mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 10:20:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103287 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #315 : ponedeljek, 29.01.2007 : 16:14:12 »

zdravo!ja Nataša saj je bila Bela moja,ampak samo en mesec,...imela je težave z srčkom in pljuči,zato sem jo dala nazaj vzrediteljici.na žalost ne morem jaz imeti srčnega bolnika,ker zelo veliko prehodim in ne bi mogla gledati kako pes trpi;( nisem taka oseba.ja tako,da sem se potem odločila,da pri Evi vzamem psičko(takrat sta ji ustale še dve,..)in Flika je pravi mali hudiček;) šli smo tudi pregledati srčka in je vse vredu tako,da upam,da sedaj pa bom imela srečo,da bo vse okej.ja stara je pa 3 mesece.lp,špela
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #316 : ponedeljek, 29.01.2007 : 18:48:36 »

no še enkrat jaz.prej se mi je mudilo ven pa nisem do konca napisala.ja Nina glede zavarovanja(vem,da še triglav zavaruje,..)samo najbolj se splača pri adriaticu,..prijateljica je vzela tisto čisto osnovno zav.pa je plačala 24 tisoč.se mi zdi.pol pa krijejo 70%.ja Krško res ni daleč tako,da bi se enkrat lahko kje zmenili,da gremo na kakšen srehod,da mi mal podebatiramo pikice pa norijo;) Nataša ali je tvoja Bianca kaj dominantna?no fajn se imejte
lp,špela
Logiran
Nina Hari
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #317 : torek, 30.01.2007 : 12:06:02 »

Ojla!
Spet ena žalostna novica.  Cry Ta moj kuži je res ena smotka.  Angry Dons ponoč si je spet sprasku že zaceljeno ranico na ušesku. Tko da ko sem se zjutri zbudila, je bil krvav po glavi. Zdej pa ni druge kot k veterianrju, al kaj?  Undecided
Ja, bo pač treba it.  Huh

Še en nasvet rabim.  sram Moj Mike mi nepusti, da mu postrižem nohte. Enkrat sem mu res po nesreči zastrigla in si je to zgleda res dobro zapomnil.
Ima kdo kakšen trik, kako naj mu jih postrižem? sram

lep dan vsem....
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #318 : torek, 30.01.2007 : 14:31:42 »

Uh, krajšanje krempljev. Kaj pa vem, nimam kake pametne ideje kaj naredit. Jaz lahko z mojo pesjanko delam praktično karkoli, tako da s tem nimam težav. Sicer ni nad vsem, kar se spomnem počet z njo, navdušena, ve pa, da mora potrpeti, ker ji drugega ne preostane.  Tongue 
Dominantna pa tudi ni preveč, vsaj tega ne kaže. Ko spoznava kakšnega novega pesjana, je na začetku celo malo zadržana, dokler ne ugotovi, kaj lahko z njim počne. Če bo za igro, bosta super prijatla, celo gnjavi ponavadi potem skozi, če se drugemu pesjanu slučajno ne da. Zna pa včasih na povodcu mal potečnarit, pa se hitro zmenimo, da se to ne dela. Zadnje čase pa ne prenaša psov podobnih nemškim ovčarjem, pa moram priznati, da mi ni jasno zakaj ne več.

Evo, pa še čist sveže slikce od danes
http://www.moj-album.com/slike/267872/9tfiXX2qC17IUtzF.jpg
Jeeeee

http://www.moj-album.com/slike/267872/T_buIW2Eiw9unhdK.jpg
Boš dala?
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #319 : torek, 30.01.2007 : 15:05:15 »

Oj!Luštne slikice. Tu pa je moja oxy Smiley http://www.moj-album.com/slike/605512/30pgDdD4vZQe3A3v.v.jpg
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #320 : torek, 30.01.2007 : 15:18:17 »

oj!Jaz pa ne znam slike dati sem na forum.Sem probala pa mi ne gre. Ja glede krajšanja krempljev- men oxy pusti, ker to ponavadi naredim , ko spi in jo zmeraj pohvalim in zelo počasi in nežno vse to skupaj izvedem. Ja oxy je pa kar dominatna samo mislim pa,da v resnici se kar malo boji.Tukaj v Šk.Loki v naši okolici ima kar vse pse pod kontrolo.Svojo najboljšo prijateljico(labradorko Luno) jo skoz naskakuje Wink prov smešna je. Oxy se tudi boji nemških ovčarjev,ker jo je nekaj časa nazaj napadla ena psička. Jaz se jih pa tudi bojim, ker nimam dobrih izkušenj z njimi.ja včasih je Oxy tudi sitna na vrvici, ko jo pa potem spustim pa malo kregam je pa spet vse okej. Ja Nina lahko jaz tvojmu pesjanu postrižem kremplje.če hočeš.
lp,špela
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #321 : torek, 30.01.2007 : 15:33:48 »

Mike11 - kako lep mulc je tvoj Mike, njegove pike so mi izredno všeč, imam rada take močno pigmentirane  Kiss Zaradi rane pa le pojdi vet-u , vsaj po ovratnik da mu preprečiš ponovno praskanje. Če je z ušeskom vse vredu je možen vzrok tudi lahko kakšna alergija na hrano alo okolje. Pobrskaj malo po temah o alergiji Wink Kremplje strižit moj tudi ne mara , kaj češ ko je nuja opraviva to pač na "silo", sempa vesela da jih ni treba tako zelo pogosto. Mogoče greva naslednjič kar na strokovno striženje krempljov Wink

JasmineBianca - zelo lepe slike  Kiss lep je videt tako srečnega dalmatinca, sam vi pa res nimate čist nič snegeca Grin zanimivo, pri nas se še kar drži Tongue Maj ga je izredno vesel, včasih resnično mislim da je prepričan da je v resnici husky Grin

Oxy - Tvoja lepa dalmatinčiča je pa itak en cuker, vidim da je dobila eno fletno družabnico  Cheesy mala lubica Flika je taaak cuker  Kiss upam, da jo bom imela kdaj možnost spoznati in pocrkljati  Kiss

Uživajte vsi pikasti in šekasti!!! Smiley
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #322 : sreda, 31.01.2007 : 09:18:02 »

Dobro jutro! Ja skogkatt meni je tudi Mike zelo všeč ali pa mogoče zato, ker je za samca zelo miren in tak prestrašen. taka pojava je Wink drgač so mi itak vse pikice lepe. ja Oxy je res en cuker- to bi se non stop samo crkljala. Wink tok sem srečna, da imam njo. Oxy in Flika se pa fajn razumeta- skoz se lupčkata Wink Skogkatt ali se spominjaš Buddija iz piknika( bullterierja)? no to je od Flike oči Wink ja če se prej ne vidimo se pa na pikniku, ki bo spomladi( če bo) drugače bi se lahko pa enkrat vsi zmenili in nekje dobili. Ja Nina a si že peljala Mike k veterinarju?
Lp, Špela
Logiran
Nina Hari
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #323 : sreda, 31.01.2007 : 10:02:49 »

Dober dan vsem pikicam!

Novička....bla pri veterinarju.  Cheesy Ja ranica na ušesku naj bi bila - ni 100% posledica vnetja ušeska.  Cry Baje ima ne lih zlo vneta, ampak bolj kot vneta ima zapackana ušaska. Ni mi jastno, ker mu jih redno čistim.  Undecided Verjetno ne znam dobro. Kako mu jih pa ve umivate in kako pogosto?
Jst tu kar z osvežilnimi robčki - uni k so za dojenčkove ritke.  sram
Tko da je dobil ene kaplice za uha in čez 10 dni imava pregled.
Upam da bo bolš.

Oxy ma pa res lepo odejico. Tud jst sm tako gledala - no podobno, sam mi mateiral ni bil všeč. Wink

JasmineBianca res lepa psička.  Roll Eyes
Skogkatt a maš ti tud kakšne slikce. Nism jih še vidla.  Pa hvala za kompliment moji pikici. Je pa res, kor je Špela rekla, zelo miren in kr mau boječkast. Sej včasih mi je to še bol všeč, kokr da mi uide zarad živahnosti.  Grin
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #324 : sreda, 31.01.2007 : 10:20:53 »

No fajn,da si bila pri veterinarju. Se mi je kar zdelo, da ima ušesa vneta. Sam to pomoje ni zaradi slabega čiščenja ušes. To se je verjetno prehladil. No nevem. A ti niso nič na kliniki rekli zakaj je do tega prišlo?Jaz Oxy z robčkom ali z palčkami čistim ušesa. Ker je pri miru si upam z palčkami čistiti ušesa. Vem,da ne bi smela samo mi je tako lažje. Dobiš pa v pasji trgovini kot eno olje in z tem čistiš ušesa. Meni je bilo to kar vredu in bom šla še kupit. Ja glede odeje- sem nora na pikice tako, da ko vidim kaj od pikic se mi zmeša in moram kupiti Wink Ja je topla odejica samo je pa čisto od dlak, ampak mene to ne moti.
Lp, Špela
Logiran
Nina Hari
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #325 : sreda, 31.01.2007 : 10:46:20 »

Ja sej so tko rekl, da vnetje je, sam da ma pa ušeska tolk zapackana, da tud bobnčka ni vidla. Pa mi je res bed, ker mu jih redno čistim in me je kr sram ker se je to zgodila, ampak res ne vem, kako to.
Upam, da bo zdej bolš ko ima kaplice, da se mu prečisti in umiri.

A to je prou posebno olje za ušesa? A to ga majo tm u mestu? kolk pa stane?
Bom prvo kaplice ponucala, pol bom šla pa tud to kupt, da se mi slučajno to ne ponovi.
Glede krempljev pa.....bom poskusla res, ko že spi, sam ker čist znori. Kr uno ščipalno mi začne grist. Tok tega ne mara.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #326 : sreda, 31.01.2007 : 18:00:33 »

oxy - Flika mi je nenormalno všeč in ja vem da je Buddy njen oče, on je men taaaka faca  Kiss A sem prav povezala da je Flika = Bully Zone Barking Shadow Smiley In tudi jaz upam na čimprejšnje ponovno srečanje Cheesy

Mike11 - po opisu sodeče je tvoj Mike totalno nasprotje mojemu Grin nič kaj miren ali sramežljiv in le redko boječ, takrat ko ga je pa strah, se skrije za mano  Roll Eyes No hvalabogu je šlo "samo" za vnetje, želim vama da čimprej mine! To tekočino za ušeske pucati dobiš v vsaki pasji trgovini, ni draga in imaš jo celo večnost.

Pri mojem Maju je redko kdaj kaj za spucat, ima pa zelo rad to. Prav nastavlja se in godrnja zraven ko mu z robčkom čez prst čistim, tako zelo mu paše da mu pogosto kar tako ušeska znotraj masiram. Pri krempljih je seveda totalno nasprotje, brez sile nič ne gre  Angry

Slike so pa tukaj : http://skogkatt.moj-album.com/ Kmalu jih bom tudi spet osvežila Wink
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #327 : sreda, 31.01.2007 : 18:58:01 »

Oj! Ja Skogkatt-  Flika je Bully Zone Black Bad (sj shadow je bila čisto enaka tudi po karakterju samo bele flike nima na hrbtu) ja Buddy je res faca Wink zdej je še večja;) sj zaradi buddija sem se jaz odločila za to pasmo. Fant je že zmer hotel imeti bullija( jaz pa ne,...) od piknika naprej sem pa sremenila mnenje do teh psov.me čaka še veliko dela(no sj fanta tudi,..)kako pa kej Maj?a je še tako živahen kot je bil? oxy pa čaka na pomlad,ko bojo lastovke Wink slike so krasne.Ja Nina ta olje dobiš v mestu v pasji trgovini( šk.loka) je tudi za pozimi za blazince mazit. pa ni tako drago.se kar splača.Oxy ima pa kar umazana ušesa pa nevem zakaj tako,da jih moram kar velikokrat spucati.dobro,da mi pusti-mislim, da ji tudi kar malo paše.godrnja pa ne.kako pa to zgleda skogkatt?
lp,špela
Logiran
Nina Hari
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #328 : četrtek, 01.02.2007 : 10:05:55 »

Skogkatt - res je lep kuža. Tudi meni so všeč pikice, zato jih ima moj Mike tudi veliko. S čim ga pa ti hraniš? Oxy ima res lepo, bleščečo in mehko dlako. Sem se odločila, da bom jst tud reskirala neki več denarja za hrano, da bo tud tko lep, ker je čist drugačn filing božat psička k ma mehko dlako.
Vsa pohavala Oxy....

Kar se tiče krempljev pa sm se res zasekirala, ker sm mislila, da samo meni ne pusti. Zdej sem malo potolažena. Ampak kaj, ko mi to še vedno ne pomaga prav veliko. Bom poskusla še na kakšno foro, čene bom pa tebe Špela prosila enkrat za pomoč Smiley

Upam, da bo za vikend spet lepo vreme in da bo še kaj snega, da lahko tudi jaz slikam svojga pikota na snegecu.
Skogkatt a ti si pa iz Horjula?
Logiran
Nina Hari
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #329 : četrtek, 01.02.2007 : 10:16:38 »

Ojla!
Zdej sm mau brskala po forumu. Pa me zanima......a katera od vas čisti zobe pikicam?
Men je to ful čudno, ker moj Mike ima res lepe bele zobke, pa za to prvič slišim, da se mu jih umiva.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines