mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 17:24:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Socializacija...?  (Prebrano 25422 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #45 : ponedeljek, 21.02.2005 : 14:36:41 »

Teja, zakaj pa ne bi zanimanje za ljudi sčasoma ponehalo? Pri naših dveh mrcinah je že Wink

Bero je bil sploh tak, da je na ljudi celo skakal. Posledica je bila, da je bil na sprehodu privezan, ker nikoli nisem vedala, na koga bo skočil. In v tistem času je skakal tudi na naše obiske. Ko se je odvadil skakanja, je tudi ljudi na sprehodu pustil pri miru.

Bini so pa bili ljudje vedno v veselje. In sem imela probleme, ker jo je zanimalo, kaj imajo v rokah. In zato je bila tudi ona sprva na vrvici, ker nikoli nisem vedela, kako bodo ljudje reagirali. Sedaj gre mimo ljudi in je ne zanimajo več. Razen, če imajo hrano v roki Grin Grin Grin

Lp Jana
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #46 : ponedeljek, 21.02.2005 : 15:42:01 »

Pozdravljanje tujih ljudi na sprehodu se z odraslostjo in "leti" definitivno izboljša. Večina mladičev predvsem , če so odprtega značaja neumorno pozdravlja vse na poti, kot ste opazili je problem , ker večina mimoidočih to nagradi ali celo vzpodbudi...kaj češ. Jaz imam mladiče zato na flexu. Odrasle samce nato začne bolj zanimati osvajanje teritrija in drugi psi, vse pa se obnese  še na žogice in priboljškese  vezati z lastnikom in odvračati od opazovanja sprehajalcev. Najbolj učinkovto je pravočasno preusmerjanje pozornosti. Z opazovanjem potem uspemo izločiti tip ljudi, ki posameznega psa najbolj privlači in pomaga pravočasen odpoklic in privez....stopnja privlačnosti je navadno premosorazmerna z imenitnostjo oblačila "žrtve" Grin
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #47 : ponedeljek, 21.02.2005 : 16:41:57 »

Bina, želela sem, da izpade tako, da ne moreš imeti mladička odvezanega in ga na ''daljavo'' voditi mimo ljudi. Če se bo navadil pozdravljati mimoidoče, je velika verjetnost, da bo pozdravljal tudi kot odrasel, le manj intenzivo (npr. brez skakanja, če že ni boxer Grin Wink Wink )
tako da; flexi/10m povodec nuja Roll Eyes
Ali pa briketek, če lahko z njim toliko preusmeriš pozornost, da gre pes brezbrižno mimo tujcev Roll Eyes

Teja
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #48 : sreda, 08.02.2006 : 21:08:41 »

Jaz sem bil poleti v mali šoli s psom. Imam malamuta, pubertetnika, mlad je še.
Bil se najprej skeptičen okoli klikerja, sva delala brez najpej. Smo imeli potem eno predavanje o klikerju, pa so razložili, da se da s klikerjem naučit psa vse kar je fizično sposoben naredit, pa to kar hitro. Pa mi je žal, da nisva več delala s klikerjem. Pa da sedaj ne delava dosti.
V glavno gledat te mora v obraz in ne v kliker in v roke, kaj imaš za njega, pribolške itd.
Ko naredi tisto kar želiš, takoj (tisti trenutek) klik in pribolšek, potem dodaš še povelje.

A imate kakšne linke o treningu s klikerjem (priznam nisem prebral vsega v tej temi tukaj)

LpM
Logiran
aema
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #49 : petek, 10.03.2006 : 16:52:10 »

Živjo, imam eno vprašanje. Do kdaj pustiti psičku da se igra z drugimi psmi? Če jaz prav razumem poanto socializacije, je ta, pa se pes ne zmeni za druge pse in mimoidoče ljudi. Moja 7-mesečna psička steče k vsakemu psu in bi se igrala z njim. Pa me zanima ali naj ji to dovolim, ali naj jo raje odpokličem, dam na povodec in greva naprej po najini poti.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #50 : ponedeljek, 13.03.2006 : 15:26:33 »

Point socializacije je po mojem mnenju to, da se psicka igra z drugimi psi, se nauci "pasje" govorice - kot mladicek predvsem skozi igro. Poanta vzgoje in ne socializacije, pa je potem, da tvoja psicka ve kdaj je dovolj in kdaj ne sme in da jo lahko brez problema odpoklices kadar ocenis, da igra v tistem trenutku ni primerna. Jaz nikakor nebi psicki s pripenjanjem na povodec preprecevala igre, razen v omenjenem primeru, da ocenis da igra oziroma kontakt z drugim psom v tistem trenutku ni primeren, npr. gonitev, pomanjkanje casa ali kaj podobnega.
Logiran
n00bek
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #51 : torek, 09.05.2006 : 08:01:58 »

Zivjo. Eko js sm cist svez na tem forumu. Cez nekaj tednov dobim malega kuzka, pa me zanima kar dosti stvari. Dobro pa da zacnem kar s prvo temo ki se mi poraja.

Veliko govorite o socializaciji oz. navajanju psov na druge zivali, se posebej pse. Sam vem, da bom svojemu kuzku nudil maximum in ga bom tudi treniral oz. ucil vedenja (seveda pri ljudeh ki to znajo) do drugih zivali, poslusnosti in ostalega. Kaj pa kaj drugi sosednji psi. Sam zivim na podezelju in vsi vemo, da je podezelje polno sosednjih psov, ki jih imajo lastniki predvsem za odganjanje tatinskih zivali stran od kokosnjakov Cheesy .. se pravi so psi nekako navajeni le na domacine, ostalo pa je vse slabo in so programirani unici vse kar ni tvoje. Ko sem se s prejsnjim (pokojnim Sad Sad ) kuzkom odhajal na sprehod, sem vedno imel in se imam v sebi strah, da naju bodo sosednji psi napadli, ker jih lastniki (ki so tako zavarovani v svoje nabildane pse,ker naj bi poslusali na besedo - YEAH RIGHT) vodijo kar brez povodcev. Vsaj v nasem kraju je nek privdih,da pes more bit pes, more bit najmocnejsi v kraju, vsi se ga morjo bati in ti norci se prav smejijo, ko pes brez glave drvi za drugimi krhkimi psi.

Skrbi me, da bom svojga malega kuzka peljal na sprehod in me napade tak pes. A si predstavljate, da vam poskuduje nek xyz pes (pa ne da mam kaj proti kuzkom ampak proti lastnikom teh psov) vasega psa z rodovnikom. A vi nimate tega strahu?!. Dejansko ni nacina, da bi lahko predvideval, kdaj bodo sosedi peljali pse na sprehod, neglede na to, da je tam kjer se sprehajajo vsi vaski psi ravno nas travnik ipd.

Ali morda pretiravam (ceprav sma se kar nekajkrat s prejsnjim kuzkom zapletla v tak dvoboj)? Kaj storiti v primeru, da naju napade nek pes? Mene grabi totalna panika!

Ali lahko vlozis v takem primeru kaksno odskodninsko tozbo ipd. ali pa vsaj dosezes, da njihov pes ne sme vec na sprehod brez povodca? Ker meni bi poknu film, da mojemu psu kdo kaj naredi?!

Opravicujem se za to temo, samo bi rad da mi poveste kaj vec, ker v meni je res tak strah, da vam ne znam povedat!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #52 : torek, 09.05.2006 : 08:26:50 »

V tako neprijaznem okolju, bi si jaz nabavila psa,ki ne more že prvi ugiz dat na pol  Roll Eyes. Z mladim bi hodila na socializacijo drugam. npr kakšna dobr mala šola. V domačem okolju pa bi se izogibla stikov s problematičnimi psi. Nekateri so pa najbrž tud normalni-a ne in s temi se občasno druži. Tam kjer je verjetnost napada oz slabe izkušnje večka ,je   posebaj pomembno , da ima pes čimveč pozitivnih izkušenj, da se ga vzgaja tako,da ne rine sam v pse in da je usmerjen v vodika.
Ko bo en pes odrasel in izšolan nekje tri leta lahko kupiš še enega- krdelo je manj vabljivo za napast, čeprav seveda moraš imet še boljšo kontrolo.
Sicer pa npr mojih psov tudi vaški gizdalini ne upajo napast- ker se moji ne bojijo ,ne bežije a tudi ne grozijo in ne reagirajo na provokacije (čeprav sta bila oba straješa že kdaj napadena in pogrizena). Ampak do te faze je zelo dolga pot.
Pomebno je,da se sam znebiš strahu in panike, ker to se prenaš an apsa. Tudi v primeru grožnje drugega psa ali slabe izkušnje moraš ohranit mir in pozitiven odnos do srečanj.
S psi je pač dandanes tako kot z ljumi eni so prijazni eni niso, en so pa psihopati  Roll Eyes. Ampak zato ker so eni psihopati ni treba da  vdimo norca v vsakem- to se lahko naučijo tudi psi. Kot tudi tega, da se z psihopati ne splača merit in kregat Cool
Logiran
n00bek
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #53 : torek, 09.05.2006 : 10:25:17 »

hvala za odgovor Cheesy .. zanima me se, kaj kdo stori, ce se znajde v situaciji, ko dejansko drug pes napade vasega? Do sedaj sem dozivljal samo paniko, pa me zanima kaksno bi bilo pravilno ravnanje, ko prileti do naju pes, ki iz ovohavanja naredi celo sceno in zacne rencati ali pa se kaj huje? Kaj takrat storiti.. js sm takrat trdi k kamen, zato pa tut sprasujem, kako ravnat v tej situaciji.

Bom pa definitvno psa solal, ker vem, da so tam dosti boljsi pogoji za razvoj psa, kot pa da to sam pocnem. Me pa raz*****jo taki sosedi, ki mislijo da njihovi psi 100% ubogajo, ga sprehajajo brez povodca, pol mu pa cez par metrov zbezlja in se dere in dere in nic. Mam pa tut sosedovo psicko, ki neprestano uhaja k nam(neglede na to, da je okoli in okoli sosed vse zavaroval - vseeno najde luknje) in preganja vse zivo kar je. Derejo se za njo zjutri, popoldne,zvecer, pes pa se mi zdi, da jih ima dobesedno za norca. Hodi nenadzorovano cez cesto, ce bi mel moznost bi pobijal kokosi, macke, podi za vsako zivo stvarjo, je pa koker spanjel, ki ima v sebi toliko divjega nagona, da me je te se posebej strah! Razvajen pes do amena, napacno ucenje in sploh vse narobe, pol pa dobijo zverino namest ljubkega psa! Ne vem, po moje bi bilo potrebno uvest kak zakon glede psa na vrvici oz. vsaj obvezen nagobcnik v primeru da se ne sprehaja na povodcu al pa kaj podobnega. Js si zelim, da bi bil vsak lastnik vaj 1% toliko osvescen, kot ste vi, pa zal to se dolgo ne bo.. vsaj v podobnih krajih kot sem jaz doma ne! 

vem, da se bo kdo spomnil in napisal, da pa psa raje potem ne priporocate, sam prosim ne tega komentarja, ker si zelim psa z vsem srcem!

Glede socializacije.. kdaj - starost; je kuzek primeren za solo za pse?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #54 : torek, 09.05.2006 : 19:24:53 »

naši so bili stari okoli 4 mesece ko so začeli hoditi v malo šolo.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #55 : torek, 09.05.2006 : 19:40:00 »

nOObek- Glede napada, ali imaš solzilec s sabo ali pa če ti napade psa ga poskusiš fajn brcnit recimo v jajca (če ti znese seveda) ali v smrček, kjer je pes še najbolj občutljiv ali pa najdeš hitro kako debelo palico  ga pač poskusiš udarit. Silišala sem za varjanto da palico psu porineš med zobe. To je naredila ena gospa in je delivalo.
Jaz bi poskusila te varjante.

P.S: sliši se grdo da poskusiš pretepst napadalnega psa, ampak raje njega poškodujem, kot pa svojega.
Logiran
n00bek
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #56 : torek, 09.05.2006 : 22:57:24 »

am ja.. hehe.. ustrasla si me Cheesy Cheesy. Vse metode se mi zdijo kr prehude, ce prav bi verjetno vse delovale. Potem pa moras vedet, da bi sledila kaksna tozba s strani napadalca oz. lastnika. V to sem 100% preprican, dejanskih dokazov o napadu name nebi bilo, bi bili pa verjetno dokazi na napadalcu samem. V vsakem primeru sem v riti, tako da bom poskusil uskladiti uro sprehodov kolikor se bo dalo.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #57 : sreda, 10.05.2006 : 09:27:30 »

če je tvoj pes privezan, jo on kriv. Mene bi pa prav brigalo, pa magari da sklestim njegovega psa do smrti. Kot sem rekla, raje njegov kot moj. Mislim da bi tudi ti tako razmišljal, če bi se ti to zgodilo.
Tudi če te toži, je naša zakonodaja tako mila, da mu ne bo nič pomagalo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #58 : sreda, 10.05.2006 : 11:00:59 »

Vmes si spraseval, kdaj s psickom v solo, odgovor cimprej - nekatere dobre sole vzmejo v razred baby ze takoj po drugem cepljenju za kuzne bolezni, ce ne to najkasneje pri stirih mesecih; ne nasedat raznim klasicnim solam, ki trdijo, da se naj psa zacne solat sele pri 8-9 mesecih, ker takrat je ze pol zamujeno (tudi taksne sole se obstajajo). S samo socialiacijo pa tako ali tako zacnes takoj ko psicka dobis domov, zanjo ne rabis sole - to pa pomeni, navajanje na druge pse, na otroke, druge ljudi, razlicne sume, ucenje cistoce, itn.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #59 : sobota, 04.11.2006 : 12:03:14 »

čimprej v šolo!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines