mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 05:35:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 434426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deo
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2370 : četrtek, 28.08.2008 : 15:51:38 »

Ferry,
lepo se ti zahvaljujem za tvoje izčrpne odgovore, ki mi bodo v veliko pomoč.

Vse dobro!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #2371 : nedelja, 31.08.2008 : 20:59:45 »

Mi lahko kdo na ZS sporoči vztreditelje ali psarne beaglov? Želim najti vzreditelja beagla za katerega njegovi ne skrbijo. Vodo in hrano ima, tudi kočo. Da cele dni sameva in jim celo uhaja na cesto inšpektorje ne zanima. Morda bo zanimalo vzreditelja.
Hvala.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2372 : ponedeljek, 01.09.2008 : 07:27:42 »

Lisa iz kje pa je kužek?

Na žalost ti lahko le povem, da je le ena vzrediteljica beaglov v Sloveniji, ostali pa so rejci - mazači, ki jim je samo do denarja in jim je čisto vseeno, kaj se potem s temi psički zgodi, glavno, da so pobrali denar. Tudi jim je čisto vseeno v kakšne roke oddajo kužka, če bi prišel mesar in rekel da ga bo imel za klobase, vseeno, samo da plača. Res je žalostna situacija pri beaglih in zato se take reči, kot ti pišeš tudi dogajajo. Žal je to dejstvo, saj večina vzrediteljev izhaja iz lovskih krogov, kjer je žival stvar, ki prinaša denar in čisto nič drugega.

Poslala ti bom na ZS to edino vzrediteljico, kateri ni vseeno, kaj se z njenimi kužki dogaja. Če ni od nje, potem ne boš dosegla nič pri drugih mazačih, žal bo kuža živel svojo žalostno usodo, dokler ne bo končal nekje pod kolesi.

Zato se velikokrat tu na forumu razburjamo, ne kupovati tako, ne tam, vendar brez uspeha, ljudje gredo tja, kjer je najceneje in kupijo od takih mazačev in med njimi je tudi veliko popolnoma nepirmernih kupcev, ki se te "stvari" naveličajo v nekaj dneh, jo "zaketnajo" oz. spustijo, naj teka okoli, mogoče se jo pa znebimo. Res žalostno!!!

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2373 : ponedeljek, 01.09.2008 : 08:15:12 »

LISA ima podatke v zasebni posti.
Logiran

Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2374 : ponedeljek, 01.09.2008 : 12:43:45 »

Hvala Jana za posredovanje,

upam, da bo nekdo kužka odrešil muk in trpljenja, baje da so že s prejšnjim psov izredno grdo ravnali, sedaj nadaljujejo tradicijo, revček ubogi, saj je še otroček. Mah, bolje da pozabim!

Rejec tega kužka je eno izmed najslabših bitij v tej Sloveniji, mislim, da mu celo zloglasni slovenski preprodajalci segajo le do kolen, res pravi mučitelj živali in baje je kuža še vedno polen glist (tak je priše že k hiši, ker ta mazač za živa bitjeca ne da niti centa), najbrž necepljen, ... GROZZAAA!!! Njemu je čisto vseeno kako končajo psi, ki jih je skotila njegova psica, edino za kar bi se pomoje ponudil je za "šus" v glavo, če psa nočete več imeti, drugega pa tako ne zna. Krutež nad kruteži in ljudje veselo kupujejo od njega pse in mu plačujejo za mučenje, ogabno!!

Lp
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #2375 : ponedeljek, 01.09.2008 : 15:10:30 »

Ferry, brez zamere ampak ne moreš govoriti da je ona edina dobra vzrediteljica v sloveniji...in da je drugim samo za denar...
Vsak se trudi po svojih najboljših močeh ampak ti moram žal res dati prav da je nekatrim res vseeno kaj delajo z obogimi malčki...ne moreš pa trditi da je čisto vsem za denar...
Vzrediteljica moje psičke je zelo prijazna in se je zelo trudila kot pri vzgoji in pri vsem... Tudi njo zanima kako je z psički in tudi bo organizirala piknike tako da se bomo srečavali in že potem vidiš da ji ni čisto vseeno...!
Ferry vem da si jezen ker je toliko teh "mazačev" tudi jaz sem ampak čisto vsi pa spet niso in prosim ne govorite tega povsod kakšni so drugi saj jih ne poznate osebno in ne veste kakšni so...
Pa brez zamere, Lp Lara
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #2376 : ponedeljek, 01.09.2008 : 19:18:13 »

Z osebo s katero sem prišla v stik preko podatkov na ZS sva ugotovili, da kužek izhaja od tako imenovanega mazača. Svetovala mi je kako naj ravnam, da z nepravilnim ukrepanjem ne pahnem kužka v še večjo bedo. Hvala.
Hvala tudi tebi Jana  Smiley.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2377 : ponedeljek, 01.09.2008 : 19:25:42 »

Super, LISA, me veseli.
Vse se da, ce se hoce in ce nekdo potrebuje pomoc.
Upam, da se bo malemu beaglu dalo pomagati.
Logiran

Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #2378 : ponedeljek, 01.09.2008 : 22:02:36 »

LISA, koliko pa je star ta beaglček?
In iz kje približno je...?
Lp, Lara
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2379 : torek, 02.09.2008 : 07:53:47 »

Larra,

beagle je polbratec tvoje psičke in ta oče tvojega psa naskakuje psice teh najbolj groznih mazačev in mu je ravnotako vseeno, kje konča njegov podmladek, res žalostno.

Kar se pa tiče vzrediteljstva, je res samo ena oseba v Sloveniji in tako bo dolgo tudi ostalo. Larra si še premlada in prezelena v tem svetu (kupila se beagla pred nekaj meseci in zavedaj se, da te to še ne naredi vseveda), da bi dojela kaj je to vzreditelstvo in zavedaj se, da to še zdaleč ni to, da imaš psico (z slabim poreklom) in potem izbereš najmanj primernega samca (seveda v Sloveniji itak drugega ni, tujina je predaleč in predraga - KLASIČNO) in potem imaš kar mladiče. Larra tako se ne dela. Vzreja je zahtevna in zakomplicirana stvar in ni samo to, da imaš mladiče in pika. Oseba kjer si kupila psa je še daaaaaaaaaaaaaleč od vzrediteljstva. Glede na kvaliteto beaglov v Sloveniji je le primpomogla še k nekaj nekvalitete in nič drugega. Kar se pa tiče skrbi za mladičke, pa hvalabogu, da je skrbna, vendar to še ne pomeni, da je vzreditelj (potem bi bi s tem imenom okronani lahko tudi tisti, ki producirajo mešančke, pa za njih dobro poskrbijo).

Lisa, super, res manjka takih dobrih ljudi kot si ti. Mislim, da bi bilo življenje veliko lepše, če bi imel vsak vsaj 1/2 tvojega srca!!! Hvala in upam, da bo imel kužek srečo in bo dobil lastnika, takega kot si ti.

LISA, koliko pa je star ta beaglček?
In iz kje približno je...?

Beagle je otroček, skotil se je 9.5.08, prišel v družino kot darilo za razvajenega mulca, ves glistast, necepljen in absolutno premlad in sedaj je zanemarjen, zaketnan, .... Najhuje pa je slišati, da bo ta kužek celo življenje zunaj na ketni (baje je bilo tako že z njihovim prejšnjim mešančkom), naj bo -20°C, brez vode, hrana??, ...

Beagle je iz gorenjske.

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2380 : torek, 02.09.2008 : 12:35:12 »

Košaro, ki se mi je zdela od oka dovolj močna, da bi se v njej komot peljal manjši bigl sem videla v Alerju - je pa že nekaj časa od takrat, tako da ne vem, če jo še imajo.

Ampak zakaj bi pa košaro sploh rabila? Psi (tisti normalni, kamor naj bi bigli menda še sodili) so narejeni za tek. Psu, ki je primerno vzgojen in telesno pripravljen je tek ob kolesu v največji užitek in ne muka (muka mu je kvečjemu počasna hoja na povodcu). Celo tistim, ki imajo displazijo kolka tek lahko samo koristi - če pes teče večinoma kas in ne vleče pretirano. Je pa treba psa lepo postopno pripraviti, najprej na mehkejših podlagah (kakšne potke čez travnike ali gozdne poti), potem gremo na makadam in nazadnje na asfalt. Po asfaltu lahko tečejo samo odrasli psi z dobro utrjenimi vezmi in blazinicami. Pa še to ne prav daleč (saj zadeva ni tako grozna - večinoma pes lahko teče po peščenem ali travnatem robu). Tempo je treba prilagoditi psu. Če delamo tako opazimo, da psi večkrat menjajo tempo, del poti pregalopirajo, potem gredo v kas, pa spet pospešijo...V takem gibanju ni prav nič nenaravnega.

Ne pišem kr neki. Vse moje psice (ne glede na pasmo) tečejo. Najstarejša je tekla ob kolesu do dopolnjenega 15 leta. In ima še danes pri 17 zavidljivo lepo ohranjene sklepe in presenetkljivo malo mišične atrofije.

Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2381 : sreda, 17.09.2008 : 13:07:23 »

Lisa!Upam, da se je za malčka že našla kaka rešitev, drugače bomo pa s skupnimi močmi na kak način pomagali, saj se zima neizbežno približuje.Lahko se spet kaj slišiva.

LP Neva
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #2382 : torek, 23.12.2008 : 19:56:38 »

IZGUBILA SE JE SENA!

Ušla je v okolici Nadgorice (obrobje LJ ob Trzinski obvoznici), na Oljski gori (oz, nekaj podobnega). Na ovratnici je obesek, ampak je gor napacna stevilka. V levem usesu ima vtetovirano stevilko 144.

Ce jo kdo kje opazi, naj poklice na ****.

Takole pa zgleda: http://www.moj-album.com/slike/397598/zP4ZFtKbJ_vlLKgd.jpg   
                             http://www.moj-album.com/slike/397598/hZfw1sqExMt_pyPS.v.jpg (leva je Sena)
Nic ni potrebno posiljati okrog po mailih.
Hvala

Logiran
Geia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


« Odgovor #2383 : sreda, 24.12.2008 : 17:28:39 »

Zdravo,
Sporočam, da je Sena doma. Živa, zdrava in lačna. Letos bomo imeli pravi Božič!
Lepe praznike!
Geia
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #2384 : petek, 26.12.2008 : 23:23:36 »

SUPER!!! Kiss Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines