mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 18:11:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103520 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #210 : ponedeljek, 26.06.2006 : 22:44:15 »

Erlihija je bolezen, ki jo prenašajo klopi... očitno so okuženi klopi tudi že na Krasu.. Undecided

Na srečo so mu bolezen odkrili v zgodnji fazi... Nekateri psi žal nimajo take sreče in je zanje ob odkritju te bolezni že prepozno.........

Svetujem vam, da res dobro pregledate svoje pse po vsakem sprehodu - dovolj je en sam okužen klop... Bodite pozorni tudi na neobičajne znake pri vašem psu, kot so: šepanje, bruhanje, izguba apetita, alergije, vročina.... Kar je še huje- včasih znakov sploh ni ali pa se pojavijo, ko je že prepozno.

Tukaj pa je link, kjer je več napisano: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5161.0.html

Želiva vam varne sprehode v naravi,


LP, Mojca & Klip
Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #211 : torek, 27.06.2006 : 21:54:52 »

Boga obadva, Klip in Oxy   Cry upam da se bosta čimprej poštimala  Kiss

Mojca po katerih znakih si v vajinem primeru postala pozorna na erlihijo?
Špela, kaj pa ti? Kako izgleda ta fibroza? Kaj ji je bilo, je imela oxy bolečine?

Midva z Majem sma tudi namenjena veterinarju naslednji teden, da se pogledajo manjši izpuščaji po koži  sram 
samo, da končno ta nedelja mine, ko greva na ISP-A Shocked  Huh mislim res, a lahko imam tako tremo ?  Cheesy brezevze Roll Eyes
Logiran

MojcaF.
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


Issa & Klip


« Odgovor #212 : sreda, 28.06.2006 : 07:53:21 »

Pred približno dvema tednoma je naš Klip požrl govejo kost (očitno je hlastal cele kose). Prvič, da jo je pojedel, ponavadi se samo igra z njimi. Strah ga je bilo, da mu jo vzame nova psička od mojih staršev... Sad

Ponoči je začel potem bruhati in zjutraj je bil kot apatičen kup nesreče, bil je vroč  in še tresel se je. Šibali smo na kliniko v Mestni log, kjer so mu naredili rtg in ugotovili, da so neprebavljeni deli kosti zašli v črevesje.. Taboljši kirurg pa je ravno tisti dan nastopil dopust za en mesec... Na srečo potem operacija ni bila potrebna.

Klipa je obravnaval en mlad in zelo zavzet veterinar (g. Goran Kosec) in glede na to, da smo mu povedali, da je Klip prejšnjo jesen mičkeno šepal in pa glede na to bruhanje, je sklepal, da gre mogoče še za kaj drugega. Pristali smo na dodaten test za erhilijo.. in rezultati so bili na žalost pozitivni. G.Goran nas je poklical tudi po nekaj dneh in želel vedeti, kako se Klip počuti - sem bila prav prijetno presenečena (glede na število pasjih pacientov, ki jih imajo vsak dan na kliniki). Se mu moram zahvaliti za vso skrb tudi na tem mestu.

Tako je vsaka, še tako slaba stvar v življenju za nekaj dobra. Če Klip ne bi požrl kosti, ne bi šli na kliniko... in ker ni imel nobenih izrazitih znakov, bi bolezen preveč napredovala, preden bi ugotovili, kaj je z njim... Na koncu lahko pes pogine zaradi odpovedi organov, ker ima prehudo anemijo.

Saj veste, da imajo dalmatinci pogosto probleme z alergijami... No, in če vet zdravi alergijo, lahko prikrije simptome erlihije.. Prav tako velja za prehlad - pes dobi antibiotike, ki pri erlihiji samo še bolj škodujejo..... Da ne govorimo o tem, koliko psom so zaradi znakov šepanja po nepotrebnem operirali vezi na nogah, v resnici pa je bil to znak erlihije. Bakterije iz klopovega črevesja se namreč pogosto naselijo v sklepih.

Drugje po Sloveniji so ti majhni rjavi klopi še bolj razpaseni... če smo ga kasirali mi na Krasu (ki sicer ne velja za okuženo območje), vsem toplo svetujem, da naredite teste na klopne bolezni vsaj enkrat letno - to vas bo zagotovo stalo manj denarja in skrbi, kot potem druge preiskave in zdravljenje s temi agresivnimi antibiotiki. Klip na srečo kar v redu prenaša antibiotik in ker mu dajemo tudi probiotike, mu morda zdravilo ne bo preveč uničilo črevesne flore.

Skogkatt, držim pesti, da ima Maj samo nedolžen izpuščaj - Klip je imel take izpuščaje po svinjini (saj veš, tista svinjska ušesca za grizenje)..

Špela, kako pa je Oxy dobila fibrozo? Si je mišico pretegnila ali je kakšen drugi vzrok?...


Uživajte v senci,

LP, Mojca & Klip





Logiran

You think dogs will not be in heaven?  I tell you, they will be there long before any of us.  ~Robert Louis Stevenson
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #213 : sreda, 28.06.2006 : 15:57:24 »

Ko sem videla Majevo slikco, ko poležava v senčki, me je pa močno prijelo, da bi se kar v avto usedla in odpeljala na morje. Ta pasja vročina tudi pasja ni več, ker moja Bianca čez dan ne ve, kam bi sama s sabo.
Skogkatt, bomo za vaju z Majem stiskali tačke, da bosta izpit uspešno opravila!   Wink

Mojca, pozdravljena po dolgem času, skoda da ni bila priložnost za kakšno bolj veselo sporočilo.
Klipu in Oxy pa seveda čim hitrejše okrevanje, revčka boga.  Kiss

Lp, Nataša in Bianca
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #214 : sreda, 28.06.2006 : 16:59:26 »

zdravo!ja bogi klip,....a se bo pozdravil???a to bolezen pes dobi-če npr,...pozabiš klopa ven dati-če ga ne vidiš???grozna tale bolezen,....pa čudno,da ni nobenih znakov,...ja pri nas v škofji loki pravijo da so zelo okuženi klopi,...oxy in kora sta jih veliko že imeli,....jaz pa dva,.....tako,da jih zjutraj in zvečer pregledam,...pa frontline jima dam pa še našpricam jih,....pa razmišljam,da bi jih vseno testirala,...koliko pa pride testiranje???ja oxy je pa fibrozo pomoje dobila od mačka,....je letela za njemu in jo je po taci opraskal-vsaj mislim,....ali je pa narobe stopila in si je mišico pretegnila,....preveč nori,....posebej za lastovkami ali če vidi mačka,....ja oxy je imela tudi izpuščaje-od visoke trave,.....po trebuhu je bila čisto rdeča in izpuščaji so bili malo gnojni,....zdaj je pa vredu-ful ima občutljivo kožo,...ja upam,da z majem ne bo nič hudega,....ja oxy je pa dobila tablete tako,da lahko že na nogo stopi in ni več zatečena,....tako,da se bo pozdravila,....kora je pa neki sitna zadnje čase,...mogoče zaradi vročine;(((( skogkatt kakšen izpit pa imata z majem???lepo se imejte in lep pozdrav od oxy,kore in špele
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #215 : četrtek, 29.06.2006 : 12:03:02 »

Mojca, hvala za tako obširno razlago!
Mene vedno skrbi ravno to, da ne bi pravočasno opazila znake bolezni in tako sem že ob vsaki še tako mali spremembi na poti k veterinarju  Roll Eyes Raje grem enkrat preveč, kot premalo.
Samo škoda, da se ga Maj tako boji, mislim da mu te bele obleke niso najbolj všeč  Grin

V glavnem ga nameravam po končani šoli testirati na alergije in istočasno imeti na dijeti, saj ravno tako sumim svinjino za povzročitelja izpuščajev. Nič več glodanja, pa tako rad ima te kosti in ušesa  sram
Ob tej priliki se bom še o erlihiji posvetila v Topolšici.

Nataša: hvala za pesti  Smiley vsa podpora zelo dobrodošla in predvsem potrebna v najinem primeru  Cheesy

Špela: z Majem greva na izpit poslušnosti po programu A - popolni začetniki Grin

Uživajte vsi maksimalno  Wink
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #216 : nedelja, 02.07.2006 : 17:09:32 »

da se se jaz malo javim po dolgeeeem casu  Cheesy

boga oxy in klip.. mislimo na njiju, da bota spet stara- zivahna in polna enegrije, pa tak vemo, saj pike se ne dajo kat tako Wink
 
pri nas je tudi dosti novega, saj ne vem kje naj zacnem Roll Eyes

z Veryko sma se odlocili da imama dovolj moske druzbe, zato sma se preselili za sebe Grin Grin johnyja pa sem dala mami in njenemu partnerju, kjer sedaj z velikim vrtom in dostiii ljubezni uziva 100 na uro Smiley jaz sem ga do zdaj edino hodia iskat ter z njim v pasjo solo, za v naprej pa bom se videla ce bom kdaj obiskala se kaki trening agilityja (ze dolgo nisma bila sram) .. solanje je bilo bolj ali manj uspesno, vceraj sma opravila Johnyjem B-bh izpit in to poslusnost z kar 92 tockami Shocked .. cestike johnyju, cetudi nisem bila najbolj zadovoljna z tem, kako je delal Roll Eyes

Veryka je bila prvic na morju, pa ni hotela v vodo.. Se ko sem jo not nesla je takoj panično odplavala ven Grin Grin
skogkatt kako pa je maj odreagiral na vodo??

drugace pa je ta vrocina res ubijalska- cez dan se jim nic ne da, ponoci pa nocejo spat Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #217 : ponedeljek, 03.07.2006 : 13:15:39 »

Ponosno sporočam, da je moj mali divjak Maj včeraj s presenetljivimi 97 točkami uspešno opravil izpit poslušnosti ISP-A   Kiss
Naslednji cilj je seveda B-bh, potem pa ne vem, obramba mogoče  Grin hi hi joke  Wink

Čestitam Johnyju za super B-bh in za novi dom! Cheesy

Eh, maj pa voda  Roll Eyes zaenkrat to dvoje ne gre skupaj.
Za nič na svetu ne gre prosovoljno plavat, še za sladoled ne  Grin silila ga pa ne bom!

Logiran

JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #218 : petek, 07.07.2006 : 14:56:35 »

Ja, cestitke Johnyju in Maju za opravljena izpita!

No, me z Bianco pa sva res skocili na kratko na morje in prav uzivali. Pa se je mala letos odlocila,  Cheesy da bo plavala  Shocked , jaz pa takrat brez fotoaparata. Nisem mogla verjeti! Ko pa sem ga nosila s sabo, se je pa samo namakala. Tako, da sem spet brez dokaznega gradiva. Nekaj slikic pa je vseeno na linku, ki sledi  http://www.moj-album.com/album/3980529/   Je pa res, da je tudi pasji prijatelj ni mogel naprositi, da bi z njim skakala po vodi. Samo, ko se je sama odlocila, da bi se bilo fajn malo zmociti.
Pa res je bila pridna tokrat, ma sem kar ponosna kako je poslusna!  Lani je bila pravi vrazicek, letos je bila pa lahko vecinoma brez povodca, edino privezana je morala biti, ko sem jo imela na plazi in dokler se ni malo spraznilo, da je lahko v miru raziskovala in nobenega nadlegovala.  Wink
V glavnem, zelo sva uzivali, tako da taksen izlet kmalu ponoviva!

Lep dan, Natasa in plavalka Bianca
Logiran
dalmatinčica
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #219 : sobota, 22.07.2006 : 10:16:50 »

jasmineBianca a grete letos še kaj v stinico
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #220 : ponedeljek, 24.07.2006 : 14:53:58 »

Ponosno sporočam, da je moj mali divjak Maj včeraj s presenetljivimi 97 točkami uspešno opravil izpit poslušnosti ISP-A   Kiss
Naslednji cilj je seveda B-bh, potem pa ne vem, obramba mogoče  Grin hi hi joke  Wink

Čestitam Johnyju za super B-bh in za novi dom! Cheesy

Eh, maj pa voda  Roll Eyes zaenkrat to dvoje ne gre skupaj.
Za nič na svetu ne gre prosovoljno plavat, še za sladoled ne  Grin silila ga pa ne bom!



Ja pri nas je isto! Vode je vredu samo za namočit tačke in kot pijača (čeprav se limonade, čaja, mlečnih napitkov nič ne brani).

Jasminaj: Kako to da si Johniya pustila pri starših? Gonitev ali za stalno?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #221 : četrtek, 17.08.2006 : 16:25:53 »

Dragi moji pikeci in pikoljubci!

Po JasmineBianci še lahko jaz zdaj sporočam, da je naš "mali" Maj šel med plavalce  Cheesy
Že prvi dan se je zapodil za nama v svoj element-dalmatinsko morje- in priplaval do naju. Ves čas je lubčke delil in z repkom mahal tako da naju je še stuširal  Grin In da vam ne govorim, da se ga potem niti ven ni dalo spraviti več  Roll Eyes

Moram pa priznati, da je imel peso plavalni jopič v podporo, ne morem trditi, ampak mislim da mu je bil v pomoč pri zapuščanju tal pod nogami, saj ga je lepo nosil in se tudi ni tako zelo utrudil. Ni mi žal za to nabavo, saj se je dejansko dobro počutil!

Celo prijatelja je imel za družbo, saj je ima lastnica apartmaja lepega irskega setra, in le-ta nas je celo spremljal na plažo in tako smo vsi skupaj preživeli zelo lepe dneve na morju Smiley Tam kjer smo bili, ni nič prometa in zelo malo turistov. Tako smo kaj kmalu in z veseljem poslušali lastnico setra, da še Maja spustimo s povodca, čeprav mi to prej na kraj pameti ne bi padlo, saj imam vedno v mislih: Kaj če...  sram

In tako je lahko prosto tekal naokoli, se igral s prijateljem, raziskoval okolico, prišel in šel iz apartmaja, šel malce v druge apartmaje sosedom na obisk ali pa dol do plaže (ampak sam nikoli ne bi šel v vodo Wink).

Krasno, res pravi počitek za vse. Cool

Aja, na pet urnem trajektu do otoka, se je Maj prav vzorno obnašal.
Ker sem pričakovala mnogo več težav in frke, sem bila zato toliko bolj ponosna nanj, da se je lepo vedel. Tako so ga tudi ostali turisti prijazno sprejeli in se z veseljem z njim ukvarjali. Nikjer ni bil nobenemu na poti, tudi v restavracijah so ga postregli  Smiley

To je zaenkrat najino kratko poročilo, slike sledijo.
O ostalih dogodivščinah bolj neprijetne narave pa kdaj drugič!

Uživajte vsi te lepe sončne dni!

Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #222 : petek, 18.08.2006 : 10:45:01 »

sledijo slikice  Cheesy

prva je iz Splita, kjer smo šli na trajekt  Wink
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503856

sledi poziranje v novem plavalnem jopiču  Roll Eyes
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503871

in zdaj po novem celo plavanje  Cool
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503808

ena skupinska z hrvaškim prijateljem - irski seter Lipi  Kiss
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503771

naš najljubši prostor za počitek - vodna blazina Cheesy
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503726

ena v stilu Baywatch-a  Grin
http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?os=4503738

in za konec ena malce bolj norčava  Grin


ostale slike v albumu http://skogkatt.moj-album.com/album/4498004/?stran=1

Lep pozdrav vsem! Melani&Maj
Logiran

dalmatinčica
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #223 : petek, 18.08.2006 : 21:45:53 »

Skogkatt
Prav posrečene slikce imate. Zelo lep je tale vaš dalmatinček. Sprašujemo pa se kje ste dopustovali. Tudi naša Lady je velikoooo plavala. Kar naprej je bila v vodi. Lep pozdrav!
Tina&Dejan&Lady
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #224 : sobota, 19.08.2006 : 12:45:29 »

Res ste se očitno imeli na morju lepo, pa super je Maj s plavalnim jopičem. Boste naslednjo sezono delili informacije z nami, kje na Lastovem ste to bili. Mi je še posebej všeč, da je bolj na samem.

Zdaj nas je pa že kar nekaj na forumu, ki imamo dalmatinčke, pa me zanima a bi bila še vedno možnost, da se enkrat srečamo v malo večjem številu. Sicer bi se morali odločiti, kje bi bilo to srečanje. Zdaj bi pa verjetno bil že čas, da se tudi v živo spoznamo.

Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines