mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 08:11:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje analnih vrečk  (Prebrano 57769 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #60 : četrtek, 28.04.2005 : 11:43:17 »

Kar se tice zdravil sem tudi jaz skepticna.

Pri prejsnem vet  so mu vedno vbrizgali zdravila, pa se mu je kljub vsemu ponavljalo - povsem enko, nazadnje mi je pa dal se ene tablete za domov, ki naj bi bili antibiotiki, vnedar mi je drug vet povedal, da so neke vrste antialergetiki.

Sedaj pa na 2 mesece cistimo - ne dobi nobenih zdravil v ritko, pa je tud cist o.k.

LP, Barbara
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 28.04.2005 : 12:32:20 »

kaja, Ozzy je bil nejesc, zato smo mu dva meseca kuhali doma jagenjcka, piscancka, rizeka, polentico...pa se mu je se bolj polnilo. Zdaj je brikete proplan in se bojim karkoli menjavat, da ne bom spet imela psa, ki ga moras prosit da da kaj v gobec. Ko porabim to 20kg vreco bom probala se z nutro ali RC...bomo vidli, sam po mojem ni hrana...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #62 : četrtek, 28.04.2005 : 13:10:15 »

uh, zdaj, ko berem...pa ljudje, vi imate res probleme  Shocked Cry.  moram potrkat. Sam sem enkrat imel priliko videt kako to izgleda če je vnetje, in res ni lepo
jaz sicer pišem da redno čistim (s tem bolj mislim, da sem pozoren na to, ne da dejansko tudi izvedem), ampak, meni se mogoče dva psa na leto po riti zadrajsata, huh, pri vas so pa to akutne zadeve. Ok, samo poly je primerek, ko sem ji v enem letu samo njej dvakrat ščistil-od tega je bilo eno drajsanje, enkrat sem pa kot pri hanni pač preveril in je njej (polly) špricnilo ven. Enkrat pri 4 mescih in enkrat pri 9, ko je pokazala, se je drajsala. Brini nisem niti enkrat v treh letih recimo, U2 tudi ne v dveh. Barku sem v 5 letih dvakrat, pa še prvič je bilo nepotrebno, hehe, ker sem šel zgolj "probat" če bom znal ko bo res potrebno, pa ni takrat imel polnih, in sem se zato šele malo kasneje, na "drajsaču" Billu naučil, ko sem ga enkrat na skupnem sprehodu videl, da spet "vozi".

kake svečke al pa injekcije...uh, hudo....
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #63 : četrtek, 28.04.2005 : 14:15:43 »

zdravo!.. moj si tudi občasno liže zadnjico, pa sem pomislila, da bi mu sama probala stisniti vrečke po postopku,ki ga je napisala jenytiffany.. pa se bojim, da mu ne bom naredila več škode, kot koristi?? k veterinajru ga ne mislim peljat, ker nimam občutka, da bi bilo kaj narobe.. bi pa jih vseeno probala sama spraznit, ker kaj če pa je kaj narobe...kaj mislite, naj se ubadam z tem ali raje pustim in če bi se kazali kaki znaki, potem odidem k veterinarju?? Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #64 : četrtek, 05.05.2005 : 10:09:54 »

Jaz sem predkaksnimi 14 dnevi moji izpraznila vrečke in se ni nič pretirano pritozevala, samo smrdelo je ko šus. Se mi pa je zdaj začela spet vozit po ritki. Sicer pa to pocne samo takoj po ptrebi, izgleda kot da bi htela obrisat ritko, ampak obicajno po kaksnem dnevu ali dveh kar samo od sebe mine, tak da mislim da ni hujsega. Je pa res, da je v zadnjih dveh dnevih spet več druge hrane dobila, ne briketov in bi to lahko bilo to.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #65 : torek, 10.05.2005 : 20:33:04 »

danes sem se tudi sama spravila in prvic sama izpraznila vrecke... Ne razumem zakaj pri vetih vedno joce, tukaj pa sem mu storala noter (najprej sem mogla ugotovit kera stvar sta ti dve vrecki - malo me je zmedla njuna trdota) pa se ni nic pritozeval in niti ni sel za tem...sam smrdi pa res ogabno...joj kaj vse nosi v riti moj mali Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #66 : torek, 10.05.2005 : 21:01:50 »

Meni se zdi, da je za takšne stavri včasih res škoda veterinarjev, razen seveda če je vnetje kakpne kronične narave ali s spremljajočimi simptomi, ki bi lahko kazali na kakšne druge težave s prebavnim sistemom. Smrad pa tud preživiš!
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #67 : ponedeljek, 26.09.2005 : 11:39:11 »

Mene pa zanima, kako sploh izgleda vnetje.
Kali smo pred dobrim mesecem izpraznili analne vrečke, je imela že precej zabasane, pa tudi motilo jo je že kar precej. Zdaj pa se ponovno sanka po ritki, pa liže tam okoli, vendar mi je to čudno, ker vrečke niso polne. No, vsaj jaz jih ne zatipam - ko mi je pokazal veterinar, so se čutile kot dve trdi bunkici v velikosti grahka. Ali je lahko kaj drugega narobe?  Huh

Aja, pa veterinar je rekel, da je to bolj problem malih pasem, da je za večje kar čudno, če se to polni - moja je zlati prinašalec ...

Sicer je pa s prebavo vse v redu - kakec je trd in lepo oblikovan, edino občasno se pojavi kaka driskica, ki pa niti ni driska, ampak samo mehkejše blato, kar pa hitro popravimo s kakimi vlakninami, pa to ...
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:00:17 »

Če pride do vnetja paranalnih vrečk potem je vsebina, ki jo stisnemo iz vrečke rumeno rjave barve, gosta lahko je tudi nekaj krvi.
Nekateri psi so zelo občutljivi ko so vrečke polne in se takoj drsajo po riti. S tem vrečke tudi spraznejo, tako da ko jih potem lastnik preveri so lahko prazne.
Drugi vzrok lizanja in sankanja so lahko notranji zajedalci.
Drugače pa te vrečke res rednon praznejo iztrebki, ko gredo skozi zadnji del črevesja. Saj je vsebina vrečke namenjena mazanju zadnjega dela črevesja za lažje iztrebljanje pa tudi psu dajejo indivudialni vonj (ki za nas zelo smrdi). Če so iztrebki mehkejši se to ne zgodi.
LP K
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #69 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:00:14 »

Hvala.
In po čem bi še lahko vedela, če gre za notranje zajedalce?
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #70 : četrtek, 29.09.2005 : 21:19:16 »

Lahko vidiš glistice v blatu.
Drugače se pa lahko blato tudi testira na parazite in tako ugotoviš.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #71 : torek, 04.10.2005 : 17:19:33 »

Ok.
Smo dali tablete proti notranjim zajedalcem (ne Pratel ampak nekaj od Krke, sem pozabila ime), pa ni bilo nič bolje. No, potem sem bila bolj pozorna in sem zavohala, za kaj gre - očitno res za paraanalke. Mala je bila že grozno živčna in se je grizla tam spodaj večkrat na dan, tudi drajsala po riti in lovila rep. Sva šli k veterinarju, je spraznila vrečke, in se je ful čudila, zakaj jo tako moti, ker sploh niso bile tako polne. Vneto tudi ni. Še isti dan, ko sva prišli od veta, si je spet začela lizat spodaj in to počne že 3 dni. Vrečke pa niso polne. Ali ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo, ker jaz nimam pojma  Undecided?
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #72 : torek, 04.10.2005 : 17:30:53 »

probaj še dati pregledati blato.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #73 : sreda, 05.10.2005 : 09:35:39 »

mogoce ji ne pase hrana Undecided
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #74 : sreda, 09.11.2005 : 23:33:49 »

Če pride do vnetja paranalnih vrečk potem je vsebina, ki jo stisnemo iz vrečke rumeno rjave barve, gosta lahko je tudi nekaj krvi.

Ojla!

Moja psička ima občasno blato 'ovito' v nekakšno sluz, podobno zgoraj opisani, brez prisotne krvi.  Poleg tega se občasno, t.j. enkrat - dvakrat mesečno, popelje po ritki.  Undecided Lahko sklepam, da gre res za vnetje paranalnih žlez ali ji to ne 'grozi', glede na to, da se tista 'sluz' izloča sama?

Se je pa tole začelo pojavljati potem, ko je mala nehala jesti brikete - enostavno jih zavrača, bilo katere znamke, poje jih edinole iz moje roke, v kolikor so v njeni skledci, jih enostavno zmeče ven Roll Eyes... Blato je temu primerno mehkejše.

Se paranalne žleze da ščistiti na enak način kot analne in kaj se lahko zgodi, če veterinarja ne obiščeva pravočasno?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Tjaša.

p.s. Je možno, da dobi gliste kljub redni preventivi z Banminth pasto?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines