mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 10:20:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166714 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #825 : nedelja, 28.08.2005 : 18:39:50 »

Pa za v Lendavo sem rok prijave zamudila. Nič ne bo. Imam še 5 mesecev. Če bo do takrat kakšen CACIB in ga lahko ponucam grem mogoče probat.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #826 : nedelja, 28.08.2005 : 20:38:31 »

Neyka in Neon, čestitke!  Cheesy

Lp
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #827 : ponedeljek, 29.08.2005 : 09:30:12 »

Ojla!

Neyka, mislim, da so v lendavi prestavili zadnji rok prijave na 31. avgust (sem videla prijavnice v Innsbruku vceraj pa je bil napisan ta datum), tako da mislim da se lahko prijavis! Ce ne pa kar poskusi prijaviti kar bo pa bo. Saj nimas kaj izgubiti.

Drugace pa lahko se vedno postane mladinski prvak v lepoti v SLO, ce dobi v razredu vmesnih CAC, verjetno na mednarodni razstavi, ker si zdaj dva PRM-ja dosegla na drzavnih CAC razstavah. Tukaj imas pogoje za osvojitev mladinskega prvaka:

MLADINSKI PRVAK SLOVENIJE V LEPOTI (Ch.J. SLO) lahko postane pes, ki je osvojil:
- tri kandidature Mladinski prvak v lepoti Slovenije (MPL SLO) na treh razstavah, ki so potekale v Republiki Sloveniji,
- vsaj ena od kandidatur mora biti osvojena na mednarodni razstavi,
- čas za dosego tega prvaštva ni omejen,
Kandidature morajo biti osvojene pri dveh različnih sodnikih,
Namesto ene kandidature MPL SLO velja tudi kandidatura CAC SLO, vendar le, če je osvojena do starosti 24 mesecev; tako uveljavljeni CAC SLO se ne more še enkrat upoštevati pri izpolnjevanju pogojev za naziv “Prvak Slovenije v lepoti - Ch. SLO”.

No jaz sem bila ta vikend na Ceskem in v Avstriji, starsi pa v Trbovljah in tudi bili zelo uspesni Wink Smiley

Lep dan se naprej

Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #828 : ponedeljek, 29.08.2005 : 09:54:10 »

Gledama Majevo in Ambrino slikico pa se mi zdi, da je mala že zdaj očkotu podobna v glavco Smiley

Meni se pa zdi, da je izrezana mama  Smiley. Mogoče pa se še spremeni in bo cel očka  Wink

Je pa res škoda, če ne pohitiš s prijavo na Cacib Lendava, glede na to, da si do sedaj že vložila nekaj truda v razstavljanje.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #829 : ponedeljek, 29.08.2005 : 10:25:43 »

Medve z našo črnuho imava pa en problem. sram

Stalno kaka in lula notri. Zvečer jo peljem na sprehod okoli enajstih, potem naj bi bil mir do sedmih. Vstanem, je po hiši vse čisto in jo peljem ven lulat. Madam ništa Huh.
Prideva nazaj in ko ne gledam se pokaka in polula  Angry Potem ji pač rečem, da je grda, ampak mali se rahko fučka. Sedi zraven in gleda, kako jaz pucam. Lips Sealed

Barbara, a je pošta prišla? Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #830 : ponedeljek, 29.08.2005 : 10:31:35 »

Katja, pošta je prišla.

Moraš pa ta malo ujet na dejanju, ker pozabi čez par sekund in nima pojma zakaj jo grajaš. Grajaj jo takoj, ko se pokaka ali polula ali medtem. Pa kadar se zunaj jo pohvali.

LP
Barbara
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #831 : ponedeljek, 29.08.2005 : 11:50:27 »

bodi dalj časa zunaj, delajta kroge toliko časa dokler se ne polula ali pokaka. ker tudi jaz če ne grem dosti z njo po travi prideva nekam kjer se ne sme in je to to.. no ravno včeraj se je hotela polulati na tlakovcih, sem ji rekla "ne" pa letela v gozdiček prišla za mano in se tam polulala, takrat sem kliknila in ji dala priboljšek. (tako ji je bilo všeč da je šla 5 m bolj gor in se tak šeenkrat, da sem kliknila Grin )

Tudi meni se zdi, da je bolj podobna mamici, kolikor sem mamico videla. pa tudi, ko hodi gleda isto. no ja bo povedala kast ko pride ane Wink Cheesy
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #832 : ponedeljek, 29.08.2005 : 11:52:16 »

neyka ja v lendavo se se lahk prijavis.. so prestavli rok do 1.9., sem vidla vceraj v trbovlju, ker so delili prijavnice, pa je bil spremenjen zadnji rok prijave.. tako da mas se cas Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #833 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:46:03 »

M/my, vidim, da je cela mama, a se bom v kratkem prepičala v živo  Wink
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #834 : ponedeljek, 29.08.2005 : 14:25:51 »

Naša lahko lula za hišo, pa se ji včasih še to ne ljubi. Kar notri bi bila stalno. lepo pod mizo bi smrčala. Cool
Zvečer jo skoraj nesem ven, to se pol ure prepričujeva, da dvigne rit in gre ven na travo.
Zjutraj isto, potem pa mislim, da je ne tišči, zaprem vrata in luža je v 5 minutah narejena. Sad
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #835 : ponedeljek, 29.08.2005 : 15:17:01 »

Neyka čestitam za uspeh.
Katja tudi midve s Šivo sva imele podoben problem, vendar je bilo še huje, ko nisem več vedela kaj storiti sem jo imela cel dan zunaj, pa še kar ni kakala, ko pa smo jo ponoči dali notri je bilo zjutraj stanovanje polno kakcev. Ker nisem vedela kaj naj storim, sem nato reskirala skoraj celo noč in bila z njo zunaj (pa mi je uspelo, namreč kakala je zunaj in bila izredno pohvaljena).
Priporočam ti, da svojo kužiko močno močno močno pohvališ, ko potrebo opravi zunaj, nikoli pa jo ne kaznuj, razen beseda fuj, vendar le če jo zalotiš pri dejanju.
Jest sem enkrat na Bledu Šivo tako močno hvalila ko je kakala, da so se ljudje kar okoli postavljali in gledali kaj se dogaja, ko sem jaz tako vesela. Cheesy
No velik sreče vama želim, ostalim pa lep dan
lp nuša
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #836 : ponedeljek, 29.08.2005 : 16:05:13 »

Evo, slikice nase belke Wink

Zadnjic je ena gospa rekla, 'glej ta je taka kot novofundlandka od nasih sosedov, samo da je marmornata' Grin Grin


[attachment deleted by admin]
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #837 : ponedeljek, 29.08.2005 : 16:47:13 »

Skrivnosti sobne cistoce – na kratko:

-   najbolje je, da psa zalotimo, ko se pripravlja na potrebo, in ga brez grajanja in kricanja enostavno primemo in odnesemo na primeren prostor za to.
- Vedno preverimo, ce je s kuzkom vse v redu - da nima kakega vnetja mehurja ali prebavil, ce dobiva svoje obroke vedno od dolocenem casu in da nima driske, ki je ne bi mogel kontrolirati..
-   Pomaga, ce si npr. zunaj dolocimo en prostor za kakanje in ga ne povsem pocistimo, tako da ostane vonj za drugic. Ali pa pustimo na tem mestu koscek polulanega casopisnega papirja, ker bo nerodnega mladica vzpodbudilo k izlocanju..   
-   Vedno pocakamo, da opravi, in ga ze med opravljanjem potrebe (npr. ko curek se tece) prijazno hvalimo in na koncu seveda nagradimo s cim slastnim..
-   Mesta »nesrec« v hisi moramo temeljito pocistiti z ustreznimi detergenti, da ne ostane vonj po iztrebkih. Ne uporabljamo sredstev, ki vsebujejo amoniak.
-   Problem je v tem, da mladicu v dobri veri dovolimo gibanje po veliki povrsini v hisi PREDEN je sobno cist. To pa je slabo. Pravilno bi bilo, da kuzka OMEJIMO v gibanju (ga imamo na dolgi vrvici ali mu uredimo njegov koticek), da se ne more kar odpraviti kakat npr.v drugo sobo. Sele ko se dobro nauci na iztrebljanje zunaj, ima lahko prosto gibanje na vecji povrsini. Na ta nacin izkoriscamo mladicevo prirojeno lastnost, da ohranja lezisce cisto... kar zal ne velja za reveze iz zadnje alineje...
-   Kuzke, ki prihajajo iz slabih razmer (npr. od preprodajalcev, od slabih rejcev,…), kjer so bili ze od rojstva prisiljeni ziveti in spati na majhnih povrsinah med lastnimi iztrebki, bomo zelo tezko naucili (100%) sobne cistoce.  Tongue

M/my,
haha, faca je ta mala... ti pa tudi pridna, da si prebrala vse o tem.. Smiley

Neyka – cestitke. Kar tako naprej.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #838 : ponedeljek, 29.08.2005 : 17:18:50 »

Pa saj jo hvalim, ko lula in ko gre kakat. Očitno jo še premalo. Wink
Ne razumem tega, da poln mehur domov prinese, namesto da bi v travci naredila.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #839 : ponedeljek, 29.08.2005 : 17:31:19 »

Svetujem ti, da si z njo zunaj dokler se ne polula in šele nato jo spusti v hišo.

Ne verjamem, da po celi noči, je ne bi tiščalo lulat in kaka. Če se noče, je pa ena velika mala trmica  Wink , a ne popustit.
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines