mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 22:17:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432202 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2775 : torek, 13.03.2012 : 15:20:57 »

Eka,

nimam komentarja (če zanemarimo sam izgled beagla), že tako je preveč je legel beaglov z dednimi boleznimi itak (žalostno je to, da lastniku takega beagla rečeš naj ne pari, ker ima dedno napako, ki jo bo prenašal na mladiče, pa potem veselo zaslediš vedno več naskokov takega defektnega beagla), ampak, da imamo pa tudi že legla, ki imajo neprestano paravirozo in mladiči vsepovprek crkajo, kaj nas pa potem še čaka, koliko je še kužnih bolezni itd?!?!?!?

In kaj naša vzrejna komisija in KZS? Odgovor je jasen NIČ.

Lepo je tej naši deželici,

Lp
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2776 : torek, 13.03.2012 : 21:09:31 »

sad stvarno ne znam kako dalje
čini mi se korektni uzgajivač, (Austrija), uspostavila sam dobar kontakt s njim, čak i bez moga traženja poslao mi je uvid u njezin zdravstveni karton, i tamo HD B2!!! 
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2777 : sreda, 14.03.2012 : 07:45:22 »

Natta,

v Nemčiji je tako: obvezna so slikanja kolkov in tudi dovoljen je npr. naskok psa z displazijo C1 ampak absolutno le s psico A oz. brez displazije, ne vem sicer kako je z B2 - pomoje je dovoljeno s samcem brez displazije, vendar bodi POZORNA, ker se zna zgoditi, da bo imel tvoj psiček ali psička tudi B2 in potem moraš biti izredno previdna pri paritvi svojega kužka.

Kar pa se tiče problemov, je pa tako, glede na to, da je beagle kar majhen kužek, B2 oz. C1 displazija nima tako močnega efekta kot pri večjih pasmah, še vedno pa se displazije ne sme zanemariti, ker vse kar je slabše lahko hitro pomeni tudi večanje težav.

Skratka meni so Nemci pojasnili, da pač s kužki s takimi displazijami (C1 in B2) ni nič narobe, le ne pretiravati z njimi, kar se tiče gibanja se ne sme predvsem slednjega - pretiravanja- dolgi pohode, skakanja - agility, oz. kakšni redni dolgotranji športi, npr. dog tek ob kolesu itd.), drugače pa čisto normalno živjo do konca brez kakršnihkoli problemov, seveda pa je nujno vsakodnevno gibanje (brez pretiravanj) in pa absolutno kužek ne sme biti predebel, ker to dodatno obremenjuje kolke. Jaz Nemcem kar verjamem, ker imajo že dolgo obvezno slikanje kolkov pri beaglih in te zadeve spremljajo že več let.


Natta, z displazijo psice B2 ni še nič narobe, napiše naj ti še displazijo samca, če tega podatka nima, potem ti svetujem, da kužka ne kupiš, če pa dobiš podatek, da samec nima displazije, potem pa ni nobene panike, s kužkom bo vse OK, razen če iz njega ne misliš narediti "super športnika" potem pa odsvetujem tak nakup.

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2778 : sreda, 14.03.2012 : 12:05:44 »

Čisto odvisno od ostale žlahe...
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2779 : sreda, 14.03.2012 : 13:03:41 »

Natta, zelo bodi previdna tudi pri višini, večinoma AU beaglov je previsokih, če nisi videla psice v živo, najbolje še samca in ne poznaš ozadja prednikov, ti ne svetujem nakupa, sedaj je dovolj dokaj kvalitetnih legel po tujini, zato pošteno premisli, če si čakala točliko časa, se odloči za dobro stvar, sploh, če imaš namen imeti kdaj mladičke s svojim bodočim beaglom.V AU zelo,zelo težko najdeš dobrega beagla.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2780 : sreda, 14.03.2012 : 15:12:01 »

hvala Ferry, hvala Eka!
moram dobro razmisliti,
sad tek vidim koliko nemam pojma o svjetu kinologije, mislila sam da uzgojnu dobivaju samo ako imaju HD A!
Kujicu nisam vidjela uživo, još se nije ni parila, još biraju između dva oca, saznat ću i njihove brojke i slova, moramo doma svi sjesti za stol i odlučiti. Svi su već doma nestrpljiva, pa kad će? Ne kad će štene u kuću, nego kad ćemo bar znati datum kojem bi se radovali!
lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2781 : četrtek, 15.03.2012 : 07:39:38 »

Kako je ime psički? Talia?Imena obeh samcev?Poznamo precej beaglov po svetu, pa ti morda lahko kaj pomagamo, natta.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2782 : četrtek, 15.03.2012 : 12:43:18 »

Da, Talia, dobila sam informaciju da otac bude OB LA DI´s flying Jakob Ellehammer.
o njemu ne znam ništa!
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2783 : četrtek, 15.03.2012 : 13:03:15 »

striček google je trenutno lahko tvoj najboljši prijatelj Wink
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2784 : četrtek, 15.03.2012 : 14:52:56 »

očito ne znam pretraživati?!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2785 : četrtek, 15.03.2012 : 16:10:16 »

http://www.ofgrantsgarden.com/deckr%C3%BCden/flying-jacob-ellehammer/
Tukaj maš nekaj malega podatkov. Vsaj mamo in očeta predvidenega samca... Njihova imena lahko daš v iskalnik in iščeš dalje, psarna iz katere prihaja je tudi na netu in jo lahko pogledaš, mogoče celo najdeš kakega njegovega brata ali sestro... Vidiš, če je že paru in kake mladiče daje... svega i svašta  Wink

Sej ni težko, samo klikat po linkih in v iskalnik lepit imena. Bolj klikaš in iščeš, večja je verjetnost da kaj najdeš Tongue

Če kaj ne razumeš je pa googla translate tudi dober za razbrat bistvo Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2786 : četrtek, 15.03.2012 : 16:28:24 »

Se mi zdi, da sem zdaj celo mamo tega predvidenega legla našla, ampak ne bom lepla sem, ker ne smem...

S temle internetom in miljonom podatkom je vse drugo kot pred leti  Cheesy  Cool
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2787 : petek, 16.03.2012 : 12:49:21 »

Draga natta, dobro poznam  psičko in njenega prijaznega lastnika,ki živi le zanjo, ona je njegova edina ljubezen.Na žalost je  precej visoka,je potomka sicer lepega samca, vendar prihaja iz njegovega roda genetska napaka, primerek je tudi v SLO in tudi on to prenaša na mladiče,pa ga kljub temu parijo, doma in še drugje.
Poznam tudi nekaj Taliinih mladičev, sploh eden je zelo previsok.Psica ima sicer zelo lepo glavo(živa slika svojega očeta) in en kup titul.Ja, mi je rekel lastnik, da jo bo paril.
Premisli o tem nakupu.Je kar precej boljše izbire trenutno na razpolago.
Logiran
natta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


WWW
« Odgovor #2788 : sobota, 17.03.2012 : 12:45:25 »

"Je kar precej boljše izbire trenutno na razpolago."
gdje da tražim? može pomoć?
lp
Logiran
klemenko
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2789 : četrtek, 05.04.2012 : 16:29:38 »

Pozdravljeni,

po dolgem času se spet javljam, ker (seveda) potrebujem nasvet. Moja Geja bo letos poleti napolnila devet let in me počasi zanima kako kaj prilagoditi njeno aktivnost. Vajena je dolgih sprehodov in več urnih pohodov po hribih, vendar je v preteklosti že imela težave s hrbtenico in je ne bi rad preobremenil. sem sicer računal da bom opazil ko bo potrebno zmanjševati intenzivnost, vendar je, najbrž kot vsi beagli, v naravi vedno divja in navdušeno hodi. doma je sicer utrujena, ampak to je najbrž normalno. so recimo večkrat tedenski več urni pohodi v hribe še priporočljivi? ah ja, kolki so ok, smo jih slikali pred cca. dvema letoma. hvala za nasvet.
Logiran
Strani: 1 ... 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines