mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 21:50:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 166584 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1095 : sreda, 12.10.2005 : 08:47:36 »

Vedno jo ven spustim in ko vidim, da se polula jo pohvalim.
V bistvu je problem v njeni lenobi. Okoli enajstih jo skoraj vlečem ven iz hiše, pa sedi zunaj in me samo gleda. Porabim skoraj pol ure in kot en cepec ponavljam: No, Buca lulaj. Potem  se me končno usmili.  Roll Eyes in komaj čaka, da gre lahko notri.
Potem gre spat in če recimo vstanem ob petih in je po hiši čiso, jo hočem dat na vrt, ona ništa. Tudi premakne se ne. Angry Očitno je ne tišči. Ampak zakaj je pa potem ob šestih že vse posrano??? Shocked
Danes recimo sva šli pa ob štirih lepo ven lulat in zjutraj ni bilo nikjer nobenih tort.

Kdaj pa začnejo držat ene 8 ur skupaj?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1096 : sreda, 12.10.2005 : 09:27:42 »

Katja, 8 ur še nekaj ne bo zdržala. Je pa od psa do psa odvisno, kdaj zdrži po 8 ur. Moji psici se je še pri 7 mesecih kdaj zgodilo, da je naredila lužico v moj sobi. Sem morala biti zelo previdna in pazljiva. Ti kar nadaljuj, kot delaš sedaj (da vstajaš sredi noči). Saj bo kmalu spoznala, da mora iti lulat, da drugače ne bo šla nazaj spat.

Flufi: glede vzrediteljeve odgovornosti: ni čisto res. Odvisno, kje jih je imel. Jaz tudi svojih mladičev nisem naučila na čistočo. Je bilo nemogoče. Oni so šli ob šestih zjutraj ven in so prišli v kotišče spet ob enih zjutraj. Kako naj jih potem naučim čistoče?? Je pa ena nova lastnica enega samčka naučila čistoče v 4 dneh, tam, kjer imajo pa 2 moja mladička skupaj, pa so potrebovali kar 1 mesec.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1097 : sreda, 12.10.2005 : 10:24:59 »

Bina, ne strinjam se, zelo je odvisno od vzreditelja, ali so mladiči navajeni na čistočo ali ne. Ne bom trdila, da so bili naši mladički 100%, tudi oni so se pokalali in polulali notri, zjutraj še preden sem šla do njih, a ne kjerkoli, so se na polo papirja - to pa jih je zlahka naučit, čeprav niso stari še dva meseca.
Takoj po vsakem obroku smo šli vsi na travco. Obroki morajo biti seveda redni.
Če pa jih imaš cel dan zunaj do enih ponoči pa jih tudi meni ne bi uspelo.
Vse skupaj pa je seveda odvisno od samega psička, volje vzreditelja in nenazadnje tudi bodočega lastnika.
 
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1098 : sreda, 12.10.2005 : 11:00:15 »

Saj zato sem pa napisala, da odvisno, kje jih je imel Wink Moji so bili po cel dan zunaj. In so bili navajeni potrebo opravljat zunaj (čeprav se je ponoči tudi zgodila kakšna lužica-kupčka pa na koncu ni bilo več). Bilo pa je pomembno, da so šli lulat predno so šli spat. Spet pa je težko nadzorovat 8 mladičkov ali so šli vsi lulat ali ne. Če bi bili moji mladički stalno notri, bi se verjetno tudi naučili potrebo opravljat na eno mesto (no, saj v bistvu so se na seno). Še vedno pa je drugače kot če bi bili cel dan v hiši. To pa niso bili.
Logiran
M|my
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1099 : sreda, 12.10.2005 : 14:40:32 »

no naprimer, ko smo mi dobili Ambro domov, smo ji dali časopis v kot pesjaka, pa je to vedno opravljala tam, časopis smo ji pustili ampak kmalu po enem tednu ni več lulala, zato smo dali časopis stran. sedaj lahko zdrži tudi do 12ur, s tem da preden gre v pesjak narediva še majhen krog da naredi svoje. no ja sedaj ko je šola jo malo prej "vržem" iz pesjaka, velikokrat ko pridem še spi Grin

LP Maruša
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1100 : sreda, 12.10.2005 : 15:12:56 »

Povejte mi, a je res dobro, da pes dobiva olivno olje? Zaradi prhljaja.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1101 : sreda, 12.10.2005 : 15:14:38 »

flufi, danes sem spoznala "vaso" Wink Alfo (smo sosolci v mali soli). Prava lepotica! Smiley In je prava velikanka... ceprav baje najmanjsa od svojih bratov in sestric Tongue
Res je lepa.
Oj, Lilit, a je ljubka Alfa tudi kaj pridna v mali soli?? Tako zivih njufijev kot so tile iz nasega legla pa res nisem se srecala. Pravi norci.

Pa cestitke za tvojega novega kuza - imam obcutek, da ti z njim ne bo nikoli dolgcas.. Wink

Bina,
vzreditelj no kriv le zato, ker ni mladicev navajal (ne navadil) na pravo mesto lulat, temvec tudi zato, ker bi moral po mojem mnenju lepo vsakemu novemu lastniku posebej povedat in razlozit tehnike pravilnega navajanja na sobno cistoco. Me pa zanima, kateri je tega sposoben brez kakih srednjeveskih metod in grajanja psa za ze pridelane napake.

katja,

kadar se psicka ponesnazi notri, ali se tudi v blizini svojega lezisca ali opazis, da gre dalec stran od lezisca?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1102 : sreda, 12.10.2005 : 15:20:19 »

Povejte mi, a je res dobro, da pes dobiva olivno olje? Zaradi prhljaja.

Par strani nazaj je že newfi povedala, kateri šampon je najboljši, če ima psiček prhljaj.
Za olivno olje pa ne vem, mogoče res pomaga!
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #1103 : sreda, 12.10.2005 : 16:03:34 »

flufi,kast-Ari je od istega vzreditelja pa je čisto navajen opravljati potrebo zunaj!
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #1104 : sreda, 12.10.2005 : 16:39:07 »

Olivno olje je zelo priporočljiv dodatek hrani, pa ne samo zaradi prhljaja, ampak varuje celoten organizem pred raznimi alergijami, prhljaj pa se običajno pojavlja, vsaj po mojih izkušnjah pri mladičih v dobi rasti, ko menjavajo dlako oz. prehajajo iz mladičje dlake na odraslo, ta prhljaj ob pravilnem hranjenju v celoti izgine, ko je ta faza zaključena, v tem primeru je olivno olje resnično balzam, ker daje dlaki dovolj masti, v tem obdobju sta navadno dlaka in koža zelo suhi.

Kar pa se tiče lulanja in kakanja, pa ima tako mladiček, kot mali otrok pravico, da kaka in lula kjer  ga prime, na nas pa je, da mu povemo kje je najbolj primerno. Res je, da vzreditelji lahko zelo pripomorejo k čimprejšnji notranji čistoči, se pa strinjam z Bino, da pa to vendarle ni povsod možno, tudi naši mladiči so bili zunaj cel dan in so kakali in lulali kadar jih je bila volja, seveda so bili na travi, tako da ni bil problem s čiščenjem, po mojih izkušnjah pa se mladička da zelo hitro navadit na notranjo čistočo, le mi moramo biti dovolj doslednji in nikoli preskopi s pohvalami.

lp, Marjana
Logiran
katja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1105 : sreda, 12.10.2005 : 20:25:06 »

Flufi, vedno lula in kaka v čisto drugem prostoru, kot pa spi.
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #1106 : sreda, 12.10.2005 : 21:11:44 »

Flufi, mi vzgajamo svoje njufiče brez srednjeveških metod, pa naši mali Dolčki še vedno včasih uide lužica, pa smo že kar nekaj njufičev naučili, da se v stanovanju ne lula in ne kaka, tko da jst v tem ne vidim kakih hudih problemov, Katja nekdo rabi malo več časa, kot drugi, isto kot mali otroci, kar nadaljuj tako kot si opisala in rezultati bodo kmalu vidni. Mi je pa ful v veselje, ko slišim, da ima vaš njufič vstop v stanovanje, ker poznam ful veliko ljubiteljev te pasme, pa vendar pes nima vstopa v hišo.

lp, Marjana
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1107 : sreda, 12.10.2005 : 22:07:57 »

Flufi, mi vzgajamo svoje njufiče brez srednjeveških metod, pa naši mali Dolčki še vedno včasih uide lužica, pa smo že kar nekaj njufičev naučili, da se v stanovanju ne lula in ne kaka, tko da jst v tem ne vidim kakih hudih problemov, Katja nekdo rabi malo več časa, kot drugi, isto kot mali otroci, kar nadaljuj tako kot si opisala in rezultati bodo kmalu vidni.
newfi,
mislim, da primer pri katji ni enak kot ta obcasna luzica pri vas. Sicer pa ima najbrz vsak svoje metode resevanja te problematike, jaz imam pac svoje misljenje in to je to.

katja,
torej ce ne bi imela psica v tej fazi dostopa do drugega prostora, bi najbrz kaj vprasala (pocvilila), ko bi jo tiscalo ponoci na potrebo?
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1108 : četrtek, 13.10.2005 : 10:11:53 »

Katja, svetujem ti, da psički ponoči ne dovoliš, da ima na razpolago več prostorov (če ne lula v prostoru kjer spi), ker potem te sploh ne bo vprašala, kdaj bi ona rada šla lulat.

Pusti jo le v prostoru, kjer spi, boš vidla, da te bo začela opozarjat sama kdaj jo bo tiščalo. Pri nas je to učinkovalo in sem jo peljala lulat le, ko je sama hotela in ne ob določeni uri ponoči, ko bi jo jaz zbudila.

Sama se bo počasi navadila, da bo ponoči vedno manjkrat hotela ven, ker ne vem kdaj bi lahko ti sama ugotovila, ob kateri uri jo tišči in kdaj bi potrebovala vedno manj izhodov.

A te opozarjam, da uspeh ne pride čez noč in lahko pričakuješ, da te bo zjutraj še vedno pričakala kaka lužica.

Logiran
NEWFOUNDLAND DARIU
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1109 : petek, 14.10.2005 : 13:31:55 »

Zelim da vas pozdravim i pozovem na Specijalizovanu izlozbu za njufaundlendske pse koja ce se odrzati 27/28.05.2006 u sklopu CACIB/subota/ i CAC/nedjelja/Banja Luka  Specijalku sudi g.Andras Polgar.
Zovem se Bilbija-Lalicevic Tatjana i ponosna sam vlasnica 10 njufica!Trenutno imamo prekrasno leglo iz izuzetne kombinacije INTER CH Ultra Faundland i MULTI CH Aquarius vom Darius Land!

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines