mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 10:24:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103289 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #270 : petek, 01.12.2006 : 21:41:59 »

jasminaj...prepričana sem. Enega mi je že ubil. ruskega hrčka Švigija...še zdaj ga sanjam, da ga na čudnih mestih najdem živega  Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #271 : sobota, 02.12.2006 : 10:54:44 »

hihi, moj je bil isto čist nor na miši  Grin taka mala bitja so mu taaak zanimiva, bi jih lahko ure in ure opazoval. je pa čist nežen z njimi, ko je drugač tak haudrast  Roll Eyes edin poskustit jih vedno hotu  Shocked  s sprednjimi zobki se jih je dotikal, da proba kaj to je  Grin drugače pa ni prišlo do smrtnega slučaja, se je lepo igral z njimi  Wink
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #272 : sobota, 02.12.2006 : 12:09:48 »

blagor tebi. naš je začel pobijati n jesti še muhe, ose, vešče, hrošče.... Shocked

Se vidi da je naš prvi pes, nepremišljen nakup, prepozna šola, premalo znanja...Drugi bo pa prijazen do psov in živali, toleriral bo tujce, js ga bom vzgajala od prvega dne...pa to ne bo dalmatinec.  Wink

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #273 : sobota, 02.12.2006 : 12:51:53 »

Sicer škoda da ne bo dalmatinec ampak te razumem  Wink

Ta teden sem ravno preživljala en tak slučaj, ko je mati od bližnje znanke popolnoma nepremišljeno navlekla mladega psa domov za čuvaja na kmetiji - zato ker je bil tako luštkan - 5 meseca starega dalmatinca Lips Sealed , nerodovniškega seveda, z črno ploščo čez polovico glave.  Bolj kot sem zatrjevala, da ta pes res ni za čuvaja, še niti najmanj za bivanje na prostem oz. v štali , bolj sem izpadla nevoščljiva in ljubosumna  Undecided Dobili so ga nekje v šempetru, kjer so imeli leglo in je edin ta še ostal, zato so ga podarjali kar prvemu možnemu interesentu. In ker je tista gospa tam trdila, da je navajen živeti zunaj in tudi njihova psica nima težav s tem, in ker je bil zastonj so ga pač odpeljali domov.

Da ne povem, kako hudo mi je bilo ob tem, ko sama vem, koliko potrebuje en tak mali dalmatinec, hiperaktivec sto na uro, in mi je bilo grozno si ga predstavljati kako bi preživljal svoje življenje. Nagovarjala sem hčerko ure in ure, da ga naj odpeljejo nazaj, oz. da si naj vsaj preberejo vse kar sem jim sprintala glede te pasme. In če bojo potem še trdili, da je to taprav pes za njihove potrebe in prevzeli odgovornost za takšno odločitev, potem kar naj ga imajo. Če mi je zamerila ne vem, čist verjetno, ampak nisem mogla biti tiho  sram
Baje so ga nasledjni dan odpeljali nazaj, upam da so ga res, čeprav je bila gospa zelo jezna in zamerljiva, da so ji ga vrnili.

Kaj naj rečem  Lips Sealed
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #274 : sobota, 02.12.2006 : 22:13:42 »

za čuvaja še ne rečem, ampak v hiši in s pravo mero nege, šolanja. Ehh kaj vse smo mi naredli narobe. Naš bi tujce požrl, ga moremo zaklepat v drugo sobo. Eh js s 7 leti ga pač nisem mogla vzgajat.

Mama sicer pravi da bo ostala pri dalmijih...sicer psičko, rodovniško, sej če bo dalmatinka pol bo Pantheraunica defenitivno. Smiley ker je trenutno edini v SLO s kvalitetnimi psi...Čeprav je razstave ne zanimajo, mene pa zeloo. Jaz sem zaenkrat na samojedih, čisto zalublena v njih hehe...sej bomo videli kaj bo, ker mam še dosti časa. Pred študijem ne mislim imeti psa, sploh ob temu dominentnežu. hehe

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #275 : sreda, 06.12.2006 : 11:06:09 »

skogkatt vsaka ti cast, da sploh mas voljo "prepricevat" ljudi, da ne delajo prav. verjamem , da si porabila dosti zivcev ob tem Undecided ..  upam , da bo ta dalmatincek našel dom, kjer bo poskrbljeno za njega kot je treba Smiley

čara saj boš vidla, kako bo naneslo, ko bote kupovali naslednjega psa.. moras mojo Veryko spoznat, ker kolikor vidim, je cisto nasprotje karota..mogoce bi te spet navdusila nad pikami  Wink  Cheesy

Moram pohvalit Veryko, se je z 20 meseci(koncno) malo umirila, ter začela ubogat Shocked .. hehe, saj pridna je bila vedno, samo ubogljiva pa ne Roll Eyes .. zdaj pa opazam, da vcasih celo z veseljem uboga na moje komande Shocked Grin .. bo se nekaj iz tega mojega otroka Tongue Grin Grin Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #276 : sreda, 06.12.2006 : 11:19:20 »

Hi hi super  Cheesy Veliko ljudi mi je že povedalo, da se dalmatincu starost ful pozna. Ena gospa je rekla, da sta prvi dve leti obupni v primerjavi s tem kaj pol sledi  Cool Da se baje umirijo in postanejo pravi carteki. Bomo vidli, zaenkrat že kaže tako.  Že po enem letu mu je naredilo klik in je bil čist drug pes, če bo zdaj po drugem še bolj priden, bo pa že dolgočasen  Grin
Priden je kar ja, se pa zelooo rad uči, prav dreza vame da vadiva trikce  Roll Eyes Trenutno se učiva ukaz "hud pes"  Wink včasih mu še uide in zameša z ukazom "glas" in zalaja, ampak povečini že lepo zarenči  Grin Ne vem pa kaj bom pol, kmalu mi bo zmanjkalo idej  sram

Lepo se imejte vsi pikasti  Smiley
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #277 : sreda, 06.12.2006 : 13:58:06 »

sej sem že zadnjič hotla Veryko pobožat, pa nisem upala vaju motit, ker sta imele veliko dela. V mariburu na CAC.  sram

LP, Anja
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #278 : četrtek, 07.12.2006 : 10:00:51 »

pa nisem upala vaju motit

to pa res moras pazit, obe grizeva Tongue Wink
drugic le pridi Smiley

skogkatt po sliki sodec, ste vi ze bozicni Cheesy
kaka ideja glede trikcev se vedno najde.. probaj razne skoke- cez tvoje roke, nogo, cez tebe,...
kaj pa drugace, agility si probala??, je prav fajn zaposlitev za oba Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #279 : četrtek, 07.12.2006 : 11:26:57 »

ja, maj je igral miklavža včeraj Grin
nisva še poskusila agilitiya , ker ga v našem kd ni. imava pa vseeno namen se tega lotiti, spomladi v drugem klubu Wink meni osebno je rally obedience celo bolj zanimiv, sam ne vem kako bo maju všeč  Tongue we'll see  Cheesy
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #280 : nedelja, 10.12.2006 : 18:25:31 »

meni osebno pa je agility boljsi, cetudi RO se nisem vidla v zivo in samo priblizno vem kako izgleda.

drugace pa sem brskala po netu in nasla tole Shocked Shocked
tak da skogkatt ce ti zmanjka trikcev en predlog, cetudi ne vem kako bi se jaz lotila tega naucit Cheesy
http://www.youtube.com/watch?v=s4H_vPeIbmw
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #281 : petek, 15.12.2006 : 13:48:53 »

No, jaz se pa ne morem nič kaj pohvalit, saj moje dete že dva dni kiha in ji iz nosa kaplja. Se je prehladila, pa jo zdaj s čajčkom, medom in limono zdravim. Pa ji ta kisla stvar nič kaj ne paše  Angry  Nad medom je navdušena, samo jo moti, ker je lepljiv  Cool  pa ji zdaj vse lepo zmešam v čaj in to pije.  Roll Eyes 
Upam, da se bo tako pozdravla in ne bo kaj hujšega. Tako je zdaj dva dni brez norenja in se ji že malo meša, skoz po meni skače in za povodec vleče, kao naj jo zabavam ali pa skačem z njo.  Cheesy


Tist biciklist na linku je pa fantastičen!  Shocked
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #282 : petek, 15.12.2006 : 13:57:57 »

O revščka, kako se je pa prehladila?  A to lahko tako hitro pride? Ali pride to od stika z drugimi, tako kot pri nas¸ljudeh? O tem pa res nimam pojma, še nobene svoje živali nisem imela prehlajene. Držim pesti, da bo v šusu spet kot nova  Kiss
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #283 : sobota, 16.12.2006 : 13:04:52 »

Med ji daješ? A ji potem umiješ zobe-saj veš sladkor ni zdrav za zobke. Sem ugotovila že lani,da naslednjemu psu obvezno umivam zobe, že od malega, ker tako  smrdi sapa, če psu 11 let ne umivaš zob . Ampak a je smiselno zdaj začeti, sploh če se pes že pri kopanju upira in mu morem dat nagobčnik gor.  Undecided
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #284 : sobota, 16.12.2006 : 13:25:10 »

Zakaj pa nagobčnik? A misliš da bi te grizu?
Moj tudi ni navušenj kopanja, niti najmanj. Se dere ko zmaj, vse sam da bi ušel, in joka kako je bogi, grizel pa na srečo ne bi. Sem ga pa samo enkrat do zdaj morala prav kopati, takrat se je po delavnici vlačil in je bil cel črn Grin

Za zobke pa ne vem, poskusi mogoče mu bo pa všeč.
Maj obožuje vse zeliščne stvari, sploh meto, in ma tisto pasto za zobe prav rad.
Obožuje pa nenormalno tiste Greenie zadeve za jest, je čist nor če katero zavoha in bi vse naredil zanj Smiley

čara, dej nam kakšne sveže fotke karota zrihtaj  Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines