mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 20:25:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 167371 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #60 : torek, 25.02.2003 : 00:20:30 »

Oj!

Da se pridruzim se jaz...
upam, da ste se imeli dobro na pikniku!
Moja njufka pa ne mara prevec vode Huh Malo zaplava, se rajsi pa teka po vodi in lovi vodne drsalce  Grin Grin Grin Tudi ona je trmasta, ampak je ful pridna, posebej, kar se tice hoje ob nogi. Nikoli ne vlece naprej.

Trenutno se goni in je prav cudna  Smiley Ni zivahna kot ponavadi, ampak bi moralo bit kmalu mimo.

Lepe pozdrave iz soncne primorske!
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #61 : torek, 25.02.2003 : 09:00:53 »

No, sedaj nas je pa že kar precej. Lep pozdrav, Lilit.
Kar se kraja za piknik tiče, žal ne poznam kakšnega primernega prostora. Vsekakor bi bilo fino, če bi bil kje ob vodi, ampak se mi zdi, da se ne moremo kar nekam namalat, ker se bo hitro našel kdo, ki nam bo kaj očital (sicer bi rekla kje ob Kolpi, ker je ta super za plavat). Če pa kdo pozna koga s parcelo kje ob vodi, bi bilo pa super.
Mi sicer imamo eno parcelo, dokaj na samem, kjer pa res ni nobene vode v bližini, pa še neravna je, kar zelo zmanjša število možnih aktivnosti (vse igre z žogo so problematične, ker se žoge lahko skotalijo zelo daleč v dolino).
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #62 : torek, 25.02.2003 : 23:42:42 »

LEP POZDRAV LILIT!
Kar se tiče piknika, poznam jaz prijeten konec vendar je na Gorenjskem. Če vam ni odveč pot na naš konec se lahko pozanimam glede prostora.
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #63 : sreda, 26.02.2003 : 20:50:54 »

ojla!

Evo še mene da ne boste rekl da nas je premal. Tudi sama imam njufija(Gajo), stara je 8 let in ful lena kar preveč. no zdej mam še dogo staro 3 mesece(ki je živ hudiček) in je doma en velik raztur, dobr da so njufiji ful potrpežljivi psi in da majo radi družbo tako pasjo še posebno pa človeško. Tisti ki se navdušujete nad pasmo pa kr pogumno ker je to zares zeloooooooo zelooooooooo krasna pasma in prov užitek jo je met, ni zahtevna (razen dolge dlake) in je zlo ubogljiva in zelo brihtna pasma, ki se vsekakor zaveda svoje lepote in moči, ki pa je nikakor ne uporablja razen če to ne zahtevajo okoliščine. Njufi je pravi pes tudi za začetnike. Pri nas v ulici smo štirje njufiji (smo sosedje od aje) in prav vse se med sabo razumejo zlo zlo dobr pa čeprov so same babe in tud prej ko je bil živ še kim (od Aje) pa moj Škotski ovčar Lord, Ki pa je žal že pkojen ni blo nobenga problema. Res super pasma se strinjam z vsemi ki so takega mnenja.

Marjana: Gajo si vidla takrat pri Slavi ampak ni šlo za debelost ampak ima probleme z delovanjem nadledvične žleze in s proizvajanjem hormona kortizona

Tko dost zaenkrat

PS: Za piknik pa velja

LP Špela
Logiran
Aja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #64 : torek, 04.03.2003 : 16:28:50 »

Dober dan po dolgem času!

Torej, včeraj sem bila malo "okregana" Cheesy glede njufi piknika. Resnično se mi zdi žal, da ga letos spomladi ne bi imeli ponovno (čeprav smo ga prejšnje leto izpustili  Cry). Verjetno bomo morali počakati na toplejše dni, ampak konec maja oz. v začetku junija bi bilo ravno prav. Sicer za lep in primeren prostor vemo vsi tisti, ki smo bili na njufi pikniku in verjetno bi bilo prav luštno, če bi se lahko ponovno dogovorili za to lokacijo.
Predlogi oz. ponudbe za pomoč pri organizacijo so vedno dobrodošli.

En lep pozdravček vsem skupaj!
Alenka
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #65 : četrtek, 06.03.2003 : 14:35:20 »

Zdarvo!
Kaja, hvala za obvestilo, že iščemo lastnike za tega boščka upam, da ti kmalu sporočimo dobro novico. Če pa bi med tem bil ta kuža že oddan nam prosim sporoči.

Špela, mi je Slavi povedala kaj je z Gajo, samo to nisva nič govorili kakšne so prognoze za naprej, upam da je možna ozdravitev oz. vsaj lajšanje njenih težav, ker je res ful ful dobra kužika.

Alenka kar pa se tiče piknika veš, da smo vsi tuki gor za in smo pripravljeni tudi pomagat pri organizaciji in vsemu kar zraven paše.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #66 : četrtek, 06.03.2003 : 15:38:17 »

Hvala mm in newfi!

Tukaj pa še eno obvestilo:
V Kasezah (kje je to nimam pojma, sigurno pa niso Koseze) je bil najden novofundlandec, star približno 5 let, z ovratnico. Pokličite na 03 57 07 081

Logiran

Ernest
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #67 : petek, 07.03.2003 : 11:09:27 »

OJ!
Ker mi računalnik nekaj časa ni delal se oglašam po dolgem času.
Kar se tiče piknika kdor je z Gorenjske prav gotovo pozna Radovno, kjer mislim da bi bil idealen prostor za piknik.
Newfi ali drug organizator za piknik naj tudi računa name.
LP, Ernest
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #68 : ponedeljek, 10.03.2003 : 16:43:44 »

Ali pozna kdo od vas mogoce kaksnega pasjega dermatologa? Huh
Moja Vona ima ful probleme s kožo  Cry Cry Cry
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #69 : ponedeljek, 10.03.2003 : 21:05:26 »

Hi
Ernest lepo prosim, da malo bolj pojasniš na katerem koncu je ta prostor, pa če imaš možnost da se pozanimaš, če bi lahko prišli tja kar z nekaj kužki. Ali je mogoče voda v bližini.

Lilit, daj malo bolj pojasni kožne težave, ker imam jaz kar nekaj izkušenj s temi zadevami, ker je naš Švrk izreden primer kar se tega tiče. Kot prvo ti pa svetujem, da mu izprazneš analne žleze in zamenjaš prehrano. Še najbolj se obnese kaka specialna prehrana recimo od Eukanube-dermatosis, dobi se pri veterinarju. Ko jo greš kupit bodi tam brez kuža ker bo sicer strošek ogromen. Seveda, če to ne bo pomagalo boš vseeno morala do veterinarja, pa vendar se splača poizkusit najprej to, ker po izkušnjah se problemi vidno izboljšajo že po nekaj tednih hranjenja s tem (ampak samo s tem, brez kakršnih koli dodatkov). Aha pa še nekaj. Pri novofundlancih je velikokrat vzrok težav s kožo tudi prah in odmrla dlaka, zato jaz naše redno feniram in poleti tudi kopam.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #70 : torek, 11.03.2003 : 01:18:36 »

V bistvu ima povrsinske rane na kozi, ki postanejo potem grde kraste.  Sad
To se vlece ze kar nekaj casa.
Ji cistimo z razkuzilom, mazemo s raznimi kremami, in to pomaga, samo potem se pojavi nova rana nekje drugje. Ko jo skopamo je malo boljse, ker je pac cista, potem pa spet.

Ma smo ze bili pri ene treh veterinarjih, menjali hrano, nekaj casa smo ji tudi kuhali sami... Samo noben od teh veterinarjev ni znal povedat kaj konkretnega. Vsi so se sicer strinjali, da je najbrz alergija na kaj, ampak vec kot tolko niso znali.
Sej ne pricakujem, da jo bo zdej dermatolog pogledal in ugotovil, kaj je vzrok, ma mogoce bo imel kaksno boljso idejo, kako bi se dalo to ugotovit.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #71 : petek, 14.03.2003 : 21:01:04 »

Lilit, poizkusi tisto kar sem ti napisala škodovat sigurno ne more kvečjemu koritit.
Logiran
Aja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #72 : ponedeljek, 17.03.2003 : 15:49:38 »

Dober dan vsem skupaj!

V Slovenskem klubu za velike pasme in molose se dogovarjamo za 1. skupni piknik vseh članov in ljubiteljev SKVPM. Le-ta je predviden za 7. junija.
Predlagam, da bi potem mi naredili "njufi" piknik konec avgusta (ko se večina psov z lastniki že vrne z dopusta  Cheesy) ali pa v začetku septembra - pa še prav fajn lepo in toplo bo!
Kaj menite o tem?  Huh

Preveč pikinikov in razstav na kupu pa tudi ni dobro - že zaradi stroškov in udeležbe lastnikov.

En pozdravcek
A

p.s.
Mi smo parili!  Roll Eyes Samo še naša Aja se more odločiti, ali bi bila mama ali ne! Noče, pa noče odrasti!  Grin
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #73 : četrtek, 20.03.2003 : 00:34:28 »

Aja, ful dobro, mislim ta piknik za vse ljubitelje SKVPM in se strinjam, da bi blo potem kar malo preveč na kupu.

Želim ti, da bi tvoja Aja postala mamica in držim pesti zate in zanjo.

Logiran
Aja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #74 : četrtek, 20.03.2003 : 12:42:42 »

Zdravo!

Resnično bi bilo vse preveč na kupu - se mi zdi bolje, da je vse skupaj malo porazporejeno čez leto.
Pa po končanem dopustu, ko ni ne vem koliko razstav, se ljudje vedno radi udeležijo raznih srečanj.
Pa voda bo še topla, tako da se bomo lahko kopali!  Tongue

Glede Aje pa - resnično tudi jaz upam, da bo imela mladičke - sicer dokler ven ne prilezejo, ji jaz čisto nič ne verjamem.  Je preveč prefrigana. Grin

Pozdravček A

p.s.
Če še kdo ne ve. Na Cruftsu je v skupini "Working Goup", kamor spadajo njufkoti, zmagal BOG njufko.  Wink Baje je videokaseta že na poti iz Anglije, tako da si bomo zadevico lahko še ogledali.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines