mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 07:34:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 149577 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #435 : ponedeljek, 10.04.2006 : 09:28:59 »

na ampulah pa pise, da naj se psa ne kopa - mislim da 24 (ali pa 48) ur po nanosu. Po tem casu pa drzijo ...
m.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #436 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:54:41 »

Ja  držijo, če ga ti  spiraš  z vodo... ampak  samo z vodo.
Sem pa že napisala  , da  dvakrat trikrat  že gre z vodo  potem  je pa potrebno nanesti šampon.
Jaz imam ptičarje...  sedajle imam ravno pripravo na PNZ... torej jih  teram  po  ločjih , močvarah ,  blatnih terenih....  in  samo  z  vodo  je  to blažev žegen....  pes  po parih  treningih  smrdi.  In ga morem našamponirat...  pa še pse  imam  notri,  in  smrdljivcev ne mislim imet Tongue.
Mi pa  kar verjemite  iz  prakse,  takoj ko ga  s  šamponom  skopaš  -  je magnet  za  klope in bolhe.
Po tem predvidevam  , da  se  frontline izpere.

Sedaj sem jima nanesla  stronghold.  Za enkrat  je ok.  Bolh še ni  klopov  tudi ne  tudi  pikov žuželk ni bilo. Čeprav  smo se  cel vikend klatili  po razno-raznih  grmovjih  in  čudnih terenih.(  v družbi dveh  psov  za katere  ne dam  roke v ogenj da nimata  bolh-  imata  namreč  zgolj  tisto  ovratnico proti  bolham Roll Eyes)

Prej, ko  je imela   psica  frontline na sebi  je pa  prišla iz  ločja  čisto požrta in bulasta  od  pikov žuželk... tako da sem jo potem še tri dni  z kamagelom in bivacinom mazala Lips Sealed
Je pa tudi res da sem jih  z  autanom  našpricala tokrat .
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #437 : torek, 11.04.2006 : 08:22:30 »

Ali tukaj kdo uporablja (razen Nande) BAJ BAJ odganjalec klopov?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #438 : torek, 11.04.2006 : 17:44:31 »

Jaz sem pa danes v eni ljubljanski prodajalni naletela na ovratnico Scalibor,o kateri so mi ze drugi porocali da je zelo dobra.Njena sestavina(deltamethrin) naj bi bila eden najmanj skodljivih pesticidov.Traja 6 mesecev proti klopom,bolham in pescenim musicam. Za mojega psa sem vzela "ta vecjo" varianto (65 cm dolzine) in je stala nekaj manj kot 4000 sit.
Lih tako za info....ne vem ce lahko napisem ime prodajalne,je pa del poznane klinike na Trzaski.
Lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #439 : torek, 11.04.2006 : 19:20:29 »

Balu... daj malo porocaj, kako se bo obnesla!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #440 : ponedeljek, 24.04.2006 : 23:57:58 »

Ali poznate PETVITAL Bio Insect Shocker? Jaz sem ga kupila v soboto, potem pa smo cela dva dni lomastili po gozdovih, travnikih...pa nisem na Oriju našla nobenega klopa (trkam!). Gre pa za bio zadevo sestavljeno predvsem iz eteričnih olij - bio sredstvo za zaščito pred insekti za vse hišne živali. Je brez strupenih in škodljivih substanc, deluje pa proti mrčesu, ličinkam in jajčevcem.
Sestava: kokosovo olje, estri kokosovega olja, repično olje, olje iz jojobe ter eterična olja. Deluje pa na bolhe, uši, klope, pršice, ličinke in jajčeca. Če koga zanima, lahko napišem tudi kako deluje. Jaz sem se odločila predvsem zato, ker se ful izogibam dajanju tako agresivnih zadev, kot so zdaj na trgu.
Aja, pa psa se lahko pošprica tudi okoli gobčka, glavice - saj z njo najbolj rinejo v travo...

lp,
Diana
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #441 : torek, 25.04.2006 : 08:43:47 »

Mel kje si ga pa kupila?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #442 : torek, 25.04.2006 : 10:49:49 »

Ima kdo izkusnje z EXspot. Sem ga vceraj kupil in prodajalci so mi rekli, da so preizkusili na svjih pseh in da vredu deluje. Sem pa danes pri veterinaru opazil, da ga oni tudi prodajajo.

Lp, Marko
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #443 : torek, 25.04.2006 : 11:07:26 »

Mel kje si ga pa kupila?

Kimi, v Galiju v Lj.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #444 : torek, 25.04.2006 : 11:16:07 »

Ravno včeraj mi je ena punca svetovala Expot samo je baje velika možnost za reakcijo, ker je tako zelo močen.

Mel, koliko pa stane?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #445 : torek, 25.04.2006 : 11:40:16 »

na ampulah pa pise, da naj se psa ne kopa - mislim da 24 (ali pa 48) ur po nanosu. Po tem casu pa drzijo ...
m.
Kaj pa npr. če pse dva dni pred ali po nanosu dobi dež?
Jaz sem ji vedno dajala frontline, ko je bilo lepo vreme, zdaj je pa že čas, da ji dam novo ampulo, pa vsak dan sproti oklevam, ko so vsako popoldne napovedane plohe....tko da ne vem... Undecided
Verjetno če jo dobi par kapljic po nanosu je še vseeno učinkovit, ampak da jo dodobra zmoči, kako naj vem da je še ok, ker nove ampule čez kratek čas ne bi glih dajala da ne bi bila koncentracija prevelika. Huh
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #446 : torek, 25.04.2006 : 11:57:36 »

Mene pa zanima, če morda kdo ve, koliko EXspot ampule lahko uporabim pri maltežanu, kajti cela ampula zadostuje za 15 kg. In ali je to sploh priporočljivo pri tako majhnem psu.

Lp Žiži
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #447 : torek, 25.04.2006 : 13:00:42 »



Mel, koliko pa stane?

andi, cca 2.500 SIT
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #448 : torek, 25.04.2006 : 17:31:55 »

jaz sem dala Srečki včeraj exspot ampulo...celo,tako kot sem ji dajala lani.samo menda da ne deluje proti filariji,tako da morem najt še nekaj proti temu.trenutno hvalijo sprej zyzek...uporablja kdo?je treba psa vsakič našpricat ko gre ven ali deluje več časa?ker imam samo še eno exspot ampulo in bom potem mogoče uporabla kaj drugega...morem najprej videt kako se bojo letos obnesle te ampule.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #449 : torek, 25.04.2006 : 19:20:29 »

Mel - jaz sem tudi svoji psički pred kakim mesecem začela špricati s PETVITAL-om in ga ne morem prehvaliti!!!!! Zaenkrat deluje 100%, pa smo se klatili po gozdovih, bili ogromno v naravi (na vikendu), vsak dan smo v Tivoliju ... Skratka jaz sem navdušena!!!!!
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines