mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 23:44:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166603 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1125 : ponedeljek, 17.10.2005 : 11:14:55 »

Sploh si ne predstavljam, kako bi Soča prenašala ta satelit na glavi. Upam, da ne bo potreben v primeru, da ji bodo operativno odstranili izrastke v sluhovodu.

V Lescah žal operacij globlje v ušesnem kanalu ne delajo  Sad, zato jo bom peljala v LJ k Zaninoviču in Starihovi na pregled, da bodo vidli ali bo potrebno operirat in kako naprej ukrepat.....

Upam, da se vse skupaj ne bo preveč zakompliciralo.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1126 : ponedeljek, 17.10.2005 : 13:25:13 »

Držimo pesti in tačke da bo čim bolje!! Smiley

LP
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1127 : ponedeljek, 17.10.2005 : 16:05:22 »

Mi tudi Smiley
Kaksne izrastke pa ima, ubozica Undecided? Kaj pa pravi dr. Burja?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1128 : ponedeljek, 17.10.2005 : 16:49:44 »

V desnem ušesnem kanalu ima pred bobničem dva izrastka, točno kakšna sta pa ne vem, ker tudi vet. v Hrpeljah ni dobro videl. On je takoj rekel, da je to najverjetneje posledica alergije, čeprav ne kaže drugih znakov. (Vnetje pa  kljub antibiotikom ni minilo)
Burja pa pravi (ne trdi 100%), da cca. pri 5% psov se alergija pokaže le na ponavljajočih vnetjih ušes.

Kaj je točno vzrok, pa bomo izvedeli, ko bodo opravljene preiskave.

V ponedeljek greve k Zaninoviču v LJ!

Ali so pri Voni posledica alergije?

lp
Barbara
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1129 : ponedeljek, 17.10.2005 : 16:51:24 »

Sori, šele zdaj sem klopčila da MI TUDI ne pomeni, da jih ima tudi Vona  sram
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1130 : ponedeljek, 17.10.2005 : 18:44:25 »

Wink
Ne, Voni se alergija kaze drugace, ne z vnetjem uses.

Sem se dolzna odgovor glede Alfe: Alfa je v mali soli kar pridna, je pa res divja - vsakega psa, s katerim se igra, vrze na hrbet - ce ne pa jih vlece za ovratnico Wink
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1131 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:01:47 »

Haha!! Grin Grin Grin Grin Ambra je naspidirana samo na sprehodih, ko dela kroge okrog mene 200/h Roll Eyes

Baje je zadnjič ena "učiteljica" v pasji šoli rekla da še ni videla njufka ki bi tako tekel Grin
 
Se vidi da imata "nora" starša Tongue Cheesy

LP
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1132 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:31:19 »

Lilit, to ima pa po mami, ker je ista! Pri igri vedno prevladuje in vsakega spravi na hrbet (no, razen Maja) Grin

M/my, pa nori isto, pazi pa, ko pridobi Ambra še kako kilco, da te ne podre. Ko 50 kg masa leti poti tebi 200 na uro, ni ravno prijeten občutek. Jaz v takem primeru stojim ko kip, če pa je v bližini kako drevo se skrijem zad  Grin
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1133 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:34:05 »

Kast, ko je imela Ambra samo 3 mesece se je tako zabila vame ker je gledala čisto nekam drugam da me je že takrat noga bolela, Roll Eyes kaj šele ko bo tako velika... bom morala vedno zavpit: PAZI!!! Grin
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1134 : torek, 18.10.2005 : 20:09:32 »

Pa meni se bo s tem kakanje odtrgalo. Kakšen teden je kar šlo, teli nočni sprehodi. Zdaj pa je posrano vse takrat, ko naj bi šli ven. Med pucanjem je madam na vrtu in zjutraj ob sedmih je spet vse posrano. Angry
V enem prostoru je ne morem držat, ker imamo tako odprto hišo, v kopalnici pa je tudi ne morem zapirat. Shocked

Sem začela premišlevat, da bi jo naučila na stranišče hodit, ker ona je vendar dama in to dela notri. Roll Eyes
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1135 : torek, 18.10.2005 : 21:24:30 »

Najbolje, da jo dokler se ne navadi, da hiša ni za kakanje imaš v spalnici, sploh če imaste drugje vse odprto. Ko bo vstala in začela hodit okrog postelje, boš točno vedla kaj jo muči in jo boš peljala ven. Vsaj jaz sem se takoj zbudila.

Pa ne misli, da je potem ne boš več mogla spravt iz spalnice, ker vse se da.

Ta varianta se mi pri tebi zdi še najenostavnejša ali pa pesjak Roll Eyes

lp
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1136 : torek, 18.10.2005 : 21:48:20 »

Sem ravno premišljevala, da v predsobo bi se jo nekako dalo zagradit. Tam ima ležišče. Samo zelo redko spi tam. Najraje spi pred spalnico.
V spalnico nima vstopa, ker mož čisto ponori, če gre notri ( tako da prva varjanta odpade), pa tudi tako majhna je, da se ne bi imela kje razkomotit. Saj se zbudim ponoči, ko jo slišim okoli špancirat, vendar šele takrat, ko se spet butne pred vrata.  Hodi namreč tako potiho, da te velikokrat prestraši, ker se kar pojavi odnekod. Cheesy
Pesjak se mi pa nekako ne dopade.  Undecided
Čudno se mi zdi, da se tolikokrat na noč pokaka. Čez dan gre mogoče dvakrat, ponoči pa dvakrat v roku 3 ur??
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1137 : sreda, 19.10.2005 : 21:23:39 »

Kast, ko je imela Ambra samo 3 mesece se je tako zabila vame ker je gledala čisto nekam drugam da me je že takrat noga bolela, Roll Eyes kaj šele ko bo tako velika... bom morala vedno zavpit: PAZI!!! Grin

No ja js sm kupla t.i. leno pasmo pa mam še pr starosti 20 mescev hiperaktivca. Samo sem ga odvadla zaganjanja proti meni. Ostali pa... reši se kdor se more. Mam pa to srečo da ga zadržim če name skoči. Tongue

Katja tebi pa je res najbolje, da ji prostor omejiš. Ker večkrat z dobrimi nameni pustimo mladičku preveč prostora in se pač sprehodi dlje stran od svojega ležišča in opravi. Sem mela malo težavo z Neonom ko je bil mali. Na voljo ma namreč ogromen pesjak. In seveda je gospod si zbral oddaljenn konec na zadnji strani ute za svoje opravljanje. Rešitev so bli redni sprehodi (ista ura vsak dan) pa čez noč sem ga zapirala v uto. V uti mu je še vedno prkrat ušlo, vendar se je hitro navadil. Zdaj najdem posran pesjak samo takrat, kadar ga p njegovi večerji nimam časa še enkrat ven spustit. In tako smo pri nas iz nevzgojenega posrančka dobili psa, ki ima ustaljen urnik za opravljanje potrebe. (popoldne ko se iz šole prikažem, pa po večerji) Če je pa kdo doma ga pa že dopoldne spusti. Je pa res, da takrat ko gre ven (je le samo dvakrat na dan) nastane en ogrooomen kup. Ali pa več manjših, postavljenih nekje v premeru 4m. Poskusi zagradit, samo malo prostora ji še pusti poleg ležišča, da se ne bo ravno po svojih iztrebki valčjala če ji še kej uide.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1138 : četrtek, 20.10.2005 : 09:38:31 »

No, smo odkrili izvor kakanja po hiši. Kriv je pa mož.  Preden gre spat, bi jo moral lulat dat. On jo pa samo pokliče in ker je Buca okoli polnoči v komi, ni reagirala takoj, je pa mislil, da je pač ne tišči.  Prevčerajšnjim sem iz njega zvlekla, da je on sploh ne da na vrt. Angry  Zdaj mi je pa vse jasno odkod kupi.
Včeraj sem mu pokazala, kako jo jaz zvabim ven lulat in ni imel nobenega problema. Smiley

Jaz pa kužku pravim pujs, je pa le možek nedosleden. Cheesy
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1139 : četrtek, 20.10.2005 : 13:34:34 »

Moški..... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Grin
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines