mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 22:16:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432201 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2835 : nedelja, 24.02.2013 : 17:44:21 »

Sonce Rumeno!seveda te bom obvestila.
Samo branje ne prinese ničesar.Treba je iti po svetu, se razgledati, učiti od izkušnejših ,ne pa vzrojit in kuhat zamere, če ti nekdo pač pove kar vidi in misli.

Nas bo ravnokar zamedlo, upam da se kmalu otopli.Naši psi že nestrpno pričakujejo dolga potepanja po naravi.

Lep pozdrav iz zasnežene Selške doline.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2836 : nedelja, 24.02.2013 : 22:27:51 »

Treba je iti po svetu, se razgledati, učiti od izkušnejših ,ne pa vzrojit in kuhat zamere, če ti nekdo pač pove kar vidi in misli.

Ja, seveda. Se popolnoma strinjam.


seveda te bom obvestila.

 Cheesy
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2837 : ponedeljek, 25.02.2013 : 12:49:55 »

Citat
Eka pri naši pasmi dobi vse odlično, tudi če psi nimajo pravilnega zobovja.

Očitno so šle stvari z leti na slabše. Moj prejšnji pes (psička) pasme koker španjel je namreč dobila vzrejno prepoved, ker ji je manjkal prvi levi premular. Kar je edino pravilno. Je bilo pa to pred mnogo mnogo leti...

Na internetu sem celo zasledila tekst (ni bil sicer oglas na bolhi) lastnikov psa, ki bi radi svojega samčka-beagla parili, in so celo napisali, da je malo poseben, ni čisto tipičen Undecided WTF?  Shocked Slučajno vem, za katerega psa gre in mi ni jasno, zakaj bi tak primerek razmnoževali, razen če je cilj nova pasma "kr neki od goniča" Sad
Psi take biglovske vzreje, katerih starši niso po standardu ( že na videz) se prodajajo za pol cene - potem pa pride presenečenje - razlika je namreč tudi za nepoznavalca standarda v oči bijoča  Sad , tudi karakter ni tipičen... Angry

In seveda je razlika dobiti mladička od vzreditelja, ki ima mamo in malčke pri sebi v hiši in so maksimalno socializirani, navajeni na čistočo... ali pa od razmnoževalca-šteparja, ki jih ima v kaki lopi ali garaži Sad
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2838 : torek, 26.02.2013 : 23:19:16 »

Afro
 Psico mi je vzreditelj predal brez pogodbe, vendar je zatrdil, da za vse svoje pse preveri, kako se jim pri novih lastnikih godi, zato temu nisem polagala prevelike pozornosti. But guess what... Ta mala bo stara že 4 leta, možakarja pa tudi še enkrat ni bilo naokoli. Undecided Preverjal me ni kaj dosti, dal mi jo je pri prvem obisku... Undecided Lips Sealed

@sonce rumeno: Upam, da ne sprašujem preveč - kje ste pa vzeli beaglico? (če ni skrivnost oz. se ne sme o tem pisati na forumu ..)
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2839 : sreda, 27.02.2013 : 18:17:54 »

saj tako je več ali manj povsod v SLO.Ko zapreš denarnico,jim ni več mar ne za mladiča,ne za novega lastnika.
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2840 : sreda, 27.02.2013 : 18:42:12 »

Si predstavljam, da je tako - ravno zato sprašujem, ker mi zveni zelo znano ..
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2841 : sreda, 27.02.2013 : 23:30:59 »

Vzreditelj je lovec in pasji sodnik, priimka tukaj ne bom navajala. Ena taka v nebo vpijoča napaka pri naši psici je, da repa ne nosi pokonci. Kakšen mesec nazaj sem srečala samca z enako napako (od istega vzreditelja), ki pa je poleg tega še prevelik. Lips Sealed Roll Eyes Upam, da njegov lastnik ne razmišlja o tem, da bi ga kdajkoli paril.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2842 : četrtek, 28.02.2013 : 08:17:25 »

Sonce rumeno,

žal so pomoje tvoja upanja zamanj, ker večina, jih žal razmišlja obratno, kako je luštn imeti mladičke, pa otročki bi se z njimi igrali, pa psička jih mora vsaj 1x imet, pa prodali jih bomo in zaslužili itd., podobno razmišljajo če imajo samčke, ni važno, kaj naskoči, samo da so dinarčki. Zanimivo mi je bilo, kako nas je na enem od drugih forumov napadel lastnik beagla, ki ga je kupil v Angliji, da nam je samo za denar, ker smo za skok postavili kar visoko ceno. Potem sem mu pa razložila, da ima pes 10 šampionatov in da je v svojih 6-ih letih skočil samo 3x, ker smo pač izbirali lepe psičke, njegov pa je za pol nižjo ceno naskakoval vse kar je lezlo po Sloveniji in potem sem ga vprašala, kdo je pobasal več denarja v žep. Potem je pa utihil. Žal je tako, da nihče pa ne gleda na dobrobit pasme in pa dobrobit živalic, ki so jih spravili na svet.

Spet smo včeraj gledali po TV našega "povsod znanega" preprodajalca živali, predvsem psov, rekli so, da ima cca. 1000 živali na svojem posestvu. Sprašujem se kaj je s tem našim VURS-om, a je res normalno, da ima en človek v hiši preko 1000 živali, a to se jim zdi OK? Se pa je imel VURS čas spraviti name, ker sem psa dobila iz Avstralije in so mi trdili, da imam napačne papirje, kljub temu, da sem šla na letališču v Italiji čez vse preglede in carino, na koncu sem pa ugotovila, da oni nimajo pojma kakšni papirji so potrebni in da so se z letom 2012 spremenili in da so oni od mene zahtevali še tastare, nepravilne. S tem da so mi grozili z 1200€ kazni?!?!?!?! A je to normalno, za nepravilno (no v mojem primeru za pravilno) dokumentacijo, kazen 1200€, za mučenja, trpinčenja, ubijanja živali pa 0€, res "fajn" država, kaos čisto na vseh področjih. Res je žalostno, da psi pa trpijo in umirajo na cestah oni se pa ukvarjajo s papirji, pa pojma nimajo Angry. Ampak jaz si pravim, ni zato kriva samo država, krivi smo tudi mi, očitno ima ta preprodajalec veliko kupcev, da se tako širi. Žal je tudi pri nas denar sveta vladar, vse ostalo pa je nepomembno :-(. Samo, da smo kupili "čistokrvnega" mladička res poceni, in to je tisto najbolj pomembno, še vedno in tudi še dolgo bo. Ker tudi opazujem kam gre tendenca, danes imajo dobri vzreditelji res probleme prodati pravega rodovniškega kužka v dobre roke, ker je cena previsoka, raje gredo k preprodajalcu, kjer ga dobijo veliko ceneje in tega se ne da spremeniti, žal. Vedno več je klicev, ko pravijo, da bi beagla in da paprijev ne potrebujejo  in da jim šampionati nič ne pomenijo, samo, da bi bilo poceni, no in to je potencialni kupec za preprodajalca Angry.

Lp

Logiran
AJAOTO
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2843 : četrtek, 28.02.2013 : 16:17:25 »

Sonce rumeno,a je ta vzreditelj slučajno iz okolice kraja za katerega Gorenci govorimo da od tam še veter ni dober?
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2844 : četrtek, 28.02.2013 : 17:26:20 »

@ajaoto: po moje ja, sicer pa nadaljuje z vzrejo beaglov z tako očitnimi napakami, da se to vidi že pri mladičkih, vse za manj kot polovično ceno. Kakšni kužki so to, sem pa že v enem prejšnjih postov napisala Angry

Seveda, ko ga enkrat imaš-potem je za vsakega lastnika njegov najnaj... pes-kar je edino prav. Ampak občutek o nategu pa ostane  Angry

Pa še to: kljub vsemu in na žalost ima v kinološko/veterinarskih krajih določeno reputacijo-ko sem jaz povpraševala naokrog o leglu biglov, sem dobila njegov naslov poleg naslova Brakade  Undecided Brez komentarja Angry
Logiran
AJAOTO
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2845 : četrtek, 28.02.2013 : 17:54:58 »

Joe Cool Če oba misliva o istem modelu šteparja smo se na njegov račun že pred 20 leti norčevali o njegovi "vzrejni liniji " elegantnih labradorcev, ubogi psi, samo modelu pač uspeva in normalni ,pametni ,nič ne morejo, tip lobira in ima veze saj veš Vrana Vrani oči ne izkljuje.In dokler se garnitura ne izkorenini bo to tako in naša kinologija bo pač tam kjer je.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2846 : četrtek, 28.02.2013 : 18:26:41 »

V smeri proti Ribnici. Jaz sem se takrat zelo zanašala na KZS in veliko mi je pomenilo to, da je sodnik. Sem bila prepričana, da pozna standard veliko bolje kot jaz in da mu mora biti kot sodniku zelo pomembno, kakšne pse ima. butnglavc Strašno naivno, vem. Roll Eyes Takrat nisem vedela še nič o tem, kaj vse se kuha zadaj... Angry Ampak zdaj je, kar je. Naredila sem lahko to, da je naša psica sterilizirana in da vsakemu, ki me je pripravljen poslušati, razlagam o slovenskih beaglih. Tongue
Logiran
AJAOTO
novinec
*
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2847 : četrtek, 28.02.2013 : 18:42:36 »

Taki sodniki se spoznajo samo na čim višje cifre na bankovcih in jim je čisto vseeno za vse ostalo samo da kasira in služi na račun ubogih živali in oprosti ,ljudi ki se pustijo n...... Tako pač v naši ljubi deželici je in vse kaže da tudi še naprej bo .Na žalost!
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2848 : četrtek, 28.02.2013 : 20:20:08 »

sonce rumeno
vem,da ti ne bo v tolažbo,vendar omenjeni gospod in vzreditelj ni sodnik za goniče,temveč za jazbečarje in terierje.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2849 : četrtek, 28.02.2013 : 20:27:30 »

Vem, da ni za goniče, pa vseeno. Undecided Bi pričakovala, da pozna do zadnje podrobnosti tudi beagle, če jih že vzreja.
Logiran
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines