mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 04:17:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432248 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2565 : torek, 30.08.2011 : 18:03:17 »

Hvala!Nič še ni zamujenega,ko je bil na počitnicah je kar lepo hodil,doma pa seveda izkorišča.AjaOto-pa še kako gre beagle lepo poleg, brez vsake klobase,če ga to učiš že od malega in ne dovoliš, da je on tvoj gazda.Red je red,saj ni potrebno,da za vsako malenkost dobi kaj za pod zob.
V novi reviji MOJ PES je predstavitev pasme beagle.Saj se več ne čudim,da ljudje kupujejo približke, ko pa v neki "kao strokovni reviji" prikazujejo pse, ki po izgledu še zdaleč ne ustrezajo standardu FCI 161 in so polni genetskih napak, kar lahko ugotovi vsak,ki ima zdravo pamet.To bom tudi v sredstvih javnega obveščanja povedala avtorju članka,oziroma uredniku revije.
Joe cool, kar vztrajno ,brez popuščanja, ko pridem iz dopusta bomo trenirali skupaj, poiskusili bi na CACIB-u Koper(nekje je treba začeti),za Vrtojbo bi pa moralo biti že vse  utečeno, če boste lepo disciplinirani vsi člani družine, seveda.Škoda je takega primerka,kot je Flux, za peglanje kavča, naj ljudje vidijo, da so tudi v SLO beagli v pravem pomenu besede!!!
Logiran
kajak
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #2566 : torek, 30.08.2011 : 19:31:15 »

 ;DGlede na to,da je Fly sestra od Fluksa,bom pa še jaz podal svoje mnenje.
Fly na povodcu lepo hodi poleg,vsaj takrat,ko jo jaz vodim,pa tudi hčera in moja boljša polovica nimata kakšnih
večjih težav pri vodenju.Je pa res,da ni bila nikoli na fleksiju,smo se strogo držali Nevinih navodil in uporabljamo
kratek povodec s klasično ovratnico.Pred vsakim prečkanjem ceste se Fly na ukaz stoj ustavi in potem v večini primerov tudi avtomatsko usede,drugače sledi ukaz sedi pa je to to.V naravi ob Savi jo imam ponavadi spuščeno in sem spoznal,da
je samo lovit ne smem,pa potem sama pride poleg.Drugače to vzame za igro,pa si pečen in lahko z njo do onemoglosti tečeš,pa je ne boš ujev. Dosti tudi prakticirava normalen tek in ukaz stoj,sedi,najprej s povodcem,potem pa ko je spuščena.Je nagrajena s priboljškom,ne vedno,včasih samo z lepo besedo in božanjem po glavi.Prinese tudi palico,če je ne najde,jo spodbujamo pri iskanju in je potem nagrajena.Da tačko,gre pred vrata cvilit,če je treba ven in tudi ukaz
prostor počasi dojema.Zdaj pa druga plat medalje!!Zgrizla nam je nekaj malega inventarja v stanovanju,prisvojila si je
hčerino posteljo.Samo enkrat je ležala gor,pa je bilo konec.Po 14 dneh smo obupali s preganjanje s postelje.Ko smo jo spravljali dol je renčala,se upirala z vsemi štirimi,Sicer je mogla it na svoj prostor,pa je bila čez dve minuti spet gor,če si ji le pete pokazu.Rada je skakala v druge pse,pa tudi ljudi,pa jo to počasi mineva,z našo pomočjo,smo kar hudi nanjo.
Največji problem pa trenutno predstavlja njeno lajanje in skakanje v moji dami,pa tud neki grizla bi,sicer ne konkretno,kadar ji ni kaj povolji.Zgleda,da so ji sprehodi tok všeč,pol pa protestira na tak način,ko pridemo pred blok,pa tudi po igri doma ima podobne proteste.Zdaj ponavadi to rešmo tako,da ji preusmermo pozornost s kakšnim priboljškom ali pa ostrim ukazom mir,prostor,drugače gre pa na hlajenje v boks.Teli beagli so zgleda namazani z vsemi žavbami,inteligentni in potrebujejo dosledno vzgojo,brez popuščanja.Naš prosti čas je sedaj večinoma namenjen njej,pa tudi budilke zjutraj ne potrebujem več. Grin
lp

Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2567 : sreda, 31.08.2011 : 16:18:02 »

Hvala, Eka za spodbudne besede, se bomo trudili dalje in tudi Kayak, vidim da imata naša sorodnika dosti stičnih točk. Flux je zelo priden, kar se tiče čistoče, tudi javi, da mora iti na potrebo, grize samo svoje igrače, od ostalega pa copate in časopis. Tudi on je zasedel kavč v dnevni sobi, na katerega smo ga spustili 1. dan, drugače ve, da ne sme na ostala ležišča (ampak je skušnjava včasih prehuda). Sicer sede, leže, da tačko in z veseljem se igra prinašanje stvari. Ni jutranji vstajalec, odkar mu ni treba ponoči it lulat, zjutraj kar potegne - pred osmo noče vstat. Isto je delal tudi, ko je bil pri Eki na počitnicah.
Ja Eka, če pa kaj, se strinjam, da to ni pasma za kavčiranje (oz. samo za zelo omejen kratek čas, potem pa - akcija! Če je slučajno videti, da se je popoldne na sprehodu utrudil - zvečer je že v polni formi in pripravljen na podvige, tako da je lepo videt živahnega Beagla.
Še nekaj kako je s hrano za mladiče-do kdaj naj jo dobiva?
lp Smiley
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2568 : sreda, 31.08.2011 : 17:09:18 »

joe cool,se slišimo jutri,potem me do 20.9. ne bo v SLO . Upam,da se bom vračala ob kaki primerni uri,da še Fida pogledam, so tudi zainteresirani za kako razstavo.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2569 : četrtek, 01.09.2011 : 14:05:30 »

Ja kar se tiče vzgoje, pri beaglu je žal tako, da bo do konca svojega življenja "testiral" lastnika ali pravila še držijo ali ne, zato pa poznavalci te psame že vnaprej opozarjajo, da beagle ni za začetnike oz. je izredno zahteven kužek.

Pri nas doma je tako (fleksija nismo nikoli uporabljali), vendar se kuža obnaša popolnoma različno glede na to, kdo ga pelje na sprehod in natančno ve kateri član družine je šibkejši in ga lahko izkorišča, z vlečenjem, lajanjem, itd. Enako je tudi doma, zato je potrebno biti dosleden vedno v vsaki situaciji in seveda mu moraš dokazati da si "vodja kardela" in ne član oz. njemu enak ali pod njim, tako bo vzgoja veliko lažja.

Lp
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2570 : četrtek, 01.09.2011 : 15:04:21 »

Ferry, na to, da beagle testira lastnika, smo bili vnaprej opozorjeni in res točno ve, kdo mu kaj dovoli in to skuša izkoriščati. Kar se hoje na vrvici tiče, sem pa videla pri svoji kokeršpanjelki pre davnimi leti, (ko še ni bilo flexov), kako se je prilagajala domačim sprehajalcem in je vedela, kdo v družini ji pusti, da ga vleče po zraku za sabo. Sicer je pa lepo vzgojeno capljala ob nogi.
Lp
Logiran
Bigzor
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2571 : sobota, 17.09.2011 : 21:53:27 »

Lp beagleljubci Smiley

Imam par vprasanj glede beagla in sicer je lahko ta pes sam 8ur na dan seveda na velikem ograjenem vrtu in pa ali je bolse imet psa v hisi ali zunaj v pesjaku ker opazam da jih m pr ljudi zunaj in pa par znotraj hise
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2572 : torek, 20.09.2011 : 12:14:02 »

Odvisno, kako je vrt ograjen. Najdejo namreč tudi najmanjšo luknjo. Sicer je pa pomembno, da se s psom dovolj ukvarjaš (in ne toliko, kje ga imaš).
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2573 : sreda, 21.09.2011 : 08:35:07 »

Jaz ti bom povedala, kaj je najboljše, kar lahko nardiš za svojega bigelčka, vse ostalo pa je tvoja odločitev, pač ljudje itak počnejo vse sorte, neglede na pasmo ki jo imajo, pa tudi če ni primerna za določene stvari. Redek človek raje kupi drugo pasmo od željene, npr. primerno za življenje zunaj, kljub na stotine danim nasvetom.

Rekla bom tako, BEAGLE ni primeren za življenje zunaj, beri zgodovino, psi so bili v Angliji v stajah oz. konjušnicah s konji itd. Če poznaš beagla boš ugotovil, da nima poddlake in da se mu po trebuščku vidi koža, ker ima tako malo dlake, torej ča takemu psu kdo privošči pri naših mrzlih temperaturah življenje zunaj, pač, nimam komentarja (naj sam poizkusi prespati brez obleke eno jesensko (raje ne bom rekla zimsko) noč zunaj, pa bo videl), je pa takih ljudi veliko.  Vem pa iz izkušenj, da beagle naravnost obožuje toploto, poleti se bo vlegel pri 40 stropinjah na sonce, pozimi pa se bo kljub temeraturi stanovaja na 25 stopinjah, še zavil v 50 odejic.

Druga stvar je beagle je tropni pes in res res uživa v družbi, najboljša je pasja, če pa že te ni pa človeška. Lahko se ga priuči, da je sam doma 8 ur, vendar postopoma in pa potrebno mu je priskrbeti veliko igrač in zabave, čene bo znal veliko uničiti.

LP
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2574 : sreda, 21.09.2011 : 10:27:05 »

No,naš dopust se je iztekel in naše beaglice,ki so bile v sinovi oskrbi so se nas zelo razveselile,posebno Tinka.
Ferry,strinjam se s tabo.Naši psi so sicer velikokrat sami 8 ur in več, vendar ne zaprti v stanovanju.Zelo uživajo zunaj, imajo več kot 1000m svojega prostora,kjer počnejo kar jih je volja, ko je hladnoin slabo vreme,  pa večinoma dremuckajo na svojih ležiščih v stanovanju.
Ferry, veselim se že razstavnega vikenda, da vidim vaša dva kosmatinca.

Lep dan
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2575 : sreda, 21.09.2011 : 12:13:56 »

Ha, ha, ha, Eka, si pozabila, ne dva, tri!!!

Smo že kar velika velika skupinica, smo izenačeni z vami, no če zanemarimo Ceneta.

Tudi mi se veselimo, mislim, da bo krasen izlet!

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2576 : sreda, 21.09.2011 : 12:52:19 »

Ops,oprosti, sem mislila na beagla., a gre dolgolasi lepotec tudi z nami?
Videli bomo tudi morebitnega Ekinega plemenjaka, ga bodo pripeljali pokazat.
Logiran
Bigzor
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2577 : sreda, 21.09.2011 : 20:00:36 »

Hvala za odgovore Smiley, drugace sam se nimam psa vendar se odlocam za nakup in bi pac preden se odlocim rad nabral cimvec informacij
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2578 : četrtek, 22.09.2011 : 07:15:59 »

Super Bigzor,

dobro je da se čimbolj informiraš, vendar je glavna naloga, da te informacije tudi vzameš v ozir, potem bo tvoja izbira sigurno pravilna.

Eka,

ni panike, seveda gre naš "dolgolasec" za nami, sicer pa je zaljubljen v bigle, tako, da bo užival v družbi.

Komaj čakam, da vidimo tega plemenjaka, upam, da se bo izkazal.

Lp
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2579 : četrtek, 22.09.2011 : 08:36:28 »

Bizgor, dober začetek, res je precej pomembno, da se o vsem pozanimaš pred nakupom psa.Po naši deželici je ogromno prodajalcev teh psov, ki nevednim in mladička željnim ljudem "nakladajo" same pohvalne in največkrat neresnične reči.Res škoda, da se niso avtorji oddaje Preverjeno oglasili tudi pri kakšnemu od njih, sploh takemu, ki ima licenco od KZS.Če te bo še kaj zanimalo, kar vprašaj.
Ferry- upam tudi jaz, se vidimo.V Koper pa pride tudi debitant Flux.
Logiran
Strani: 1 ... 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines