006 : 08:21:24 »

Citat
Se pravi je razlika samo v načinu nanosa?
Verminex je bolj koncentrirana oblika, zato je treba nanesti manj. Eno in drugo je enako ucinkovito. Sem in tja se kak klop se vedno najde, to moram opozoriti. Da ne bi kdo rekel, da ne deluje. Saj 100 % zascite proti klopom itak se ni nobeden izumil Wink.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #454 : sreda, 26.04.2006 : 08:28:28 »

Dani odkar uporabljam ampule Advantix pri moji še nisem opazila klopa. Pa upam , da bo tako tudi v  naprej. V bodoče bom pa mojo pesjanko zaščitila še z drugimi zaščitami (spreji in eteričnimi olji), ker ziher je ziher Wink Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #455 : sreda, 26.04.2006 : 08:39:32 »

Jaz sem včeraj dobila eno zloženko od izdelkov Petvital in za Insect shocker piše da se ne uporablja na živalih ampak samo na okolici (npr. blazine itd) ni pa škodljiv če zaide na živali (mislim da je uporabljena prav besedna zveza če zaide na živali)? Za Verimax pa piše da se lahko uporablja na živalih. Sem ga hotela kupiti ampak me je potem kar malo panika. A lahko kdo kaj več pove od tega, npr. kaj piše v navodilih?

LPK
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #456 : sreda, 26.04.2006 : 10:12:25 »

Kimi - saj moj PETVITAL naj bi tudi bil "bio sredstvo za zaščito pred insekti za okolico živali", ampak mi je prodajalec v Galiju rekel, da ga lahko uporabljam tudi za pasjo zaščito. Se to zdi popoloma ok - glede na to, da je sredstvo naravno. Meni je ta varianta veliko boljša, kot Verminex olje - imama dolgodlaki psički in je špricanje za njuno dlako veliko boljše.

No, jaz ju malo pošpricam (tačke, trebušček) praktično vsak dan, ker smo po več ur vzunaj, za vikende smo pa sploh veliko v naravi in po gozdu - tako, da je to kar potrebno. Vsake toliko časa pa pošpricam tudi kote v stanovanju, pa pasja ležišča ...
 Sicer sem pa opazila, da se ju, odkar uporabljam Petvital, izogibajo tudi komarji in mušice; prej smo imeli tudi s tem veliko težav. Luna ima alergijo na pike in je bila že zaradi enega komarja čisto boga.

Dani - saj vem, da nobena zaščita ni 100%, ampak zaenkrat pri nas res deluje. Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #457 : sreda, 26.04.2006 : 11:26:18 »

Jaz sem včeraj dobila eno zloženko od izdelkov Petvital in za Insect shocker piše da se ne uporablja na živalih ampak samo na okolici (npr. blazine itd) ni pa škodljiv če zaide na živali (mislim da je uporabljena prav besedna zveza če zaide na živali)? Za Verimax pa piše da se lahko uporablja na živalih. Sem ga hotela kupiti ampak me je potem kar malo panika. A lahko kdo kaj več pove od tega, npr. kaj piše v navodilih?

Kimi, kakor je meni poznano obstajata 2 proizvoda - eden je res bolj za okolico, tako kot pišeš, drugi pa je prav za živali (tega imam jaz). Tudi v navodilih mi piše, da se aplicira na živali (lahko tudi na pernate  Wink).

lp,
Diana
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #458 : sreda, 26.04.2006 : 11:53:51 »

Dani - a imate ta sprej za pse trenutno na zalogi? Jaz zdaj uporabljam tistega za okolico, ampak pomoje ni nič narobe, ne? Tongue
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #459 : sreda, 26.04.2006 : 12:45:03 »

Canina ima za zascito pred bolhami in klopi vec izdelkov:
1. Petvital bio insect shocker spray je v prvi vrsti namenjen nanasanju na zivali, uporablja pa se tudi za lezisca. Zaradi nenevarnih sestavin je primeren za vse zivali (pse, macke, ptice, glodalce, itd.) in tudi njihove mladicke. Deklaracije so vcasih malo dvoumno napisane, zato kupcem povemo, da je namenjen predvsem zivalim.

2. Capha des clean spray je mocnejse sredstvo za zascito prostorov (stanovanja, pesjaka) in ni namenjeno nanasanju na zivali. Tudi to je na bio osnovi, ni strupeno in ima podaljsano ucinkovanje.

3. Verminex (kapljice) je koncentrat, namenjen nanasanju po kapljicah na kozo zivali. Prav tako je primeren za vse zivali in tudi za mladicke. Ucinkuje enako kot prvo sredstvo.

Vseeno je, katerega uporabite, 1. ali 3., le drugega ne nanasajte na zivali. Vse tri oblike so tudi odlicna dopolnilna zascita drugim insekticidnim sredstvom.

Trenutno je vsega dovolj na zalogi.

Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #460 : sreda, 26.04.2006 : 14:01:47 »

Dopolnilna? To pomeni, da ga lahko uporablamo skupaj z Advantixom, Frontline in drugimi. Da damo psu enega od teh vsak mesec in potem še psa špricamo večkrat v vmesnem obdobju
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #461 : sreda, 26.04.2006 : 15:11:04 »

Da. S tem povecate zascito, zadeve pa se med seboj ne "tepejo".
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #462 : sreda, 26.04.2006 : 22:23:25 »

Jaz sem sedaj mojemu Tobyju odstranila klopa vendar je ostala bulica. Kaj je lahko kaj narobe?

LP Anja&Toby
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #463 : četrtek, 27.04.2006 : 21:22:52 »

Mislim da nič hujšega....bulice lahko več ali manj in skoraj vedno ostanejo še nekaj dni na mestu kjer je bil klop prisesan...
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #464 : petek, 28.04.2006 : 09:21:35 »

Mogoče kdo za odganjanje klopov in bolh uporablja elektronski repelent, ali deluje?
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines