mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 00:41:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166828 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #480 : nedelja, 10.07.2005 : 14:59:48 »

Nuša, držimo pesti, da bo vse v redu!
Samo teh stenoz je pri njufkih kar nekaj. Po mojih podatkih najpogostejša je subaortna stenoza in ponekod v tujini je v bistvu že obvezno opraviti ultrazvok, bolezen je namreč dedna. Gre pa za isto težavo, kot jo je opisala Nuša, le, da je tu onemogočen prehod krvi iz srca v aorto. Škoda, da se dogajajo take stvari.  Cry

Lp
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #481 : nedelja, 10.07.2005 : 15:36:53 »

Najprej morm popravt napako, ki sm jo nardila v prjšnemu sporočilu. To se pri starejšem kužu ne more pojavit, ker je prirojeno. ja mislm da je v ameriki ultrazvok že nujen, ker je že zelo razširjena bolezen. Drži pa to kar je napisala n3wfka, da je baje najpogostejša subaortna stenoza.
lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #482 : nedelja, 10.07.2005 : 16:36:55 »

Bolezen se opazi šele po ultrazvoku srca, veterinar zazna le šum na srcu, ki naj bi praviloma izginil pri petih mesecih (šum se pojavi pri mnogih mladičih). Če vzreditelj kužka pelje na ultrazvok se to potem lahko opazi.
Kdaj če vzreditelj pelje psa na UZ? Pri dveh mesecih? Predno mladička proda? Ker če se lahko 100% diagnosticira bolezen šele kasneje (recimo po petih mesecih, ko naj bi šum izginil), potem ne velja tole:

Sama praviš, da je veterinar takoj slišal šume tako, da mislim če bi bil tvoj mladič od pravih vzrediteljev, ga ti verjetno sploh ne bi mogla kupiti, ker bi že vzreditelji poskrbeli, da tak mladič ne bi bil prodan...

Ampak ne jemati tega kot provokacijo, ker to ni. Samo zanima me o bolezni, ker imam tudi jaz pasmo, ki je podvrzena boleznim srca (in doma mladicke, ki bodo kmalu odsli).

Lp jana
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #483 : nedelja, 10.07.2005 : 18:47:13 »

Bolezen se pri dveh mesecih lahko odkrije namreč gre za prirojeno napako. Bolezen se sprva opazi kot šum na srcu, pri prvem ali drugem cepljenju in pregledu ti veterinar to pove- če so kuži temeljito pregledani. Potem pa gre le za dobro voljo vzrediteljev ali bodo kuža po ugotovljenem šumu na srcu peljali na ultrazvok in ugotovili kaj je z njim narobe ali ga bodo le oddali najivnim lastnikom. Tako da če mladiči imajo to bolezen se jo lahko odkrije preden gredo v nov dom, je pa v Sloveniji to le dobra volja vzrediteljev. Angry
Katero pasmo pa imaš?
lp nuša
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #484 : četrtek, 14.07.2005 : 08:07:18 »

Ojla!

Kaj je zdaj Njufkoti, a ste vsi ze na morju?

Nusa, kako je kaj tvoja psicka?
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #485 : četrtek, 14.07.2005 : 09:42:37 »

Ojla,

moja kužika bolj počiva pa uživa v razvajanju pa tuširanju:) ker ne sme plavat mamo doma zanjo en bazenček v katerem se nahaja večino dneva:) drugače pa moram rečt da se izredno dobr drži- traparije ji skoz hodjo poglav:)
V ponedeljek imava ultrazvok (držte pesti da bo diagnoza čim boljša) na operacijo pa računamo nekje sredi avgusta- upam da čim prej, da bo Šiva lahko kmalu spet uživala normalno pasje življenje...
Kako pa kaj vaši kužki preživljajo vroče dni?
 lp, nuša
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #486 : četrtek, 14.07.2005 : 12:29:07 »

No takole.Nisem na morju in tudi ne grem.ron je čisto fuč,čeprav...1h teka ni dovilj Roll Eyes.Mislim...če me ne bo več na forumu sem na pokopališču Grin.Hec!
Sicer pa...kje ste vsi???

Nuša držim pesti in ji želim čimprejšnje okrevanje.Boga psička Cry!
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #487 : petek, 15.07.2005 : 12:45:17 »

Pa dam še eno slikico kako se Ron vsak dan (po možnost 2x Roll Eyes ) hladi v potočku.Slika je sicer malce slabša ampak bo že.Takole se hladimo.

2 dni nazaj sva s kobilo jezdile po planinah in Ron z mano.Pa smo s epribliževali kamnolomi in je Ron stekel naprej.Nakar sem zaslišala čuden zvok...vuuuššššššššššš!!!!!!Pri srcu me je kar stisnilo...kaj če se je Ronu kaj zgodilo ???Pa prigalopiram do tja...in kaj vidim?Ron je ležal v ogromni luži pod kamnolomom Grin Grin.Pa se ni premaknil 5 minut.Če mu je bilo pa vroče Grin Grin Grin Grin!!!!!
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #488 : petek, 15.07.2005 : 20:54:49 »

Uživač tale Ron, ni kaj!  Cool

No, tukaj si pa lahko ogledate nekaj njufkov, ki jih vsekakor ne moreš videti vsak dan. Verjetno niso čistokrvni, so pa vseeno lepi, sploh njihove barve  Shocked Cheesy

http://members12.clubphoto.com/gomez594628/1239423/guest.phtml
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #489 : petek, 15.07.2005 : 21:02:30 »

No, mogoče bi bilo bolje, če bi napisala, da niso rodovniški, čistokrvni so že, nekateri.  Wink

Za info: Če parite rjavega in sivega njufka, lahko dobite njufka krem barve. Na zgornjem linku je tak mladiček.  Shocked

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #490 : petek, 15.07.2005 : 21:26:18 »

Ojej!Nekaterim pa tu ne moreš reci njufko Roll Eyes.Tisti sivi je pa takooo luštkan.Ampak čez črne jih ni Cool.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #491 : sobota, 16.07.2005 : 08:41:26 »

Jim bom poslala kaksno sliko Vone, ki je "unusual dog" Grin Grin Grin

TMT se strinjam... cez crne jih ni Cool
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #492 : nedelja, 17.07.2005 : 22:05:23 »

oooo, koliko dela je s to majhno črno kepico, samo se imamo super uživamo v njeni družbi in ona v naši.  Cheesy Cheesy Kaj pa kaj vi ostali lastniki?   Smiley kako kaj tvoja psička, nuša?  Huh

LP Maruša
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #493 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:26:54 »

Mi smo našo včeraj domov pripeljali in smo malo žalostni, ampak ne prehudo. Ponoči sva šli lulat,drugače je pa pridna. Zdaj gremo na en mali sprehod. Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #494 : ponedeljek, 18.07.2005 : 13:53:34 »

Mi pa doma jokamo, ker jih oddajamo. Cry A ni prehudo, ker vem, da so vsi v odličnih rokah!
A ne M/my!
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines