mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 21:35:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 67788 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #150 : četrtek, 22.06.2006 : 16:22:23 »

Jaz svojemu nikoli nisem dala ampule za preventivo,star je 13 let in čez 14 dni greva na morje v ISTRO. V soboto mu bom stisnila ampulo stronghold.
Moj kuža tudi včasih zakašlja kot da se mu je zaletelo ali naj me to skrbi?
Sedaj sem pa zaskrbljena. Cry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #151 : četrtek, 22.06.2006 : 17:03:46 »

Ampulo daš, ko se vrneš, ker pobija klice za nazaj.

Kašljanje je lahko tudi samo zaradi tega ker se mu je zaletelo. Moja je mela pa pokašljevanje, ko se je razburila, ko je hitro dihala, tudi ko se je umirjala je lahko zakašljala. Ni pa bilo to tako pogosto kot je kužni kašelj.
Če pokašlja vsake toliko, recimo trikrat na dan ob točno določenih situacijah, je to že lahko znak za kako stvar ali pa nič.
Sej v tem je pa problem, ko ni kakega zelo izrazitrega znaka, da lahko rečeš, to je pa to. Je splošna slika po kateri posumiš, da bi lahko bilo kaj več.

Sicer je pa kuža starejši in je lahko srce malo bolj slabo od starosti in ne od filarije. Moja je živela še 2 leti po tem, ko smo ugotovili, da ima slabše srce po novem. Vzdrževali kondicijo, ne pa pretiravali, občasno je pa dobila tabletko za odvajanje vode. Poginla je pa od raka pri verjetno 13-ih letih in ne zaradi srca. Pri desetih se je pa začela umirjat in ji ni bilo več toliko do igre z drugimi psi, ampak samo še s peluškom. Tako, da paničarit res ni treba.
Je pa treba vedet, da kužki živijo manj od nas in da nas bodo prej ali slej zapustili  Cry
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #152 : četrtek, 22.06.2006 : 18:39:55 »

Hvala mi je malo bolje.
Ampulo sem že dobila in veterinar mi je reku da mu jo stisnem čez en teden.Ga bom jutri še enkrat poklicala.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #153 : četrtek, 22.06.2006 : 19:29:51 »

Ena nova iz Obale Wink za tiste, ki kupujete Stronghold, Intercepter ali Cardotek v Italiji (zaradi nižje cene):
--- jaz sem bila včeraj v lekarni in so mi povedali, da od 6.06.2006 v Italiji velja določilo, da moramo za nakup omenjenih sredstev imeti recept od veterinarja Sad Ali veste kaj o temu?
Strongholda nisem mogla kupiti... Undecided... pa ga je imela v roki... in še ceneji je bil kot pri nas...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #154 : četrtek, 22.06.2006 : 21:14:10 »

Ja, to je bilo lani. Mislim, da je nekdo napisal na forumu, da ni mogel kupiti cardoteka čez mejo brez recepta.

Verjetno bo najenostvneje, da se ustaviš v Izoli po recept preden greš čez mejo...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #155 : četrtek, 22.06.2006 : 21:26:16 »

Ne, to je nekaj novega, ker sem v isti lekarni jaz pred 2 meseci dobila Interceptor brez problemov.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #156 : četrtek, 22.06.2006 : 21:51:39 »

Booo, jaz vem, da sta se lani dve forumovki pogovarjali, da bosta nabavili cardotek in si ga razdelili, ko pa je hotela ena teto menda poslat v lekarno iskat zadevo so ji rekli, da ne morejo dati oz prodati brez recepta...

Sem iskala na forumu...nisem pa našla, da bi lahko citirala.

Sem tudi veterinarko vprašala letos januarja in je potrdila, da se zadevo dobi samo na recept.

Lahko, da je najprej veljalo samo za cardotek, zdaj pa tudi za Interceptor...ne vem...ugibam...mi pa ni novo kar je Arieb napisala.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #157 : četrtek, 22.06.2006 : 23:20:58 »

Morda ima Lilit prav
Citat
Lahko, da je najprej veljalo samo za cardotek, zdaj pa tudi za Interceptor...ne vem...ugibam...mi pa ni novo

Jaz sem prej brez problema kupila... nekaj malega nazaj je svak kupil tudi Intercetor brez recepta... Undecided
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #158 : petek, 23.06.2006 : 06:04:04 »

Petra: kako pol ti kupujes Cardotek, ti je dala Lara recept Huh
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #159 : petek, 23.06.2006 : 07:30:59 »

Pozdravljeni.

Jaz grem drug tedn na morje v dalmacijo. Kupila sem stronghold ampulo za srčne gliste in jo aplicirala teden dni nazaj. Na navodilih piše, da moraš potem dati ampulo vsak mesec, nazadnje en mesec po zadnjem stiku s komarji.
Na morje gremo za en teden. Bo v redu, če dam ampulo potem še dvakrat z presledki enega meseca? Zadnjo bi potem dobila nekje sredi avgusta. Ker na morje ne bomo več šli, živim pa v Celju.

Hvala in lp.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #160 : petek, 23.06.2006 : 07:41:34 »

V bistvu ni potrebno, ampak lahko, ce hoces imet se zascito proti bolham in nekaterim parazitom.
Za filarijo bi bilo dovolj, ce bi dala en mesec po prvem stiku s komarji.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #161 : petek, 23.06.2006 : 09:58:16 »

Ko je šla pa moja prijatelca pred enim mesecem v Trst in hotela kupit ampule, so bile dražje kot pri nas in Interceptor je bil brez recepta.
Nihče pa ni rekel, da se bo kaj spremenilo v kratkem...

A v kaki drugi lekarni si vprašala?

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #162 : petek, 23.06.2006 : 10:51:40 »

Citat
Petra: kako pol ti kupujes Cardotek, ti je dala Lara recept

Ne, midva sva na tekočini od januarja, ko sva imela druge zdravstvene težave (demodikozo).

Glede na to, kakšna debata se je odvijala kakšno leto nazaj o tej tekočini in ostalih zadevah sem temeljito izprašala veterinarko in odmerek ivermectina, ki ga dobi pes s cardotekom je enak tistemu v tekočini, ki se jo dobi na vet. postaji.
Kot z vsako prevetivo je potrebno biti reden in deluje.  Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #163 : petek, 23.06.2006 : 10:55:00 »

Govorim o Strongholdu 50mg, rjav, za pse od 5,1 do 6,0 kg - cena na veterini v KP = 6628 SIT, v TS = 23,40 €.
Ker grem mimogrede tja, ne zaradi ampul, ampak se vozim mimo lekarne "uz put", se mi zdi pametno prišparat 2x po 4€ na en mesec pa pol, celotna kura me pride stati (za 2 psa) v TS dobrih 60€ manj.

In teh ampul mi brez recepta niso dali, in ker sem bila jezna, sem rekal, pa naj mi dajo Intercepter ali Cardotek, če že Strongholda ne morem dobiti, pa so mi povedali, da to velja za vsa ta preventivna sredstva. Angry Sad Undecided
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #164 : petek, 23.06.2006 : 10:57:27 »

AngSeter - še to: Interceptorja (to so tablete, ne ampule) pri nas ne dobiš, tako da ne vem od kje, da je v Italiji dražji... Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines