mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 23:40:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 107686 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #375 : sobota, 05.05.2007 : 20:43:56 »

Hojla!

Mene pa zanima, kaj priporočate oprsnico ali ovratnico za dalmatinca. Predvsem mladička?
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #376 : sobota, 05.05.2007 : 20:58:32 »

Djte še kakšno slikco od vaših pikic..k tok uživam gledat   Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #377 : ponedeljek, 07.05.2007 : 10:48:52 »

Pozdravljena Pikica Smiley

A imaš tudi ti pike doma? Na vprašanje, kaj izbrati med ovratnico in oprsnico, ti bom težko odgvoroila. Predvsem je stvar okusa in priložnosti. Mi smo in še vedno uporabljamo oboje, pač odvisno kam in zakaj ali eno ali drugo. Ni pa neke bistvene razlike.

Ena pohodniška:
http://www.moj-album.com/slike/604712/A_cYTkrlBFnIm0LR.v.jpg
Dokaz kako uživa na pohodih:
http://www.moj-album.com/slike/604712/8nECQwPsXumvaXnJ.v.jpg
Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #378 : ponedeljek, 07.05.2007 : 13:02:15 »

Skogkatt - ooo, kako dobre fotke!
Kje ste pa to bili, ker je tudi teren krasen? Pa mulc ma svoj nahrbtnik -  Wink . Predvsem praktično. Pri nas pa kaj takega še nisem videla v trgovini. Bo treba kam drugan pogledat. Si bo tamala svojo vodo kar sama nosila  Cool 

Pikica - tudi pri nas je oboje v uporabi, večkrat sicer ovratnica, se tudi meni zdi, da ni bistvene razlike, kot je že Skogkatt rekla. Že imaš piko ali jo čakaš?

Jasminaj - super za obnovljeno stran, samo mi pri razstavah slike čez besedilo pokaže.

Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #379 : ponedeljek, 07.05.2007 : 18:59:49 »

Pozdravljena Pikica Smiley

A imaš tudi ti pike doma? Na vprašanje, kaj izbrati med ovratnico in oprsnico, ti bom težko odgvoroila. Predvsem je stvar okusa in priložnosti. Mi smo in še vedno uporabljamo oboje, pač odvisno kam in zakaj ali eno ali drugo. Ni pa neke bistvene razlike.



Nimam še pik...dobim pa ene rjave junija 30. Samo se pripravljam na prihod..in kupujem osnovne potrebščine. Pa sm bla zadnjič v Mr. Pet-u pa nism mogla zbrat ali oprnico ali ovratnico.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #380 : torek, 08.05.2007 : 13:00:28 »

Živjo vsem,
najprej moram super pohvalit vse slikce Cool! Kako so ti dalmatinčki vsi na isti štos obrnjeni in obenem totalno različni.
Pa vsi so mi ful ful všeč!!!! Pravi lepotani!  Kiss Kiss Kiss

No, edino, kar pa moja Luna ne mara, pa je....voda Huh. Do seskov se še namočimo, če se vidi dno, seveda. Drugače pa totalna panika, če je treba čez višjo vodo! Pa baje so dalmatinci nori na vodo....
Ja, pohodi, pa hribi (seveda, nezahtevni) so nekaj čudovitega za Luno (no, tudi za nas). Uživa v raziskovanju, pa gledanju čez rob, pa uživanju v lepem razgledu. Pravi uživači. Največji užitek pa je drsanje po hrbtu po travi kje pod vrhovi.... Tistega pa ne sme zamudit! Prav drajsa se in v skoku se obrne na hrbet, da cmokne dol kot palačinka. Ampak uživa! Wink

Bicikl sem odkrila prepozno, tako, da je nisem vzela več kot dvakrat na nekaj krajšega (pa še to je bilo v vročini - nenamerno). Tako, da sem s tem prenehala. Hribi pa so zakon. Pa tek z mano. To tudi obožuje.

Pikica. jaz sem oprsnico kupila, ko je bila že odrasla. Predvsem mi je bil namen, da jo lažje varujem v hribih. Najbolje, da jo takrat pelješ v trgovino s sabo in pomeriš, katera bo prava.

Ja, za kakšne hribe in hribčke s pasjo družbo bi se pa res lahko kdaj zmenili! Skogkatt, od kod si ti?

Lp Polonak
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #381 : torek, 08.05.2007 : 13:06:03 »

Oxy je razred zase- saj še sama nevem ali se v resnici psov boji ali pa res hoče vsakega dominirat.nevem smešna je  Smiley Ja pa včeraj je ena psička mal v Fliko skočila jo je Oxy takoj hotela napadt. Full je zaščitniška.

Aha, tudi Luna je zelo zaščitniška do tistih, ki si jih vzame za svoje Wink. Mej je zadnjič prav presenetila, kako se je namenila branit svojega pasjega kolega (ki je precej večji od nje in je mešanček z dalmatincem) Cool.... Pa se pred tem ni kaj dosti za njega zmenila. Ponavadi rabi kakšen mesec druženja, Roll Eyes da se potem malo "omehča", če ji že ni takoj na začetku všeč.

Lp Polonak
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #382 : torek, 08.05.2007 : 15:09:59 »

Zdravo! Kako ste kaj? pa pikice? Mi smo super.
Jasmina ne razmišlam še o novem družinskem članu, ker sem v stanovanju in imam že sedaj veliko problemov, ker imam dva psa. V tej stolpnici kjer jaz živim so sami starejši ljudje, ki ne marajo psov in jih vsak dan slišim za brez veze. Ko bom bila pa v hiši bom pa verjetno kupila še kakšnega psa- če bo po moje bo to dalmatinec. Zdaj imam še ene probleme glede stanovanja, ko bom pa to uštimala bom pa počasi začela iskati kakšno bolj majhno hišo z velikim vrtom  Smiley Oxy in Flika se odlično razumeta, zaenkrat je še Oxy šefica in bo tako pomoje tudi ostalo. Komi čakam, da bo Flika še malo zrastla, da lahko začnemo v hribe hodit. Ja Oxy pa sedaj full uživa na sprehodih, ker so spet lastovke in teče za njim, ko malo zmešana. Cheesy
Še ena skupinska slikica:
http://www.moj-album.com/slike/6838391/gxC13x1kT7ljZ_Jk.jpg

Ja skogkatt full lepe slikice.Kje pa ste to?full ima lepo oprsnico.Zelo me zanima kje si jo to kupila?
Pa še nekaj: Gre kdo na raztavo v Hrušico?
Lp, Špela
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #383 : torek, 08.05.2007 : 15:16:08 »

Ja še nekaj. Jaz grem pa z Oxy na rolarje, ker če grem z kolesom me preveč vleče in sem lahko takoj na tleh- posebej če bi kakšnega mačka vidla. Rolat pa full dobr znam in tudi Oxy bolj uživa in še lažje jo kontroliram. Ja glede vode- Oxy uživa v plavanju Wink To ji je pa nekaj najbolšega. Včasih jo ven iz vode ne morem spravit.
Lep pozdrav
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #384 : ponedeljek, 14.05.2007 : 10:31:26 »

No, moja tamala je letos začela s plavalno sezono in moram rečt, da sem navdušena!  Cheesy
Končno plava tako kot je treba, ni je bilo potrebno prositi naj se gre zmočit in komaj je čakala, da je kaj letelo v vodo in je lahko šla to iskat. Upam, da je zdaj končno to - to, da se bo tako nadaljevalo in bo tudi v morju tako veselo čofotala.

Tukaj je še dokaz  Cool
http://www.moj-album.com/slike/267872/k0GTYrIRGZ7Wx4xM.jpg


Več dokaznega materiala pa TUKAJ

Pozdrav od veselja razganjajoče Nataše  Roll Eyes
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #385 : torek, 15.05.2007 : 11:02:06 »

Hm, a tako zgleda dalmatinec v vodi Wink? Moja Luna obvlada le višino vode, kjer se vidi dno, in seveda, kjer se lahko še hodi (do seskov). Kaj več pa nikoli nismo uspeli doseči. Pač, v vodo pa ona  n e   g r e Tongue in pri tem je zelo zelo odločna Roll Eyes. In, če jo že nesemo mirno v vodo, je v trenutku na obali, pol pa fura užaljenost do konca Roll Eyes.....
Vsem pikicam deževen pozdrav!
polonak
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #386 : torek, 15.05.2007 : 11:50:59 »

Zgornje slike so iz Ostrice, ki je malo višje od Paškega kozjaka blizu Velenja. Domače okolje torej  Wink

Kje ste pa to bili, ker je tudi teren krasen? Pa mulc ma svoj nahrbtnik -  Wink . Predvsem praktično. Pri nas pa kaj takega še nisem videla v trgovini. Bo treba kam drugam pogledat. Si bo tamala svojo vodo kar sama nosila  Cool 

Sicer je to na sliki kar navadna oprsnica, imamo pa drugače tudi nahrbtnik z žepki, katerega uporabljamo pa bolj občasno, ker je oprsnica bistveno bolj praktična  Wink Nažalost oboje ne gre, bi bilo idealno če bi oprsnica imela žepe. Drugače je nahrbtnik vsekakor super zadeva, saj mu tako lahko naložim njegove stvari kot vrečke za smeti in priboljške. Sem jih pa že videvala tukaj v trgovin, mislim da celo v Tukanu, če boš iskala.
Imamo tega od Trixie-Tbag:


Bicikl sem odkrila prepozno, tako, da je nisem vzela več kot dvakrat na nekaj krajšega (pa še to je bilo v vročini - nenamerno). Tako, da sem s tem prenehala. Hribi pa so zakon. Pa tek z mano. To tudi obožuje.

Ja, za kakšne hribe in hribčke s pasjo družbo bi se pa res lahko kdaj zmenili! Skogkatt, od kod si ti?

Tudi moj obožuje tek z mano ali s fantom, ponavadi tečemo pa kar v triju. Se je tako lepo navadil, ne vleče in lepo enakomerno teče. Na kolo se še nismo spravili čeprav verjamem, da bi mu bilo všeč. Na rolerjih pa jaz še nisem dost stabilna in bi tako morala kamor bi me pes odvlekel Grin Polona, jaz sem iz Velenja, sa pa mi trije kar veliko in radi potepamo naokoli in bi se z veseljem lahko dobili za v hribčke Cheesy

P.S. glede vode in plavanja si lahko prebereš naše dogodivščine lanskega poletja nekaj strani nazaj  Wink

Full ima lepo oprsnico.Zelo me zanima kje si jo to kupila?

Oprsnica je iz Avstrije - Julius-K9 - in gre za lažjo verzijo njihovih službenih psov. Nabavila sva jo ravno za nadaljevalni tečaj in posebej pri obrambi se zelo dobro obnese. Izkazala se je pa potem še ob dolgih pohodniških turah, saj ga z lahkoto primeš, če je treba, ga dvigneš in prestaviš in najbolj pomembno, ne ovira psa, tudi takrat ko povleče!

Tukaj ena slika iz repkovega teka:
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/WwLlgdfz21WELD8g.jpg

Na včerajšnjem treningu je bilo zopet zanimivo Grin Izkoristila sva prisotnost izkušenega in dolgoletneg tekmovalca poslušnosti in v delu z njim še veliko novega naučila Smiley Dokaz več, da je občasna menjava inštruktorja zelo priporočljiva saj več oči več vidi in tako se odkrijejo še tako male napakice. Junija pa že sledi naslednji izpit  Wink

Uživajte tudi v deževju Cheesy

Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #387 : sreda, 16.05.2007 : 21:18:19 »

skogkatt mi imamo podobno oprsnico, samo drugo firmo Cheesy ..je super zadeva, midve jo vedno uporabljama ko sma na kolesu ali pa z rolerji- ker vleče Roll Eyes ..sem za johnyja mela eno bolj "navadno", pa je bil potem med tačkama celi oguljen, ta oprsnica pa je res tako narejena, da nima psa nikjer za ožulit Smiley
Maj ima res super napis gor: lover boy Cheesy ...ga bo prisla very "sprobat" Tongue

jasminebianca uuu čestitke!!... sem vama kar malo favš Wink .. sma takoj za inštrukcije za plavat Cool
luna7 moja very je ista, samo da ima poden, pa bo skakala pa se valjala po vodi, čim ne vidi dna, pa je ne spravim blizu Undecided .. sploh uživa laufat po potoku gor in dol, samo da šprica, pa da bo čimbolj umazana Roll Eyes Grin
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #388 : sreda, 16.05.2007 : 22:26:10 »

vam je taka umazanija kaj znana??


joj malo slabša kvaliteta, kaj morem slab fotoaparat sram ..nekaj malega slikic se na :http://jasmina.moj-album.com/album/7792151/

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #389 : sreda, 06.06.2007 : 12:25:28 »

hay!
nič se ne oglasite? preveč zaposleni z pikami?  Cheesy Wink

pride kdo pofirbcat ta vikend v zagreb? Huh jasminebianca?
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines