mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 04:17:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432249 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2580 : četrtek, 22.09.2011 : 09:21:15 »

Eka,

Ja, škoda, da smo v Kopru le v nedeljo, Flux-a smo videli, da je pravi lepotec, tako, da upam, da ne bo to zadnjič, ko bo stopil v ring.

Lp
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2581 : četrtek, 22.09.2011 : 10:27:27 »

Škoda, da ne bo skupaj cela "družinica".
Upam, da se vidimo ob kaki drugi priliki-gotovo bomo Fluxa še kam peljali, če se bo le kolikor toliko spodobno vedel. Wink
Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2582 : petek, 23.09.2011 : 11:48:01 »

Ga bomo že naučili,da se bo obnašal tako, kot je potrebno.
Seveda, cela, že kar precej velika "družinica" se bo zbrala prav kmalu, oktobra, na kostanjevem pikniku.Žal nekaterih ni več med nami, pa upam, da pridejo vsaj njihovi lastniki.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2583 : petek, 23.09.2011 : 11:57:26 »

Super,

mi smo načeloma oktobra "frej" razen 2.10. CACIB Koper, potem pa kratke razstavne "počitnice"!

Letos če bo vse posreči, bo našim peskotom uspelo skupaj zaključiti 10 šampionatov. Ferry 2 (in končno bo dočakal upokojitev!!), Nahid 5 in naša mala Daisy 3!  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Lp
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2584 : petek, 23.09.2011 : 12:12:20 »

O,bravo,ste bili pa letos pridni!Tudi pri nas,če bo vse po sreči bomo letos končali četrti šampionat.Vsak po enega.Najprej Zani in Tinka,potem Fly,sedaj pa je na vrsti še Zaina.
Tjaša
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2585 : sobota, 24.09.2011 : 12:11:51 »

Lunca,Ferry!Čestitke...tudi mi zaključujemo z vsako po 2 šampionata, nekaj pa je še odprtih.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2586 : nedelja, 25.09.2011 : 22:24:57 »

Vem pa iz izkušenj, da beagle naravnost obožuje toploto, poleti se bo vlegel pri 40 stropinjah na sonce, pozimi pa se bo kljub temeraturi stanovaja na 25 stopinjah, še zavil v 50 odejic.

Kljub temu, da absolutno zagovarjam to, da pes živi z lastnikom, se z napisanim ne morem strinjati. Naša Asta (načeloma) živi v pesjaku. Ko sem doma, je dostikrat z mano v hiši. Pozimi v petih minutah sope in je strašno nemirna, zato jo peljem nazaj ven, kjer je popolnoma zadovoljna (ko je minus, spi ponoči v hiši). Tudi odeje so pretiravanje... Moj Živko, ki je bil strašni zmrzljivec in je že pri 15-ih stopinjah plusa za sprehode rabil plašček (živel je z mano v stanovanju), ni maral biti pokrit z odejo. Torej... Kljub temu, da pesjakov ne zagovarjam, menim, da psu ni nič hudega, če je pri tempreraturah nad 0 stopinj Celzija zunaj. Sem ugotovila (čeprav nerada), da naši Asti bolj ustreza rahel minus kot 25 stopinj plusa. Menim, da je predvsem (oz. bolj kot nastanitev) pomembno to, da se s psom dovolj ukvarjamo in da mu nudimo ustrezno (pasmi in posameznemu psu primerno) oskrbo.

Seveda, cela, že kar precej velika "družinica" se bo zbrala prav kmalu, oktobra, na kostanjevem pikniku.Žal nekaterih ni več med nami, pa upam, da pridejo vsaj njihovi lastniki.

Eka, je ta piknik samo za tvoje beagle ali lahko pridejo tudi beagli od drugih vzrediteljev? Jaz bi namreč še vedno rada, da bi ti ocenila našo Asto. Tako čisto zaradi mojega firbca... Mi je jasno, da ocena verjetno ne bi bila najboljša, pa bi vseeno rada vedela... Smiley
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2587 : ponedeljek, 26.09.2011 : 09:56:55 »

Sonce rumeno,

do sedaj sem srečala že krepko preko 50 vzrediteljev iz celega sveta in ti tega - beagle zunaj, ne bodo potrdili.
 
Vsaka žival se pač prilagodi kakorkoli ve in zna, glede na to kako lastnik z njo dela, ker ji drugega ne preostane. Nisem, pa nikoli trdila, da beagle ne sme biti zunaj, seveda je lahko samo ko pa se znoči (jeseni in pozimi, ko je pač mrzlo), pa je beagle definitvno za tople prostore in ne za zunaj in absolutno ne v samoti.  Tudi priznan slovenski kinolog, je pred kratkim v eni od pasjih oddaj povedal, da samevanje kužka zunaj pred hišo (neglede na pasmo), medtem, ko je večino časa njegova družba v hiši, ravno ni pozitivno za njegovo "počutje".

Tudi to z odejicam, pač tak je beagle in ni moja izkušnja popolnoma nič drugačno od ostalih lastnikov beaglov, da imajo izredno radi toploto in jim je vsaka odejica dobrodošla, ko jim pa dobesedno "zakuha" pa ven zlezejo. Pač seveda pa vzemam v ozir da ravno vsi pa niso karakterno enaki, no, naš drugi beagle je isti in pomoje bodo tudi ostali enaki. Toplota "rules"!

Pač se pa kuža marsičesa navadi, vendar, jaz sem že v prvem postu napisala, kaj je najboljše za beagla in zame osebno ostaja na prvem mestu življenje v družbi s psi oz. lastnikom v hiši ali stanovanju (ali v drugem prostoru, ki je ob nizkih temeraturah ogrevan), če je oboje (pasja in človeška družba) je pa sploh idealno in definitivno čez dan veliko veliko zunaj, vendar absolutno v družbi.

LP
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2588 : ponedeljek, 26.09.2011 : 10:22:50 »

absolutno ne v samoti.  Tudi priznan slovenski kinolog, je pred kratkim v eni od pasjih oddaj povedal, da samevanje kužka zunaj pred hišo (neglede na pasmo), medtem, ko je večino časa njegova družba v hiši, ravno ni pozitivno za njegovo "počutje".

Pač se pa kuža marsičesa navadi, vendar, jaz sem že v prvem postu napisala, kaj je najboljše za beagla in zame osebno ostaja na prvem mestu življenje v družbi s psi oz. lastnikom v hiši ali stanovanju, če je oboje (pasja in človeška družba) je pa sploh idealno in definitivno čez dan veliko veliko zunaj, vendar absolutno v družbi.

Se popolnoma strinjam.
Logiran
Ozzie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2589 : ponedeljek, 26.09.2011 : 14:06:40 »

Pozdravljeni....danes mi je "administrator" tega foruma dal zeleno luč, da se vam pridružim in najprej zahvalim (in pohvalim) za vse napisano do sedaj!! Skoraj vse sem že prebrala in izvedela marsikatero zelo uporabno info glede svojega ljubljenčka.

Pa da se vam na kratko predstavimo: smo družina (živimo v Celju, blokovsko stanovanje), ki dejansko nima nikakršnih izkušnj z vzgojo psa (do sedaj smo imeli ljubkega malega zajčka, ki je po 3 letih umrl, in pa akvarij poln zlatih ribic - dober....neki je).
Psa si je hči želela na vse pretege...to leto je za 13 roj.dan dobila psa, ki si ga je sama želela - malega beagla, ki smo ga poimenovali Ozzie. Lahko rečem, da smo naredil "domačo nalogo" in dosti stvari prebrali, prediskutirali (tu zopet - dosti hvala VAM)..a sedaj ko je tu....smo zelo pozitivno naravnani....a se z njim učimo vsak dan posebej.
Torej Ozzie....večinoma lula zunaj, kaka samo zunaj...grize vse kar gre mimo njega, povdec mu je nekaj, kar noče... , je in pije (verjetno) dovolj.

Upam, da vas bom ob kakršnih koli priložnosti lahko zaprosila za kakšen nasvet...

Lp, Jana

Tolk o nas...lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2590 : ponedeljek, 26.09.2011 : 17:34:00 »

Sonce rumeno,to je načeloma srečanje naših beaglov, z nekaj izjemami.Se bova dogovorili, ko bom kaj več vedela(fiksni datum...).
Ozzie- dobrodošla med nami.Če ni skrivnost, nam povej izvor tvojega beaglčka.
Včeraj sem na razstavi videla lanskega mladinskega evropskega prvaka.Če ne bi vedela, kdo mu je ta naziv dodelil, bi bila zelo šokirana, tako pa sem ostala raje brez besed in si mislila svoje.
Ferry,čestitke za včeraj, mi smo pa tudi zadovoljni z dvema CAC,CACIB in R.CACIB ter dvema zaključenima šampionatoma.Če se ne motim bo Flux sošolec od vaše lepotičke.Upam, da bosta pridna učenca.
Logiran
Ozzie
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #2591 : ponedeljek, 26.09.2011 : 20:32:49 »

ooo..prvi odziv! Cheesy

Naš Ozzie je prišel k nam iz Luč ob Savinji...Njegovo ime, ki so mu ga dodelili je Eron - moja hči si je želela drugo ime. In danes je napolnil točno 2 meseca.
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2592 : torek, 27.09.2011 : 08:56:43 »

danes gremo prvič v šolo Roll Eyes
flux je sicer zelo dovzeten za nova znanja, ampak hitro tudi pozabi na kak ukaz, če mu trenutno ne paše - mislim, da bomo kar vsi učenci, ne samo Flux Smiley
eka, ali je kaka možnost, da pridemo jutri (sreda), v četrtek zvečer imamo spet šolo
lp
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2593 : torek, 27.09.2011 : 12:22:57 »

Ja,

hvala Eka, enako, čestitke, za 2x CAC, 1x CACIB in 1x R.CACIB. Punce so se res odlično odrezale!

Ja s Fluxom se pa žal zgrešimo, ker smo v terminu s starejšimi, torej ob sredah in petkih. ŠKODA!!

Ja, kar se pa Evropske razstave 2010 tiče, pa žalostno, da je pes s takim defektom, mladinski evropski prvak, beagle je pa ja lovska pasma in grozno zgleda, ko zaradi takega defekta prav težko teče in potem mu je še dodeljena taka titula  Angry sram Lips Sealed!

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2594 : torek, 27.09.2011 : 18:18:45 »

Ozzie! A ,potem ste pa kužka šele dobili, če prav razumem, saj nam ZAKON veleva, da se mladički lahko oddajajo z napolnjenimi 8 tedni.Ne vem pa koliko kaj ta rejec te stvari upošteva.Kolikor vem ni preveč na dobrem glasu.Sicer pa ni važno.Glavno,da ste vi zadovoljni z mladičkom in da ga imate radi.Veliko veselja z njim,vam želim.
Logiran
Strani: 1 ... 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines