mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 08:25:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166667 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kostko
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #900 : sreda, 07.09.2005 : 21:14:01 »

Neyka,kakšno oceno pa je dobil Neon na vzrejnemu? (če ni skrivnost;)
lp,kostko
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #901 : sreda, 07.09.2005 : 21:32:50 »

Neon je pa A pokasirov. Torej najboljšo.  =o)

Sem presrečna. Sam upam, da bom loh kako psičko našla. To me najbol matra.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #902 : sreda, 07.09.2005 : 22:05:56 »

Neyka, mene pa zanima kakšno vzrejno vrednost je dobil (I., II.,...)? A,B so ponavadi kolki  Undecided

LP
Barbara
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #903 : sreda, 07.09.2005 : 22:10:13 »

Sem presrečna. Sam upam, da bom loh kako psičko našla. To me najbol matra.

Psičko boš lahko še našla! Ampak parjenje, to zna biti problem!  Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #904 : sreda, 07.09.2005 : 22:12:37 »

Po novem vzrejnem pravilniku so vsi psi, ki uspesno opravijo vzrejni pregled brez pogojev, ocenjeni z A (ni vec ocen I., II., III.), tisti, ki dobijo pogojno vzrejno dovoljenje (dovoljeno eno leglo...) dobijo oceno B, tisti s prepovedjo vzrejanja pa C.

Vzrejni pravilnik SKVPM
Logiran

Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #905 : sreda, 07.09.2005 : 22:21:31 »

Neyka, čestitam Neonu za A vzrejno vrednost  Cheesy
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #906 : sreda, 07.09.2005 : 22:37:55 »

Zdravo, ste se pa res razpisali, me veseli, tako da sem prišla šele do 57. strani pa bom že še nadaljevala, sploh ne vem kje naj začnem, bili smo na morju z dvema našima mladičkoma, bili sta super. Udeležili smo se razstave v Trbovljah, tako da je bila tretja psička, ki jo je navajala Neyka naša Karma iz lanskoletnega legla in je osvojila BOB, četrta psička pa je bila naša Dolce iz letošnjega legla, stara štiri mesece in jo moram pohvalit, da je za svoje mesece prava profesionalka glede razstavljanja. Aha Kast pa delujoča je še psarna Lacrima negra, kakor je napisala Sara in sicer je to moja psarna, katera je letos pridelala 5 mladičkov.  Pa glede piknika, bil je lansko leto na Visokem pri Kranju, glavni organizator pa je bila sekcija za novofundlandce, moram reč, da  sem takoj zato, da to ponovimo, če bo le takšen odziv kot ga opisujete sedaj, saj je bilo lansko leto kar vredu, le da nas ni bilo prav veliko. Nuša tudi jaz ti želim res veliko, veliko sreče glede Šive, da bi jo le lahko pozdravila. Kar se pa tiče rek v katere tako radi vozite svoje kuže, se jih pa pazite, meni je pred enim mesecom vzela mamico od letošnjih mladičkov, staro komaj 2.leti, tako da bodite res previdni, izguba je grozna. Toliko zaenkrat, ko preberem vse strani pa se še kaj oglasim.

lp, Marjana
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #907 : sreda, 07.09.2005 : 23:11:27 »

Neyka zdaj, ko sem prebrala do konca, pa me res zanima zakaj si se premislila, da naša Ursinus velutus Besame mucho- Karma kar naenkrat ni več ameriški tip, mogoče te moti njena glava, lahko ti povem, da je moja psička en mesec mlajša od tvojega psa in da se glava pri novofundlandcu razvija do 4. leta, kar pa se tiče njenega telesa in dlake, okostja, okotenosti, predvsem pa gibanja, pa je za njeno starost izjemna, to ji je sodnik tudi napisal, nevem s čim sem se ti zamerila, da skozi prikrito namiguješ na moje pse, pa s čim se ti je zameril g. Fantur, ker si skoraj naravnost povedala, da od njega pa ne bi vzela psa, če ti lahko povem je on trenutno vodeči v Evropi s svojo vzrejo, je pa res, da od njega zelo težko dobiš psa, lahko ti naštejem kar nekaj njegovih psov, ki so zmagali na evropskih in svetovnih razstavah, ter ameriških prestižnih razstavah. Tako, da je trenutno celo bolj uspešen kakor psi iz psarne Skippers.

lp, Marjana
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #908 : sreda, 07.09.2005 : 23:45:04 »

Neee newfi. Karma je zlo lepa psica. Sam delovalala mi je mal drobižkano ko še ni bla sfrizirana. Sam je pa res da je še mlada tud Neon še ni čist taprav, čepro nikol ne bo meu tolk dlake in oh in sploh. Pa itak da je ameriški tip. Sam se "primerek" od "primerka" razlikujejo. Sam to sm umenla. Je pa tista psička, ki sem jo na vzrejnem vidla res verjetno mal starejša. Nevem. Sam ona mi je bla res tist vau, ko pogledaš tak da ti oke ven padejo. Sam js to gledam čez moje oči ne čez oči profija.

In newfka nisi se mi zamerla. Nasprotno, nč nimam proti tep in se opravičujem, če sem res kej preveč namigvala ali hecno napisala. Še enkrat oprosti. Resnično nism nič slabga misla s tem ali namigvat da tvoji psi niso dobri.

Proti Fanturju nimam nič. Dobro vem da so njegovi psi oh in sploh pa tut všeč so mi blazno. Sam največ problem je, k nevem če bi sploh loh dobila psa od nega. Kokr sm čula, lastnike do pikce pregleda. Nevem kok je res in mi mamo za psa odlično poskrbleno, sam verjetno je tut cena primerna lepoti pa skrbi za zdravje mladičev. Izključno sam zato sem napisala da njegovi psi mgoče. Pojma še nimam kaj bom. Če bo možno, imam namen obiskat slovenske vzreditelje in se v živo pogovorit pa vsaj samičko videt. Vse je še v zraku.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #909 : četrtek, 08.09.2005 : 08:00:38 »

Kar se pa tiče rek v katere tako radi vozite svoje kuže, se jih pa pazite, meni je pred enim mesecom vzela mamico od letošnjih mladičkov, staro komaj 2.leti, tako da bodite res previdni, izguba je grozna.

Newfi, resnično mi je žal za tvojo psičko. Sploh si ne predstavljam, kako bi prenesla, če bi se to nam zgodilo.

Če ni skrivnost, kako pa ti je reka vzela psičko? Je v njej staknila kako bolezen zaradi onesnaženosti, ekcem, se je utopila, kak vrtinec,.......?

LP, Barbara
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #910 : četrtek, 08.09.2005 : 16:24:47 »

Neyka, že vredu, mogoče sm tud jaz tvoje poste preveč resno vzela, pa sej veš sama nobenemu lastniku ni všeč, če se govori čez njegove lepotce, me veseli, da mi nisi nič zamerila, ker se mi zdi da sm se vedno korektno obnašala do tebe, verjetno pa na razstavi delujem res nekoliko odmaknjeno, to pa zato ker kakor sama vidiš imam kar precej dela in tudi ful ljudi že poznam tako da se skoraj nimam časa pogovarjati, naslednjič ko se spet srečava pa ni problema pridi do mene če želiš pa ti bom z veseljem pokazala kje vse morajo biti njufiči postriženi, čeprav moram priznat, da jih jaz ne strižem sama ampak Oton, lahko pa ti povem kje se strižejo.

Barbara hvala, psička ne boš verjela se je utopila, ker je skočila naravnost v, saj nevem kako naj temu rečem, vrtinec v vodi in jo je potegnil 2. m v globino, pa verjetno bi jo zračni čep, ki baje da je v tem vrtincu, vrgel ven, vendar pa so bile v vodi nekakšne korenine in jo je potegnilo pod njih, tako da ni več prišla ven, ponjo sta šla dva prijatelja vendar je bilo prepozno. Groza! Še sedaj po enem mesecu se nekako ne moremo pomiriti s tem in so občutki precej drugačni, kot lansko leto, ko smo uspavali našega najstarejšega kuža, kateri je bil hudo bolan.

lp, Marjanal
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #911 : četrtek, 08.09.2005 : 16:58:14 »

newfi, grozno kar se je zgodilo s tvojo psicko, sozalje  Cry Cry Cry si ne predstavljam, kako je moralo bit, ko ni in ni prisla iz vode Cry Cry Cry

V kateri reki pa se je to zgodilo? Verjetno je bila ful narasla, ker je bilo toliko dezja pred 1 mesecem Huh
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #912 : četrtek, 08.09.2005 : 17:02:38 »

Newfi, sožalje.   Cry
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #913 : četrtek, 08.09.2005 : 17:06:20 »

Ojla!

Newfi tudi meni je zal za tvojo punco. Mora biti res grozen obcutek, ko izgubis prijatelja na tak na tak grozljiv nacin. Me kar strse, brrrrrrr. In se srtinjam da je veliko lazje (ceprav se vedno zelo tezko) sprejeti odhod starega in bolnega psa kot pa mladega polnega energije... Res grozno Cry :'

Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #914 : četrtek, 08.09.2005 : 17:07:40 »

Mene pa zanima, kako pridem do razstave. Naša je stara 4 mesece in bi rada, da jo kdaj ocenijo.
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines