mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 10:22:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166719 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #885 : nedelja, 04.09.2005 : 16:11:15 »

N3wfka ne vem ti čisto odgovorit, vem samo, da večji in težji so njufki, večja je nevarnost, da pride do obolenja sklepov in kosti. Nekako tako je čisto natančno ne znam povedat.

Flufi zdele sem pa kar malo pogledala. Sem približno iste višine in tak velik nevfi... aaaaaaaa. Bi ga mela, pod pogojem, da je podoben medvedu in ne bernardincu (dolge noge X). Po drugi strani pa tudi ne. Zaradi že zgoraj omenjenih pogostejših težav s sklepi.

Omisliš si pa takega psa z lahkoto. Samo čakaš verjetno ko budala pa rabiš par tisoč EUR pa še psa v SLO spravit. Js sm si eno Kanadsko psarno ogledala. Bom prilimala link. Ampak kje je Kanada. Tega si z mojo že tako prebujno domišlijo skoraj ne morem predstavljat da bi si iz tam nevfita uvozla.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #886 : nedelja, 04.09.2005 : 21:56:08 »

Aha! Torej se črno-beli primerki obravnavajo kot ločen tip? Ampak tvoj je pa kljub temu "masa", vsaj po slikcah sodeč. Na netu je seveda mogoče najti tudi črne pse iz "starejše linje", pa tudi ti niso podobni Pouch Cove.

Flufi, srečnica! Cheesy Pa je možno, da si navaden smrtnik, kot sem jaz, omisli psa iz psarne, kot je Skipper's, potomca enega takšnega lepotca? Smiley

Lp

Ja, belo-crni niso enaki crnim. Moj je morda res masa, pa tudi glava je zanimiva, vendar bi izgledal zraven npr. Skippyja kot en beli fizolcek...  Grin

Navadni smrtnik si pri njih ne more omisliti mladica, mladice oddajo le poznanim osebam iz njufi-sveta. To mi je vzreditelj sam povedal. Mogoce dobis psa, ce imas sreco, da te kaka VIP oseba priporoci...  Wink

Kar se pa tice obolenj sklepov in kosti mislim, da bo prej obolel kak povsem povprecen njufi kot omenjeni, saj so vzreditelji izjemno podkovani v teh receh in mislim, da vedo, kaj delajo...

Pes mora biti skladen, mora dobro izgledat kot celota - tudi, ce je medvedast in mocne konstrukcije, ce je zivahen in se lepo giblje in ce ima povrh tega se glavo-da-pades-dol, res ne vem, zakaj ne bi bil primeren za nadaljnjo vzrejo... Primerjajte enkrat na kaki razstavi celotno podobo evropskega in ameriskega tipa psa v mirovanju in potem se v gibanju, pa boste hitro opazili razliko.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #887 : nedelja, 04.09.2005 : 22:55:35 »

A imajo vaši njufiji tudi stalno zaspančke? Moja ima to že odkar jo imamo.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #888 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:45:47 »

Ja to je normalno.
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #889 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:56:55 »

Danes sma z mamo tehtali pa merili Arija.In sicer ima 24 kil pa 50 cm plečne višine Grin
Zanima me kakšne mere imajo/imeli vaši njufki(4 mes) in pa če je pretežak??Včeraj ko smo ga kopali in je biv "polizan" je zgledal ravno pravšen.Vendar velikokrat ko "ponori" in teka začne šepat na sprednjo nogo Sad...bi lahko bilo to zaradi teže ali je le nerodnost?Pa še zvečer imamo občutek da malo težko hodi-spet teža??vse info dobrodošle
ps:M|my tudi naš Wink
lp,Urska
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #890 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:37:43 »

UrŠka, 24 kg za 4 mesečnega njufkota se mi ne zdi pretirana teža.

Šepanje pa bi me na tvojem mestu skrbelo, sploh pa, če se to ponavlja. Zakaj šepa pa ti bo znal kak dober veterinar povedat!
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #891 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:16:46 »

Pravzaprav šepa samo kadar dela hitri "zavoj" pa kadar se hitro ustavi.-včasih celo prekucne Huh
Pri veterinarki smo že bili-povedala je da naj malo pazimo in pa mu preprečimo norenje.(kar je kar malo težko ko 2 psa ponorita) Tongue
Zanima koliko lastnikov bratcov/sestric od Arija je sploh tule gor?
lp,Urska
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #892 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:39:52 »

ej urška, od tvojega Arija bratec (Val) tudi šepa s sprednjo nogo. Undecided a je možno da je to dedna napaka? Tongue
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #893 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:57:01 »

UrŠka, najbolje, da vprašaš tudi vzreditelja, ali je šepal že pri njih! Da pa ima tudi Val isti problem je pa res čudno.
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #894 : ponedeljek, 05.09.2005 : 16:58:18 »

 Undecided
Ampak Ari je začel šepat šele kakšen mesec po tem ko smo ga dobili.In pa še to zaradi tega ker smo mu pustili noreti sram -pri tem pa se je nerodno prekucnil in zašepal.Šepal je samo kadar je tekal.Zdej mu tega ne pustimo več in tudi šepa ne.Bom pa naslednič ko bomo šli k veterinarju na ceplenje še kej vprašala.Sem pa mislila da je pretežak. Cool
lp,Urska
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #895 : ponedeljek, 05.09.2005 : 18:36:39 »

No, če je tako, pa je verjetno kakšna poškodba in ga ob pretiranem gibanju boli. Upaj le, da mu ne bo pustilo posledic, vseeno pa še povprašaj vterinarja.

Lp
Barbara
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #896 : ponedeljek, 05.09.2005 : 20:22:35 »

Val pa samo kadar hodi na čase zašepa s sprednjo tačko, ko teče je normalno, tudi ko se z Ambro igrata je normalno, ko pa gremo malo okoli pa ko je normalen tempo spet začne šepat Undecided

Smo bili skupaj pri veterinarju, pa je lastnica tega njufka vprašala dr. Burja, če je to problem, je rekel da niti ne tako velik, da se bodo poškodbe ali kaj drugega videle šele po 1 letu, pa naj normalno dela vse samo sprehodov čim manj, da ni prevelike obremenitve.

LP Maruša
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #897 : ponedeljek, 05.09.2005 : 20:45:38 »

naša je iz istega legla, kot sta Ari in Val, pa prav nič ne šepa. Smiley
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #898 : sreda, 07.09.2005 : 16:46:24 »

 Grin sem ji pred eno uro napolnila Kongo s sirom. Kako se špila z njim. Cheesy
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #899 : sreda, 07.09.2005 : 18:34:12 »

Navadni smrtnik si pri njih ne more omisliti mladica, mladice oddajo le poznanim osebam iz njufi-sveta. To mi je vzreditelj sam povedal. Mogoce dobis psa, ce imas sreco, da te kaka VIP oseba priporoci...  Wink

A take psarne tut obstajajo?Huh Kruta. Grrrr No ja. Že vejo kk pa kaj, js se ne strinjam z njihovim početjem.

Drugače imava pa z Neonom zadnje čase tudi midva igro na programu. Lovljenje, vlečenje in prinašanje žogice. Uživanje po domače povedano. =o)
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines