mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 14:20:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 167023 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #180 : petek, 12.12.2003 : 20:11:11 »

Citat
Newfi!Veš,za predavanje o boreliozi in......nam iz kluba skvpm niso nič obveščali

Sorry, dragi moji SKVPM.jevci,

vsi ki imate pri meni prijavljen e-mail ste obvestilo dobili, pa tudi mesec dni pred predavanjem je viselo na naši spletni strani.

Predavanje je bilo brezplačno in po mojem mnenju zelo poučno, vsaj za tiste, ki se z boleznijo niso že osebno srečali.

Predlagam vam, da tudi "spam" odpirate Grin Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #181 : nedelja, 14.12.2003 : 22:27:31 »

Doma imava s fantom landseerko. Sicer ni popolnoma enaka pasma kot newfi, je pa zelo, zelo podobna. Pred cca. 10-imi dnevi sva ji kupila kovinsko ovratnico in že po približno enem tednu sva opazila, da ji ovratnica uničuje dlako okrog vratu (s tem, da jo ima gor le, ko smo na sprehodu ali na vikendu)... To mi ni prav nič všeč, kljub temu, da ni razstavni pes. Zato me zelo zanima kakšne ovratnice uporabljate pri svojih njufkotih?? LP
Logiran
Beatlka
gost
« Odgovor #182 : torek, 16.12.2003 : 17:20:44 »

Glede ovratnice ti žal ne morem svetovati,ker ne vem kakšna bi ustrezala landseerju,morda usnjena,če kovinska ni primerna,bi lahko dala na internet kakšno slikco od tvojega kužka????lp Taja P.S:V Veliki Britaniji Landseerja in novofundlandca priznavajo za isto pasmo.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #183 : torek, 16.12.2003 : 19:08:34 »

Ja, vem. V določenih državah je priznan kot samostojna pasma, v določenih pa se kar skupaj štejeta črno-beli novofundlanec in landseer (meni osebno se zdi to neumnost, saj sta si po drugi strani kar precej različna)... Bom poskusila "pripopat" še fotko, če mi ne uspe pa naj povem, da je landseerka psička na sliki (moj profil)-samo tu je stara le 4 mesece (zdaj je bistveno večja)... LP
[img][/http://www.mojpes.net/galerija/albums/arhiv/t/tosa5.jpg]
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #184 : torek, 16.12.2003 : 21:02:09 »



Upam, da se sedaj vidi! lp
Logiran

Beatlka
gost
« Odgovor #185 : torek, 16.12.2003 : 21:32:51 »

Se vidi,ful je cute! Taja
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #186 : sreda, 17.12.2003 : 00:03:30 »

... Zato me zelo zanima kakšne ovratnice uporabljate pri svojih njufkotih?? LP

Jaz uporabljam za mojega navadno, najlonsko zatezno ovratnico, ki pa je zatezna le zato, da jo enostavno dam čez glavo gor ali dol psa. Fino je, da je ovratnica za njufka zelooo ohlapna, tako da pade z njegovo kožo in dlako na vratu in da se ne "vtisne" v kožuh.

Je pa res, da moram dovolj dolgo ovratnico posebej narociti (74 cm), ker je ne dobim v trgovini.
Logiran
MMMaja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #187 : petek, 19.12.2003 : 00:31:54 »

Mene pa zanima, koliko je okvirna cena novofundlandca brez rodovnika - mladička seveda.  Huh
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #188 : petek, 19.12.2003 : 08:31:34 »


Enih par kubikov drv Grin Grin Grin

Rajši poglej teme Preprodajalci psov, Mešančki, Kaj moramo vedeti pred nakupom psa,....
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #189 : petek, 19.12.2003 : 21:32:21 »

Hvala za odgovore... Bova verjetno poskusila z najlonsko in to vsaj 65 cm dolgo, ker se mi v bistvu smili (verjetno ji ni prijetno, ko jo veriga cuka... sram)...LP
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #190 : torek, 06.01.2004 : 11:15:22 »

Najprej,  voščim srečno in zdravo novo leto, vsem njufkoljubcem in seveda tudi ostalim forumovcem, najbolj pa vašim kosmatincem.

Kar pa se tiče ovratnice, jaz pri svojih uporabljam zatezno pleteno kovinsko ovratnico, je seveda precej dražja od najlonskih, vendar pa zelo vzdržljiva, ne  trga dlake in jo ne mečka.  Seveda pa moji kuži doma nikdar nimajo ovratnic, uporabljamo jih samo na sprehodih.

Pa še to novofundlandca brez rodovnika si nikdar ne bi upala kupiti, še rodovniški imajo včasih težave z zdravjem, kaj šele nerodovniški, kateri rodovnika v veliki večini ne dobijo prav zaradi zdravstvenih težav staršev. Da o preprodajalcih ne govorimo in s tem povezanimi zdravstvenimi težavami kužkov. V končni fazi je zdravljenje tako kupljenih ljubljenčkov dražje kot rodovniški kuža iz najbolj kvalitetnih vzrej.

lp Marjana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #191 : torek, 13.01.2004 : 17:58:30 »

Lep pozdrav,

skoraj eno leto nisem nic gledala foruma, tako da me veseli, da ste njufkoljubci se aktivni...

Ce se pridruzim tudi jaz pogovoru o ovratnicah: tudi nasa Vona ima kovinsko zatezno ovratnico, ampak samo na sprehodu, in ni videt, da bi ji za tisto uro na dan skodovala dlaki na vratu.

Ce se slucajno kdo spomni, da sem lani sprasevala o vasih izkusnjah, ker je imela Vona probleme s kozo: eno leto (in tri veterinarje) kasneje so tezave se vedno tu, ceprav v dosti blazji obliki. Ni kriva prehrana, ker smo menjali veliko razlicnih vrst prehrane (kuhane in briketirane); trenutno ji kuhamo polento in piscanca.

Veterinar, h kateremu hodimo, je ze 5. po vrsti in smo z njim se najbolj zadovoljni. Njegova diagnoza po 5 mesecih zdravljenja je, da je to atopija (neozdravljiva alergija z neznanim vzrokom). Dokler dobiva antibiotike, je vse uredu, ko pa prenehamo s terapijo, se takoj zacne praskat in si v nekaj dnevih povzroci nove rane. Tudi obnasa se bolj pasivno in zalostno, prav kot pravi bolnik. Tako da zgleda, da bo ostala na antibiotikih do konca - rajsi zivi malo manj in srecno, kot pa nesrecno...  

No, da ne bom koncala v tako zalostnem tonu, se vedno imamo naso Vono zelo radi in nam vse veselje, ki nam ga daje, odtehta vse skrbi, ki nam jih povzroca.

Pozdrave vsem njufkoljubcem in njihovim psom.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #192 : nedelja, 25.01.2004 : 22:44:14 »

Lilit, ne samo vaša njufika, zelo veliko njufijov ima probleme s kožo, sem pa tja kdaj skoraj vsi. Bolj kot razmišljam in prebiram razno literaturo in se posvetujem z veterinarji, bolj ugotavljam, da je ta problem pri njih zagotovo zaradi sestave njihove dlake, ki je definitivno izredno gosta z mnogo poddlake zato koža pod njo ne diha (zrak ne pride do kože) in pod dlako se nabira ogromno prahu, zato imajo razne bakterije idealne pogoje za razvoj, zato mislim da razni antibijotiki stvar samo lajšajo jo pa ne odpravijo. Pri nas se je izkazalo kot najboljše sredstvo proti tej tegobi, ne boste verjeli, vsako tedensko kopanje s čimbolj mrzlo vodo, in po kopanju feniranje, ker če dlaka ostane vlažna in se suši na zraku, imajo te bakterije še večjo možnost za razvoj, saj smo ugotovili (sploh poleti), da koža dobesedno zavre. Nasploh je pozimi teh težav manj, ker je manj toplote in le ni tako idealnih pogojev za razvoj teh nadlog.

O teh problemih bi lahko razpravljala še na dolgo in široko, saj imamo doma kar nekaj  njufijev in skoraj vsi imajo sem pa tja težave s kožo, so izgleda pač taka pasma.

lp, Marjana
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #193 : ponedeljek, 26.01.2004 : 09:03:30 »

Marjana, mene pa zanima kakšen fen uporabljate za svoje njufkote?  Jaz imam zaenkrat doma samo svoj fen, na topel zrak, ki za Mišo vsekakor ni primeren, že zato ne, ker ji postane grozno vroče. Pa verjetno tudi za njeno kožo in dlako ni najbolj primeren. Kakšen fen bi bil najboljši?

Jaz se sicer lahko pohvalim (in trkam po lesu!!!), da že nekaj časa nisva imele nobenih opaznejših težav s kožo, ji pa dlaka pod vratom in ob repu poleti začne kaj hitro smrdeti po vlažnem (ker gre vsak dan v vodo in se potem dejansko zelo počasi suši), zato resno razmišljam o nakupu primernega fena zanjo.

Trenutno vreme pa je naravnost idealno za naju! Imamo ravno dovolj snega za igro po njem, temperature pa so dovolj nizke, da ostaneva tako Miša kot jaz ves čas sprehoda suhe. Pa še kepe se ji ne delajo na tačkah. Dlaka pa je čista in mehka, kot že dolgo ne.

Veliko snežnih radosti tudi ostalim,
Mirjam
Logiran
mojca r
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #194 : ponedeljek, 26.01.2004 : 10:59:08 »

lep pozdrav vsem skupaj,

mene pa zanima, ali ima kdo od vas newfija v stanovanju. ali se to obnese (mu pozimi ni prevroče)? doma imamo sicer velik vrt, vendar ni v celoti ograjen. načeloma bi mu lahko naredili pesjak, vendar ne želimo, da bi bil pes sam. imamo pa velik balkon (dolžina 12 m), na katerem bi mu lahko postavili uto in bi užival v mrazu  Cheesy.
zaenkrat se še odločamo o nakupu newfija, prej smo imeli flat coated retriever-ja, ki je tudi oboževal mraz (zavedam se, da je med obema pasmama velika razlika), vendar smo ga imeli ves čas v stanovanju.
hvala za odgovore in lp,
mojca
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines