mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 10:18:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166709 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #870 : sobota, 03.09.2005 : 18:04:21 »

Tole stran z unusual dogs še enkrat limam sem, ker so gor tudi sivi njufki. No ja, na fotkah zgledajo tisti sivi bolj črni, tisti kremasti pa bolj sivi.  Roll Eyes  Cheesy

http://members12.clubphoto.com/gomez594628/1239423/guest.phtml

Pa bi se še enkrat obregnila ob ameriški&evropski tip, ker mi zadeve počasi postajajo nejasne.  Undecided

Namreč, kaj je fora. Ameriški tip naj bi bil originalen oz. naj bi se evropski pozneje razvil. Ameriški tip naj bi imel bolj medvedkast videz, krajši in večji gobec itd, itd. Samo v zadnjem času se mi zdi, da tudi ta ameriški tip ni več tisto, kar je bil ----> hočem reči, da vsaj v njegovem videzu ni več dosti originalnega. Odkod to moje mnenje? Malo sem brala o Pouch Cove njufkih in sem se hkrati s tem zamislila tudi o vprašanju, ki ga je odprla Neyka, namreč o velikih očeh in povešenih vekah. Imam namreč občutek, da vzreditelji danes vse bolj stremijo k čim večjim glavam s kratkimi gobci in ogromnimi ustnami, zaradi česar prihaja tudi do povešenih vek, ki pa so resnici na ljubo vse prej, kot originalne, še manj pa uporabne za delo v vodi.
Mogoče kompliciram, samo to me zelo zanima. Če ima kdo kakšno mnenje o tem...

Neyka, hehe odvisnost (od njufkov) je huda reč!  Grin

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #871 : sobota, 03.09.2005 : 18:13:35 »

Aja, pa še to. Da ne bo kdo mislil, da mi Pouch Cove linija ni všeč. Mi je, zelo! 

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #872 : sobota, 03.09.2005 : 19:19:18 »

Tukaj sem izbrskala (šele zdaj!  Angry  Roll Eyes ) eno super stran o cistenuriji. Tukaj lahko na podlagi staršev(prost, prenašačec ali obolel) s tabelico ugotovite odstotek prostih, obolelih in prenašalcev v leglu.

http://www.healthgene.com/canine/C126.asp

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #873 : sobota, 03.09.2005 : 19:28:16 »

Ne Kast napačno. Peso se bo priselil šele čez kakšno leto oz. ko zberem dovolj, da bom lahko nabavla še enga in pol oba vzdržvala, kar bo še malo trajalo. Fantur pa.... nevem. Mogoče. Odvisno je tudi kako se bo Neon razvil. Mogoče bo kar njegov mladič ostal.

očitno sem neki spregledala. Pouch Cove? Je....

No ja Neon naredil vzrejnega. Sodil je g. Plestenjak. Nad nekaterih rečeh sem bla presenečena. Ima "žensko" glavo. Mišljeno tako, da ima za svoj trup malo premalo močno glavo. No ni visko 82 ampak 75. Mal me je šokiralo kk sem lahk tak zakiksala. Me je kar mal sram. Ampak vseeno je precej velik. Rečeno je blo tudi da se bo še malo naredil in da mu bo dlaka še precej zrasla, da je le star 19 mescev.

Se mi pa zdi, da sem danes videla pripadnico "ameriške sorte" ki mi je bla všeč. Na žalost sem fotoaparat pozabla doma (grrr kk morm). Ampak je pa vsak ki ga pogledaš drugačen. To je pa res.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #874 : sobota, 03.09.2005 : 19:30:33 »

Neyka: Mislim,da sva midve z Ireno poslikali vse njufkote.Poglej v album,ko bo Irena obljavila slike Wink

LP,
Nina
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #875 : sobota, 03.09.2005 : 19:50:47 »

očitno sem neki spregledala. Pouch Cove? Je....


V bistvu je to ena največjih, najbolj znanih in najelitnejših psarn v Ameriki. Gre za to, da so oni začeli z vzrejo t.i. "novega tipa" nf-jev. Ta tip ima veliko in močno glavo, zelo velike ustne, kratek gobec, veke so bolj povešene, krajše noge, veliko dlake. Tako, da se v bistvu vsaj v Ameriki njufi delijo na "novi tip" in "stari tip". Oba sta pa ameriški tip njufa. Ma, vse se mi je zmešalo...  Undecided A mora bit tako zakomplicirano...  Roll Eyes

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #876 : sobota, 03.09.2005 : 20:43:16 »

Aha in kam naj zdaj še Kanadskega vtaknem?

Meni se zdi, da je pač nekako okvirno določeno kakšen naj bi bil keri tip, pol sem pa že itak vidla zelo različne osebke. Npr. v Trbovljah Ursinus Velutus Besame Mucho. Sem bila prepričana, da je ona tisto, čemur jaz pravim "američan". Danes pa na vzrejnem vidim še tisto psičko (ki mi je bla všeč) in se mi zdi da veliko bolj ustreza. Ma nevem pomoje je vsak osebek zase drugačen, ko enkrat ogleduješ določeno pasmo, jih ločiš vse po vrsti in se ti začne dozdevati kateri je tisti "pravi" in katerim še malo manjka da bi dosegali standard. Jaz tu ne bom preveč glasna ampak se mi zdi da tudi že kakšno stvar opazim, odkar se s tem pač ukvarjam.

newfka, a lahko narediš primerjavo teh dveh, starih in novih. Z linki do slik mogoče. Se najbolje vidi. Ali pa kar do strani teh psarn.

Se ti pa zahvaljujem za tisti link. Sicer resnično siv se mi zdi samo en mladič in tisti mi je kar všeč. Samo ostali so pa res "unusual" psi po večini.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #877 : sobota, 03.09.2005 : 22:15:43 »

Ja, ne vem, kam vse vtakniti v to mineštro.  sram  Smiley

Pouch Cove nima svoje strani (vsaj jaz je nisem našla), je pa tukaj en njufko iz te linije iz madžarske psarne Skipper's: http://www.skippers.hu/skippy/skippyphotoalbum1.htm  ali pa recimo tale http://www.skippers.hu/normi/normiphotoalbum1.htm (če se ne motim, je ta oče od Newfijinega Erosa).

Tule je pa starejši tip: http://www.kloofbear.com/Mia/MIA.htm ali ta http://www.watermarknewfoundlands.com/updates.html

Samo glave poglej. Čisto nekaj drugega. Še vedno pa oba amerikanca z masivno glavo in telesom.

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #878 : sobota, 03.09.2005 : 22:46:54 »

Ojej

Men so tastari bol všeč. Ta linija. Sej ne rečem no sam to ni več nevf. Pa to že ni več zdravo za psa no. Ufa. Mal šok nisem prčakvala da bo razlika tak očitna  Lips Sealed Undecided Cheesy Shocked
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #879 : nedelja, 04.09.2005 : 07:35:47 »

 Shocked Shocked
Res da je Pouch Cove njuf zrihtan za razstave... samo to res ni nicemer vec podobno sram to se mi ne zdi ravno pes, s katerim bi sla na sprehod v gozd in ga pustila, da bi se valjal po blatu... tako "neuporaben" se mi zdi Grin Grin bolj kot ne samo za gledat in nic drugega Cool
n3wfka, se pravi je Topmast linija tista "staroameriska"? Oziroma ena izmed tistih.

Samo kaksna je pol razlika med staroamerisko in evropsko? Meni se zdijo kvecjemu bolj suhi in na daljsih nogah...

Ampak zanimivo, kaksna razlika v interpretaciji enega in istega standarda Huh
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #880 : nedelja, 04.09.2005 : 10:48:58 »

uau razlika je očitna Roll Eyes Tongue

P.S.: V soboto je pa na 1. programu Sreča na vrvici!! Cheesy Cheesy Cheesy Grin
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #881 : nedelja, 04.09.2005 : 12:54:14 »

Predvsem je razlika dlaka in gobec. Oblika. To si je bolje v živo pogledat ne morš razlike falit.

Srečo na vrvici sm pa zamudila. Grrr. No ja sej jo mam doma =o)
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #882 : nedelja, 04.09.2005 : 14:33:28 »

Kolikor vem, ne moremo primerjati glav in tipov crnih z belo-crnimi njufi. Povsem logicno je, da so skoraj vsi belo-crni primerki manj masivni, manj medvedasti, lazji in pogostokrat z manj masivno glavo kot crni psi - govorim za amerisko linijo seveda.

Primerjati je mogoce le crni-crni pes in belo/crni-belo/crni. Slucajno sem bila v madzarski psarni Skipper's in sta me osebno pozdravila oba velikana: Skippy in njegov sin Norman. Psa sta brez dvomov nekaj posebnega, radovedna lepotca, ogromna in z ogromnima glavama. Bi takoj imela enega za doma..  Wink Cheesy Tako sta velika. da sem kar stala mirno, ko sta me ovohavala v njuni visini - ce sem jaz visoka 168 cm, sem cutila njuna smrcka tam nekje pod mojim oprsjem  Grin Wink

Morda velja med njufi-poznavalci Skippy za psa, ki je v vseh dimenzijah za to pasmo nekoliko pretiran, zelo impozanten, a vseeno nekako "njufi, ki se nagiba k bernardincu." Toda - vzreditelji poznavalci vedo, da velja Skippy za izjemnega "producerja", kar pomeni, da daje krasne mladice. To pa je se en svet, ki je za nas, navadne smrtnike, velika neznanka. Nisem preverila, podatki o tem so najbrz tudi objavljeni na spletni strani psarne.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #883 : nedelja, 04.09.2005 : 15:15:05 »

Aha! Torej se črno-beli primerki obravnavajo kot ločen tip? Ampak tvoj je pa kljub temu "masa", vsaj po slikcah sodeč. Na netu je seveda mogoče najti tudi črne pse iz "starejše linje", pa tudi ti niso podobni Pouch Cove.

Flufi, srečnica!  Cheesy Pa je možno, da si navaden smrtnik, kot sem jaz, omisli psa iz psarne, kot je Skipper's, potomca enega takšnega lepotca?  Smiley

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #884 : nedelja, 04.09.2005 : 15:19:26 »

Aja, pa še to! Zakaj gre vzreja v smer vse bolj medvedkastih in kot si ti rekla, Flufi, "bernardinec-njufijev"? Kakšne prednosti prinaša takšna vzreja?

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines