mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 00:40:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166823 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #465 : četrtek, 07.07.2005 : 20:37:35 »

Ojla
N3wfka seveda ga imam Wink Ime mu je Ari (Aramis) in je pravi mali medvedek Cheesy
Dobili smo ga na Bledu od psičke Tise in gospoda Tomaža Cheesy Cheesy Pri nas pa domuje že od sobote Tongue

In nič nam ne omeniš... Angry Wink
Se MOČNO opravičujem  Grin Grin

Lepo se mejte,Urška
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #466 : četrtek, 07.07.2005 : 21:42:50 »

Juhu za DoY-co!!!!!!!!! Cheesy.Dobrodošla med nami.Aaaaaaaaaaaaa...bodo kakšne slikice???Hihi.Isto velja za Katjo in N3wfiko...
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #467 : četrtek, 07.07.2005 : 22:24:58 »

Katja je že naštudirala, zdaj moram Bucko še poslikat. Smiley
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #468 : četrtek, 07.07.2005 : 22:26:10 »

Doy- ca, mi bomo imeli pa njegovo sestrico.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #469 : četrtek, 07.07.2005 : 22:34:03 »

ej katja! na ZS boš kmal mela sporočilo tko da mal še počaki gor Tongue
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #470 : petek, 08.07.2005 : 08:45:08 »

M/ my, tvoj kuži v avatarju je pa točno tak kot naša mula. Cheesy
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #471 : petek, 08.07.2005 : 10:08:33 »

Seveda slike bodo(takoj ko bo medi vsaj malo pri miru Wink )
Katja čestitke Grin Grin Kdaj jo pa dobiš?
lp,Urška
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #472 : petek, 08.07.2005 : 10:48:30 »

V petek jo gremo iskat. Cheesy
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #473 : petek, 08.07.2005 : 19:19:13 »

Nuša,
kaksna pa je ta bolezen oz. kaksni so znaki? Vso sreco z zdravljenjem - ti lahko samo priporocam super veterinarja, ki skrbi za nase njufije in ima tudi sam njufiko - to je dr. Roman Burja z vet. klinike v Lescah.

Tudi nasi mladici so zrasli in pocasi bodo odsli v nove domove... tu pa je se zadnji foto-session, ko so se vsi doma http://urso.moj-album.com/ Imajo pa vsi gen za cofotanje v bazencku, kopanje in valjanje po pesku, trganje cvetov vrtnic z grmicka in tudi brskanje po kompostnem kupu za hiso. Ce kdo zeli res naspidirane, "kmecke" mladice, potem so nasi res pravi za to  Smiley
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #474 : petek, 08.07.2005 : 20:28:09 »

Ojla, najprej vsem hvala za lepe želje, drugače pa fluli tega veterinarja že obiskujem, oziroma že od začetka hodim k njemu in ga morm tud jst ob tej prilki pohvalt, ker je res super. Ubistvu je blo pri treh mesecih, ko sem kužiko dobila odkrit šum na srcu, ki naj bi se pojavil pri mnogih mladičih in naj bi tam nekje do petega meseca izginil. Pri šivi- moja njufika- se to ni zgodilo, zato sem jo po nasvetu Romana Burje peljala na ultrazvok k Saši Domanjko, kjer je bilo pa odkrito da ima pljučno stenozo. Baje da je to drgač za njufkote precej značiln, samo na drugmu delu srca. Ko ravno to razlagam me samo zanima, a kdo od vas vzrediteljev mladičke vozi na ultrazvok srca?
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #475 : nedelja, 10.07.2005 : 11:45:24 »

Najprej Špela hvala za standard, res si se potrudila, Nuša res nimam izkušenj s to boleznijo, tako da ti ne morem pomagati, imaš pa čudovitega veterinarja tako, da mu resnično lahko zaupaš in če kdo bo on pomagal tvoji kužiki. Kar se tiče  ultrazvoka srca, pa mislim, da pri nas to zaenkrat še nihče ne dela, kakor sem jaz seznanjena se hujše napake srca ugotovijo že z poslušanjem in če je kje odkrit kak šum se potem opravi, ne vem če bom prav povedala dopler test, do danes pri naših mladičih še ni bilo nikoli nobenega dvoma o kaki napaki srca. Sama praviš, da je veterinar takoj slišal šume tako, da mislim če bi bil tvoj mladič od pravih vzrediteljev, ga ti verjetno sploh ne bi mogla kupiti, ker bi že vzreditelji poskrbeli, da tak mladič ne bi bil prodan, pa smo spet pri tem zakaj naj ljudje ne bi kupovali nerodovniških, čistokrvnih psičkov, pa čeprav samo za doma, kakor običajno vsi pravijo, ker je tudi za doma pomembno, da je kuža zdrav in da z njim uživate ne pa trpite, in nenazadnje je tak kuža v primerjavi z rodovniškim krepko dražji, če pomislimo koliko denarja gre za veterinarje, da ne govorim koliko trpečih ur je za nami. Pa ne vzeti to kot grajo, ker sem imela sama isto izkušnjo, ko sem bila najivna, in se nisem zadosti pozanimala o zdravju kužka, naš je sicer imel hudo displazijo, in je bilo prav tako hudo kot je sedaj pri tebi, tako da te zelo razumem. Kake so prognoze, kaj pravijo veterinarji, opiši nam znake te bolezni, mislim da nas vse zelo zanima.

lp, Marjana
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #476 : nedelja, 10.07.2005 : 13:30:37 »

Vsak dan se sprašujem, kako sem bila lahko tako najivna in sem kupila nerodovniškega kuža, kupovala sem kuža za doma in pri tem imela v glavi le to, da ne rabi rodovnika niti pomislila pa nisem, da se mi lahko zgodi kaj takega, namreč pred tem sem imela nerodovniškega briarda, kateri ni imel nobenih zdravstvenih težav zato nikoli nisem pomislila koliko lahko rodovnik pomeni.
Pri stenozi pljučne arterije gre za to, da je stena pljučne arterije po kateri potuje kri iz srca v pljuča odebeljena, zato pretok krvi ni tekoč, namreč vsa količina krvi, ki jo srce "požene" po pljučni arteriji v pljuča ne preide skozi arterijo, ker je le ta odebeljena in zato se določena količina krvi izteka nazaj v srce. Posledično se v srcu nabira prevelika količina krvi, zato le ta postaja razširjeno in ohlapnejše. Zaradi slabšega pretoka krvi in slabše oksidiniranosti je dotok kisika v možgane manjši, zaradi česar pa se pojavi nevarnost kolapsa pri kužu.
Pri moji psički znaki niso ravno opazni, namreč ima še izredno močno srce, zaradi njene mladosti. Bolezen se opazi pri tem, da kuža ne zmore veliko aktivnosti, predvsem v poletnem času, kar pa je za njufkote že tako ali tako značilno. Ko je bolezen že zelo razvita kuža tudi začne "hropsti". Pri tej bolezni mora kuža čim bolj mirovati, namreč, ko se kuža giblje je pretok krvi veliko hitrejši.
No upam da nisem bila predolga, zaradi vseh trpečih ur, ki jih preživljava s Šivo pa kot že stokrat povedano ne kupujte nerodovniški psov, ne bodite tako najivni kot jaz. Newfi, kar se denarja tiče imaš zelo prav namreč vsi veterinarski pregledi, ultrazvoki in operacija bodo veliko, veliko dražji kot rodovniški kuža. Vendar kar je je, sedaj bomo naredl vse da bo naša kužika zdrava....
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #477 : nedelja, 10.07.2005 : 14:03:47 »

Nuša vso SREČO...  Sad Sad
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #478 : nedelja, 10.07.2005 : 14:14:05 »

Nuša, ali bi laho vet. pri prevem cepljenju (pri sedmih tednih) lahko opazil to bolezen ali ne?

Lp Jana
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #479 : nedelja, 10.07.2005 : 14:50:20 »

Bolezen se opazi šele po ultrazvoku srca, veterinar zazna le šum na srcu, ki naj bi praviloma izginil pri petih mesecih (šum se pojavi pri mnogih mladičih). Če vzreditelj kužka pelje na ultrazvok se to potem lahko opazi. Vendar pa se to lahko zgodi tudi pri starejšem psu. Ker pri naši psički je bil sprva šum izredno blag in smo bili prepričani da bo le ta izginil, tam nekje pri petih mesecih pa je bil precej močnejši, zato smo je takoj odpeljali na ultrazvok. Sedaj pa čakamo operacijo...
Lp Nuša
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines