mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 04:18:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432254 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2610 : petek, 07.10.2011 : 11:46:32 »

Oj,

bo še priložnost, da kaj obdržiš, ko bomo ponovili "poroko" Roll Eyes!

Mislim, da je kar zanimiva kombinacija in ima Tinka res dobro genetiko zadaj, kar je pa najbolj pomembno, seveda genetiko v smislu zdravlja in lepote.

Komaj čakamo piknik Cheesy!

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2611 : petek, 07.10.2011 : 13:47:45 »

PS: Oprsnica nima nič pri vlečenju. Tu je važna doslednost. Pes lahko vleče tudi na haltiju, če ma čas se naučit kako.  Roll Eyes Tongue

Je pa res, da oprsnica, če ni pravilno izbrana, lahko vpliva na gibanje in je dejansko manj udobna kot ovratnica. Pes se lahko prej kje zatakne itd. Sicer pa je stav osebne izbire na čem bomo sprehajali psa in ne dobrega ali slabega vzreditelja  Roll Eyes
Jaz sem pri moji uporabljala oboje in zaradi tega nič ne vleče.  Evil

Je dooooosti bolj problematični fleksi pa ne zato, ker bi bil že sam po sebi zanič, ampak ker vodniki z njim "zaspijo". Ne povzroča vlečenja sam po sebi!
Logiran
kajak
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #2612 : sobota, 08.10.2011 : 19:35:53 »

Mi tudi pridemo na srečanje Smiley
Logiran
kajak
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #2613 : sobota, 08.10.2011 : 19:48:13 »

Mi tudi pridemo na srečanje  Smiley
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2614 : nedelja, 09.10.2011 : 08:45:40 »

Super,se veselim.Čim več nas bo, bolj bo zanimivo.
Fleksi je tudi zame največja bedarija in ga vsakemu odsvetujem.Vem da je največ odvisno od lastnika,kako bo sprehajal svojega psa, prav zato je pametno, da grejo začetniki v kako pasjo šolo.Ni pa vsak človek talent za vzgojo psa.Fly, naprimer je z lastnikovo vzstajnostjo že čisto OK, brez šole.Mislim pa, da bo velik problem z Fluxovim lastnikom, 100 % boljša vodnica je gospa.Ko delaš s psom, moraš biti res samo z njim, ne pa da misli uhajajo takrat še na drge stvari.Vsaj jaz imam take izkušnje.Če je vodnik nervozen,se to prenaša na psa, če ni dosleden, pa to kuža hitro izkorišča in uveljavlja svoje muhe.
Danes gremo z našimi puncami po kostanj za piknik, obeta se lep dan.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #2615 : nedelja, 09.10.2011 : 09:20:14 »

Meni je Flexi tudi bedarija, sploh pa v procesu učenja psa. Ok, fajn je včasih, ko pes že zna ukaze, je vajen hoje na povodcu itd. in ga zaradi raznoraznih okoliščin ne moreš spustit, in mogoče za vajo odpoklica (čeprav je tukaj boljši sledni povodec) drugače pa...
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2616 : nedelja, 09.10.2011 : 11:09:17 »

Pasjo šolo bi jaz priporočala vsakemu, tudi tistemu, ki kake izkušnje že ima, pa so že malo "zastarele", tako kot moje. Včasih so ti samo povedali, kaj smeš in česa ne, danes pa (vsaj v tej šoli, kamor mi hodimo), zvemo še precej več - npr. kako pes razume naše obnašanje (in nas potem "prinese naokrog"). Jaz sem v sredo bila prvič zraven v šoli, prej dvakrat nisem imela časa in je Fluxa peljal sin - Eka, hvala za informacijo o tej pasji šoli, ker mislim, da je res v redu. Smiley
Kar se pa hoje na povodcu tiče-bodo počasi že vsi družinski člani ugotovili, da ni psiček revež zato, ker vleče...

Flux je včeraj prvič videl (in okusil) sneg - bil je navdušen!

Lep jesenski dan vsem biglašem!
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2617 : ponedeljek, 10.10.2011 : 07:47:28 »

Oj,

Angseter, a imaš beagla??

To sprašujem zato, ker je ta pasma res nekaj posebnega, predvsem pri vztrajnosti, vem, ker nimam samo beagla in oprsnica bi se definitivno obrestovala pri mojem drugem peseku "nebeaglu" oz. še kaj drugega, mogoče tudi navaden sukanec, pa ima pes več kot 30kg, pač je drugačen, kot beagle in po nekaj korekcijah dojame, kaj ni OK in kaj je OK. Beagle pa mogoče po 10 korekciji naredi dva koraka brez vlečenja, potem pa spet akcija, ...., skratka res vztrajno bitjece.

Če nimaš beagla, ti priporočam enega mladega živahneža, preden boš ti z doslednostjo dosegla, da te bo poslušal, ti bodo odpadli prsti in še kaj drugega, beagli so znani po vztrajnosti, npr. naš je sposoben vlečti tudi ure in ure, kljub tvojim korekcijam in trudu, tako, da velikokrat volja prej izgine pri tebi kot pri beaglu, razen če nisi "fitness freak" in pa človek z železnimi živci. Zato je priporočljivo, da delaš s "pripomočki, opremo", ki ti kar se le da olajšajo vzgojo, ne pa da si izbereš najtežjo varianto "pripomočka, opreme" s katero bodo tvoji dosežki vidni šele po daljšem času.

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2618 : ponedeljek, 10.10.2011 : 10:26:38 »

Nimam. Sem pa že mela v tečaju goniče. Dvomim, da ta pasma niso več psi ali da so tako posebni goniči, da ničemur drugemu niso podobni po obnašanju.   Roll Eyes

Vsaka zadeva ima pluse in minuse. Kot sem napisala, stvar osebnega okusa.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2619 : ponedeljek, 10.10.2011 : 11:50:35 »

No, se opazi,

potem ti pa povem, beagle je gonič, ampak če boš prave lovce vprašala, se beaglov raje izogibajo, ravno zaradi njihove "posebnosti" in ta se imenuje VZTRAJNOST, kar je včasih moteče tudi pri lovu in zato raje uporabljajo goniče druge pasme.

Vprašaj Eko, kako se človek počuti, ko gonič ne odneha z gonitvijo zajca ali lisice in to lahko govorimo v dnevih. Enaka vztrajnost kot pri lovu, pa se kaže tudi pri drugih stvareh, torej, moje mnenje in izkušnje, oprsnica, povzroča trpljenje lastnika in seveda dolgooooooooooootrajen trening, da se mogoče beagla navadi na lepo hojo brez vlečenja.

Sicer pa se strinjam vsaka zadeva ima pluse in minuse, okus pa praktičnost sta pa čisto druga pojma in tukaj definitivno zagovarjam zadnje, pred okusom.

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2620 : ponedeljek, 10.10.2011 : 12:35:24 »

In to pravim jaz... NE pomaga ne ovratnica ne oprsnica, ampak vztrajnost vodnika. Pes bo vleku enako na enem ali drugem, če se mu bo dovolilo... Wink
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2621 : ponedeljek, 10.10.2011 : 14:07:12 »

Sorry,tudi meni oprsnica ne sede.Pa še na psu mi butasto izgleda.Ravno tako halti ovratnica in flexi povodec.Sicer imamo oprsnice doma-veliko,ampak jih uporabljamo samo pri sledenju.In naši psi to zelo dobro vedo.Ko potegnem oprsnice iz nahrbtnika se točno ve kaj gremo delat.Tudi en flexi je pri hiši-uporablja se izklučno pri gonečih psicah,ki so v tem času(obdobje 1 meseca) obsojene na sprehod striktno na povodcu.
Pri mladičih do 1 leta starosti je pri meni obvezna oprema sintetična raztegljiva ovratnica in pa navaden povodec,po letu dni starosti pa psi dobijo enojne zatezne ovratnice.V tem času so se še vsi navadili na normalno hojo ob nogi in na odpoklic,če so spuščeni.Ob treningu odpoklica prav tako ne uporabljam slednega povodca.Se pred tem trudim,da z psom nimam predhodnega konflikta,tako da vsi radi pridejo k meni.Pravzaprav se še na sprehodu,ko so spuščeni ne oddaljujejo od mene za več kot 10m.
Tjaša
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2622 : torek, 11.10.2011 : 06:03:29 »

Čisto na kratko bom povzela bistvo, da nebo nesporazumov,

če vzamemo istega beagla in npr. zatezno vratnico, bo vlečenje odpravljeno v nekaj dneh DOSLEDNOSTI, če pa vzamemo oprsnico, pa bo trajalo MESECE. Danes pa vsi dobro vemo, da je malo ljudi s časom in živci, da bi se s psom toliko časa ukvarjali, da bi odpravili le eno od mnogih težav. Mi smo pri našem prvem beaglu zadevo hitro rešili ravno z zatezno vrvico, pa so tako vsi proti, in potem vsi pravijo ko nas vidijo z zatezno, joj revček to vratnica pa ni OK, to ga boli. Jaz pa potem vedno ljudi vprašam, kako ga bo pa bolelo, če mu pa prosto binglja na vratu, kot ogrlica???

Torej moje izkušnje mi pravijo, beagle in oprsnica, zalo zelo zelo težka naloga, nisem pa nikoli rekla, da je neizvedljiva.

Lunca, tvoji peskoti so pa itak pravi cukri, kar se poslušnosti tiče, sm kr malo "fouš" Roll Eyes.

Lp
Logiran
kajak
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #2623 : torek, 11.10.2011 : 14:51:08 »

Zdaj ko tole prebiram šele spoznavam,kako sem lahko veseu,da Fly ne povzroča problemov na vrvici.
lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2624 : torek, 11.10.2011 : 17:25:14 »

Kajak!Seveda ni povzročala težav,saj ste dosledno upoštevali,kar vam je bilo svetovano.Mislim,da dolgoletne izkušnje prinesejo svoje in rada jih delim s kom, ki moj nasvet želi upoštevati.Saj ne dajem ovratnic s povodci in ostalih stvari za brez veze zraven, ko nas malčki zapustijo.
Lunca, tvoji so pa itak nekaj posebnega.Če bi z našimi hodili tako po Rogu, kot s tvojimi, bi jih dobila nazaj čez par dni.Saj večinama jagrov ,sploh v vaših koncih, išče po več dni,eni pa jih itak ne iščejo, itak pa veš kako in kaj.
Logiran
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines