mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 19:21:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 47   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj  (Prebrano 103678 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #105 : sreda, 08.02.2006 : 18:46:50 »

Zdravo! koliko je pa bila ta psička stara nataša? ker jaz pred 3 leti psičko peljala v zavetišče, ker jo nisem mogla imeti.....takrat mi je glih mami umrla in sem šla k skrbnikim živet( tam jo nisem smela imeti,....) zato sem jo peljala v zavetišče.....vse je blo tako na hitro.....in me zelo zanima kaj je s to psičko.....lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #106 : sreda, 08.02.2006 : 22:35:06 »

ohojoj grozni skrbniki  Angry Sad 
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #107 : četrtek, 09.02.2006 : 10:17:11 »

Ma ne vem o tej psički ničesar, tudi koliko je stara ne in od kod je prišla...

Lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #108 : četrtek, 09.02.2006 : 13:47:29 »

glede agresivnosti.. ne vem, jaz mislim, da se v vsakem primeru , da ziveti z taksnim psom, ne pa da ga kar uspavas Angry .. saj čara tudi pravi, da pač njihovega zaprejo drugam , če pride obisk, pa na sprehodih je ponavadi na vrvici.. evo, pa ni problemov, sicer ni ravno fajn, samo zakaj usapvat, ce pa ni potrebno? Undecided
ja ne vem, kolikor je meni znano, pes ne postane agresiven zaradi napačne vzgoji, ampak v večini primerov, ker je to dedno- da je bil mogoce kateri od starsev taksen, ali pa dedek-ali pa se kdo od bolj nazaj prednikov.. zdaj če ima pes agresivnost v sebi, pa se to tako ze dokaj hitro pokaže, tako, da je potrebno to hitro začeti preprečevati.. ok, agresivnosti ne moremo odstraniti (ce se motim, mi povejte način kako? Huh), lahko pa jo zatremo- in to v takšni meri, da se sploh ne bo opazilo , da je pes agresiven.. to pa vem , da se da.. samo je pa tudi res, da mora lastnik biti toliko "močen karakter", da bo znal ne popuščati in tudi biti oster.. pri vsakemu psu se da delati na poslušnosti, tako , da če ga tako izšolaš, da bo 100% ubogal, potem tudi ne bo kazal agresivnosti, ker ga boš z ukazom zaustavil.. ok, je pa tudi res, da spuščenega ga tudi ne boš mogel imeti ob drugih psih, da bi mu ti gnjavili, ali pa pričakovati, da bo agresiven pes, ki mu to agresivnost zatrl, se igral z drugimi psmi..
napaka sigurno je,da lastniki, ki imajo agresivnega psa, se temu ne psovečajo dovolj, ali pa mislijo, da saj bo minilo to obdobje,.. sigurno je dobro poiskati pomoč poznavalca, ter potem delati s psom..
pa sem se spet razpisala Roll Eyes
aja, to se, ce je pes zunaj na verigi, potem pa se tako ne čudim, da je bil agresiven, po moznosti je tudi lastnike kdaj "ogrizel".. (čisto prav jim je Tongue).. pomoje od psa na verigi ne moreš pričakovati drugega Angry (razen če pes res nima ne vem koliko generacij nazaj agresivnosti v krvi, potem mogoče).. škoda, da obstajajo takšni ljudje, ki mislijo da je pes za na verigo, pa ne bo nobenemu nič naredil Angry


glede hlačk smo nekako poštimali, ji jih zavežem z gumico, tako da ji ne padejo dol, edino ponoči si jih vedno use dol slečt Roll Eyes .. samo ponoči tako zdaj spita z johnyjem v ločenih sobah Cheesy .. čez dan pa še ni neke panike, johny se še "obvlada" Cheesy Wink
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #109 : četrtek, 09.02.2006 : 20:16:06 »

jasminaj tako kot si napisala. Naš  Karo bi bil pravšnji za nekoga, ki že ima izkušnje s psom in zelo močen karakter, doslednost, potrpežljivost... Mi pa smo bili pravzaprav začetniki in nismo dosti vedeli o pasjem obnašanju in kako bi se naj mi obnašali pri vzgoji. Se pa veliko naučiš s takim psom-defenitivno.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #110 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:31:53 »

Moja smotka mala pa daje skoz zdaj znova navidezno brejost in je pred nekaj dnevi skočla v petmesečnega nemškega ovčarja. Angry  Če ne bi videla na lastne oči, ne bi verjela. Že nekaj časa nazaj je skočla v eno psico, ki jo pozna od malega in sta se vedno lepo igrali. Ker z njo ne mislim imeti legla, je padla odločitev o sterilizaciji. Ker res ni fajn ne zame, ne zanjo in nenazadnje za sosedovga pesjana tudi ne, ko razmišljam o celem procesu. Zdaj samo čakam, da postane spet "normalna", potem pa tudi to speljemo.  Undecided Čeprav me skrbi ta operacija in zdaj na veliko iščem informacije o posegu in vsem kar pač paše zdraven. Sem včasih malce paničarja ! sram

Lp, Nataša

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #111 : ponedeljek, 13.02.2006 : 14:05:51 »

jasminebianca si sploh ne predstavljam kako zgleda ta navidezna brejost in upam da mi very tega ne bo delala Undecided
glede sterilizacije pa pametna odlocitev Smiley .. ne skrbet kako bo, saj ves da to nasi veterinarji ze znajo, pa ne more biti nic narobe Wink (upam da se ne motim Undecided)

midve z veryko pa sma zdaj ostali sami, sta sla simon pa johny k njegovim starsem, dokler ne bo mimo te zmesnjave Roll Eyes  pa prav pogresam johynja, very pa  je tudi doma taaaak mirna, boga, ko nima nobenega zdaj da bi ga jezila Roll Eyes Tongue

drugace pa sem naredila spletno stran od johynja in veryke, ki jo najdete na http://dalmatinci.slohosting.com  vabljeni k ogledu Cool
(jana upam da ni narobe, da objavljam njuno stran, saj nimam psarne, pa tudi ju ne "promoviram" za legla, ker tako noben se ni tako daleč ,da bi ju lahko Huh)
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #112 : ponedeljek, 13.02.2006 : 14:52:11 »

jaminaj, luštkana stran  Wink
Drugače je pa očitno navidezna brejost dokaj pogsta pri dalmatinkah. Moja jo je imela 2x ali 3x (je že nekaj časa nazaj in se ne spomnim točno) in smo se tudi potem odločili za sterilizacijo.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #113 : četrtek, 16.02.2006 : 16:50:55 »

Hello vsi skupaj!

Jaz bi pa prosila za nasvete Smiley

Moj mali bo namreč kmalu star eno leto in bi se prestavila na drugo hrano. Do zdaj je bil na Eukanubi Junior.
Svetujete kakšno posebno vrsto/znamko briket, glede na posebnost Dalmatinčeve prebave? S čem jih vi hranite?
Nekateri pravijo da priporočao Hills za Dalmatince?!  Huh

Kakršenkoli nasvet bi bil dobrodošel!

Hvala in lep pozdrav!
Logiran

jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #114 : petek, 17.02.2006 : 11:42:33 »

skogkatt ja tezko je reci, ta hrana je vredi, ker lahko da tovjemu maju ne bo odgovarjala Undecided
jaz (oz.johny Grin) sem na purini proplan pa nimam problemov- salmon&rice (losos).. sem zadovoljna.. za veryko pa tudi imam se puppy, bom pa sla potem tudi proplan..
drugace pa poznam tudi nekaj dalmatincev, ki jejo nutro, mislim da lamb& rice, pa so tudi zadovoljni..
ne vem, sprobaj katero od teh dveh hran, pa bos vidla ce tvojemu odgovarja Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #115 : petek, 17.02.2006 : 12:25:13 »

jasminebianca ta clanek o sterilizaciji si vidla: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1018 ?
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #116 : petek, 17.02.2006 : 13:44:38 »

Jasmina, hvala za povezavo, drugače pa sem si ga že prej prebrala. Saj sem v bistvu že razmišljala o sterilizaciji pred časom in sem takrat brala vse mogoče, zdaj pa spet isto, ker tokrat definitivno sterilizacija bo.

Skogkatt, moja pesjanka je pa na RC Sensible zaradi alergije, ki jo je dobila ko smo prešli na hrano za odraslega psa. Pa smo nekaj časa preizkušali in iskali pravo hrano, pa smo sedaj pristali na tej hrani. Me pa malo jezi, ker pri nas ni za dobiti Proplana, ker bi ji rada dala probati okus lososa, ker tamala obožuje ribe. Je pa imela težave, ko je jedla Nutro ovčetino, čeprav so nama jo priporočali in jo zelo hvalili. Pri nje se v dveh dneh naredi taka alergijska reakcija po koži, da je prav grdo pogledati.
Verjetno bo res potrebno preizkusit in ugotoviti kaj mu bo odgovarjalo.

Me je pa začelo jeziti, ker je vse razmočeno in hodiva obe mokre in blatne domov. Komaj čakam, da bo spet suho zunaj.

Lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #117 : torek, 28.02.2006 : 15:54:26 »

Tukaj je spet odprta tema o oddaji dalmatinca  Undecided žalostno

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,6862.0.html

Moj mali pa gre danes spet v šolo, kako so vaši?

Aja, tudi na pustovanju sva bila  Cheesy
tukaj slikica  Grin:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,6859.0.html

Pozdravček vsem in veliko sončeka!!!

Logiran

alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #118 : sobota, 04.03.2006 : 09:47:30 »

Pozdravljeni ljubitelji pikcev.
Tole je pa nekaj slikic moje Lady:
http://www.moj-album.com/vstopnica/1hgajowxsx/
lp
Aleš
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #119 : sobota, 04.03.2006 : 11:49:22 »

alesreg od kod pa je Lady? Imate super pridno spičko. Vidim da rada pomaga v kuhinji  Grin Naš nas tudi povsod spremlja, pravzaprav mojo mamo. V kuhinjo, kopalnico, potem pa straži..hehe
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 47   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: dalmatinci-izmenjava vsakodnevnih izkušenj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines