mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 14:32:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 162013 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1410 : sreda, 18.01.2006 : 18:37:37 »

Ja Lilit je prav razumela. Napake sem izključila s pregledom psičkinih prednikov. Ja Neon ima v sebi gen, ki ga lahko prenese naprej, vendar sem se pozanimala o psičkinih starših in enem delu starih staršev in tega v leglih ni bilo. Prav tako ima pesa popolnoma dobro zobovje (tud neonovo je dobro se razume vendar se pojavlja pri L.K.jinih psih da imajo pomanjkljivo zobovje (v LJ je bil eden) Aja Ksotko, Neon ima vzrejno A. Prav tako ga dobijo veliko veliko slabši in bolj bolani psi, ki se jih pari naprej brez kakršnih koli testov. Pari če najdeš psico boli te. Sorči ampak tok neumna pa nisem ne glede na to ka si misliš oz. rečeš. Če bi bilo pri punci karkoli narobe Neona ne glede na to da so izrazili željo po paritvi z njim nebi videli.

Gre za Tiso, ki je last vzrediteljice L.K. številka njena je pa SLR NF 001598 pa lahko preveriš rodovnik. Dejansko pa ni napaka oči ampak uvihane veke. Pri tem je veka tako zasukana, da psu s trepalnicami draži oči. Zato so oči motne in vedno solzne. Rešit se da z operacijo, ampak se lahko v nekaterih primerih tudi ponovi.
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1411 : sreda, 18.01.2006 : 19:02:39 »

Ne, ni ista. Cheesy
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1412 : četrtek, 19.01.2006 : 21:02:56 »

Katja, a se Buca že goni? Ambra se je začela tik pred razstavo.  Wink Kdaj so se kaj vaše njufke začele gonit? Cheesy

LP
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1413 : petek, 20.01.2006 : 14:10:02 »

Soča se je prvič pri 12 mesecih!
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1414 : petek, 20.01.2006 : 15:01:15 »

Naša se še ne. Mislim pa da se bo zdaj zdaj, ker ji hodijo že traparije po glavi. Cheesy

Zadnjič zvečer mi je ušla po vasi, sem tako šibala za njo. Ubožica sploh ni dojela, da jo lahko ujamem. Wink ( Sem bila ravno po telovadbi - dobro ogreta.  Grin)
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1415 : nedelja, 22.01.2006 : 12:10:45 »

O groza in strah. Včeri je pesjan prvič pršu v stik z res gonečo psičko. In ko smo bli pri nas (po paritvi) sta bla zuni sama. Dans zutri Neona odprem, mu dam kosti (njegove predraaaage kosti) ampak Neon gre sistematično čez vse kotičke kjer sta se s punco preganjala, kje je lulala,... A je to normal? Ker kosti so ble zanga res 1a dans jih je pa lih komi povohal.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1416 : nedelja, 22.01.2006 : 12:31:45 »

 Grin Grin Grin
Love is in the air...everywhere I look around...  Cheesy

Po mojem je to čist normalno. Saj vsi (ali pa vsaj večina) zaljubljeni psi izgubijo tek, hehe.  Smiley

Lp
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1417 : nedelja, 22.01.2006 : 15:49:28 »

Na mojo velko veselje je mal pozabu na svojo drago, zdaj sam še kak krog nardi. Pa še svoje kosti je pojedu Cheesy Me prov zanima kok bo jutr, k bosta spet cel dan skupi najbrž pa še v tork neki časa. Verjetno se mu bo strgalo Grin Grin Cheesy Cheesy
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1418 : nedelja, 22.01.2006 : 21:01:45 »

Mi imamo pa novo vrsto hrane.  Grin
Buca po novem golta banane kot nora. Cheesy
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1419 : četrtek, 26.01.2006 : 21:49:04 »

Kdaj se pa njufkoti začnejo gonit? Mislim, da je Bučko že začel za punčkam gledat, ker samo išče, da bi jo lahko popihal v vas, pa ves je tečen in same vragolije mu gredo po glavi. Enkrat je neverjetno priden, a v drugem trenutku se že naredi totalno neumnega in me sploh ne porajta, kot da me ni (sploh, če kakšno frajlo zagleda) - norija  Cheesy.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1420 : četrtek, 26.01.2006 : 23:10:31 »

Neyka,

a to ste Neona in psicko kar sama pustili, da sta se sparila? A ni bilo treba nic pomagat?
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1421 : petek, 27.01.2006 : 12:06:21 »

Ne ne, nista se sama sparla sigurno ne. Sama sta bla izključno zato ker je bil Neon tako štorast in mu samemu ni nič uspelo, psička pa tudi ni bla pri volji za skakanje po njej. Parili smo pa vseskozi umetno, ker kakor smo bili prisotni ljudje je punci strgalo in Neona ni pustila nase. Ko sta se pa doma že pol bol igrala kot se šla naskakovanje sta bla pa super. Dokler ni nihče bil z njima zunaj sta sam letala sem pa tja in se valjala po snegu, če je bil kdo zunaj je bil Neon pameten da on bi punca pa še bolj da ona pa ne Cheesy Cheesy Cheesy Uglavnem kakor je mala šla, je blo grozno tuljenje in zavijanje, ko je bila pri nas in pri gospe ki je parila pa je ni maral spustit izpred oči sploh. Zdej sam držimo pesti da kaj bo.

Bučka, psi se ne gonijo. Gonijo se psice. Psi pa norijo za njimi zaradi vonjav in ne zato, ker bi se pri njih pojavila kakšna sprememba. Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1422 : petek, 27.01.2006 : 15:23:25 »

Neon sploh ne ve kaj je zamudil. Cry..................,Maj pa ima svojo ljubico, v katero je noro zaljubljen   Cheesy Grin ..............še zmeraj.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1423 : petek, 27.01.2006 : 22:59:21 »

Bogi Neonček. Bo že preživel. Če psička ni hotla ni hotla. Silili pa nismo lih do nezavesti, ker smo bli clo mal pozni. Tko glede na psičkino tazadno. glede na kri smo bli lih prav čas. Zdej pa komu verjet. Ljubico ma pa Neonček vseen. Mi tuli ko volk v luno zadne čase. Nič ne je. Cartljiv je tok da sam gledaš miren še bolj.... In res ko sta bla skupi sta bla tahuda loverja. Tak mlad parček, ki počne še vse neumnosti kot so valjanje po snegu, lovljenje,...Super sta tako al pa drugače. Tut ko se punca še ni gonila sta bla kolega...sam zdele Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #1424 : petek, 27.01.2006 : 23:30:34 »

Bučka, psi se ne gonijo. Gonijo se psice. Psi pa norijo za njimi zaradi vonjav in ne zato, ker bi se pri njih pojavila kakšna sprememba. Wink

Neyka, vem da so psice tiste, ki se gonijo, ampak zanimalo me je, kdaj (pri kateri starosti) začnejo te vonjave psa mešat? 
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines