mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 15:12:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166268 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1395 : sobota, 07.01.2006 : 11:21:14 »

LP!
A mi lahko kdo pomaga,nujno iščem mladička novo novofundlanca. Imel sem že rezerviranega pri enemu prodajalcu,vendar sem bil opozorjen,da je navaden preprodajalec z vsem kar mu pride pod roke,zato sem rezervacijo umaknil. Mladička bi rabil do petka,ker bo darilo za očetov rojstni dan.Za kakršne koli informacije se vam že vnaprej zahvaljujem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1396 : sobota, 07.01.2006 : 11:29:36 »

LP!
A mi lahko kdo pomaga,nujno iščem mladička novo novofundlanca. Imel sem že rezerviranega pri enemu prodajalcu,vendar sem bil opozorjen,da je navaden preprodajalec z vsem kar mu pride pod roke,zato sem rezervacijo umaknil. Mladička bi rabil do petka,ker bo darilo za očetov rojstni dan.Za kakršne koli informacije se vam že vnaprej zahvaljujem.

A je tole povsem resno?
1.) Psi se ne dajejo za darila.
2.) Psi se ne kupujejo cez noc.
3.) Vzreditelja je treba skrbno izbrati, ni dovolj le telefonska stevilka v oglasnem casopisu ali na internetu.
4.) Pes ni stvar, ki jo kupujemo kot cevlje.

Tezko, da boste tukaj nasli informacijo, ki jo iscete. Predlagam, da daste ocetu denar in mu ponudite pomoc pri iskanju ustreznega psa. Potem pa se skupaj lotita dela.
Vec o nakupu psa najdete na http://www.mojpes.net/modules/news/index.php?storytopic=127&storynum=5.
Logiran

snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1397 : sobota, 07.01.2006 : 11:53:08 »

Sem vedel kakšna bo reakcija. Očetu je zaradi raka poginil odrasel samček,ki mu je pomenil vse na svetu.Takrat si je obljubil,da se ne bo navezal na nobeno žival več,vendar ga vidim in vem,da ga pogreša in si želi svojega novega ljubljenčka. Pri nas doma so živali že od nekdaj naši otroci in naši ljubljenčki. Želim osrečiti očeta in vem,da bo srečen tudi psiček,tako da so tvoji strahovi in predvidenja odveč.
Še vedno prosim za kakršno koli informacijo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1398 : sobota, 07.01.2006 : 12:03:05 »

Ne glede na to, kaksni vzgibi vas vodijo k nakupu psa in koliko izkusenj s psmi imate, ga na taksen nacin ne morete kupovati. Psi se ne kotijo po datumih, ko jih potrebujejo kupci.

Se vedno trdim, da je boljsa resitev povedati ocetu, kaj bo dobil za darilo in skupaj poiskati ustreznega psa, kot kupiti psa "na brzino" in nakopati ocetu na grbo celo kopico morebitnih nevsecnosti z bolnim ali karakterno neustreznim psom. Noben pes ne bo enak, kot je bil ocetov preminuli pes.

Zakaj se pa v petek ne odpravite skupaj v katero od zavetisc in naj si oce izbere kuzka, ki mu bo vsec, vi pa mu za darilo poklonite opremo, hrano...?

Nerodovniskih novofundlandcev tukaj resnicno ne boste nasli, ce iscete rodovniske, dvomim, da je kaksen v petek za oddajo.
Logiran

T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1399 : petek, 13.01.2006 : 17:11:07 »

Flufi imam eno prošnjo in ne vem kako naj to povem.Torej v temi trikci si omenila,da si Maja naučila pomahati z repkom.Ali mi lahko pošlješ filmček na tjasa_tmt@email.si.

Se opravičuje ampak...ZS mi ne delajo...

Pa počohajte kosmate zvernice Kiss
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1400 : ponedeljek, 16.01.2006 : 17:21:37 »

Snickers kako si uredil? Upam da si dobro premislil.

No mi bomo parili mojega psa z neko psico...pa me zanima koliko časa približno se psa držita skupaj ko sta enkrat obrnjena in vse te fore?
Logiran
snickers
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1401 : torek, 17.01.2006 : 00:36:31 »

Neyka na koncu,sem izpadel kot nekdo,ki brezsrčno nabavlja psa kr tako malo za zabavo,pa vendar ni tako. Že od nekdaj so živali pomemben člen naše družine,že dedek se je ukvarjal z vzrejo nemških ovčarjev...,pa vendar človek,pri katerem sem imel naročenega novofundlanca je bil prevarant in zato sem se odločil,če je na mailu kakšen vzreditelj te pasme,ki ima morda leglo. Izpadlo je čisto drugače kot so bili moji nameni...Nič hudega,naslednjič bom premislil kaj in kje sprašujem.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1402 : torek, 17.01.2006 : 02:57:08 »

Snickers, pozanimaj se na Klubu za velike pasme in molose.

Neyka, psa moraš držat skupaj, dokler psičini krči ne popustijo, ker v nasprotnem primeru se lahko poškoduje pes (gre se za pse, ki so težji od 50 kg), vse skupaj pa traja cca. 20 minut.

Prioriteta pri parjenju pa ne bi smel bit denar. Najvažneje je, da so rodovniški mladiči zdravi, brez dednih bolezni. Dobro se pozanimaj, od kje izvira psica, kdo so predniki, dedne bolezni......ravno tako za tvojega psa in šele nato pojdi v parjenje. V glavnem, prepričaj se, da psica in pes nista prenašalca raznih bolezni in šele nato naredi ta korak. To je le moj nasvet.

lp

Logiran
kostko
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1403 : torek, 17.01.2006 : 15:53:07 »



Neyka, psa moraš držat skupaj, dokler psičini krči ne popustijo, ker v nasprotnem primeru se lahko poškoduje pes (gre se za pse, ki so težji od 50 kg), vse skupaj pa traja cca. 20 minut.

Prioriteta pri parjenju pa ne bi smel bit denar. Najvažneje je, da so rodovniški mladiči zdravi, brez dednih bolezni. Dobro se pozanimaj, od kje izvira psica, kdo so predniki, dedne bolezni......ravno tako za tvojega psa in šele nato pojdi v parjenje. V glavnem, prepričaj se, da psica in pes nista prenašalca raznih bolezni in šele nato naredi ta korak. To je le moj nasvet.

lp

moj tudi.... lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1404 : torek, 17.01.2006 : 16:06:13 »

Kostko a je tvoj post kopiran od kast Huh

Sem danes videla filmček Maja,ki maha z repkom.Tile njufki so res carji.

Neyka super,da si našla samico Smiley.Upam,da bo parjenje uspešno Kiss
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1405 : torek, 17.01.2006 : 16:51:26 »

Bolezni preverjene. Dobro nisem dela raznih dodatnih testov za Cistenurio, pregledov srca...dedne bolezni katere so se pa pojavljale v Neonovem leglu sem pa izključla. Tako da kar se tega tiče če ne bo preveč po mamini strani Neonovih prednikov me nima kaj preveč skrbet. Za mladiče bo poskrbljeno kot se gre. Parimo pa v kratkem.

Tjaša kostko je očitno izpustil citat. Spodaj je pripisano še da je to njegov nasvet Wink
Logiran
kostko
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1406 : sreda, 18.01.2006 : 12:56:19 »

dedne bolezni katere so se pa pojavljale v Neonovem leglu sem pa izključla.
 Sad Angry


Zakaj? Se ti zdijo malenkostne? Neonova mama Tisa ima dedno bolezen, pri Neonovemu leglu sta imela oreracjo oči8zakaj je jasno) vsaj dva samčka(pišeš, da en celo 2krat!). Neon lahko to "prenese" dalje.... S temi težavami se bodo pa potem ukvarjali bodoči lastniki in njihovi psi Roll Eyes.Slaba reklama za pasmo.... Ne vem kako lahko taki psi sploh lahko dobijo vzrejnega Sad
To je spet samo moje mnenje....
lp vsem
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1407 : sreda, 18.01.2006 : 13:31:03 »

A bi lahko izvedela katera Tisa je to? Od naše Buce mama je tudi Tisa, pa ni bilo nikoli govora o kakšnih napakah oči. upam, da to ni ista mama.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1408 : sreda, 18.01.2006 : 14:42:33 »

Katja, kolikor jaz vem ni ista!
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #1409 : sreda, 18.01.2006 : 16:57:26 »

dedne bolezni katere so se pa pojavljale v Neonovem leglu sem pa izključla.

Jaz sem to razumela, kot da je testirala za te bolezni... lahko pa, da sem narobe razumela...
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines