mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 04:18:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 432250 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sado
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2490 : ponedeljek, 01.06.2009 : 21:03:00 »

Sem verjetno res jaz, ampak se mi je zal mudilo domov, sem pa vseeno precej informacij izvedel od vase prijateljice.
Sem pa danes rezerviral psicko. Njeni starsi so v merah, samica ima 38cm, samcek menda 39cm. Vzreditelj je tudi relativno blizu, tako da se bom lahko veckrat oglasil pri njih in spremljal napredek zverinice.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2491 : torek, 02.06.2009 : 10:05:19 »

Sado!Slaba odločitev, te mere ne pomnijo nič.Ste sploh videli starše? Rodovnike?Mladiče?predvidevam, da ste naredili rezervacijo kar po telefonu.Koliko so mladiči sploh stari?Morate se zavedati, da kupujete družinskega člana in ne vrečo krompirja.Zelo lepo psičko, dobrih krvnih linij, dobre vzreje lahko dobite iz tujine, za realno ceno.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2492 : torek, 02.06.2009 : 10:08:53 »

En beagel iz razstave v Hrušici:


lp
Logiran
Sado
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2493 : torek, 02.06.2009 : 10:37:56 »

Sado!Slaba odločitev, te mere ne pomnijo nič.Ste sploh videli starše? Rodovnike?Mladiče?predvidevam, da ste naredili rezervacijo kar po telefonu.Koliko so mladiči sploh stari?Morate se zavedati, da kupujete družinskega člana in ne vrečo krompirja.Zelo lepo psičko, dobrih krvnih linij, dobre vzreje lahko dobite iz tujine, za realno ceno.
Narobe predvidevate. Po telefonu sem poklical vec rejcev oz. lastnikov legel in se z njimi pogovoril. Nekateri mi ze iz pogovora po telefonu niso bili vsec. Leglo, katerega smo sli pogledat tudi ni bilo nikjer oglasevano (morda v reviji Lovec, ma nisem siguren). Mladicki so sedaj stari 14 dni in smo si jih ogledali, prav tako pa tudi vse papirje in dokumente od samicke ter fotokopije dokumentov od samca.
Sicer pa, sam ne kupujem psa za vzrejo in ga tudi ne mislim vozit po razstavah. Psa kupujem da bo moj spremljevalec na teku, v hribih itd, zato mi je bolj vazno da je pes zdrav.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2494 : torek, 02.06.2009 : 11:10:03 »

Pri 14 dni starem mladiču še nimaš kaj videti.To je še vedno ena mejhna slepa kepica,ki še niti živeti ni dobro začela.Poleg tega me moti nekaj.Rejec(zame to ni vzreditelj),ki spusti morebitne kupce,k 14 dni starim mladičem-hvala,ne hvala.Je že vnaprej pokazal,koliko mu je do zdravja teh mladičkov.
Pa še nekaj.Legla Beaglov se zelo redko oglašujejo v Sloveniji.Razlog-tudi če v končni fazi mladički že od daleč niso podobni Beaglom najdejo naivne kupce.Če ne po normalni ceni se prodajo za "male pare",če so pa zanič,bodo pa "za jago",zastojn, še vedno dobri.Zato pa imamo takšno kvaliteto.
LP Tjaša
Logiran
Sado
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2495 : torek, 02.06.2009 : 11:14:21 »

Ah dajte no. Najprej pisete da naj grem psa pogledat, pol da pri 14 dneh se ne, pol pride nasvet da naj psa kupim v tujini. A naj grem pol psa gledat nekam v Nemcijo? Mislim..dejte se odlocit no.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2496 : torek, 02.06.2009 : 11:22:40 »

Mladič pri 14 dnevih starosti je še slep in nebogljen.Pri 21 dnevu starosti se mu odprejo ušesni kanali in začne malo bolj pogumno racati naokoli.Načeloma se do 1 meseca starosti(pri nekaterih še celo kasneje)ne more mladička videti.Zakaj? Preprost razlog.Vsaka neznana oseba je stres za psico in mladička,da ne govorimo o tem,da lahko prinesete v leglo kakšno kužno bolezen.Običajno se dovoli ogled mladičev šele po prvem cepljenju proti kužnim boleznim.
Pri nas doma so se lahko do mladičev prebili šele po tem,ko so imeli temeljito razkužene roke in čevlje.
LP Tjaša
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2497 : torek, 02.06.2009 : 11:33:36 »

Hja, Sado, ko si pa sele na koncu povedal, da so mladici stari 14 dni Undecided, kako pa naj bi ti kdo svetoval prej o tem, ali je vzreditelj odgovoren ali ne. Ta pac ni, ker se k tako mladim psom obiskovalcev ne spusca, ce ti je mar za njihovo zdravje. Niso redka legla, ki potem ne docakajo tretjega tedna (celo vsi psi v leglu lahko poginejo), ker obiskovalec prinese v bajto kaksen virus ali bakterijo.

Ja, kaj si pa mislil, kako se kupuje psa? Po slikcah?
In kako mislis, da ti niso bili vsec po telefonu? So te kaj prevec ali premalo vprasali? Ali ti samo glas ni bil vsec?

Oprosti, pojma nimam ne o tebi in ne o vzreditelju, pri katerem nameravas kupiti psa, pa vendar si po napisanem lahko clovek hitro ustvari sliko. Vsekakor pa pohvalno, da kupujes psa z rodovnikom, pa ceprav zraven mesas vzrejo in razstave. Rodovnik nima samo funkcije, da na razstavi mahas z njim ali za vzrejo, temvec ti je pripomocek, da razisces prednike in sorodnike psa, ki ga kupujes: so zdravi?, so se zivi?, kako izgledajo?, so karakterno v tipu? ... Nakup psa potegne s seboj hudo domaco nalogo, ce zelis sam sebi dobro, nic drugega. Kar ti tukaj pripovedujejo med vrsticami pomeni samo to, da pac vzreditelji psov z rodovniskimi beagli niso vsi Vzreditelji, temvec so nekateri tudi steparji, ki jim je malo mar, kako beagle izgleda, kaksnega zdravja je in kaksen karakter ima. To pa ponavadi udari kupce in hvalezen bi lahko bil, da ti je kdo pripravljen povedati pred nakupom, kaksen je svet. Nihce tukaj nima interesa, da bi se iz tebe norca delal, pa tudi psa ti nihce ne ponuja, ker na mojpes.netu ni nobenega vzreditelja beaglov. Torej, umiri konje in razmisli, pa bos morda prisel do spoznanja, da svet ni tako lep, da so mladici vsi lusni in da pomeni nakup psa nekaj vec od trenutnega navdiha.

Kaj bos pa naredil, ce pes pri enem letu ne bo mogel s teboj v hribe, ker bo imel kaksno hudo hibo, ali pa ga ne bos mogel odvaditi sibanja za vsem, kar bo lezlo in slo? Pa ne zaradi tvoje nesposobnosti vzgoje, temvec zaradi zdravstvenih in karakternih napak. Zato pa so rodovniki, da lahko razisces, kaj se v vzreji cloveka, od katerega kupujes psa, dogaja.
Logiran

eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2498 : torek, 02.06.2009 : 11:53:08 »

Jana, čisto prav imaš, cenim tak nasvet, sicer pa ni kaj.Ne vem zakaj ljudje sprašujejo za nasvete, potem pa delajo čisto drugače.
Aska!Ta mali "vrag" na sliki je Eka, končno je zaključila tudi SLO mladinski šampionat, raztavljena je večinoma samo pri tujih sodnikih in večinoma v tujini, kjer ji gre kar dobro, po veliki zaslugi "hendlarce", saj je mala pravi živec in večinoma posluša le njo, ki je tudi lastnica njenega očeta.Ima to srečo, da gre za kak dan tudi knjemu.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #2499 : četrtek, 04.06.2009 : 16:01:04 »

Čestikte Eki! Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2500 : četrtek, 04.06.2009 : 20:04:23 »

Ooo čestitke!  Cheesy Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2501 : četrtek, 04.06.2009 : 20:51:18 »

Eki čestitke še tukaj! Cheesy
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2502 : petek, 05.06.2009 : 08:51:42 »

Hvala vsem.
Logiran
RokT
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2503 : četrtek, 29.10.2009 : 12:30:45 »

Pozdravljeni,

tudi sam imam beagla in imam nekaj vprašanj. Ime ji je Lilu in je stara 3 mesece, od tega 1 mesec že pri meni. Živim pa v stanovanju(mansarda). Vprašanja pa so sledeča:

1. Lilu še vedno lula v stanovanju
V stanovanju imam na tleh pleničko(posebej za pse velikosti 60x60cm) in na plenički nakapljane kapljice za katere pravijo, da psa spodbujajo da bi lulal po njih. Lilu nekje v 50% lula na pleničko 50% pa drugje po stanovanju. Vedno ko se polula kje drugje pobrišem tudi z čistilom, da tam nebi ostalo vonja od lulanja. Vedno ko lula na pleničko(če opazim) je tudi ZELO pohvaljena in nagrajena z priboljškom, v nasprotnem primeru je kregana. Zanima me ali se vam ta metoda zdi primerna ali priporočate kaj drugega?

2. Velikokrat grize roke in oblačila ki jih imam na sebi. Ob takem početju jo kregam in ji tega ne dovoljim, vendar to ponavadi pripelje še v bolj agresivne napade (seveda še vedno v okviru igre).  Glede rok sem poskusil z tem, da sem si roke namazal z razrečenim tabascom, potem ne grize več ampak začne lajat in se jeziti ker več ne more grizti. Ampak ko si operem roke je stvar enaka kot je bila prej. Kaj narediti?

3. Je lasten iztrebek.
Seveda takoj ko vidim da se je pokakala počistim, ampak če slučajno ne opazim takoj hitro navali na njega Smiley
Kako jo odvaditi?

4. Sama doma
Ker sem študent in nimam več predavanj ni skoraj nikoli sama. Ampak vseeno se bo slej kot prej zgodilo, da bo morala biti sama vsaj 2-3 ure. Sicer jo ze malo navajam(po 5 min), da je sama doma, ampak me zanima kaj vse ji naj dam, da se cim bolj zamoti tisti čas ko je sama?

Lp

Rok
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2504 : četrtek, 29.10.2009 : 13:03:49 »

1. Po kaksni logiki navajas psa lulat na plenico in ne zunaj?
Ustrezna rubrika z mnogimi temami in nasveti - Lulanje na sto načinov

2. O kaksni agresiji pri "pasjem dojencku" je tukaj govora?
Ustrezna rubrika z mnogimi temami in nasveti - Vzgoja pasjega mladička

3. Psa je treba navaditi opravljati potrebo zunaj in biti ob tem z njim, pa ne bo imel sanse jesti lastnih iztrebkov.
Ustrezni rubriki sta obe zgoraj navedeni.

4. Psa je treba vzgojiti v samostojno pasjo osebnost, k cemur spada tudi "biti sam" od samega zacetka in ne se tega spomniti, ko bo nujno moral biti sam, ker bo takrat kriza.
Ustrezna rubrika s temami in nasveti - Vzgoja pasjega mladička

Mlada beaglica ne potrebuje nikakrsne posebne vzgoje, temvec tocno taksno, kot vsak drug mlad pes katerekoli pasme ali mesanice.
Logiran

Strani: 1 ... 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines